Setari Cookie-uri

ipocrizie...ne ascundem adevaratele dorinte din cauza functiei...

Dragele mele, am nevoie de sugestii, ganduri, impresii...Am o anumita functie care reclama seriozitate, demnitate, oamenii ma respecta pt ceea ce fac si au o anumita parere despre mine...nu vreau sa intru in detalii...Totusi...eu, ca femeie, am anumite dorinte, fantezii (sa dau niste exemple si nu neaparat personale: sex in locuri publice, sex in grup, homosexualism, sex-shopuri, sado-maso...etc).stiu ca viata mea intima nu-i priveste pe ceilalti, dar totusi mi-e teama ca, daca cineva cu care lucrez va afla despre astfel de "preocupari", ma va judeca si desconsidera...si culmea e ca am muncit mult sa ajung unde sunt si chiar nu vreau sa se intample ceva de genul asta...De aceea ma simt nevoita sa-mi refulez anumite dorinte cu tenta sexuala si oarecum sa nu ma simt implinita.. Astept gandurile voastre...banuiesc ca mai sunt persoane care traiesc ceva asemanator...
iddoll
Postat pe 25 Martie 2008 21:37
dada..mai sunt persoane..judecatoarea aia de a fost prinsa ca facea parte din Miscarea de Integrare in Absolut a lui Bivolaru...ce sa zic...da`i un mail...poate iti spune si cum e fara serviciu si cat de satisfacuta sexual a fost...haha
Kittynelle
Postat pe 26 Martie 2008 02:45
nu tb sa fii ironica...gandeste-te...tu cum te-ai simti daca fi gay, de ex? banuiesc ca nu ai sa strigi in gura mare asta...si daca afla cineva care nu-ti doresti sa stie? de la serviciu, de ex...te vor judeca...de ce atatea prejudecati?
iddoll
Postat pe 26 Martie 2008 07:25
neatza. ce ai scris tu aici tine de INTIMITATE. si nu e treaba nimanui ce faci tu in afara orelor de program, atata timp cat ramane in intimitatea ta.
in privinta fricii de a fi "prinsa", atunci ai de ales. cariera or nazbatiile.

Postat pe 26 Martie 2008 09:50
eu una nu cred ca trebuie sa-ti pese de ce cred altii!!
e treaba ta ce faci in afara orelor de servici.

Postat pe 26 Martie 2008 10:12
ce are una cu cealalta nu pricep?! viata personala e viata personala iar job-ul e job!singura precautie e sa nu incluzi in dorintele tale ascunse( sexual vb) colegii de serviciu ca atunci se complica treaba. in rest... traieste fiecare asa cum doreste ca doar traim intr-o tara libera!nu are dreptul nimeni sa te judece sau sa te puna la zid ca i-ti doresti alteva sau ceva mai mult decat ceilalti( asta dc ceea ce faci nu ii greveaza).

Postat pe 26 Martie 2008 12:52
scuze daca am fost ironica...mi s`a parut cam la misto post`ul tau...si oricum nu prea iti inteleg dilema , la fel ca fetele. Atata timp ca nu 'prestezi' la birou in vazul lumii nu inteleg de ce preferintele tale sexuale ar trebui sa iti afecteze munca...fiecare e liber sa incerce ce ii trece prin cap ...iar daca esti lesbi sau bi , iar nu cred ca asta ar trebui sa fie o problema pt cei din jur.Chiar daca unii au mentalitati invechite si poate te privesc altfel , din punct de vedere profesional trebuie sa fii apreciata pt ceea ce faci in domeniu si punct!
Kittynelle
Postat pe 26 Martie 2008 19:02
Daca te uiti in dormitorul oamenilor, ai ramane surprinsa ce gasesti. Cel mai bine e insa sa ramana in dormitor, ai grija ca si cealalta persoana sa fie discreta. In rest, bafta si curaj!

Postat pe 29 Mai 2008 15:20
De la: Hania, la data 2008-05-29 15:20:42Daca te uiti in dormitorul oamenilor, ai ramane surprinsa ce gasesti. Cel mai bine e insa sa ramana in dormitor, ai grija ca si cealalta persoana sa fie discreta. In rest, bafta si curaj!


