Setari Cookie-uri

petnru un par frumos

De la: powere_of_love9, la data 2008-01-29 12:43:35da draga mea .....de curind am facut un tratament
o crema pe baza de petrol are si alte uleiuri in ea
o cumperi de la plafar.......
miroase tare a petrol ...
dar in schimb e deosebit de buna ...
la mine sia facut efectul la a 4 spalere....imi cadea f tare parul si cind il spalam si cind ma pieptanam
acum sia revenit ..si mia dat si stralucire parului
iti recomand tratamentul acum iarna..poti sa fol un sprei de par dupa, ca sa nu miroase...


si cum se cheama renumitul sampon ce l-ai folosit??
kattuka
Postat pe 31 Octombrie 2008 18:12
De la: andre_ea21, la data 2008-10-27 10:41:28Buna! In functie de lungimea parului ( al meu e mediu) pun urmatoarele: 1 sticlutza ulei de ricin de la farmacie, vitamina A uleioasa 1/2 sticlutza, ulei de masline o lingura, un galbenush de ou (crud)si daca gasesti si vitamina E e foarte bine. Aceasta masca o fac 1 data pe saptamana, astfel: se spala parul, se sterge cu un prosop, dar sa ramana umed si se da la radacina parului cu aceasta compozitie, daca iti ramane compozitie poti sa dai si pe lungimea parului, dar importamt este la radacina. Acoperi parul cu o casca de dus, peste care pui un prosop si stai asa cat poti de mult (minim 3 ore,maxim de seara pana dimineatza) dupa aceea se spala parul foarte bine pentru ca masca asta e foarte grasa.Rezultate vizibile o sa vezi in 2-3 luni, dar ar trebui dupa 2-3 saptamani de utilizare sa vezi semne bune, dar sa o faci o data la o saptamana.

ai dreptate dragutza...si eu folosesc aceasta masca de cam 2 luni de zile si mi-a crescut parul f mult dar..mentionez ca masca aceasta e buna mai mult pt crestere datorita uleiului de ricin iar impotriva caderii e acea masca cu zeama de ustroi +zeama de ceapa,e spectaculos de buna o recomand tuturor fetelor care au aceasta problema. v-am pupat si sa aveti un par cat mai frumos. Bafta!
kattuka
Postat pe 31 Octombrie 2008 18:18
mai fetelor vedeti voi ce inseamna lipsa de gindire? nici in gluma nu e bine de vb asa........sa folosesti gaz din belsuc nu exista e absurd ce zici acolo .., nu zic ca nu tia pus bunica sau mama dar se amasteca cu apa , ca altfel iti arde pielea capului .GAZUL va ramine mereu cel mai bun ptr caderea parului si luciul lui ........cum am specificat la inceputul subiectului pe aceasta tema, a aparut la PLAFAR O CREMA PE BAZA DE PETROL CU F MULTE ULEIURI DIN PLANTE,, este echivalentul gazului numai ca are si uleiurile care ajuta f mult , credetima ca am folosito si de la a 4 spalare, caderea parului a incetat , deci a dat rezultate rapide sincer va spun.
powere_of_love9
Postat pe 2 Noiembrie 2008 18:30
impotriva caderii parului si ca sa aveti un par sanatos folositi masca de par alcatuita din ulei de masline,miere de albine si galbenus de ou.sanatate curata si garantie asigurata
just_andreea
Postat pe 2 Noiembrie 2008 19:02
Pentru ca imi amintesc sa fac o masca pentru par cand sunt cu capul sub dus folosesc samponul KLORANE de la Sensi Blue(eu acolo l-am gasit).Dupa a 4 a spalare caderea parului a fost stopata.
Fiind la primul flacon de sampon am de gand sa-l folosesc in continuare.
christine12
Postat pe 12 Noiembrie 2008 07:29
Crema de par cu extracte naturale si petrol de la Vivanatura.Succes!
Nonaflowermay
Postat pe 15 Noiembrie 2008 21:23
Si mai e o masca se numeste Placenta (???), eu am luat-o din Cora si e foarte buna.
Kathara
Postat pe 15 Noiembrie 2008 21:36
primul an la facultate---primele examene, emotii stres ..bal bla...efectul...cre`k am sa chelesc mi s`a si asprit foarte tare desi are abia o luna de cand l`am tuns...s`a asprit brusc....cade fara oprire si in timpul spalarii si dupa si cand ma bate vantul...cade mereu saracul ma pregatesc sa dau fuga la farmacie sa`mi cumpar o lotiune de par sau chestie de`aia cu petrol..suna promitator.

