Setari Cookie-uri

ma puteti ajuta?

buna ziua!!!
ma numesc roxana si am 20 d ani..sunt o pers ambitioasa si am o personalitate puternica.... am un vis...unul care se poate realiza,dar pana acum nu am intalnit persoane care sa ma ajute doar ca merit si ca am calitati...toata lumea voia altceva de la mine..:(...dar nu am vrut s fac niciun fel de compromis!!am incredere in Dumnezeu si stiu ca ma va ajuta!! asa ca vreau sa va rog sa ma ajutati sa intru in lumea televiziunii....simt ca asta e ceea ce trebuie sa fac si ce mi se potriveste cel mai bine...daca cineva poate sa ma ajute cu o idee sau cu orice altceva ,va rog sa ma contactai...am incredere!!
va multumesc!
roxangel87
Postat pe 18 Martie 2008 23:57
acum e mult mai greu sa intri in televiziune...cel putin intr-una mare...criteriile de selectie sunt mult mai dure...dar daca ai intr-adevar talent...depune-ti cv-uri...incearca...lupta pentru ce-ti doresti...ai putea, eventual sa incerci la o televiziune mai mica...asta te ajuta la experienta....iti formezi un anumit stil.nu ai scris nimic...daca ai mai lucrat in acest domeniu...s-ar putea sa nu-ti placa asa mult...televiziunea nu inseamna doar ce se vede pe sticla.ai grija de tine si fi ambitioasa!!!

Postat pe 19 Martie 2008 10:29
am mai lucrat in domeniu la o televiziune locala si am facut si cateva cursuri d actorie(Dictie,stil,mimica)...sunt in tema cu ceea ce inseamna televiziunea...acum imi trebuie noroc:) unde ar trebui sa.mi depun cv.ul? asa pur si simplu, sa merg l poarta televiziunii si s le zic ca am venit sa.mi depun cv.ul??mi se pare cam aiurea si risc sa nu fiu bagata in seama...o s incerc si asa!!!multumesc!!
roxangel87
Postat pe 19 Martie 2008 11:19
daca nu incerci nu ai cum sa reusesti. asa ca fi ambitioasa si nu te lasa!ca de, daca nu ai parinti miliardari e mai greu.. dar daca insisti o sa reusesti!
daca te dau afara pe usa, intra pe ferastra!!

Postat pe 20 Martie 2008 10:12
bv onnyta,bine spus,iar daca fereastra e inchisa sparge geamul :)) . catara-te pe zid, numai nu te da batuta.si nu uita : ZAMBESTE!

Postat pe 20 Martie 2008 12:00
Intr-adevar esti frumoasa si fotogenica,ai da bine pe ecran dar din pacate banul e la putere.Eu spun sa nu te dai batuta si sa incerci...se fac tot felul de preselectii la diverse televiziuni,incearca pe undeva...trimite scrisori cu poze cu tine...fa tot ce iti sta in putere...inceputul e greu.Succes!
butterflylili
Postat pe 20 Martie 2008 12:17
imparte-ti cv-ul ca pe manifeste pe la toate televiziunile, participa la peselectii, dc asta e visul tau nu-l abandona1perseverenta va trebui sa-ti fie rasplatita. bafta!

Postat pe 20 Martie 2008 12:24
va multumesc tuturor pt sfaturi,chiar o s incerc si va tin la curent;) ....multa bafta si voua!!!va pup
roxangel87
Postat pe 20 Martie 2008 13:33
Ti-am vazut pozele si parerea mea este ca ai toate sansele sa lucrezi in TV, esti frumoasa si ai o atitudine potrivita. Nu-ti pierde speranta si nu fa compromisuri,eu cred ca in viata totdeauna ai 2 directii de mers si cea buna nu e si usoara, dar satisfactia va fi pe masura. Astept sa te vad la TV.

Postat pe 26 Martie 2008 08:40
ce studii ai?

ca o paranteza fie spus, sunt o gramada de fete frumoase, dar... zero la stanga creier. sper ca nu te superi ca te-am intrebat ce studii ai.