Frumos si elegant spus! Subscriu
missa22
Postat pe 28 Septembrie 2008 20:42
De la: iddoll, la data 2008-03-25 21:37:46Dragele mele, am nevoie de sugestii, ganduri, impresii...Am o anumita functie care reclama seriozitate, demnitate, oamenii ma respecta pt ceea ce fac si au o anumita parere despre mine...nu vreau sa intru in detalii...Totusi...eu, ca femeie, am anumite dorinte, fantezii (sa dau niste exemple si nu neaparat personale: sex in locuri publice, sex in grup, homosexualism, sex-shopuri, sado-maso...etc).stiu ca viata mea intima nu-i priveste pe ceilalti, dar totusi mi-e teama ca, daca cineva cu care lucrez va afla despre astfel de "preocupari", ma va judeca si desconsidera...si culmea e ca am muncit mult sa ajung unde sunt si chiar nu vreau sa se intample ceva de genul asta...De aceea ma simt nevoita sa-mi refulez anumite dorinte cu tenta sexuala si oarecum sa nu ma simt implinita.. Astept gandurile voastre...banuiesc ca mai sunt persoane care traiesc ceva asemanator...

e prea scurta viata! cea mai inalta masura a valorii o dai de fapt in timpul confruntarilor la care te supune viata.
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 28 Septembrie 2008 21:38
Nu trebuie sa lasam sentimentele de dragoste neexprimate.
Daca sotul se uita la meci si nu vrem sa-l deranjam, daca simtim atunci sa-l sarutam, cred ca asta trebuie sa facem.
Si ei vor sa simta ca sunt iubiti ! Si ei sunt oameni si noi suntem oameni si functia pe care o ai la servici nu are nici o legatura cu sentimentele. Functia nu-ti va spune niciodata cat de mult te iubeste, cat de dor ii este de tine... Asta face omul fericit cu adevarat...Sentimentele de iubire, de dragoste...
riana_look
Postat pe 17 Noiembrie 2008 10:51
cred ca tre sa faci ce simti si sa nu te abtii ca nu iti face bine! Dar oricum te rog spre binele tau sa fi atenta la ce persoane iti alegi in viata intima ca sa nu ajungi pe buzele tuturor datorita placerilor tale sexuale nu datorita performantelor tale la locul de munca.
dafffne
Postat pe 29 Noiembrie 2008 15:04
Nu conteaza ce inclinatii sexuale ai, ce preferinte, atata timp cat iti faci bine munca. Dar helloooo, suntem in Romania, cunosc multe exemple in care semenii nostri s-au comportat ca niste comunisti ordinari ! Si nu ma refer numai la persoane trecute de prima varsta, ci si de studenti, elevi...colegel mele de camera au fost reclamate la rectorat anul trecut pt ca sunt lesbiene ! O mare aberatie ! Mai ales pt ca sunt niste fete deosebite, nu niste pitzi proaste, increzute, care habar nua u pe ce lume traiesc !
Asa ca inainte de a te da cu parerea la un subiect, trebuie sa fii pus in acea situatie, sa vezi cum reactionezi ! Ca si tipa care a facut reclamatia a zis ca nu are nicio problema cu orientarea lor sexuala si fetele s-au trezit cu reclamatie !

Postat pe 29 Noiembrie 2008 15:14
De la: iddoll, la data 2008-03-25 21:37:46Dragele mele, am nevoie de sugestii, ganduri, impresii...Am o anumita functie care reclama seriozitate, demnitate, oamenii ma respecta pt ceea ce fac si au o anumita parere despre mine...nu vreau sa intru in detalii...Totusi...eu, ca femeie, am anumite dorinte, fantezii (sa dau niste exemple si nu neaparat personale: sex in locuri publice, sex in grup, homosexualism, sex-shopuri, sado-maso...etc).stiu ca viata mea intima nu-i priveste pe ceilalti, dar totusi mi-e teama ca, daca cineva cu care lucrez va afla despre astfel de "preocupari", ma va judeca si desconsidera...si culmea e ca am muncit mult sa ajung unde sunt si chiar nu vreau sa se intample ceva de genul asta...De aceea ma simt nevoita sa-mi refulez anumite dorinte cu tenta sexuala si oarecum sa nu ma simt implinita.. Astept gandurile voastre...banuiesc ca mai sunt persoane care traiesc ceva asemanator...



nu trebuie sa te intereseze despre ce zice lumea ! Nu trebuie sa iei in seama toti ignorantii !

