Setari Cookie-uri

viata sexuala

eu si ea
cind ne-am cunoscut aveam o viata sexuala foarte bogata ...de dimineata pina dimineata oriunde si oricind !
acum dupa ce a nascut , dar a trecut deja un an de zile simt ca ceva s-a schimbat si imi spune ca nu are chef---ca nu este pregatita---ca se simte rau ...eu unul simt ca innebunesc ,,,,ce - i de facut ?

Postat pe 14 Februarie 2008 00:57
Eu una nu cred k sunt in cea mai mare masura sa-ti dau un sfat tinand cont de varsta e care o am, dar cred k cel mai potrivit ar fi sa ai o discutie cu ea despre ceea ce simti tu... ma mai gandesc k ea ar putea sa sufere si de depresia postnatala intalnita la majoritatea femeilor ce au nascut si dak este asa ar trebui sa ai grija sa-i arati k esti langa ea si o sprijini in tot ceea ce face, dar k ai si tu nevoie de putin mai multa atentie din partea ei. O discutie cred k ar fi cea mai potrivita alegere.
aly1987
Postat pe 14 Februarie 2008 11:04
cred ca exista variante de raspuns, la fel de probabile : 1) poate a ramas cu vreo problema, chiar daca e doar psihologica, in urma nasterii, si de aia nu mai vrea; 2) s-ar putea sa nu te mai vrea, fiindca are pe altul. in ambele cazuri, doar o discutie sincera si fara ocolisuri poate lamuri 'cestiunea'...

Postat pe 18 Februarie 2008 09:08
in nici un caz nu e vorba k are p altcineva. libidoul se schimba mult dupa nastere - vb din experienta proprie - la toate femeile, si ia in considerare si faptul ca e foarte ocupata cu copilul, si pe deasupra poate nu e multumita de schimbarile fizice aparute dupa nastere, nemaisimtindu-se atragatoare. vorbeste cu ea, asigur-o k o iub, fii intelegator si rabdator. o depresie postnatala poate dura ani de zile daca nu e descoperita - deun medic - si influenteaza radical dorinta ei pt dragoste/sex. multa bafta!
kity_m
Postat pe 18 Iulie 2008 22:26
De la: , la data 2008-02-14 00:57:59eu si ea
cind ne-am cunoscut aveam o viata sexuala foarte bogata ...de dimineata pina dimineata oriunde si oricind !
acum dupa ce a nascut , dar a trecut deja un an de zile simt ca ceva s-a schimbat si imi spune ca nu are chef---ca nu este pregatita---ca se simte rau ...eu unul simt ca innebunesc ,,,,ce - i de facut ?


rabdare si tutun. plus masturbare pentru eliminarea stresului.
va venii vremea cand nu vei mai face fata!

Postat pe 19 Iulie 2008 14:05
intr-adevar dupa nastere corpul femeii se schimba, apar o serie de complexe, reale sau imaginare, legate de acest aspect. asigur-o ca pentru tine e cea mai frumoasa femeie, ca o iubesti, reda-i increderea in ea,fa-o sa se simta puternica si atragatoare. ofera-i un cadou dragut fara vreo ocazie anume (ceva ce stii sigru ca ii place)- parfumul preferat, o carte sau chiar un buchet de flori "pentru cea mai frumoasa si sexy mamica". eu zic ca o sa fie ok
anda_007
Postat pe 19 Iulie 2008 15:35
nu stiu cine esti dar am cate ceva de impartasit in directia asta, daca crezi ca poti asculta cateva pareri cauta-ma la damaz_galati@yahoo.com, pe langa experienta de mama mai e si cea profesionala, te poate ajuta
bazgodia
Postat pe 29 Octombrie 2008 15:14
rabdare ... rabdare ... si iar rabdare. scaderea libidoului se poate datora oboselii, sau cu kg acumulate in timpul nasterii asta in cazul in care nu a reusit sa scape de ele. e posibil sa nu se mai simta atragatoare ... aminteste-i de lucrurile care iti plac la ea si de ce este ea frumoasa.
fluturasalb85
Postat pe 29 Octombrie 2008 18:29
a trecut deja un an in care nu ati facut sex? dupa ce a nascut nu ati facut deloc? este ft important de stiut daca ati avut , chiar si odata contact sexual, si abia dupa aceea nu a mai vrut, sau nici macar nu ati incercat...tine ft mult de psihic, poate fi extenuata din cauza copilului, dar si de fizic, mai ales daca a nascut natural...

