Setari Cookie-uri

Ce parfum f puternic si persistent stiti?

De la: kudika226898, la data 2013-12-01 14:44:48
De la: Viorica_Vio, la data 2013-11-30 10:52:37
De la: rondina, la data 2013-11-29 20:16:51Acum doua zile am primit cadou un Channel 5......
si trebuie sa spun ca, ceva mai sinistru de puturos si gretos in materie de parfum, n-am intalnit, parfumul al carei imagine era Marilyn Monroe si care declara ca atunci cand merge in pat se "imbraca" cu doar cateva picaturi de channel Nr.5 si atat..nu am gasit deloc erotismul in acest parfum, dimpotiva, este incarcat de "vulgarism"....
Sper sa ma ierte fanii acestui parfum, este vorba numai de "gustibus"...


Iti dau dreptate.



Nu puneti etichete daca nu va pricepeti la parfumuri...pentru Chanel no. 5 iti trebuie o anumita varsta,atitudine, pozitie sociala...Vi s-a parut vulgar? Poate doar nepotrivit...vulgare sunt parfumurile utilizate de pitzipoance, persoane fara gust.
Fiecare varsta si categorie sociala isi are propriile parfumuri de referinta.
Deci, sa nu criticam fara sa cunoastem.


Sunt convinsa ca tu critici, fara sa stii despre ce-i vorba, pentru ca daca ai fi stiut cum miroase acel parfum, cu siguranta ne-ai fi dat dreptate.

Doar pentru ca i-au facut reclama, de-a lungul timpului, tot felul de persoane cunoscute din lumea filmului si pentru ca-l poarta unii cu aere de...., nu-l face un parfum bun.

Atat de snoaba incat sa laud un parfum care miroase groaznic, n-am ajuns, slava Domnului.

Iar in ceea ce priveste parfumurile mele preferate pe care le folosesc cu placere, cu siguranta, ti-ai baga gheara in gat de oftica, numai sa ai si tu unul dintre ele...

Si acum agita-te si fa ca trenul in gara, cum faci, de obicei.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 5 Decembrie 2013 07:58
De la: lexass, la data 2013-12-04 20:56:13Buna fetelelor!

Eu am descoperit un parfum senzational de la Armani, se numeste SI de Aramni este apa de parfum exact ce imi doresc.

Este demential parfumul.

Deobicei imi cumpar de la sephora dar de data acesta am riscat sa-mi cumpar mai ieftin de la un magazin online www.superparfumuri.ro si de data acesta am avut noroc de un parfum bun .

Cumparativa acest parfum si veti regreta !!



E un parfum mult prea greu, ca si miros. Nu-mi place, nu-i pe gustul meu.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 5 Decembrie 2013 07:59
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-05 07:58:26
De la: kudika226898, la data 2013-12-01 14:44:48
De la: Viorica_Vio, la data 2013-11-30 10:52:37
De la: rondina, la data 2013-11-29 20:16:51Acum doua zile am primit cadou un Channel 5......
si trebuie sa spun ca, ceva mai sinistru de puturos si gretos in materie de parfum, n-am intalnit, parfumul al carei imagine era Marilyn Monroe si care declara ca atunci cand merge in pat se "imbraca" cu doar cateva picaturi de channel Nr.5 si atat..nu am gasit deloc erotismul in acest parfum, dimpotiva, este incarcat de "vulgarism"....
Sper sa ma ierte fanii acestui parfum, este vorba numai de "gustibus"...


Iti dau dreptate.



Nu puneti etichete daca nu va pricepeti la parfumuri...pentru Chanel no. 5 iti trebuie o anumita varsta,atitudine, pozitie sociala...Vi s-a parut vulgar? Poate doar nepotrivit...vulgare sunt parfumurile utilizate de pitzipoance, persoane fara gust.
Fiecare varsta si categorie sociala isi are propriile parfumuri de referinta.
Deci, sa nu criticam fara sa cunoastem.


Sunt convinsa ca tu critici, fara sa stii despre ce-i vorba, pentru ca daca ai fi stiut cum miroase acel parfum, cu siguranta ne-ai fi dat dreptate.

Doar pentru ca i-au facut reclama, de-a lungul timpului, tot felul de persoane cunoscute din lumea filmului si pentru ca-l poarta unii cu aere de...., nu-l face un parfum bun.

Atat de snoaba incat sa laud un parfum care miroase groaznic, n-am ajuns, slava Domnului.