Daca am sa chelesc sau nu ..va dau de stire
Cherry_bob
Postat pe 14 Ianuarie 2009 14:53
ulei de masline de ricin masti...dar totul pe baza naturala
nikky21
Postat pe 27 Februarie 2009 16:16
Tinctura de brusture, tincrtura de ardei iute, galbenus de ou, ulei de ricin, miere - amestecate, pui in cap inainte de spalare si tii un pic.
beatricea
Postat pe 9 Martie 2009 11:47
stie cineva care are lipsa de fier in organism(sub limita inferioara),fara tratament din interior,doar creme ,sampoane,masti,...,sa obtina oprirea caderii parului,ma intereseaza,multumesc

Postat pe 9 Martie 2009 15:24
De la: beatricea, la data 2009-03-09 11:47:29Tinctura de brusture, tincrtura de ardei iute, galbenus de ou, ulei de ricin, miere - amestecate, pui in cap inainte de spalare si tii un pic.


Asta o siam si eu... functioneaza
_dulcik_
Postat pe 9 Martie 2009 20:57
cum se numese lotiunea?
dasilia
Postat pe 10 Martie 2009 18:33
De la: kattuka, la data 2008-10-31 18:12:47
De la: powere_of_love9, la data 2008-01-29 12:43:35da draga mea .....de curind am facut un tratament
o crema pe baza de petrol are si alte uleiuri in ea
o cumperi de la plafar.......
miroase tare a petrol ...
dar in schimb e deosebit de buna ...
la mine sia facut efectul la a 4 spalere....imi cadea f tare parul si cind il spalam si cind ma pieptanam
acum sia revenit ..si mia dat si stralucire parului
iti recomand tratamentul acum iarna..poti sa fol un sprei de par dupa, ca sa nu miroase...


si cum se cheama renumitul sampon ce l-ai folosit??




DE CE NU CITESTI MAI BINE..........E ASA DE GREU? UNDE VEZI TU CA AM ZIS CEVA DE SAMPON?

e vb de o crema pe baza de petrol si f multe uleiuri din plante...........care se gaseste la plafar ........

EU CRED CA AM SCRIS DESTUL DE CLAR .................DAR VAD CA E GREU CU CITITUL
powere_of_love9
Postat pe 10 Martie 2009 22:19
De la: elmasri, la data 2008-10-26 23:55:09
De la: Kathara, la data 2008-10-21 14:08:47
De la: raniah, la data 2008-08-24 10:40:46uite de exemplu araboaicele folosesc din cele mai vechi timpuri pentru parul lor gaz si credeti-ma au un par minunat si nici nu le cade


Nu numai araboaicele - bunica imi dadea cu gaz din belsug cand eram mica.


tie iti dadea k aveai paduchi


Spre deosebire de araboaice, doar se stie ca paduchii apar acolo unde exista apa si sapun din belsug.
Kathara
Postat pe 10 Martie 2009 22:27
De la: dasilia, la data 2009-03-10 18:33:23cum se numese lotiunea?


Banuiesc ca la asta te referi (care are si ardei iute in componenta):