Postat pe 29 Octombrie 2008 20:25
nu te ingrijora. Organismul femeii sufera modificari in tot acest timp...si a conceput fructul iubirii voastre nu? Parerea mea este ca ceva..care se si aude in casa a transformat un pic lucrurile, valorile....incearca sa fii mai tandru... sa ii oferi mici bucurii...sa ii arati ca o iubesti...si se va trezi si la ea dorinta care probabil acum este un pic umbrita de instinctul matern.Si inca ceva...e posibil sa ii fie teama de durere fizica...dupa o nastere cu probleme...stiu si eu...aici vorbesc din experienta...insa cu calm, tact, si multa dragoste...sunt sigura ca vei reusi. Succes!
bella_ghe
Postat pe 2 Noiembrie 2008 13:28
hmmmmm ... incearca sa o iei usor... sa ii faci complimente ... sa ii zici k arata mai bn de cand inainte de a naste... intr-adevar corpul unei femei se schimba dupa ce naste.. si probabil asta ar fi motivul... vb din experienta chiar dak eu nu mi-am schimbat prea mult corpul dupa ce am nascut...
izzabella
Postat pe 5 Noiembrie 2008 14:13
sper ca intre timp s-a schimbat situatia si ca lucrurile au revenit la normal...asa mi s-a intamplat si mie...am nascut prin cezariana si mia-a ramas burta ft urata,vergeturi si pielea creata...nu ma puteam uita la mine,mi-era ciuda...e fost greu sa acccept ca nu mai eram cea dinainte de sarcina!
conteaza sa ii mai dai cate un moment de respiro,las-o sa se ocupe de ea si stai cu copilul tu!o sa se recreeeze si o sa vezi schimbarea!
hai ca se poate
mary_ct
Postat pe 5 Noiembrie 2008 19:15
Desi nu am trecut prin experienta unei nasteri, sunt convinsa ca motivul cela mai clar al scghimbarii ei este faptul ca se simte mai putin atragatoare ca deobicei.
eu si acum am momente cand am impresia ca nu sunt suficient de frumoasa pentru sotul meu ...sau am senzatia ca nu il atrag ...si incep respingerile si discutiile aprinse , insa sper ca s-au rezolvat lucrurile intre voi.
bonux
Postat pe 14 Noiembrie 2008 09:31
Buna!
Cassey
Postat pe 14 Mai 2009 21:43
uuuuuuuuu, casey, iar s-au terminat fraierii si somezi?
googoodoll
Postat pe 14 Mai 2009 22:57
De la: googoodoll, la data 2009-05-14 22:57:19uuuuuuuuu, casey, iar s-au terminat fraierii si somezi?


daca nu o spuneai tu, o faceam io!
se pare ca a ramas in pana. e criza si lumea se gandeste de doua ori inainte sa arunce banii pe stele verzi
geo_x
Postat pe 14 Mai 2009 23:04
De la: , la data 2008-02-14 00:57:59eu si ea
cind ne-am cunoscut aveam o viata sexuala foarte bogata ...de dimineata pina dimineata oriunde si oricind !
acum dupa ce a nascut , dar a trecut deja un an de zile simt ca ceva s-a schimbat si imi spune ca nu are chef---ca nu este pregatita---ca se simte rau ...eu unul simt ca innebunesc ,,,,ce - i de facut ?




de dimineata pan' dimineata?? cum vine asta?? da' voi de mancat nu mai mancati? nu va mai duceti la baie? in oras? la servici??
nu oboseati chiar deloc??
Diavolyta_
Postat pe 14 Mai 2009 23:07
dau in ghiocccc ,,,ii fac concurenta lui buna ,,,,,,fetelor hai la mineee,,ca dau bineee,,,dau bineee,,,in ghioc
thadoog
Postat pe 14 Mai 2009 23:10
dog'ule da' alta poza cu tine n'ai??
Diavolyta_
Postat pe 14 Mai 2009 23:13
De la: thadoog, la data 2009-05-14 23:10:47dau in ghiocccc ,,,ii fac concurenta lui buna ,,,,,,fetelor hai la mineee,,ca dau bineee,,,dau bineee,,,in ghioc

sa nu slabesti de atata dat
ralu_zar
Postat pe 14 Mai 2009 23:14
De la: , la data 2008-02-14 00:57:59eu si ea
cind ne-am cunoscut aveam o viata sexuala foarte bogata ...de dimineata pina dimineata oriunde si oricind !
acum dupa ce a nascut , dar a trecut deja un an de zile simt ca ceva s-a schimbat si imi spune ca nu are chef---ca nu este pregatita---ca se simte rau ...eu unul simt ca innebunesc ,,,,ce - i de facut ?


De dimineata pana dimineata? Si acum ce? Nu mai vrea decat de seara pana dimineata? Si de aia esti tu atat de distrus?
Laura_cute
Postat pe 14 Mai 2009 23:17
a trecut aproape un an de atunci. crezi ca a stat cu ea in san!?
geo_x
Postat pe 14 Mai 2009 23:33
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-14 23:13:46dog'ule da' alta poza cu tine n'ai??
haaaaaaa dc roxano,,vrei sa ma deochiiii
thadoog
Postat pe 14 Mai 2009 23:43
De la: thadoog, la data 2009-05-14 23:43:14
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-14 23:13:46dog'ule da' alta poza cu tine n'ai??
haaaaaaa dc roxano,,vrei sa ma deochiiii


da dog'ule cum ti'ai dat seama?
Diavolyta_
Postat pe 14 Mai 2009 23:46
nu pun ca o pui pe Cassey sa imi faca farmece
thadoog
Postat pe 14 Mai 2009 23:56
de la fantomite dam peste sidonii
yumy
Postat pe 15 Mai 2009 07:30
Cassey_
Postat pe 24 Mai 2009 23:08
disperatoooooooooo iti mai faci mult reclama ???? nesimtirea ta nu are limite , esti peste tot ,te-ai intins ca raia
Peony
Postat pe 24 Mai 2009 23:48
raspunsul e la tine...cand il afli sa ne spui si noua!
roz5blue6lila7
Postat pe 24 Mai 2009 23:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
urgent 5 De la: Eva32 26 Septembrie 2011 00:26
pt baieti 33 De la: scratty 14 Octombrie 2009 16:28
ce faceti cand aveti un sot care vrea sa va vada ca faceti sex cu un alt barbat? 98 De la: rodika_mj 16 Februarie 2020 03:02
Virgin 2 ... continuarea... 27 De la: pamela_1 18 Iunie 2009 14:18
VA PLACE SEXUL CU FEMEILE MATURE ? 188 De la: 4Life 26 Decembrie 2010 12:20