Iar in ceea ce priveste parfumurile mele preferate pe care le folosesc cu placere, cu siguranta, ti-ai baga gheara in gat de oftica, numai sa ai si tu unul dintre ele...

Si acum agita-te si fa ca trenul in gara, cum faci, de obicei.


Il stiu. Nu e preferatuk meu, dar asta nu inseamna ca nu e un parfum valoros. Iar la cum vorbesti, nici nu ma asdtept sa te duca prea mult mintea.
Iar despre bagatul unghiei in gat, mai vorbim când ajungi la parfumurile de nisa (nu aia din perete)...pana atunci,mai pune mana pe o carte, sa iei bacu'.
kudika226898
Postat pe 5 Decembrie 2013 20:22
kudika_2268989, sau ce indicativ ai, cucoanele cu o pozitie sociala inalta sau foarte inalta, cu foarte multi bani, de obicei nu-si cumpara parfumuri pe care si le-ar putea cumpara oricine, ci isi achizitioneaza parfumuri de sute sau mii de euro, asa ca, fato, da-te tu cu Chanel No.5, dar vezi sa nu te arunce careva intr-o masina de spalat.


Viorica_Ecaterina
Postat pe 6 Decembrie 2013 09:57
Si ca sa revin on-topic recomand: La Petite Robe Noire de la Guerlain si Chloe - Chloe, ca fiind parfumuri persistente si puternice. Chiar sunt printre preferatele mele la ora actuala si le port cu placere. :)
Viorica_Ecaterina
Postat pe 6 Decembrie 2013 10:00
revin din nou, m-am gandit sa ma risc si sa imi cumpar un parfum de pe site-ul pe care l-am mai postat pe aici si intrebam daca stie cineva de parfumurile de acolo, fara sa primesc insa niciun raspuns.

Mi-am cumparat un parfum "The Secret Heroines Of The Tsar. Romea D'Ameor Perfume". Parfumul asta este cum nu am mai avut niciodata. Sa nu mai spun ca ramane mirosul in haine si a doua zi :)
Alina_A123
Postat pe 6 Decembrie 2013 12:24
Si ce mare filozofie ? Parfumul meu ramane in haine cateva zile.
Rotty_
Postat pe 6 Decembrie 2013 12:28
De la: Alina_A123, la data 2013-12-06 12:24:03revin din nou, m-am gandit sa ma risc si sa imi cumpar un parfum de pe site-ul pe care l-am mai postat pe aici si intrebam daca stie cineva de parfumurile de acolo, fara sa primesc insa niciun raspuns.

Mi-am cumparat un parfum "The Secret Heroines Of The Tsar. Romea D'Ameor Perfume". Parfumul asta este cum nu am mai avut niciodata. Sa nu mai spun ca ramane mirosul in haine si a doua zi :)


Asa e...e din categoria nisa....si nu e pentru profani.
kudika226898
Postat pe 6 Decembrie 2013 16:21
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-06 09:57:49kudika_2268989, sau ce indicativ ai, cucoanele cu o pozitie sociala inalta sau foarte inalta, cu foarte multi bani, de obicei nu-si cumpara parfumuri pe care si le-ar putea cumpara oricine, ci isi achizitioneaza parfumuri de sute sau mii de euro, asa ca, fato, da-te tu cu Chanel No.5, dar vezi sa nu te arunce careva intr-o masina de spalat.





Da-te tu linistita cu Armani si Versace...sau cu Angel si Alien...sa mirosi ca inca o suta de reduse din jurul tau...in spiritul turmei...
Iar parfumurile de sute de euro sunt cele de nisa de care iti pomeneam (nu aia din perete)...acelea de designer...
Tu da-te cu Chloe si La petite robe noir...vezi ca are Gigel cu sacosa promotie...sau la gubela aoro
kudika226898
Postat pe 6 Decembrie 2013 16:25
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-06 09:57:49kudika_2268989, sau ce indicativ ai, cucoanele cu o pozitie sociala inalta sau foarte inalta, cu foarte multi bani, de obicei nu-si cumpara parfumuri pe care si le-ar putea cumpara oricine, ci isi achizitioneaza parfumuri de sute sau mii de euro, asa ca, fato, da-te tu cu Chanel No.5, dar vezi sa nu te arunce careva intr-o masina de spalat.