vazand ca marea majoritate dintre voi optati pentru tratamente cat mai naturiste, mi-am zis sa sar si eu in discutie. sincer, si eu cred in mastile facute in casa, ceaiurile, decocturile, numai ca eu nici in ruptul capului nu as avea timp sa le fac si sa le folosesc. in acelasi timp, ce e de larg consum evident nu e de nisa, formulele existente nu se adreseaza specific anumitor probleme. dermatocosmeticele din farmacii se considera a fi bune, dar si pretul, in general e cam piperat.
de aceea va propun un produs bazat pe extracte naturale, pe care il puteti gasi in farmacii si magazine naturiste in toata tara, ieftin, testat de mine si care mai e si eficace, pe deasupra, ca pana la urma asta conteaza. in caderea parului, trebuie totusi avuta grija la cauzele interne si la stres, acesta fiind cel mai important factor, altfel produsele nu vor avea efectul scontat.
Lotiunea pentru ingrijirea parului de la Cosmetic Plant stopeaza caderea acestuia si tonifica scalpul datorita actiunii principiilor active din plante cu efect benefic in microcirculatie. Cele 7 plante folosite sunt: brusture, urzica, rozmarin, coada calului, nuc, mesteacan si ardei iute. de asemenea, formula contine acid salicilic si mentol. Astfel, lotiunea accelereaza regenerarea celulara, are efect antiinflamator si antipruriginos. Metoda recomandata de aplicare este zilnic, dimineata si seara, masand pielea capului cu ajutorul unui tampon de vata imbibat in solutie. Mie neajungandu-mi timpul, am recurs la a ma masa cu lotiunea direct din palma dupa ce imi spal si clatesc parul, nemaiclatind dupa.
Pretul de vanzare al unui flacon de 200 ml ar trebui sa fie undeva in jur de 7.50 lei.
va stau la dispozitie pentru orice intrebari.
Ina_Rachita
Postat pe 11 Martie 2009 07:54
Daca aveti probleme cu caderea parului va sugerez sa folositi si un balsam, se descurca mult mai usor (si in consecinta cade mai putin). E normal sa "cada" mai mult par in baie, de fapt el a cazut de mult dar ramasese prins intre celelalte fire si presiunea apei l-a facut sa o ia in jos definitiv.
Kathara
Postat pe 11 Martie 2009 11:33
balsam ... nu prea cred... intradevar e parul mai fin si se descurca mai usor da nu prea cred
_dulcik_
Postat pe 11 Martie 2009 21:23
am folosit crema cu petrol de la vivanatura dar dupa 4 spalari am aruncat`o pt k imi cadea si mai mult...............mai e vreo alta crema de par cu petrol, sau alta lotiune renumita?????????

Nu mai e aspru demult parul meu, l`ma vindecat cu zeama de foarfeca, dar tot mai cade destul de tare cred eu .

Incercasem mai demult aia cu ricin si galbenus,,,dar tre` sa ai rabdare....din belsug..asa k am renuntat la ea destul de repede.

In schimb folosesc de mult timp de la avon-gama pentru stralucire, imi pria foarte tare dar apoi de la stres etc. a inceput sa`mi cada...sa incerc oare si sa mai schimb, samponul..masca...etc?
Cherry_bob
Postat pe 12 Martie 2009 23:25
beatricea,spune-mi te rog e o lotiune,si daca da,cum se numeste sau din toate cele se face un amestec,iti multumesc

Postat pe 13 Martie 2009 17:59
De la: Cherry_bob, la data 2009-03-12 23:25:25am folosit crema cu petrol de la vivanatura dar dupa 4 spalari am aruncat`o pt k imi cadea si mai mult...............mai e vreo alta crema de par cu petrol, sau alta lotiune renumita?????????

Nu mai e aspru demult parul meu, l`ma vindecat cu zeama de foarfeca, dar tot mai cade destul de tare cred eu .

Incercasem mai demult aia cu ricin si galbenus,,,dar tre` sa ai rabdare....din belsug..asa k am renuntat la ea destul de repede.

In schimb folosesc de mult timp de la avon-gama pentru stralucire, imi pria foarte tare dar apoi de la stres etc. a inceput sa`mi cada...sa incerc oare si sa mai schimb, samponul..masca...etc?



sincer chiar nu te cred ............nu are cum de la o crema cu petrol care contine si alte plante, sa iti cada parul si mai tare..........ce prostie mare poti sa zici !!!!! poate ca nu a functionat , dar mai tare sa cada nu are cum...........................un tratament se tine pe par juma ora, o ora , depinde cit poate persoana...........cu cit mai mult cu atit mai bine..............
EU in fiecare iarna folosesc crema cu petrol ............si de fiecare data imi da rezultate f bune.........chiar nu mai imi cade si ii da si viata, adica e mai sanatos si straluceste.
poti sa te uiti la profilul meu sa vezi ce par am ............ptr ca stiu sa mi-l intretin.
powere_of_love9
Postat pe 14 Martie 2009 20:42
fetelor...:D

daca aveti probleme cu caderea parului va recomand sa va dati la radacina parului cu ulei de masline sau ulei de ricin sau ulei de germeni de grau(mentionez faptul ca uleiul de germeni de grau e bun si pentru stimularea cresterii firului de par, la mine a functionat:D )..sau..mai este o varianta..urat mirositoare dar vreau sa va spun ca da roade..pisati 2 capati de usturoi le combinati cu putin ulei de masline pana obtineti o pasta, apoi stoarceti pasta ai cu ajutorul unui tifon , dupa care sucul obtinut il puneti la rad firului de par..asa..si dupa..va infasurati capul in tifon:D aceasta masca chiar da rezultate si o sa observati ca nu va mai cade parul absolut deloc..timp de o luna n-am mai gasit un fir de par pe perie:D
lilone
Postat pe 14 Martie 2009 20:59
si mai este o alta varianta frumos mirositoare:d..samponul +tratamentul de la foltene:D
lilone
Postat pe 14 Martie 2009 21:00
De la: powere_of_love9, la data 2009-03-14 20:42:41nu are cum de la o crema cu petrol care contine si alte plante, sa iti cada parul si mai tare...


