Setari Cookie-uri

Lotiune tratament pentru unghii cu vitamina B5 de la Farmec

inainte aveam mari probleme cu unghiile :( niciodata nu apucau sa creasca prea mult pentru ca incepeau sa s exfolieze si erau si moi si pe deasupra mai cresteau si extrem de incet. am tot auzit de aceasta lotiune de unghii de la farmec ca ar fi foarte buna si am inceput si eu sa o folosesc. este foarte buna unghiile nu s mai exfoliaza si cresc park si mult mai repede. dar problema este k nu prea am vazut-o prin Giurgiu decat la Ana market. deci fetelor care sunteti din giurgiu stiti cumva pe unde se mai gaseste aceasta lotiune in afar de Ana market? k acolo nu o are kiar mereu
ingeras_scumpik
Postat pe 3 Februarie 2008 01:13
Ai dreptate este foarte buna aceasta lotiune, am incercat-o si eu, dat iti recomand ceva si mai bun.Inceraca crema ptr unghii MARI-TIS, se gaseste in farmacie si nu este deloc scumpa.O sa fii foarte multumita de rezultate.
ruxxy
Postat pe 6 Februarie 2008 14:47
Buna fetelor,

In schimb eu iti recomand, clasica vitamina A si ulei ricin ( gasesti in farmacii), nu sunt scumpe.
Urmeaza un tratament de doua saptamani, prin masarea unghii, macar o data pe zi, si vei fi ff multumita de rezultate.
elena_maria
Postat pe 30 Octombrie 2008 15:26
"folosesc"....scuze, graba....
ioana_2009
Postat pe 3 Februarie 2009 10:48
da cum se numesate aceasta lotiune,k m-ar interesa si pe mine?
laura_baby78
Postat pe 4 Martie 2009 14:44
boi,ma refeream la aia de la farmec.doar nu ma duc k proasta sa cer lotiune fara sa stiu ce anume cer,no?
laura_baby78
Postat pe 5 Martie 2009 23:22
Buna!

Mai nou, Farmecul lucreaza in stil Avon, Oriflame,etc. Adica prin reprezentanti pe baza de catalog. Eu sunt reprez Farmec si tot ce pot spune cu precizie, este ca in catalogul actual nu exista. In momentul de fata sunt ceva probleme de preluare(se cam plimba de la o firma MLM la alta...) si nu stiu ce va contine noul catalog.
lia_maria
Postat pe 8 Martie 2009 14:19
da si eu folosesc si sunt foarte multumita,le am as atari si imi cresc repede,nu se mai rup
dalilascumpy
Postat pe 17 Iulie 2009 11:47
La farmacia Dona d la Caprioara avea intr o vreme:D acum nu stiu daca au mai adus :D poti sa incerci :D
Picaciuca
Postat pe 17 Iulie 2009 18:00
Buna! Am folosit si eu lotiunea pentru tratarea unghiilor de la Farmec. E, intr-adevar, foarte buna. Se numeste Farmec -lotiune pentru tratarea unghiilor cu vitamina B5. E intr-o sticluta asemanatoare cu cea a lacurilor de unghii, lotiunea e incolora, iar eticheta de pe sticluta e galbena, scrisul cu rosu.
O zi frumoasa, Mary
mary_cj
Postat pe 31 Iulie 2009 10:01
Buna. Lotiunea de la farmec este buna.(chiar numai ce-am cumparat alta sticluta ) am folosit si Gel cu calciu de la Kallos...m-a ajutat si acela , ulei de ricin (dar am inteles ca acela isi face efectu' de la radacina...) am luat si vitamina A :) + o alimentatie mai bogata in calciu (lapte, branza et.) cam de o luna nu mai folosesc nimic si le dau si cu oja si inca sunt tari, nu se exfoliaza, nu se rup. O sa incep sa ma dau cu lotiunea de la farmec iar...ca sa nu am surprize neplacuteeeee (fac urat daca mi se rupe o unghie...)

