Primele zile din noul sezon Asia Express – Drumul Eroilor au adus deja emoții puternice și tensiuni între concurenți. După probe solicitante și situații neașteptate, echipa formată din Calina și Catinca a fost prima eliminată din competiție, cele două declarându-se nemulțumite de condițiile dificile și lipsa confortului din show.
Sezonul nou al emisiunii Asia Express – Drumul Eroilor a adus deja primele momente tensionate și primele despărțiri de la competiție. După doar patru zile de aventură în Filipine, echipa formată din Calina și Catinca a fost eliminată, devenind astfel primele concurente care părăsesc show-ul.
Calina și Catinca au fost eliminate
Cele două au recunoscut că experiența a fost mult mai dură decât și-ar fi imaginat. Condițiile dificile, lipsa confortului și probele solicitante le-au pus la mare încercare răbdarea. Într-un moment de tensiune, Calina a spus tranșant: „E bătaie de joc aici”, exprimând frustrarea față de modul în care s-au desfășurat anumite probe.
În special proba de curățenie dintr-o piață a stârnit nemulțumiri, după ce concurentele au pierdut mănușile necesare și au refuzat să continue.
- Tarot Online: Previziuni și etalări zilnice.
- Reacția sinceră a Catincăi Zilahy după ce fiica sa a distrus două apartamente
- După ce i-a dat un pumn în față, Anamaria Prodan îl susține pe Dan Alexa la Asia Express
- Scandal în familia Roman: Oana Roman reacționează dur la comportamentul nepoatei sale, Calina Dumitrescu
„Totul are o limită. Puteți să ne anunțați și pe noi că aveam mănuși acolo”, a declarat Calina, vizibil deranjată de situație.
În cursa pentru ultima șansă, tensiunea a atins cote maxime. După probe epuizante și obstacole neașteptate, Calina și Catinca au renunțat chiar la ultima probă, decizie care le-a costat rămânerea în concurs. Irina Fodor a confirmat verdictul, ridicând medalia roșie și anunțând eliminarea lor: „Roșu, prima etapă, pleacă acasă o echipă după patru zile de Filipine”.
Reacții împărțite în rândul concurenților
Eliminarea celor două a stârnit reacții diverse printre ceilalți participanți. „Îmi pare rău că au plecat, erau determinate să rămână”, a declarat Raluca Bădulescu, în timp ce Emil și Alejandro au mărturisit cu sinceritate:
„Nici nu știu dacă să fim triști sau să ne bucurăm. Ele au renunțat”.
Pe de altă parte, unii concurenți au privit critic atitudinea echipei Roman.
Serghei Mizil a punctat:
„Dacă te gândești că te îmbolnăvești… nu vii aici”, iar Anda Adam a adăugat: „Aici nu vii să ai un asistent personal care să stea după nevoile și necesitățile tale, pentru că nu despre asta este vorba”.
Un început de sezon plin de intensitate
În timp ce Anda Adam și Joseph au dominat competiția și au ajuns primii la Irina Fodor, Alina Pușcău și Cristina Postu au fost salvate tocmai de abandonul Calinei și al Catincăi. Astfel, prima eliminare din sezon confirmă că „Drumul Eroilor” nu iartă pe nimeni și scoate la iveală nu doar rezistența fizică, ci și echilibrul emoțional al concurenților.
Chiar dacă aventura lor s-a încheiat mai repede decât și-ar fi dorit, experiența rămâne una memorabilă pentru Calina și Catinca Roman, care au descoperit pe pielea lor ce înseamnă cu adevărat Asia Express: o competiție de rezistență, adaptabilitate și depășire a limitelor personale.