Setari Cookie-uri

HEMEL

Doresc sa avem o mica discutie despre produsele Hemel, ce stiti despre ele, care este rata de vanzare si cumparare a lor, dupa opinia voastra, ce loc ocupa in clasamentul produselor de Avon, Oriflame, etc,
Rog seriozitate...

Postat pe 21 Aprilie 2008 22:57
pai depinde de zona in care locuiesti.oricum avonul e lider de piata vine oriflame iar hemelul inca nu este cunoscut de toata lumea.e greu sa-ti faci piata de desfacere si sa ai si un mare profit.si au si preturi mai marisoare decat uzualele avon si oriflame( la produse ma refer!)dc te inscrii si devii distribuitor nu te astepta la castiguti substantiale pt ca asa cum am spus hamel a venit relativ recent pe piata de cosmetice din romanica.sora mea si cu mine acum 6 ani am facut retea de distributie la oriflame si castigam bineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, dar la un moment dat piata a devenit competitiva( a venit avonul din spate) si nu mai era chiar asa o mare afacere.am incercat si cu hemel dar... nu a mers mai deloc.asa ca e pe riscuri asumate.bafta oricum!poti incerca, nu ai nimic de pierdut, in fond piata face regulule.

Postat pe 22 Aprilie 2008 09:39
mai repede ti-as recomanda sa faci distributie la federico mahora, piata e deja formata si vanzarile merg bine( spun cunoscuti de-ai mei care se ocupa cu asa ceva).eu m-am lasat de vanzari nu mai am exact pulsul pietii.

Postat pe 22 Aprilie 2008 09:42
si la federico mahora, preturile sunt destul de acccesibile?, vanzarea merge bine, si castigurile?
imi caut si eu un loc de munca si peste tot imi cere numai experienta, e foarte greu...ce fel de produse sunt acestea???

Postat pe 22 Aprilie 2008 21:30
la Hemel preturile nu sunt accesibile.Eu Eram cu Avonul,iar acum i`am lasat mamei mele "mostenire" afacerea,si ea s`a bagat si la Life Care,si Faberlic si Yves Rocher,la toate 3 preturile sunt accesibile.si Life Care are produse de toate felurile,chiar si detergenti!Iar Faberlic,sunt super cremele:P
Christine21
Postat pe 22 Aprilie 2008 23:14
Am uitat sa spun,am incercat timp de 2 ani cu Hemel,si nu a mers deloc!Iar Oriflame a scazut,Avonul fiind fruntas!Faberlic va ajunge mai sus decat Oriflame in maxim 2 ani,sunt sigura de asta.Bafta la afaceri fetelor
Christine21
Postat pe 22 Aprilie 2008 23:16
Vrei sa afci bani doar deschizand mailul?Intra aici: http://www.es-facil.com/ganar/alta?Id=64815634 ,inscrie`te,da likul mai departe si vei vedea cum iti intra bani in cont!singura conditie este ca la tara sa pui espana,iar apoi pentru primirea banilor veoi da datele tale reale!


Postat pe 24 Aprilie 2008 17:08
vrei sa explici mai detaliat cum se face afacerea asta, daca nu e o gluma...tare interesant ca la tara sa pun espana eu fiind aici in romania si a intra banii in espana, iar datele mele personale, nu-i de joaca cu ele,in 2-3 cuvinte nu se poate intelege prea multe iar site-ul e in lb espaniola,

Postat pe 24 Aprilie 2008 22:37
Am o intrebare pt Christine21: este indicat sa intri ca reprezentant la 2 produse, castigul este mai mare?

Postat pe 25 Aprilie 2008 20:35
fideluta,cred ca ai vrut sa spui la 2 firme(companii)?
Da este indicat,pentru ca iti formezi clientela pentru amandoua firmele odata!
Christine21
Postat pe 25 Aprilie 2008 23:24
da, ai dreptate, m-am gandit la firme si m-am exprimat gresit, multumesc pt observatie, si multumesc si pt raspuns...

Postat pe 26 Aprilie 2008 14:50
cu placere ,si multa bafta in afaceri
Christine21
Postat pe 28 Aprilie 2008 01:10
m-am inscris pe site-ul lifecare dar n-am primit nici un raspuns pana acum, am trimis deja vreo 2 sau 3 mesaje pe e-mail si tot nimic...cum sa fac sa iau legatura ca sa devin reprezentant la lifecare, am vazut catalogul pe net, e suuper, va rog, cine stie sa-mi spuna...pleaseee...

Postat pe 30 Aprilie 2008 20:39
produse refan ati folosit? eu sunt membru si imi plac produsele sunt naturale, daca va intereseaza astept raspuns
damideea
Postat pe 1 Mai 2008 13:45
fideluta,si pe site la life care este o optiune unde poti face cerere de reprezentant.Trebuie sa ai rabdare cateva zile,daca ai lasat un nr de telefon,unul dintre coordonatorii apropiati tie te vor contacta.apropo tu de unde esti?
Christine21
Postat pe 2 Mai 2008 01:33
sunt din Oradea, am luat legatura cu un coordonator de pe site-ul neogen, chiar din grupul "Life Care", astept numai sa ma sune, multumesc Christine si numai bine!

