Setari Cookie-uri

boli venerice!

buna!am si eu o mica poveste petrecuta in jurul meu si care m-a afectat enorm,tinand cont ca e vorba de fratele meu!nici nu stiu cum sa incep,dar...acum 4 ani s-a casatorit cu o fata,dragoste mare,iubire imensa,dar totul pana la un punct cand s-au despartit fara motive!a suferit enorm,atunci am intrat eu mai adanc in problema,devenind confesoarea lui!in sfarsit...dupa 8 luni de la despartire sau impacat,totul devenind de poveste in adevaratul sens al cuvantului,dar dupa 2 luni...stupoare...la efectuarea analizelor pentru angajare,cumnata mea a descoperit ca are sifilis,situatie aiurea rau de tot,nu s-a mai angajat,dar fratele meu a aflat motivul si a hotarat,dupa ce am dezbatut indelung,sa mearga inainte si sa ii fie alaturi,ba chiar l-am vazut mult mai motivat sa ii asigure totul,sa ii faca poftele si sa ii indeplineasca cat mai multe vise,intr-un cuvant,nu a incetat sa o iubeasca,desii si el a luat de la ea boala!dar...acum dupa aproape 2 ani de la "eveniment",il vad pus in situatia de a ramane singur,ea nemaidorind sa continue si plecand in urma cu cateva zile din casa!
desigur...povestea e scurtata mult,dar morala,sau intrebarea mea,nelamurirea,este:CUM SE POATE SA FI ATATA DE FATARNICA SI SA PROCEDEZI LA MANIERA EI,CAND STII CE AI LANGA TINE,PRIN CE ATI TRECUT,CE SACRIFICII A FACUT PENTRU TINE!?OARE EU AM FOST VINOVATA CA I-AM SPUS SA RAMANA CU EA SI SA CONTINUE!?VOI CUM ATI FI PROCEDAT IN LOCUL LUI!?
PS:multumesc mult si ajutati-ma cu un sfat,ca sa il pot ajuta si eu pe el!
silvana_ro
Postat pe 30 Martie 2008 22:50
Doamne cat de ciudate sunt unele femei,si cum nu stiu ele sa aprecieze ceea ce au....iar altele nu stiu ce sa mai faca sa le faca sotilor/iubitilor pe plac.Din punctul meu de vedere,nu cred ca mai este cale de intoarcere,si daca ar fi,nu stiu daca isi mai are rostul.Lupul isi schimba parul dar naravul ba(ceea ce a si demonstrat pana acum ,din cate am citit eu).Nu cred ca merita sa isi traiasca toata viata cu incertitudinea ca maine sau poimaine sau dupa ceva timp de liniste si pace iar ''i se pune pata'',si vrea sa plece.Poate gresesc......
bianca2483
Postat pe 30 Martie 2008 23:13
nu cred ca gresesti!faza cu lupul e potrivita!
silvana_ro
Postat pe 30 Martie 2008 23:25
intr-adevar,si eu mi-as dorii un barbat ca fratele meu,care sa imi indeplineasca visele,sau macar sa incerce,care sa ma iubeasca asa neconditionat!
silvana_ro
Postat pe 30 Martie 2008 23:26
Mda...nu stiu ce ar mai putea fi de spus sau de facut...foarte trist ce ai povestit , fratele tau este un barbat extraordinar care a fost capabil sa treaca peste ceva ce multi barbati nu ar tolera.Nu pot sa spun decat...o mizerie de femeie!
Kittynelle
Postat pe 31 Martie 2008 02:23
intr-adevar...mult prea putine de spus,multe de suferit si o "insemnare"pe viata de dus!multumesc!
silvana_ro
Postat pe 31 Martie 2008 04:21
sper sa ramana la fel,sa nu se schimbe odata cu evenimentul asta
lief
Postat pe 31 Martie 2008 09:49
toata povestea asta a schimbat multe,la schimbat pe el,pe mine,toata familia!
silvana_ro
Postat pe 31 Martie 2008 10:16
stii e un proverb romanesc al naibii de crunt: pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti, sau cel cu facerea de bine ...... de mama.nu e caz izolat dc ne uitam cu atentie in jur vedem multe cazuri asemanatoare... din pacate.

Postat pe 31 Martie 2008 10:32
draga mea,explica-i fratelui tau ca in orice sfirsit se intrevede un nou inceput.din punctul lui de vedere el are constiinta impacata pentru ca a facut tot ce i-a stat in putinta pentru a face relatia sa mearga ,dar din pacate sint tipologii de oameni care toata viata alearga dupa himere si niciodata orice ar avea nu e suficient.sotia lui face parte din categoria celor care se schimba odata cu vremea,celor frustati si victimizati.din pacate sint tot mai multi oameni femei si barbati care au instabilitatea in singe si se trezesc singuri la o anumita virsta si ce e trist ca nici atunci nu realizeaza ce se intimpla cu ei si care sint motivele.voi cei din familie ajutati-l psihic sa treaca peste asta si nu -l lasati sa cada in o depresie deoarece e mai greu sa-si recapete increderea mai tirziu si e pacat sa ajunga sa catalogheze toate femeile la fel.se spune ca Dumnezeu ne da atit cit putem duce si orice sut in fund e un pas inainte.deci en conclusion e mai bine ca se face ruptura acum deoarece are toata viata inainte ,era mai grav daca se intimpla peste alti si alti ani .peut-etre ca e mai bine asa si sigur viata o sa-i ofere ceva cu adevarat bun deci trebuie sa-si dea o sansa pentru ca oamenii cu un caracter nobil ca al lui nu sint lasati la greu.pe curind si toate cele bune.