Postat pe 26 Martie 2008 14:43
Buna, Roxana. Eu stiu ca postul de televiziune U cauta prezentatori(5, cred)...Intra p http://www.uonline.ro/casting/formular.php si inscrie-te...daca tu crezi ca ti se potriveste
Bafta!
madahh
Postat pe 27 Martie 2008 13:51
studii:))...cred ca am prea multe, bine...stiu...intotdeuna e loc de mai bine...si stiu ca mai am multe de invatat!!in primul rand am ajuns la facultate datorita mediei de bac 9,60....si cunosc si 3 limbi starine....cursuri de marketing, actorie, dictie..dans....etc...nici eu nu mai stiu cate....nu imi place sa ma laud, pe bune, dar daca tot mi s.a pus o intrebare, imi place sa dau un raspuns concludent!!dar cel mai important mi se pare sa inveti sa cunosti oamenii....si sa ai puterea sa nu faci compromisuri atunci cand ti se cer..(intelegi la ce ma refer)... poate d.asta nu am ajuns INCA unde imi doresc...dar inca nu am incetat sa sper si sa visez...si mai ales sa fac ceva pt asta.... :*:*bye...keep in touch!!
roxangel87
Postat pe 22 Mai 2008 13:28
madahh...multumesc pentru sugestie!...m.am inscris dupa ce am vazut raspunsul tau...sper sa nu fie prea tarziu:*
roxangel87
Postat pe 22 Mai 2008 13:30
cel mai important.. intr-o televiziune lucreaza tot felul de oameni in tot felul de domenii.. tu vrei sa fii la tv.. sa faci ce anume acolo?
oana81
Postat pe 22 Mai 2008 21:57
In legatura cu cat de usor se intra in lumea tv, am vazut la o emisiune ca venise o tipa cu CV in care trecuse la ultima scoala absolvita - scoala de soferi. Am vazut ca sunt multe oportunitati pt fetele frumoase, dar sigur exista si pt fetele inteligente si frumoase. Asa ca multa bafta si sa te "vedem pe sticla".

Postat pe 28 Mai 2008 12:59
e destul de misto sa lucrii in televiziune,dar sunt unele posturi unde,daca nu ai pile,pur si simplu nu ai sanse.Degeaba esti u frumoasa si mai ai si alte calitati.Bafta!
Sper sa ajungi acolo unde iti doresti.
Ramon3l
Postat pe 28 Mai 2008 15:19
:) nu cred ca tot ce zboara se manca... in primu rand nu vrei o profesie anume,vrei si tu ...sa apari la tv :)) nu e destul pt tine ,sorry (apropo,am vazut fete muuult mai frumoase aci pe site,fara jignire )
lief
Postat pe 29 Mai 2008 14:31
:)) cred ca mult mai important e cat de mult am eu incredere in mine si cat de mult ma consider eu frumoasa...chiar nu tre s ma placa toata lumea:)) aa...si pt lief: o sa vezi ca o sa reusesc;)..nu trebuie doar sa arati bine,trebuie sa ai ceva in cap si sa ai ambitie si curaj....:)
roxangel87
Postat pe 31 Mai 2008 10:51
bafta atunci draga roxangel87...knd o sa reusesti sa vi sa ne spui si noua cum ii
Ramon3l
Postat pe 31 Mai 2008 15:30
Draga roxangel87, sfatul meu este sa citesti cartea "The secret".,.....e imposibil sa nu reusesti .....daca iti doresti cu adevarat....
jolie25
Postat pe 16 Iulie 2008 10:13
roxangel87 te rog sa ne spui ce ai mai facut. Chiar sunt curioasa. Ti-am vazut si eu pozele si mie personal mi-ar place sa te vad "pe sticla".
Lucia1971
Postat pe 10 August 2008 18:49
Draga mea mie imi placi si cred ca poti face o cariera in televiziune, esti si frumoasa si desteapta si ai sanse, succes!!!!Nu te lasa prada comentariilor...
Ral_Mi
Postat pe 20 August 2008 08:14
Ma bucur ca nu vrei sa ajungi in tv cu ajutorul... unor domni generosi... la felul cum arati nu ma mira ca ti s-a propus asta, dar tine-te tare pe pozitii! Cred ca daca incepi de la un tv local si ai sa faci in continuare asta o sa cunosti oamenii care te pot lansa. Trebuie sa ai rabdare si sa rezisti. Sa nu te dai batuta. Esti o fata draguta si desteapta, eu cred ca o sa ai succes, daca iti doresti sa faci asta cu adevarat, e greu, dar merita. Bafta!
rosuveronika
Postat pe 2 Octombrie 2008 12:13
intra pe adresa aceasta http://www.job.ro/ro/concurs/index.html?cntref=DAahe iti faci cont, completezi cv-ul, aplici la diferite companii si ai si sansa de a castiga premii in valoare de 16 000 euro
DYM
Postat pe 17 Octombrie 2008 12:26
am ceva pentru tine, cautand azi ceva de lucru pentru mine, am gasit asta si mi-am adus aminte de tine http://www.ejobs.ro/branded/reporter/328628 succes
DYM
Postat pe 25 Octombrie 2008 16:29
Toate fetele vor la TV, eu zic sa-ti termini fAcultatea, iar intre timp cauta un post local de TV unde sa te faci remarcata.Daca ai talent si ii vei convinge pe cei in drept, vei reusi. Succes.
costelino1967
Postat pe 23 Ianuarie 2009 19:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intr-o mare incurcatura, pls help! 28 De la: melka 9 Octombrie 2009 19:49
am nevoie de ajutor 11 De la: kafka 28 Martie 2009 09:31
Sursa de cistig 3 De la: kudika_972424 19 August 2014 02:39
PLS HELP ME 7 De la: simbio 17 Septembrie 2008 20:25
De ce mereu ne indragostim de cine nu trebuie? 5 De la: freakyyy 15 Iunie 2010 18:28