Setari Cookie-uri

Saptamana femeilor

A venit primavara...si nu degeaba cred ca zilele destinate in totalitate sarbatoririi femei sunt in aceasta perioada a anului. Noi femeile suntem frumoase si calde ca o zi de primavara.Chiar m`am gandit de curand la ce inseamna a fi femeie , si mi`am dat seama ca aceasta notiune este atat de complexa!Ador sa fiu femeie ,sa port poseta cu toate lucrurile mici indispensabile noua , sa imi rujez buzele intr`o culoare vie , sa port rochite romantice cu volanase , sa imi ondulez parul , sa imi intorc genele sau sa incalt pantofi cu toc inalt care imi pun in evidenta silueta.Ma bucur ca pot sa fiu in acelasi timp fragila si puternica, copilaroasa si sexy , independenta si vulnerabila!Noi femeile suntem deosebite pentru ca avem capacitatea de a da valoare chiar si lucrurilor insignifiante , de a face sufletele altora sa para sau sa devina frumoase ,de a ne remonta rapid dupa o lupta pierduta cu viata.Si pentru ca suntem femei combinatia inteligenta + frumusete ne avantajeaza cel mai bine! Asa ca dragele mele...poate ca traim intr`o lume a barbatilor , dar e o lume pe care noi o putem avea la picioare , trebuie doar sa ne dorim! Va doresc o primavara insorita care sa se ridice la asteptarile voastre ! Nu uitati sa zambiti din suflet , macar in aceasta perioada , cand suntem in centrul atentiei (ma rog , desi fiezare zi e ziua noastra:))) si distrati`va de 8 martie cat mai bine!!! Eu deja am rezervat masa in club pt sambata , o sa imi iau prietenele si o sa ne bucuram de o seara a fetelor cu un pic de striptease Flamingo Boys , pt ca macar o data pe an meritam sa ne rasfatam un pic , fara iubiti si soti!!!! Sper sa nu va umbreasca nimic fericirea acestor zile! Va pup! LA MULTI ANI!
Kittynelle
Postat pe 2 Martie 2008 23:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Echipa Kudika iti ureaza Craciun Fericit! 8 De la: OanaTrifu 30 Decembrie 2016 16:06
La multi ani tuturor de 8 noiembrie 5 De la: Georgia99 8 Noiembrie 2008 14:49
Hristos a inviat! 90 De la: _dulcik_ 22 Aprilie 2009 15:40
ofera cadou ziarul din ziua nasterii sarbatoritului 1 De la: comenzi 30 Iulie 2011 14:58
carti de anticariat incepand cu 1 ron/bucata 1 De la: comenzi 30 Iulie 2011 14:59