Postat pe 31 Martie 2008 10:41
asta asa e,sant multi in situatia lui si,parerea mea dupa multe discutii cu terte persoane,multi care nu stiu!
silvana_ro
Postat pe 31 Martie 2008 10:53
france...multumesc mult,sau multumim mult!m-am hotarat sa ii arat si lui aceste mesaje!oricum,nu e tipul de om care sa umble cu "galeata" in mana,nu eticheteaza oamenii!ce e mai grav e sa-si poata reface viata,sa gaseasca o fata careia sa ii spuna despre boala lui(tratata actualmente) si care sa il accepte!asta e o alta mare problema!multumesc mult!
silvana_ro
Postat pe 31 Martie 2008 10:58
draga mea,sint atitea suflete pe lumea asta care tinjesc si au nevoie de afectiune incit sint convinsa ca o sa gaseasca atunci cind va venii vremea fata care i se potriveste.in viata totul e sa nu disperi orice ar fii ,tatal meu saracu ca nu mai este printre noi avea o vorba si spunea ca"nimic nu e mai rau ca moartea".si in general suferintele sint de-ale vietii si te fac mai puternic si pregatit pentru viata iar din experienta mea am vazut ca Dumnezeu nu te lasa la greu si totul e sa ai rabdare sa se aseze lucrurile.eu am asteptat 13 ani persoana potrivita si pina la urma a venit traind un vis la nesfirsit dar daca nu aveam puterea sa renunt la fosta viata acum eram tot nefericita.si tine cont aveam un copil de mina adolescent si am plecat cu hainele de pe mine si atit dar nu am disperat si mi-am schimbat viata.acum incerc sa ajut pe cei ce au fost cindva in situatia mea si lucrez benevol si incerc sa le deschid ochii sa vada ca viata e frumoasa orice ar fi si nimic pe lume nu merita sa suferi.deci bon couraje dragii mei ca trebuie sa priviti inainte chiar daca este greu nu este imposibil.pe curind!

Postat pe 31 Martie 2008 11:20
multumesc mult pentru tot!
silvana_ro
Postat pe 31 Martie 2008 15:25
e trist...adevarat si foarte trist. fratele tau e un om minunat,nu merita sa sufere,dar poate si suferinta aceasta isi are rostul...el nu are nicio vina pentru comportamentul ei...nu stie sa aprecieze ceea ce i s-a daruit. poate se simte vinovata,dar asta nu e o scuza pt a pleca asa...si sa lase in urma un suflet care a trecut cu vederea capriciile si prostiile ei. fratele tau trebuie sa aiba puterea de a merge inainte,trebuie sa inteleaga ca ea nu merita. chiar nu intteleg femeile astea....VIATA E ATAT DE SCURTA !!!! e o minune sa stai si sa asculti respiratia, inima , vocea , sa privesti miscarea mainilor,ochii, zambetul persoanei de langa tine. e o minune ca il poti atinge, ca ii poti zambi, multumi, il poti strange in brate , ai cu cine te bucura de mirosul curat de primavara. si inocenta cu care visezi la ziua in care el va veni cu un buchet mare de flori si un ursulet sa-si vada copilul nou-nascut, visele in care familia merge in parc,la mare, la munte, la iarba verde. sunt atat de multe( mi-au dat lacrimile). alearga, tipa, fugi, zambeste , priveste in jurul tau, si Doamne , cat de multe minuni se petrec in jurul nostru. si fratele tau e o minune, el nu a pierdut nimic...femeia aceea a pierdut un paradis...te pup si va doresc tot binele din lume amandurora.

Postat pe 31 Martie 2008 18:27
multumesc mult,ai atata dreptate anaphielle!multumesc din suflet pentru aceste vorbe care mi-au adus si mie lacrimile!iti doresc numai bine si mult soare in viata!
silvana_ro
Postat pe 31 Martie 2008 19:59
multumesc...si asteptamsa ne spui cum se mai petrec lucrurile. suntem alaturi de tine si de fratele tau. ia uite ce multi prieteni aveti !!! puuup dulce si pufos pt amandoi.

Postat pe 14 Aprilie 2008 01:00
De la: silvana_ro, la data 2008-03-31 04:21:09intr-adevar...mult prea putine de spus,multe de suferit si o "insemnare"pe viata de dus!multumesc!