Postat pe 29 Noiembrie 2008 15:15
Trebuie sã vezi în ce mãsurã viaþa intimã, îþi poate afecta cariera. Prietenul meu, odatã ce i-am spus cã anumite lucruri pe care dorea sã le facem în intimitate, nu le pot face pentru cã ar putea sã-mi compromitã viaþa profesionalã, a înþeles, cu toate cã iniþial nu vedea legãtura între cele douã. Sunt de acord, în unele profesii, nu te poþi expune. Dar totul este sã rãmânã în intimitate ºi sã ai grijã ca sub nicio formã sã nu poatã deveni vreodatã public. Dupã pãrerea mea, ãsta ar fi singurul risc. Îþi urez baftã, ºi cred cã asta depinde foarte mult ºi de persoana cu care alegi sã faci anumite lucruri intime.
flory1971
Postat pe 18 Decembrie 2008 00:42
Viata intima te priveste doar pe tine ca de-aia ii zice intima.
Nu vad cum ar putea afla colegii tai de servici ce faci tu in dormitor, atata timp cat nu vorbesti nimic cu ei despre asta, si tii lucrurile astea departe de ei.
Trebuie sa fie de incredere persoana cealalta si atata tot.
my_melody
Postat pe 4 Ianuarie 2009 01:22
Daca ai preferinte atat de "ciudate"...
In primul rand cred ca e mai intelept sa nu incluzi in viata privata colegii de serviciu...
In al doilea rand incearca sa frecventezi locuri in care stii ca nu dai de colegii tai, sau sa mergi cat mai departe, in alt oras sau daca iti permiti...in strainatate.
Sa nu ai impresia ca vei fi crutat/crutata de colegii sau cunoscutii tai, nici chiar de unii dintre "prietenii" tai... te vor judeca, condamna si poate chiar "executa"... daca "executia" te sperie si simti ca ai prea multe de pierdut, fii discret/a...
ocs
Postat pe 25 Ianuarie 2009 19:29
De la: iddoll, la data 2008-03-25 21:37:46Dragele mele, am nevoie de sugestii, ganduri, impresii...Am o anumita functie care reclama seriozitate, demnitate, oamenii ma respecta pt ceea ce fac si au o anumita parere despre mine...nu vreau sa intru in detalii...Totusi...eu, ca femeie, am anumite dorinte, fantezii (sa dau niste exemple si nu neaparat personale: sex in locuri publice, sex in grup, homosexualism, sex-shopuri, sado-maso...etc).stiu ca viata mea intima nu-i priveste pe ceilalti, dar totusi mi-e teama ca, daca cineva cu care lucrez va afla despre astfel de "preocupari", ma va judeca si desconsidera...si culmea e ca am muncit mult sa ajung unde sunt si chiar nu vreau sa se intample ceva de genul asta...De aceea ma simt nevoita sa-mi refulez anumite dorinte cu tenta sexuala si oarecum sa nu ma simt implinita.. Astept gandurile voastre...banuiesc ca mai sunt persoane care traiesc ceva asemanator...



cred ca ai gasit raspunsul, ai postat acum aproape un an.

Sunt de acord cu tine,cand ai o functie importanta trebuie sa ai o anumita prestanta si sa impui respect.Din pacate in viata nu le poti avea pe toate...Pe de alta parte,daca ai un un partener stabil poti sa-ti satisfaci fanteziile sexuale...ma indoiesc ca te-ar refuza...Barbatii sunt mult mai deschisi la fanteziile femeilor ...
Daca sunt legate de un barbat...ce enumeri tu acolo deja e prea mult...

ella_c
Postat pe 25 Ianuarie 2009 19:54
atata timp cat nu amesteci viata personala cu cea profesionala nu vad cum ar afla colegii de servici de fanteziile tale
honeybrunette
Postat pe 24 Aprilie 2009 00:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
planning familiar 7 De la: kudika414141 1 August 2011 14:20
AS DORI SI EU UN SFAT VA ROG :( 30 De la: cristina_pisi 21 Octombrie 2009 01:53
Sex in apa 215 De la: kudika418821 23 Octombrie 2012 15:08
Abstinenta!cum facetzi fata? 62 De la: luckyyyLuke 26 Martie 2009 13:55
Dragoste la prima vedere 3 De la: vfb 3 Martie 2013 07:57