Setari Cookie-uri

inbracaminte

Cum trebuie sa arate si sa se inbrace untnar s-au o tinara crestina ?

Postat pe 17 Aprilie 2008 09:41
no si tu mai omaca daca vrei dispute alege si tu un alt subiect ca pe asta fetele se cearta de vreo 18 pagini pe alt topic sau mai bine urmareste si tu discutiile,sau "ceteste" o revista de moda feminina...poate asa te luminezi cam cum ar trebui sa se imbrace o femeie nu o "crestina".lasa subiectul asta ca e deja fumat.....ma repet urmareste topicul de mai sus si o sa vezi cat de inversunate devin femeile cad te legi de dreptul lor de a se acoperi sau de a se descoperi....baga-te si tu la discutii cu ele poate ca merita....efortul
dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Aprilie 2008 10:58
sa se imbrace domnule, sa se imbrace!=))

Postat pe 17 Aprilie 2008 11:53
nu trebuie sa-ti spuna altul cum sa te imbraci!poti sa fi ortodox, catolic, musulman....
fiecare se imbraca in ce ii sta bine si in ce se simte bine!

Postat pe 17 Aprilie 2008 12:03
Ema scuze pentru deranj,dar am pus o intrebare la modul general si pentru barbati daca ai remarcat . de exemplu tu cum te imbraci? cum te fardezi?ce marca de ruj folosesti? SPUNE DIN EXPERIENTA TA CA SA INVETE SI ALTE FETE.

Postat pe 17 Aprilie 2008 16:21
Caci pomul dupa roada va fi cautat..nu dupa aparente!
A raspuns pentru mine vivi anna.Sa fie imbracata curat ,sa stie ce lucruri i-i sunt potrivite.Nici prea prea,nici foarte foarte.Sa fie naturala...se poarta naturalul.Fiecatre dupa starea sociala,tara,si de ce3 nu placere...Eu pun accent pe cat mai natural..dar nu-mi iese intodeauna.Va doresc cumparaturi placute.:)
OCTAIA
Postat pe 17 Aprilie 2008 16:56
eee pai asa mai vii de acasa
nu introdu cuvantul crestine ca iar ne apuca vreo 20 de pagini de polemici.
dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Aprilie 2008 20:42
uite acum iti raspund si ma refer strict la mine personal.ma imbrac dupa cum ma simt dimineata....uneori mai sport alteori mai elegant,parfumurile mi le aleg exact in functie de starea pe care o am...indiferent ca sunt imbracata elegant sau sport.cat despre machiaj.nu am obiceiul sa ies din casa fara ca macar sa arunc o privire in oglinda si fara ca macar genele sa fie rimelate si un dram de ruj pe buze,cat mai discret dar sa fie.
tinuta sport pt mine inseamna jeans +sau- accesorii.adica ...daca am jeans pe mine indiferent ce port la ei (camasa sau o bluza sport) cel mult se poate spune ca ma imbrac casual....
mai elegant ,in masura in care programul jobului si cheful...imi permit pt mine inseamna pantaloni si camasa ,sacou optional,fusta si combinatii de rochite si tricouri in perioda de primavara si doar rochitele in perioada de vara,cum de ceva vreme se poarta inul si pielea mea e mai aramie din nascare...peste vara imi place f mult sa port alb ...si combinatii de alb si albastru f deschis,inclusiv accesorii de aceasta culoare.
dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Aprilie 2008 20:49
apropo,omaca cea mai draga piesa de vestimentatie din garderoba mea este o salopeta de blugi scurta pana desupra genunchiului(nu iti nchipui vreo chesti decupata din revista) e cam lalaie si imi place tare pt ca o pot combia cu absolut orice bluza si pt lejeritatea cu care imi permite sa ma misc si pt ca atunci cand o imbrac ma face sa ma simt de 15 ani ... pt mine o haina tre sa ma faca sa ma simt bine....nu doar sa arat bine...asta e secretul ...meu
dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Aprilie 2008 21:18
"Cum trebuie sa arate si sa se inbrace untnar s-au o tinara crestina ? "

oare de ce ne place sa tot amestecam lucrurile? ce,e o uniforma pentru crestini/crestine? cu bun gust si cu simtul masurii as spune eu. ca e crestin, ateu sau musulman nu conteaza. toti suntem oameni si religia nu o amestecam acolo unde nu-si are locul.
sitotusi
Postat pe 19 Aprilie 2008 10:37
Dp parerea mea...imbracamintea are 2 mari caracteristici: sa iti tina de cald si sa-ti acopere unele defecte.
Mie imi plac toate stilurile vestimentare, si intotdeauna ma imbrac in functie de starea de spirit pe care o am si consider ca o femeie are bun gust in ceea ce priveste imbracamintea, in momentul in care arata perfect in hainele pe care le poarta, iar asta nu tine de trend, de nume sau de cine mai stie ce tampenii.
Poti arata fenomenal si dc te imbraci de la second sau de la prada, deoarece omulface haina si nu invers.
Oricum marea mea obsesie sunt hainele curate...si cand zic obsesie ma refer la acea obsesie dusa pana la extrem. Nu de putine ori mi-a fost dat sa vad niste domnisoare care de la distanta te lasau afis, iar cand se apropiau...imi doream sa am un cleste pentru nas...urasc mirosul hainelor imbacsite!!!!

coco87mademoiselle
Postat pe 15 Iulie 2008 14:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Idei de cadouri;;) 3 De la: kentfarafiltru 9 Decembrie 2009 19:45
AM UN NODUL IN PARTEA STANGA...NU MA DOARE ,DAR E CEVA GRAV??? 15 De la: aura09 19 Mai 2010 21:43
Cine poate sa ma ajute ? 13 De la: rockk 11 Martie 2011 18:22
... 3 De la: kudika194710 13 Iunie 2010 21:47
Stergere cont 6 De la: roz5blue6lila7 28 Mai 2010 13:24