O mizerie de femeie...dar la propriu ..in schimb imi pare rau pt fratele tau care nu merita asa ceva..bafta multa

Postat pe 29 Iulie 2008 17:24

Postat pe 7 August 2008 10:23
e nasol intr-adevar. dar daca nu-l mai iubea... nu poti sa judeci chiar atat de aspru. nu stii in fond si la urma urmei ce s-a intamplat.deh, asa este cateodata!bine k s-a despartit de el, decat sa-l insele mai bine asa
alexutzab
Postat pe 22 Septembrie 2008 14:55
si daca s-au despartit, inseamna ca pentru el este ceva mai bun pe lume, o dragoste adevarata. orice sac isi are peticul
alexutzab
Postat pe 22 Septembrie 2008 14:57
nu cred ca fratele tau ar trebui sa povesteasca viitoarelor lui prietene ca a avut sifilis. de vreme ce s-a tratat, e capitol incheiat si cu asta basta. se mai intimpla in viata si chestii de-astea, trebuie sa stii sa lasi in urma si sa nu-ti umbresti toata viata de acum inainte.

numai bine!
ClaudiaV
Postat pe 27 Octombrie 2008 10:41
De la: ClaudiaV, la data 2008-10-27 10:41:47nu cred ca fratele tau ar trebui sa povesteasca viitoarelor lui prietene ca a avut sifilis. de vreme ce s-a tratat, e capitol incheiat si cu asta basta. se mai intimpla in viata si chestii de-astea, trebuie sa stii sa lasi in urma si sa nu-ti umbresti toata viata de acum inainte.

numai bine!

SAL IN PRIMUL MRAND SIFILISUL ARE 3 FAZE IAR TRATAMENTUL E MAI DE LUNGA DURATA SI CEL MAI BUN ESTE MOLDAMIN DOARE DAR AJUTA SI TRECE CA SA NU DOARA SA FOLOSEASCA IN LOC DE SER FIZIOLOGIC XILINA SI VA AMORTI NU VA SIMTI CECAT ACUL LA INCEPUT .BUN


MA BUCUR CA EA A PLECAT PT CA S A DOVEDIT CA NU L MERITA DECI TU AI FACUT CEL MAI BUL LUCRU POSIBIL SA FI LANGA EL SI VEI FI IN CONTINOARE CA O ADEVARATA SORA .ASA CA SPUNEI FRUNTEA SUS FRATIOARE SI BELESTE OKII DE ACUM INAINTE CA TE A CAM MUSCAT SARPELE DARNU CADEA IN EXTREMA CEALALALTA SA LE CONSIDERI PE TOATE LA FEL CA NU ESTE ASA.HAI PA PA SI ZA AUZIM DE BINE SI DE FEMEI FRUMOASE SI SINCERE
gratuit89
Postat pe 5 Noiembrie 2008 15:13
buna
Cassey
Postat pe 15 Mai 2009 14:12
Eu cred ca dimpotriva, fratele tau ar trebui sa spuna viitoarei/viitoarelor prietene despre boala avuta.
Cred o relatie se bazeza pe respect fata de celalalt si e normal sa-i spuna adevarul. E drept ca nu chiar de la prima intalnire, insa daca devine ceva serios e normal sa-i spuna. Si mi-as dori si eu un barbat ca fratele tau.
GiaS
Postat pe 17 Iulie 2009 07:43
Vad ca nu v ati gandit nicio secunda ca poate ea ar fi luat boala de la el?? Adica au stat un timp separati si el a fost cuminte tot acest timp?? C'mon..De ce a fost deodata atat de iubitor cu ea?

zoredia
Postat pe 17 Iulie 2009 15:30
E scris in biblie: "Nu dati margaritarele voastre porcilor!". Si casatoria are rostul ei: este o verificare a naturii sentimentelor, se fac analize, sunt protejati eventualii copilasi, apare binecuvantarea Celui Care Este! Mult mai mult noroc si fericire pe viitor!
kudika044610
Postat pe 19 Iulie 2009 15:14
Si lasa-ti fratele sa-si hotarasca pe viitor singur soarta, e mare greseala sa dai alt sfat in afara de: "Singurul sfat pe care ti-l dau este sa faci cum simti tu!"
Tu cum stai cu viata? Vezi si de a ta, ca fratiorul are o viata la dispozitie sa-si vada de a sa....
Pooooop you!
kudika044610
Postat pe 19 Iulie 2009 15:18
De la: zoredia, la data 2009-07-17 15:30:15Vad ca nu v ati gandit nicio secunda ca poate ea ar fi luat boala de la el?? Adica au stat un timp separati si el a fost cuminte tot acest timp?? C'mon..De ce a fost deodata atat de iubitor cu ea?



Corect, eu cred ca el a fost cel cu boala.
Kathara
Postat pe 19 Iulie 2009 16:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
boli venerice! 29 De la: Kathara 19 Iulie 2009 16:19
... 9 De la: ironia 11 Februarie 2011 09:49
tratament cu ovule 9 De la: Cassey 15 Mai 2009 14:13
Urgent 7 De la: paoola90 18 Iunie 2012 18:21
buna, 1 De la: kudika437312 20 Septembrie 2011 22:59