Mesajul asta e in completare la ceea ce scria snoaba de kudika_226898, referitor la faptul ca batranele cu bani si cu o pozitie sociala inalta, ar folosi un anume parfum clasic.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 7 Decembrie 2013 08:33
Si tot pentru snoaba de kudika_226898: cucoana, mai pune mana si mai citeste si altceva decat revistele pline de reclame. Pune mana si citeste si tu despre cate porcarii chimice contin multe produse cosmetice de lux sau de firma, pune mana si afla ca persoanele cu foarte multi bani, pe care se pare ca tu le admiri de nu mai poti, nu-si cumpara orice produs il gasesti in orice parfumerie, pune mana si informeaza-te, si afla ca in orasele mici sau la sate, femeile isi cumpara mai ales parfumuri cu nume de vedete, tocmai pentru ca se lasa orbite de reclame si de iluzii, exact ca si tine.

Daca un produs e bun si de calitate si-mi place, din partea mea, poate sa fie si ieftin, si mai putin de marca si un no name, poate sa fie si o marca mai cunoscuta sau cunoscuta, mi-l cumpar. Nu ma intereseaza cine-i face reclama, ce categorie de persoane il poarta, ce denumire poarta etc etc. Ii las pe altii sa fie snobi in totalitate, eu prefer sa fiu practica, asa ca scuteste-ma cu mesajele tale stupide pline de prostie si dezinformare.


Si poate nu stiai, cucoana, dar un parfum nu se cumpara, in functie de cati bani ai in cont, ci daca ti se potriveste ph-ului pielii tale, daca ti se potriveste tie ca si personalitate, daca se potriveste cu starea ta de spirit din acel moment, daca un anume miros al acelui parfum iti trezeste o amintire sau iti aduce aminte de ceva ce-ti place, dar nu ma astept sa cunosti astfel de lucruri, pentru ca, deh, tu iti cumperi parfumurile in functie de cine ii face reclama, iar daca unul sau una spune, ca x parfum gretos miroase bine, tu hop ti-l cumperi.


Viorica_Ecaterina
Postat pe 7 Decembrie 2013 08:47
De la: kudika226898, la data 2013-05-15 08:35:36
De la: Jenny23, la data 2013-05-13 18:36:56In general parfumurile de la T.M. sunt persistente si tari Alien,Womanity,Angel.
Givenchy Ange ou Demon
Hypnotic Poison care e perfect pt zilele friguroase si care este superb si are un silaj mentinut ore bune.



Aoleooooo....imputziciunile .,M.?


Bine ca parfumurile Mugler sunt, in opinia ta, citez "imputiciuni", iar parfumul ala clasic de la Chanel, e un parfum cu prestanta, desi miroase aproximativ asemanator cu cele pe care tu le consideri "imputiciuni."

Ipocrita mai esti, cucoana, si snoaba, pe deasupra!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 7 Decembrie 2013 08:53
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-07 08:53:14
De la: kudika226898, la data 2013-05-15 08:35:36
De la: Jenny23, la data 2013-05-13 18:36:56In general parfumurile de la T.M. sunt persistente si tari Alien,Womanity,Angel.
Givenchy Ange ou Demon
Hypnotic Poison care e perfect pt zilele friguroase si care este superb si are un silaj mentinut ore bune.



Aoleooooo....imputziciunile .,M.?


Bine ca parfumurile Mugler sunt, in opinia ta, citez "imputiciuni", iar parfumul ala clasic de la Chanel, e un parfum cu prestanta, desi miroase aproximativ asemanator cu cele pe care tu le consideri "imputiciuni."

Ipocrita mai esti, cucoana, si snoaba, pe deasupra!


1."Imputziciuni" sunt avoanele,oriflamele, FM-urile si tot ceea ce inseamna imitatie grosiera, vanduta la colt de strada de tot felul de napastuite.
2.Când vulpea nu ajunge la struguri, isi descarce amarul facandu-i pe ceilalti cu bube in cap, miopi, obezi, snobi, etc.,etc.
3.Nu sunt fan Chanel no.5, dar nici nu-mi place sa miros ca turma a Alien, Angel si alte esente devenite comune datorita purtatoarelor ce lasa de dorit sub multe aspecte.
Punct.
kudika226898
Postat pe 8 Decembrie 2013 08:43
Auzi, cucoana cu indicativ, si snoaba pe deasupra, prefer sa nu mai stau la discutii cu tine, ca oricum, orice discutie cu tine e lipsita de sens, oricum nu vezi mai departe de propriile tale limite, asa ca n-are sens sa-mi bat capul cu o individa ca tine.

Cel intelept cedeaza intotdeauna, atunci cand vede ca nu are cu cine discuta!

