Setari Cookie-uri

Impart fiola Botox

Buna! Caut pe cineva cu care sa impart o fiola de Botox. Eu o vreau pentru axila insa cred k se poate si daca o vreti in alt scop. Preturile dr ului sunt dintre cele mai mici de pe piata. mailul meu este euistvan@yahoo.com sau mess-aceeasi adresa.

Postat pe 12 Ianuarie 2008 21:12
lA CE SE FOLOSESTE? DA-MI MAI MULTE DETALII REFERITOARE LA FIOLA, PRET ,CANTITATE,IN CE ORAS STAI TU,ETC.ASTEPT CU INTERES
maryanasandu
Postat pe 15 Ianuarie 2008 12:06
Se foloseste in principal in 2 scopuri: pentru reducerea transpiratiei excesive dintr-o zona si pentru umplerea ridurilor.
Despre efectele pe transpiratie stiu mai multe fiindca asta m-a interesat. O injectare cu Botox sub piele opreste transpiratia pentru cel putin 6 luni(din zona in care s-a injectat)
Pentru riduri se face tot injectare sub piele si intinde pielea in zona respectiva, actioneaza pe muschi parca. Nu stiu cat tine in cazul asta.
Fiola, de la dr pe care-l stiu eu costa 400 euro si e suficient de mare pentru 2-3-4 injectari/persoane. Nu se poate folosi decat imediat dupa ce s-a deschis, de aceea am nevoie de cineva cu care s-o impart acum.
Pe langa fiola mai costa manopera, nu stiu sa-ti zic acum cat, depinde de doctor.
Eu sunt din si in :) Bucuresti

Postat pe 15 Ianuarie 2008 22:07
Multumesc f. mult pt. raspuns.Intre timp,m-am interesat si eu despre acest lucru si ai nevoie de o consultatie, de un doctor care sa te vada si sa te consilieze in tot ce vrei sa faci.Nu este o simpla fiola care s-o folosesti dupa ureche si neasistat.Doctorul tau ce specializare are?Sunt tot din Bucuresti si imi trebuia pt. riduri-Mariana
maryanasandu
Postat pe 16 Ianuarie 2008 12:04
Dr meu e rezident pe chirurgie plastica si un prieten vechi. Nu stiu daca el injecteaza si pt riduri, insa sigur o fac cei mai in varsta cu care lucreaza. Stiu ca are o specializare facuta in Israel in injectarea cu Botox, nu mai stiu daca doar pt transpiratie sau si pt riduri. Daca te intereseaza in continuare te rog scrie-mi pe mail, cred k am depasit topicul de forum

Postat pe 16 Ianuarie 2008 23:08
draga mea, d-rul tau ia f mult pt aceasta fiola. la lasermed costa 250-300E max aceasta. am o prietena care se injecteaza cu asa ceva si mi-a spus ca acolo e cel mai ieftin de pe piata.
LOCKA
Postat pe 3 Iunie 2008 01:32
Fetelor da chiar pt cine isi mai face Botox, haideti sa ne impartasim preturi ca eu as fi f incantata sa-mi gasesc undeva mai ieftin
Eu merg la un medic pe langa Lahovari si dau 300 eur/ tratament (si imi fac complet: frunte, ochi).
Stie cineva mai ieftin de atat ?...
diamaria
Postat pe 19 Iunie 2008 15:46
400 de euro e f scump pt fiola. plus ca nu sfatuiesc sa faceti injectii botox decat la clinici foarte bune si renumite , pt ca este cunoscut faptul ca s`au gasit multe cazuri in care nu se injecta de fapt botox , ci alte substante care isi faceau efectul doar pe moment. pe mine ma tenteaza un pic de botox in buze :D...nu stiu daca o injectie e prea mult in acest caz.
Kittynelle
Postat pe 19 Iunie 2008 16:10
LA AXILA SE AFLA NISTE NODULI LIMFATICI SI NU CRED CA TREBUIE JUCAT CU EI .MARE ATENTIE!!!!!!!!!!!!!!
CE VIATA GREA AU FEMEILE....LA NOI IE MAI USOR.UN PANTOF NOU ,O TUNSOARE,O MANICURA ,BARBIERIT SI GATA.UN PIC MAI FRUMOSI CA DRACU):):):):):):):):)

Postat pe 21 Iunie 2008 02:35
???????!!!!!
mari58
Postat pe 22 Iunie 2008 13:45
Pufillici, doare injectia in buze? M-ar tenta si pe mine, numai ca gandul la seringa.. Brrr. Diamaria, vad ca ai doar 22 ani, de ce folosesti botox? nu e cam devreme?

Postat pe 23 Iunie 2008 08:56
mai fetelor lasati prostiile ca nimic ce vine din afara nu face bine organismului!in viata totul este sa imbatrinesti frumos ca oricum frumusetea este trecatoare!multumiti divinitatii ca sinteti sanatoase si zimbiti mereu ca asta este secretul tineretii vesnice!

