Setari Cookie-uri

ce fel de haine sa-mi cumpar?

In doua saptamni voi incepe sa lucrez la o banca. Problema mea este ca la fostul loc de munca tinuta nu era obligatorie asa ca ma imbracam destul de des in blugi.In garderoba mea foarte bogata nu am mai mult de 2 fuste, o camasa si doua costumase pantalon + sacou deci in concluzie trebuie sa merg la cumparaturi.
Nu stiu ce sa-mi cumpar!!! Trebuie sa-mi iau de toate, din cap pana in picioare.
Vreau sa ma ajutati cu opinii. Va rog!!!:)
adeliam
Postat pe 23 Martie 2008 12:13
o per. doua de pantaloni negrii( merg la orice) si camasute si sacouri asortate. o sa cheltuiesti o avere ca-ti trebuiesc si pantofiori. si eu am trecut prin asta si mi-am cheltuit 3 salatii in avans ca sa-mi completez tinuta. fustite dc porti opteaza pt negru sau culori neutre pe care sa le asortezi usor. oricum in fiecare sezon va trebui sa iei cu asalt magazinele. o sa vezi ca va veti concura in tinute( tu si colegele). bafta la cumparaturi!

Postat pe 24 Martie 2008 11:01
Draga Viviana, nu inteleg de ce trebuie sa cheltuiesti o avere?!? Chiar asa?... Avand in vedere ca poate are si alte necesitati, si ca nu stie pt cat timp va ramane la acest loc de munca, poate n-ar fi bine sa-si investeasca tot salariul pe ... hainele pt serviciu. N-am nimic cu tine ca ai facut asta, fiecare isi calculeaza prioritatile, dar eu n-as face-o. Urasc toata nebunia asta cu haine care costa mult si nici macar nu sunt de buna calitate!!!! Acum, ca sa-i raspund si ei la intrebare, trebuie cam asa: 1 costum cu sacou si pantaloni pt vara si pt anotimp racoros, 1 cu fusta si sacou, IN CULORI NEUTRE (alb, negru, bej, crem) sau in care se simte cel mai bine si stie ca le poate asorta foarte usor, si multe bluzite si maieuturi cu care sa se joace facand diferite combinatii. Acum, accesoriile si coafura, machiajul adauga o nota distincta si, imbracata fiind in aceeasi titnuta, poti avea o allura diferita in fct de aceste lucruri. Asa ca: FANTEZIE, CUMPATARE si.. ESTI NUMA' BUNA SA-I DAI P-AIA GATA!

Postat pe 10 Iulie 2008 15:28
buna,
nu cred ca trebuie sa foloseasca culori inchise,poti cauta si pe google tinute business si vei fii indrumata.eu lucrez intr-o firma unde se tine cont de tinuta,dar nu cred ca negru e cea mai potrivita culoare,din cate stiu eu culorile business sunt:bej,gri,alb si in special culorile calde.
tzeava
Postat pe 16 Iulie 2008 16:14
Poti opta si pentru rochii tip sarafan; dc alegi materialul potrivit merg foarte bine pt business, sunt comode si le poti asorta cu sacourile ce le ai deja.Pune accent si pe accesorii, mai ales pantofi. Pot schimba complet o tinuta dc le potrivesti bine. Esarfele se poarta iarasi, deci poti adauga un strop de culoare unei tinute fade, cata vreme nu are un imprimeu prea..traznit:) BAFTA!
OanaIulia
Postat pe 19 Iulie 2008 15:42
De la: adeliam, la data 2008-03-23 12:13:38In doua saptamni voi incepe sa lucrez la o banca. Problema mea este ca la fostul loc de munca tinuta nu era obligatorie asa ca ma imbracam destul de des in blugi.In garderoba mea foarte bogata nu am mai mult de 2 fuste, o camasa si doua costumase pantalon + sacou deci in concluzie trebuie sa merg la cumparaturi.
Nu stiu ce sa-mi cumpar!!! Trebuie sa-mi iau de toate, din cap pana in picioare.
Vreau sa ma ajutati cu opinii. Va rog!!!:)

Pantalonii nu-s la mare cautare in banci...iti trebuie costumase clasice fusta+sacou si multe camasi...si fara culori tipatoare, imprimeuri, bijuterii ostentative, unghii prea lungi, sandale, mereu cu colant indiferent de anotimp, fara decolteuri, bluze tip maiou, etc......sunt o tona de reguli...stiu pentru ca am facut mistery shopping si i-am taxat..contracost pe unii care erau imbracati naspa....
ocs
Postat pe 25 Februarie 2009 17:55
imbraca-te casual
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 23:36
pentru acest job tinuta "obligatorie" trebuie sa fie eleganta cea mai simple tinuta este compusa din un pantalon negru cu o camasa sau bluza alba nu este neaparat devoie de sacou dar este nevoie de un pantof cu toc sau talpa ortopedica totusi cred ca tocul da o nota de eleganta la absolut orice
everything_for_you
Postat pe 11 Martie 2009 12:46
ai inceput deja jobul asa ca degeaba mai postam noi aici cum sa te imbracii
_dulcik_
Postat pe 11 Martie 2009 21:19
Ti-as sugera sa-ti personalizezi tinuta cu cate o esarfa sau un sirag de margele. Camasa si sacou obligatoriu. in jos fusta sau pantalon la alegere.
adxada
Postat pe 19 Martie 2009 17:00
De la: adxada, la data 2009-03-19 17:00:33Ti-as sugera sa-ti personalizezi tinuta cu cate o esarfa sau un sirag de margele. Camasa si sacou obligatoriu. in jos fusta sau pantalon la alegere.


Cum nu a mai postat iti dai seama ca deja si-a ales tinutele
_dulcik_
Postat pe 19 Martie 2009 17:07
iti cumperi un navod si ........
Asynia
Postat pe 29 Iunie 2009 22:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
da?e adevarat 1 De la: kudika069834 26 Septembrie 2009 12:56
nush ce sa cred! 10 De la: kudika051526 13 Iulie 2009 11:09
merita sa dau banutu pe acest swatch ??? 14 De la: dolcik1 2 Iulie 2009 19:33
Mi-am dezamagit sotia 94 De la: kudika155098 9 Octombrie 2011 13:55
aparat de vidat 7 De la: eveline_med 8 Aprilie 2009 12:20