Setari Cookie-uri

Tinerii absolventi de facultate - someri de lux

De la: Barbie30_, la data 2010-12-01 14:04:37
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-12-01 14:02:19"Daca nu mai am 17 ani e de bine,inseamna ca suport "
nu stiu ...tu trebuie sa incerci si sa vezi ...macar daca pleci sa imi mai scrii si tu pe un bob de orez ...daca pe altceva nu poti...



o zi placuta...plec sa infulec niste fasolica si poate un ossss...
BEL_AMY1
Postat pe 1 Decembrie 2010 14:06
1.nu toate facultatile au un program care sa permita studentului sa lucreze,fie si cu jumatate de norma...si chiar de iti gasesesti nu este in domeniul facultatii,iar la terminarea ei degeaba ai experienta in vanzari cand tu ai terminat Dreptul
2.O idee buna e sa inveti foarte bine,sa iei bursa de studiu/merit si sa ai un venit pe fiecare luna care sa iti permita sa iesi la un suc cu prietenii fara a le cere bani parintilor

Sunt studenta in anul 3(facultate tehnica-4 ani)si recunosc ca nici macar o singura persoana din colegii mei nu isi merita media(cel putin asta cred)....de invatat se invata ,dar pana la urmatoarea sesiune se uita totul pt ca de fapt se toceste ...si organizarea invatamantului lasa de dorit.
A nu se intelege ca toti care avem medii de bursa suntem prosti si habar n-avem,dar totusi consider ca ar trebuii sa stim mult mai multe.....oricum in mare parte ceea ce se face la servici nu are de-a face cu ce am invatat in facultate.
App...si mai toti angajatorii iti cer 3 ani experienta

dalma
Postat pe 1 Decembrie 2010 15:00
De la: dalma, la data 2010-12-01 15:00:101.nu toate facultatile au un program care sa permita studentului sa lucreze,fie si cu jumatate de norma...si chiar de iti gasesesti nu este in domeniul facultatii,iar la terminarea ei degeaba ai experienta in vanzari cand tu ai terminat Dreptul
2.O idee buna e sa inveti foarte bine,sa iei bursa de studiu/merit si sa ai un venit pe fiecare luna care sa iti permita sa iesi la un suc cu prietenii fara a le cere bani parintilor

Sunt studenta in anul 3(facultate tehnica-4 ani)si recunosc ca nici macar o singura persoana din colegii mei nu isi merita media(cel putin asta cred)....de invatat se invata ,dar pana la urmatoarea sesiune se uita totul pt ca de fapt se toceste ...si organizarea invatamantului lasa de dorit.
A nu se intelege ca toti care avem medii de bursa suntem prosti si habar n-avem,dar totusi consider ca ar trebuii sa stim mult mai multe.....oricum in mare parte ceea ce se face la servici nu are de-a face cu ce am invatat in facultate.
App...si mai toti angajatorii iti cer 3 ani experienta


tin sa te contrazic! daca vrei sa muncesti si sa urmezi si o facultate poti s-o faci si chiar sa si inveti! trebuie sa renunti la timpul tau liber si sa ai multa ambitie si devotamnet pentru studiu!
programul la facutate ti-l poti face singura...de ce crezi ca existe grupe pentru seminarii???
roz5blue6lila7
Postat pe 1 Decembrie 2010 15:13
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-12-01 15:13:31
De la: dalma, la data 2010-12-01 15:00:101.nu toate facultatile au un program care sa permita studentului sa lucreze,fie si cu jumatate de norma...si chiar de iti gasesesti nu este in domeniul facultatii,iar la terminarea ei degeaba ai experienta in vanzari cand tu ai terminat Dreptul
2.O idee buna e sa inveti foarte bine,sa iei bursa de studiu/merit si sa ai un venit pe fiecare luna care sa iti permita sa iesi la un suc cu prietenii fara a le cere bani parintilor

Sunt studenta in anul 3(facultate tehnica-4 ani)si recunosc ca nici macar o singura persoana din colegii mei nu isi merita media(cel putin asta cred)....de invatat se invata ,dar pana la urmatoarea sesiune se uita totul pt ca de fapt se toceste ...si organizarea invatamantului lasa de dorit.
A nu se intelege ca toti care avem medii de bursa suntem prosti si habar n-avem,dar totusi consider ca ar trebuii sa stim mult mai multe.....oricum in mare parte ceea ce se face la servici nu are de-a face cu ce am invatat in facultate.
App...si mai toti angajatorii iti cer 3 ani experienta


tin sa te contrazic! daca vrei sa muncesti si sa urmezi si o facultate poti s-o faci si chiar sa si inveti! trebuie sa renunti la timpul tau liber si sa ai multa ambitie si devotamnet pentru studiu!
programul la facutate ti-l poti face singura...de ce crezi ca existe grupe pentru seminarii???



Teoretic, dar practic nu prea ! ( mai ales in functie de facultate )
Acum depinde de telurile fiecaruia...insa oricum eu nu am vazut in viata mea coleg sau prieten care sa fi facut facultatea cum trebuie, sa isi merite notele si sa nu se angajeze...
Fiecare cum isi asterne, asa doarme !
Summer_
Postat pe 1 Decembrie 2010 15:38
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-12-01 15:13:31
De la: dalma, la data 2010-12-01 15:00:10

tin sa te contrazic! daca vrei sa muncesti si sa urmezi si o facultate poti s-o faci si chiar sa si inveti! trebuie sa renunti la timpul tau liber si sa ai multa ambitie si devotamnet pentru studiu!
programul la facutate ti-l poti face singura...de ce crezi ca existe grupe pentru seminarii???


Nu am zis ca e imposibil dar cel putin orarul meu de la facultate de anul acesta nu mi-ar permite pt ca sunt laboratoare pe care nu le poti recupera decat la sfarsitul semestrului si nu mai mult de 2-3 pt ca altfel nu mai intri in examen si atunci te mai duci in toamna ..deci nu e chiar peste tot la fel.....numai sa gasesc un job pe care sa-l mulez dupa orarul meu ,dar sa fim seriosi...
Imposibil nu e nimic.
dalma
Postat pe 1 Decembrie 2010 23:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hellp Me! 9 De la: ciminutza 20 Februarie 2009 16:15
exista anticonceptionale fara reteta ...??!!! 10 De la: amr2009 15 Aprilie 2009 13:09
Caut lideri in MLM 1 De la: juicenoni 22 Septembrie 2010 09:14
Venituri suplimentare cu minim efort! 10 De la: kudika_1045780 24 Aprilie 2023 15:07
Facultati - nelamurire.. 23 De la: kudika195501 11 Ianuarie 2011 18:58