Postat pe 23 Iunie 2008 10:37
mai fetelor dar voi nu stiti ca s-a inventat si tratament cosmetic alternativa BOTOX?

Eu zic sa incercati mai intai asta .. pe bune
angie11
Postat pe 30 Iunie 2008 23:16
botox-ul contine toxina botulinica de tip a, si anume, toxina unei bacterii care produce boala numita botulism.
aceasta toxina paralizeaza musculatura faciala, si astfel, prin paralizia nervului care actioneaza muschiul facial din cauza caruia se formeaza ridul, acesta dispare...temporar.
afectarea pielii insa ramane, botox-ul nu rehidrateaza si nu repara nimic, ofera doar un efect de 3-6 luni, dupa care, ridul reapare.
de aceea, gasesc de bun simt sfatul lui angie...tratati cosmetic pielea, asa mai aveti sanse de refacere si de incetinire a imbatranirii, plus ca e mai ieftin si mai sanatos.
si da, e foarte adevarat ca fara a consulta medicul, e de-a dreptul contraindicata o asemenea injectie, din cauza efectelor secundare care ar putea sa apara.

botox pt. buze? cum asa? ai riduri pe buze? botox-ul nu mareste, nu umfla, nu e silocon si nici macar solutie salina, doar relaxeaza muschii vinovati de producerea ridului, asa ca am impresia ca nu ai sa reusesti decat sa ai niste buze blegi, dupa injectare scuze, tu poate te-ai gandit la altceva.
iar in legatura cu suprimarea transpiratiei, din nou nu mi se pare o idee foarte buna, pt. ca prin transpiratie, organismul se elibereaza de toxine, si e stiut ca pana si folosirea antiperspirantelor care blocheaza pe termen scurt transpiratia, conduce la formarea nodulilor mamari.
iar pe termen lung....probabil ca efectele secundare sunt mai dramatice.
parerea mea ar fi sa lasi transpiratia la locul ei, sa razi frumusel parul de la axila o data pe saptamana, sa te speli dimineata si seara, sa folosesti un deodorant fara aluminiu si pa.
eventual, daca transpiratia e din cale afara de abundenta, o...stergi, pur si simplu, cu batiste de hartie, din cand in cand, in timpul zilei.
e doar un sfat, tu faci bineinteles cum crezi de cuviinta.
ioanashiatat
Postat pe 9 Iulie 2008 13:21
din cate am auzit.botoxul nu este folosit si in marirea buzelor..iar pentru riduri sunt bune cabinetele de cosmetica care ofera masaje,tratamente si masti destul de bune ...trebuie sa te uiti la vedete;atunci cand rad pur si simplu au expresia unei papusi de portelan pentru ca,datorita botoxului obrajii sau fruntea raman fara nici o expresie,pur si simplu blocate..
camy_kk
Postat pe 18 August 2008 17:07
botoxul este si pentru buze...dar totusi, care ar fi alternativa?
ellise85
Postat pe 14 Octombrie 2008 16:46
IN CREIER POATE???Alternativa ceeeaaaa mai buna:)))) Doamne bine ca nu traiati pe vremea bunicii atunci ce v-ati mai fi bagat grasime de porc Sunteti penale frateeeee....A da am uitat am si eu un silicon in plus vrea cineva cumva?????Poate sa sil puna in frunte..trei saaani ee eeeeee ce barbat nu ar vrea asa ceva....
BERBEACA
Postat pe 30 Octombrie 2008 17:05
EXACT!!!!
irish4ik
Postat pe 1 Noiembrie 2008 23:39
De la: BERBEACA, la data 2008-10-30 17:05:04IN CREIER POATE???Alternativa ceeeaaaa mai buna:)))) Doamne bine ca nu traiati pe vremea bunicii atunci ce v-ati mai fi bagat grasime de porc Sunteti penale frateeeee....A da am uitat am si eu un silicon in plus vrea cineva cumva?????Poate sa sil puna in frunte..trei saaani ee eeeeee ce barbat nu ar vrea asa ceva....




Postat pe 1 Noiembrie 2008 23:41
Cel mai important este sa ai grija de tenul tau de la varste fragede Daca te boiesti in toate felurile de la 15 ani iti distrugi fata, clar ! Daca faci astfel de tratamente de la 20-30 de ani la fel mi se pare aiurea !

Postat pe 1 Noiembrie 2008 23:54
Hai mai Puffilici, asa de tanara si deja vrei tratamente cosmetice?
Arati super asa cum esti, inceteaza cu prostiile, da?