PS: iar punctul ala sa ti-l bagi matale undeva, eventual in locul de unde scoti toate tampeniile pe care le scrii.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 8 Decembrie 2013 09:52
Ca sa revin oarecum on-topic, eu, desi stiu ca nu sunt tocmai sanatoase parfumurile, le folosesc, dar cu masura. Am incercat sa folosesc si parfum de la o marca bio, dar nu mi s-a parut persistent, asa ca am incetat a-l folosi. Insa parfumurile sunt singurele chestii pe care ma risc sa le folosesc, desi stiu ca nu sunt tocmai sanatoase, in schimb, la celelalte produse cosmetice si de igiena, sunt extrem de atenta ce cumpar si folosesc.

Uitati-va, asa de curiozitate, pe lista de ingrediente a parfumului sau cremei de ten preferate, sa zicem, si o sa vedeti cate porcarii de ingrediente contin, mai ales cele de marca. Da-ti o cautare pe google si o sa va convingeti. Daca veti folosi acele produse in continuare, e doar alegerea voastra.

Iar in privinta reclamelor, probabil ca multi dintre voi stiu deja ca totul e o iluzie. Nu va lasati orbiti, precum altii, ca daca x vedeta face reclama la nu stiu ce produs, asta ar inseamna automat ca acel produs e de calitate. Daca acel produs ar fi de calitate, s-ar vinde de la sine, n-ar fi nevoie ca acea companie sa angajeze o persoana cunoscuta publicului sa faca reclama acelui produs.

Daca un produs va place si va dati seama ca e de calitate, nu are nicio importanta daca e de firma sau nu, cumparati-l, insa nu va lasati orbiti de reclame si de persoanele care fac reclama unui produs.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 8 Decembrie 2013 10:03
Niste articole interesante:

"Cat de toxice sunt produsele cosmetice?"

http://www.clickpentrufemei.ro/Cat-de-toxice-sunt-produsele-cosmetice_0_4322.html


Cancerul din baie. Substanþele cele mai periculoase din cosmetice

http://verticalnews.ro/cancerul-din-baie-substantele-cele-mai-periculoase-din-cosmetice/


Si asa, ca fapt divers, sa cautati pe net despre ce parfumuri (celebre) s-a discutat a fi interzise pe piata din Uniunea Europeana, din cauza listei lungi de alergeni pe care ii contin...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 8 Decembrie 2013 10:38
Si inca un link, de data asta in germana:

http://www.oekotest.de/cgi/index.cgi?artnr=101221&bernr=10
Viorica_Ecaterina
Postat pe 8 Decembrie 2013 10:50
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-08 10:03:16Ca sa revin oarecum on-topic, eu, desi stiu ca nu sunt tocmai sanatoase parfumurile, le folosesc, dar cu masura. Am incercat sa folosesc si parfum de la o marca bio, dar nu mi s-a parut persistent, asa ca am incetat a-l folosi. Insa parfumurile sunt singurele chestii pe care ma risc sa le folosesc, desi stiu ca nu sunt tocmai sanatoase, in schimb, la celelalte produse cosmetice si de igiena, sunt extrem de atenta ce cumpar si folosesc.

Uitati-va, asa de curiozitate, pe lista de ingrediente a parfumului sau cremei de ten preferate, sa zicem, si o sa vedeti cate porcarii de ingrediente contin, mai ales cele de marca. Da-ti o cautare pe google si o sa va convingeti. Daca veti folosi acele produse in continuare, e doar alegerea voastra.

Iar in privinta reclamelor, probabil ca multi dintre voi stiu deja ca totul e o iluzie. Nu va lasati orbiti, precum altii, ca daca x vedeta face reclama la nu stiu ce produs, asta ar inseamna automat ca acel produs e de calitate. Daca acel produs ar fi de calitate, s-ar vinde de la sine, n-ar fi nevoie ca acea companie sa angajeze o persoana cunoscuta publicului sa faca reclama acelui produs.

Daca un produs va place si va dati seama ca e de calitate, nu are nicio importanta daca e de firma sau nu, cumparati-l, insa nu va lasati orbiti de reclame si de persoanele care fac reclama unui produs.