Sper ca ti-am fost de folos cu ceva...
Skittles
Postat pe 20 Martie 2011 15:37
si eu folosesc tot lotiunea de la farmec cu vitamina B5,doar ca tocmai am constatat ca daca il folosesti in exces incep sa te arda sau sa te doara unghiile,aveti idee cam de cate ori ar trebuie sa ma dau pe zi?
kudika501284
Postat pe 25 Ianuarie 2012 23:19
De la: ingeras_scumpik, la data 2008-02-03 01:13:57inainte aveam mari probleme cu unghiile :( niciodata nu apucau sa creasca prea mult pentru ca incepeau sa s exfolieze si erau si moi si pe deasupra mai cresteau si extrem de incet. am tot auzit de aceasta lotiune de unghii de la farmec ca ar fi foarte buna si am inceput si eu sa o folosesc. este foarte buna unghiile nu s mai exfoliaza si cresc park si mult mai repede. dar problema este k nu prea am vazut-o prin Giurgiu decat la Ana market. deci fetelor care sunteti din giurgiu stiti cumva pe unde se mai gaseste aceasta lotiune in afar de Ana market? k acolo nu o are kiar mereu


io am gasit-o in Brasov la un hypermarket, da nu pot da nume.
zinaceabunasinebuna
Postat pe 25 Ianuarie 2012 23:27
De la: zinaceabunasinebuna, la data 2012-01-25 23:27:59
De la: ingeras_scumpik, la data 2008-02-03 01:13:57inainte aveam mari probleme cu unghiile :( niciodata nu apucau sa creasca prea mult pentru ca incepeau sa s exfolieze si erau si moi si pe deasupra mai cresteau si extrem de incet. am tot auzit de aceasta lotiune de unghii de la farmec ca ar fi foarte buna si am inceput si eu sa o folosesc. este foarte buna unghiile nu s mai exfoliaza si cresc park si mult mai repede. dar problema este k nu prea am vazut-o prin Giurgiu decat la Ana market. deci fetelor care sunteti din giurgiu stiti cumva pe unde se mai gaseste aceasta lotiune in afar de Ana market? k acolo nu o are kiar mereu


io am gasit-o in Brasov la un hypermarket, da nu pot da nume.

ce te retine?
steffy91
Postat pe 25 Ianuarie 2012 23:28
pe mine una m-a ajutat foarte mult
review -> http://anaonofrei.blogspot.ro/2013/10/tratament-expert-lotiune-cu-vitamina-b5.html
Ana_Onofrei_1
Postat pe 19 Octombrie 2013 18:22
Foarte bune sunt cheratina si uleiul de ricin. Nu ti-as recomanda produse din plafar, am avut o experienta neplacuta.Le-am cumparat de pe magicosmetice.ro. Chiar daca sunt importate din Germania sunt ieftine. Unghiile mele arata acum foarte bine, tratamentul a durat o luna de zile.
kudika_926688
Postat pe 20 Octombrie 2013 16:12
De la: kudika501284, la data 2012-01-25 23:19:06si eu folosesc tot lotiunea de la farmec cu vitamina B5,doar ca tocmai am constatat ca daca il folosesti in exces incep sa te arda sau sa te doara unghiile,aveti idee cam de cate ori ar trebuie sa ma dau pe zi?

o data nu exagera
YASEMYNNE
Postat pe 20 Octombrie 2013 16:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce efecte poate avea,in timp, o crema atirid aplicata pe o piele inca tanara? 6 De la: manuela_radulescu11 18 Februarie 2009 16:31
cel mai bun tratament impotriva caderii parului din lume, convinge-te cautand numelelui pe google 1 De la: kudika405254 28 Mai 2011 20:14
ce parere aveti ..? despre aceste cosmetice 1 De la: ocaziebuna 10 Martie 2010 08:01
kUDIKA SI CHARM TE INVITA LA CONCURS 2 De la: camelcutza 15 Octombrie 2009 10:34
reprezentant - chiar merita! 2 De la: kudika226898 7 Ianuarie 2012 20:30