Postat pe 1 Noiembrie 2008 23:57
fetelor, daca nu mai stiti ce sa faceti cu banii datzii pe botox, dar daca va intereseaza sanatatea voastra catusi de putin, as zice sa incercati niste tratamente si masti din produse naturale. si daca sunteti curioase despre ce e vb asta e e-mail-ul meu: diana_princessa@yahoo.com si id-ul de mess este acelasi.
va pup si fiti frumoase
diana_princessa
Postat pe 2 Noiembrie 2008 16:56
Eu mi-am cumparat fiola de toxina botulinica direct de la importator si m-a costat 240 euro. Avea 100 unitati si am impartit-o cu o prietena. Am platit tratamentul doctorului inca 50 euro si am iesit foarte ieftin la 170 euro fiecare. Pentru cei interesati nr. importatorului 0745360368 - pandor srl si nr doctorului 0745263822 - Dr. Panturu Ileana din Targu Mures
timeamg
Postat pe 23 Ianuarie 2009 09:45
Pentru ioanashiatat ...
Extrem de corect tot ceea ce ai spus !
Esti f bine informata ! Te felicit !
shahty
Postat pe 10 Februarie 2009 19:28
Bravo fata!! Esti super tare!

Ti-ai injectat un gram si-n cortex?

De la: timeamg, la data 2009-01-23 09:45:06Eu mi-am cumparat fiola de toxina botulinica direct de la importator si m-a costat 240 euro. Avea 100 unitati si am impartit-o cu o prietena. Am platit tratamentul doctorului inca 50 euro si am iesit foarte ieftin la 170 euro fiecare. Pentru cei interesati nr. importatorului 0745360368 - pandor srl si nr doctorului 0745263822 - Dr. Panturu Ileana din Targu Mures

Postat pe 6 Martie 2009 01:26
kudika062185
Postat pe 24 August 2009 15:15
Eu sunt din Bucuresti si intamplator am descoperit o doctorita in Constanta,mi-au dat intr-o farmacie un card de reducere de-al ei, tipa e tanara , m-am inteles bine cu ea pana acum , mi-a facut si buzele cu hialuronic si botox la frunte, ochi. Mi-a prins bine botoxul dar acum o sa vedem cate luni imi tine.Mi-am mai facut si in Bucuresti dar la pret dublu evident ca doar na...e capitala....si mi-a tinut cam 7 luni efectul. Sunt curioasa cat o sa-mi tina acuma , doctora mi-a spus ca tine aproximativ 6 luni. ..Tipa e medic dentist si e perintre putinii din constanta care fac botox si am inteles ca are cursurile facute la milano, plus ca are cele mai bune preturi , o cheama crina sau corina cazacu ceva de genul, am cardul de reducere cu numele ei, va spun daca sunteti interesati dar sa asteptam sa vedem prima data cat tine minunea.Oricum ideea este ca sunt PENTRU BOTOX si nu le inteleg pe cele care au cate ceva de comentat.
ERDNA
Postat pe 2 Iunie 2010 18:38
Nu are efect la buze !
kudika275800
Postat pe 21 Iulie 2010 01:08
Erdna spune-mi si mie te rog care este rezultatul, esti multumita??? cum a fost? te-a durut rau? ma intereseaza si pe mine pentru ridurile de la ochi pentru ca incep sa ma transform si nu imi place ce vad! eu am auzit ca vine in Constanta un doctor din Bucuresti ..Raducanu...dar ca are preturi cam mari (400 euro pentru ochi) si tine efectul cam 3 luni de zile...mi se pare ca tine prea putin...spune-mi si mie de doctorita la care ai fost tu in cazul in care ai fost multumita evident ...si ma intereseaza daca doare!!!
viviana_sandu
Postat pe 11 Aprilie 2011 23:23
da acceasi problema si la mine, mi se par cam scumpe tratamentele si ca efect tin putin.Poate am avut eu numai experiente neplacute la esthetic center constanta dar am dat o groaza de bani si nu am avut nicio schimbare.De durut nu doare tratamentul iar doamna doctor onciu foarte amabila.Dar e dureros cand te duci si arunci 500 euro ca apoi sa-ti vezi ridurile pe fata in aceleasi locuri si ti se mai si spune ca atat a reactionat organismul la tratament.Vroiam sa ma duc si la epilare definitiva dar acum chiar mi-e frica sa nu reactioneze organismul meu nici la asa ceva, fac haz de necaz acum.
sabinutzadan
Postat pe 19 Decembrie 2011 03:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
gambe groase :( Help! 8 De la: krisutza 30 Mai 2010 20:08
Slabuta dar cu burta 6 De la: G_Bogdan 16 Mai 2009 17:58
Obezitate 30 De la: kudika_1018192 12 Septembrie 2016 12:21
vand stepper 1 De la: alecsandra10 23 Aprilie 2010 09:09
Frumoasa si Sanatoasa cu Fiziokinetic Center 1 De la: 29 Ianuarie 2010 21:54