Un produs ieftin sigur nu e de calitate...e logic, fabricat din ingrediente ieftine...dupa cum si un produs scump poate contine compusi periculosi...asta nu inseamna ca mori daca il folosesti...de exemplu, un parfum bun nu e asa periculos, pt. ca se utilizeaza o doza infima pt. efect maxim...dar ia cumparati niste avoane, oriflame si alte "imputziciuni" pe care trebuie sa le folositi cu tona ca sa aiba efect si atunci sa vedeti ce de chimicale inhalati.
Chestia cu BIO e tot o gaselnita de marketing...astia isi fac reclama tocmai speculând paranoia unora vis-a-vis de chimicale...dar, pt. cine mai stie ceva chimie, magaria BIO e evidenta...sunt atatea naturiste care contin chimicale, unele declarate, altele nu, iar notiunea de BIO e atat de complexa si n-o pricepe Mitza somera intrata in MLM sa vanda BIO când ea nici nu stie ce e aia, ca nu a luat bacu'...cam asta e situatia la noi...ignoranta, saracie, invidie, vai si amar...
kudika226898
Postat pe 8 Decembrie 2013 21:42
Ange ou Demond de la Givenchy, Gucci by Gucci, Alien de la Thierry Mugler, Lady Million de la Paco Rabanne si lista ar mai putea continua...
kudika_946948
Postat pe 30 Decembrie 2013 17:27
Sunt și voi rãmâne o iubitoare a parfumurilor Chanel, cu care mã identific.
Dupã Coco Mademoiselle, Chance și Allure Sensuelle, casa Chanel a creat parfumul Coco Noir, o combinație între cele trei.
Este un parfum elegant și enigmatic, cu note orientale.
Notele de vârf poartã arome de grepfrut și bergamota Calabria, cele de mijloc de narcisã, trandafir, geranium și iasomie, iar cele de bazã boabe de Tonka, patchouli, mosc, vanilie, lemn de santal și tãmâie.
Este un parfum seducãtor și misterios, conceput pentru femeile elegante, cu personalitãți puternice și romantice!!!

Pãrerea mea despre casa Chanel este cã a lansat numai parfumuri de epocã, nu fantezii trecãtoare.
_MySelf_
Postat pe 8 Februarie 2014 21:01
De la: Rotty_, la data 2013-12-06 12:28:51 Si ce mare filozofie ? Parfumul meu ramane in haine cateva zile.

chiar si dupa spalare..parfumurile nemtesti sant cele mai bune, nu dau nume ca nu vreau sa fac reclama..
Fulg-de-nea
Postat pe 8 Februarie 2014 21:04
Samsara de la Guerlain sau Angel de la Mugler
Fusun_ge
Postat pe 8 Februarie 2014 21:30
De la: arianna13x, la data 2008-06-28 22:46:26Un parfum obsedant de persistent este L'Eau D'Issey de la Issey Miyake. Mi l-a facut cineva cadou si de atunci cu el am ramas, chiar daca singura nu mi l-as fi ales niciodata
. Da-mi si mieniste detalii la parfumul asta! Am mai auzit lume care-l lauda! Zi-mi notele !
Fusun_ge
Postat pe 8 Februarie 2014 21:57
De la: kudika226898, la data 2013-12-01 14:44:48
De la: Viorica_Vio, la data 2013-11-30 10:52:37
De la: rondina, la data 2013-11-29 20:16:51Acum doua zile am primit cadou un Channel 5......
si trebuie sa spun ca, ceva mai sinistru de puturos si gretos in materie de parfum, n-am intalnit, parfumul al carei imagine era Marilyn Monroe si care declara ca atunci cand merge in pat se "imbraca" cu doar cateva picaturi de channel Nr.5 si atat..nu am gasit deloc erotismul in acest parfum, dimpotiva, este incarcat de "vulgarism"....
Sper sa ma ierte fanii acestui parfum, este vorba numai de "gustibus"...


Iti dau dreptate.



Nu puneti etichete daca nu va pricepeti la parfumuri...pentru Chanel no. 5 iti trebuie o anumita varsta,atitudine, pozitie sociala...Vi s-a parut vulgar? Poate doar nepotrivit...vulgare sunt parfumurile utilizate de pitzipoance, persoane fara gust.
Fiecare varsta si categorie sociala isi are propriile parfumuri de referinta.
Deci, sa nu criticam fara sa cunoastem.