Cum se numeste crema asta?
Kathara
Postat pe 14 Martie 2009 22:06
De la: Kathara, la data 2009-03-14 22:06:43
De la: powere_of_love9, la data 2009-03-14 20:42:41nu are cum de la o crema cu petrol care contine si alte plante, sa iti cada parul si mai tare...


Cum se numeste crema asta?


IMI pare rau nu stiu cum se numeste, nu am fost atenta la denumirea ei..............
DAR daca intri la un plafar ........cere crema cu petrol care contine si alte tipuri de uleiuri din mai multe plante.......siiiiiiiiii............este intr-un tub de plastic cu capacul in jos,,,,,,,,atit pot sa-ti zic...........trebuie sa te descurci.
powere_of_love9
Postat pe 16 Martie 2009 16:02
Mersi, ma descurc eu.
Kathara
Postat pe 17 Martie 2009 23:09
eu folosesc o masca kallos , e fenomenala,am un par sanatos si lucios. desi este ieftina, 9 RON, 10 RON, este foarte buna.
getfit_miki
Postat pe 3 Aprilie 2009 09:23
Extensiile de par reprezinta o modalitate de schimbare a look`ului putin costisioare,rapida si usor accesibila.Eu ma ocup cu vanzrea extensiilor de par si cu sistem clip-on si keratina.Setul cu clips contine 10 bucati full-head (2x20 cm,4x15cm,4x4cm ),are lungimea de 50 cm si costa 80 de euro iar cele cu keratina (2 grame suvita) au lungimea de 55 de cm si costa 1.5 euro negociabil in functie de cate suvite cumparati .Parul fiind 100 % natural aveti posibilitatea sa-l vopsiti,decolora,ondula etc .Posed o gama larga de culori.Pt mai multe detalii sunati la 0762834866 sau ma gasiti pe id`ul de mess extensii4u
extensii4u
Postat pe 7 Aprilie 2009 00:40
De la: extensii4u, la data 2009-04-07 00:40:33Extensiile de par reprezinta o modalitate de schimbare a look`ului putin costisioare,rapida si usor accesibila.Eu ma ocup cu vanzrea extensiilor de par si cu sistem clip-on si keratina.Setul cu clips contine 10 bucati full-head (2x20 cm,4x15cm,4x4cm ),are lungimea de 50 cm si costa 80 de euro iar cele cu keratina (2 grame suvita) au lungimea de 55 de cm si costa 1.5 euro negociabil in functie de cate suvite cumparati .Parul fiind 100 % natural aveti posibilitatea sa-l vopsiti,decolora,ondula etc .Posed o gama larga de culori.Pt mai multe detalii sunati la 0762834866 sau ma gasiti pe id`ul de mess extensii4u



da extensiile o mare tzeapa si sunt deja sute de postari cu reclame la extensii si nimeni nu dorese
_dulcik_
Postat pe 7 Aprilie 2009 22:00
eu am parul lung,cca 1 m.imi cade din cauza stresului.am folosit eurovita pt par si unghii.chiar opreste kderea parului.un flacon de 30 kpsule costa cca20 lei.de asemenea impotriva varfurilor despikte,stralucire si protectie a parului puteti folosi placenta de la kalos.e o mask f buna si ieftina.
totyojemoi
Postat pe 24 Mai 2009 19:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
parul ondulat 12 De la: balrog 14 Martie 2011 12:48
placa de vanzare bio ionic 3 De la: balrog 14 Martie 2011 13:08
CUM SCAPAM DE PSORIAZIS 1 De la: andreea_ihair 29 Decembrie 2014 16:06
Ce sa fac sa imi creasca parul ? 21 De la: kudika_1001304 15 Februarie 2016 12:48
Permanent sau alta solutie pentru 2-3 saptamani 1 De la: eliz_k 6 Mai 2014 14:40