Alooooooooooooooo...."de gustibus"-u' penei mele...adica, pentru care motiv m-ai facut tu pe mine pitipoanca? Ai citit cu atentie mesajul meu? Mi-am cerut scuze fanilor acestui parfum, si am spus ca este doar chestiune de gustibus? Unde-i baiu'...sau care-i problema ta?
rondina
Postat pe 8 Februarie 2014 22:00
De la: Livia14, la data 2008-07-09 19:34:38kenzo jungle miroase f tare, iar dune de la dior miroase cu zilele....tb sa te freci zdravan pe piele ca sa se duca....:)
. Dune de la Dior este criminal ! Imi place al dracului de tare cand il miros de pe hartie, dar daca-l incerc pe piele, mi se face rau instant ! Nu pot sa port Dune desi mi-as dori...este criminal !
Fusun_ge
Postat pe 8 Februarie 2014 22:05
De la: kudika226898, la data 2013-12-01 14:40:26
De la: rondina, la data 2013-11-29 20:16:51Acum doua zile am primit cadou un Channel 5......
si trebuie sa spun ca, ceva mai sinistru de puturos si gretos in materie de parfum, n-am intalnit, parfumul al carei imagine era Marilyn Monroe si care declara ca atunci cand merge in pat se "imbraca" cu doar cateva picaturi de channel Nr.5 si atat..nu am gasit deloc erotismul in acest parfum, dimpotiva, este incarcat de "vulgarism"....
Sper sa ma ierte fanii acestui parfum, este vorba numai de "gustibus"...



Expresia e "de gustibus"...

Fratziweeeeeeeeeeeeeeeeeeer....sa rad , sau sa plang? Ce s-a vrut a fi mesajul tau??????????
rondina
Postat pe 8 Februarie 2014 22:05
De la: rondina, la data 2014-02-08 22:05:27
De la: kudika226898, la data 2013-12-01 14:40:26
De la: rondina, la data 2013-11-29 20:16:51Acum doua zile am primit cadou un Channel 5......
si trebuie sa spun ca, ceva mai sinistru de puturos si gretos in materie de parfum, n-am intalnit, parfumul al carei imagine era Marilyn Monroe si care declara ca atunci cand merge in pat se "imbraca" cu doar cateva picaturi de channel Nr.5 si atat..nu am gasit deloc erotismul in acest parfum, dimpotiva, este incarcat de "vulgarism"....
Sper sa ma ierte fanii acestui parfum, este vorba numai de "gustibus"...



Expresia e "de gustibus"...

Fratziweeeeeeeeeeeeeeeeeeer....sa rad , sau sa plang? Ce s-a vrut a fi mesajul tau??????????


Nu te-am facut pitzipoanca....dar daca vrei sa te incadrezi tu singura acolo, eu nu pot sa te contrazic...
kudika226898
Postat pe 10 Februarie 2014 08:02
Vai tu, ne identificam cu un parfum...

Te identifici cu o iluzie, donsoara, iar cu asta am zis tot...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 10 Februarie 2014 08:41
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-10 08:41:55Vai tu, ne identificam cu un parfum...

Te identifici cu o iluzie, donsoara, iar cu asta am zis tot...


Mesajul este pentru donsoara care scria ca se identifica exact cu parfumurile unei marci cunoscute...

Inteleg, sa te identifici cu o persoana, cu trairile unei persoane, cu experientele ei de viata etc, dar sa te identifici cu niste parfumuri sau, ma rog, corect ar fi cu iluzia lasata de reclama la acele parfumuri, asta mi se pare prea de tot...

Ca sa vedeti in ce lume superficiala si snoaba traim...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 10 Februarie 2014 08:46
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-10 08:46:06
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-10 08:41:55Vai tu, ne identificam cu un parfum...

Te identifici cu o iluzie, donsoara, iar cu asta am zis tot...


Mesajul este pentru donsoara care scria ca se identifica exact cu parfumurile unei marci cunoscute...

Inteleg, sa te identifici cu o persoana, cu trairile unei persoane, cu experientele ei de viata etc, dar sa te identifici cu niste parfumuri sau, ma rog, corect ar fi cu iluzia lasata de reclama la acele parfumuri, asta mi se pare prea de tot...

Ca sa vedeti in ce lume superficiala si snoaba traim...


mirosul de vioricã...persistã-n draci...îþi mutã nasul...se împuºca Grenouille de dãdea peste ea...
quid_pro_quo
Postat pe 10 Februarie 2014 08:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Parfumuri deosebite,ieftine! 1 De la: ancaid 25 Aprilie 2009 22:25
buna 23 De la: kudika226898 3 Aprilie 2011 11:33
BUNA 5 De la: _dulcik_ 9 Martie 2009 21:00
Parfumuri Refan 4 De la: kudika226898 3 Septembrie 2010 23:11
Parfumuri Federico Mahora 3 De la: kudika226898 2 Octombrie 2010 21:16