Postat pe 2 Mai 2008 14:44
am fost si eu la hemel acum 3 ani dar cam degeaba.preturile sunt cam mari si lumea nu prea pare interesata din moment ce se gasesc altele mai ieftine si bune.
deea_20
Postat pe 4 Mai 2008 02:11
Cu multa placere fideluta!numai bine si tie
Christine21
Postat pe 4 Mai 2008 22:47
buna. sunt noua pe forumul asta. citesc si ma minunez! nu-mi vine a crede. cele care sustineti ca ati fost la hemel...........eu una nu va cred! cum puteti sa afirmati ca preturile de la hemel nu sunt accesibile, atita timp cit un sampon costa 7lei dc esti inscris si 10 lei daca nu, si te tine cam o luna!!!!!!!!!!!
dana_6825
Postat pe 4 Iulie 2008 14:16
pt ankutza, preturile o fi accesibile, dar nu sunt deloc cunoscute pe piata romaneasca si consumatorii prefera sa foloseasca de la firmele mai cunoscute, cum ar fi oriflame si avon, am avut si eu catalogul si le-am comparat dar ca reprezentant, cerintele sunt destul de mari, cel putin pt mine...inscrierea e 35 Ron, treb sa cumperi un pachet de produse tot la pret acesta si deja ai dat 70 Ron firmei plus ca comanda minima lunar trebuie sa fie de 100 Ron, si daca n-ai clienti, trebuie sa faci tu comanda, si sa dai lunar 100 Ron pe produse, lumea nu are atatia banii, sa nu mai zic ca trebuie sa-ti faci echipa si echipa sa lucreze la randul lor ca atunci tu nu castigi nimic, chiar daca tu ai comenzi, trebuie sa atingi un anumit nivel pt a putea fi incadrata la un anumit procentaj sau cum o fi regulile la ei(minim 3 persoane in echipa)

Postat pe 9 Iulie 2008 18:33
cine mi-a spus: in primul rand, o alta reprezentanta la Hemel, a doua oara am vorbit personal cu patroana firmei Hemel, nu mai stiu exact numele ei, cred ca Turculet, apoi am vb cu o directoare, si mi-a explicat clar, am informatii destule, scrie si pe site-ul Hemel, prima comanda de 20 BP, iar INSCRIEREA este de 35 RON + pachetul respectiv care trebuie testat, tot de 35 sau 36 + comanda MINIMA este de 100 RON, cunosc personal o reprezentanta, n-ai obligatii fata de nimeni dar asa nu castigi mai nimic, asa ca te sfatuiesc sa te interesezi tu mai bine si apoi mai vb, ok???

Postat pe 11 Iulie 2008 14:27
De la: fideluta, la data 2008-07-11 14:27:28cine mi-a spus: in primul rand, o alta reprezentanta la Hemel, a doua oara am vorbit personal cu patroana firmei Hemel, nu mai stiu exact numele ei, apoi am vb cu o directoare, si mi-a explicat clar, am informatii destule, scrie si pe site-ul Hemel, prima comanda de 20 BP, iar INSCRIEREA este de 35 RON + pachetul respectiv care trebuie testat, tot de 35 sau 36 + comanda MINIMA este de 100 RON, cunosc personal o reprezentanta, n-ai obligatii fata de nimeni dar asa nu castigi mai nimic, asa ca te sfatuiesc sa te interesezi tu mai bine si apoi mai vb, ok???
n-am incurcat eu firma asta de hemel cu alta, atat de bine le-am asemanat???

Postat pe 11 Iulie 2008 14:38
destul de scumpe sunt produsele, cand stii ca exista pe piata produse mai ieftine...

Postat pe 11 Iulie 2008 14:43
nu e adevarat, nu exista comenzi minime sau lunare obligatorii. mie mi-a placut la ei ca daca te inscrii cu putin timp inainte de ziua ta iti ofera un cadou :) al meu a fost chiar super si consistent : gel de dus, sampon, balsam, ulei anticelulitic, dermatograf si balsam de buze parca. si asta a fost acum 4luni si nu am mai comandat nimic de atunci. au produse bune si nu toate sunt scumpe.
dreamgirlG
Postat pe 3 August 2008 21:44
Mie personal imi place HEMEL, au produse bune,vb doar despre putinele produse ce le-am folosit...Acetona e fantastica,nu miroase si nici nu se consuma repede! Si ám inteles ca se bazeaza doar pe plante...
emyia
Postat pe 24 August 2008 11:58
Ma bucur ca sunteti atatea care vb despre Hamel. Eu am fost de curand invitata de o prietena la o prezentare...chiar m-au impresionat doamnele de acolo..arata fantastic pt varsta lor..sunt ele insasi o reclama pt produsele astea. Stiu de la prietena mea ca sunt produse extraordinare care i-au rezolvat o gramada de probleme de sanatate..Eu intru cu toata convingerea in afacerea asta...nu neaparat ca sa castig..ci ca sa arat bine.
alice42
Postat pe 1 Octombrie 2008 12:58
Mama mea a fost reprezentant avon si e de top avonul. Am incercat aucm s ama fac reprezentant METROPOLITAN...are produse ff ieftine de o calitate bunicica dar nu a intersat pe nimeni s ale incerce pt ca sunt prea ieftina..ma reapuc de avon..sua orfflame e cineva coordonator oriflame pe aici?
Cherry_bob
Postat pe 9 Octombrie 2008 18:31
sc zgreselile....m`am grabit
Cherry_bob
Postat pe 9 Octombrie 2008 18:31
buna.eu sunt coordonator la oriflame.te pot ajuta daca vrei sa te inscrii.eu sunt din prahova.ma poti contacta pe mail.
lenya
Postat pe 9 Octombrie 2008 19:17
buna .
eu sunt reprezentant la abc cosmetics.
cistig garantat.
afacerea merge foarte bine .
www.freewebs.com/lalylaura/
lalylaly
Postat pe 16 Octombrie 2008 09:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Celebrul Dermawand.Adevar sau doar reclama? 11 De la: kudika359322 28 Ianuarie 2011 12:51
marirea buzelor 7 De la: Aladiah 6 Martie 2009 02:32
O VARA EXPLOZIVA 3 De la: anastasia_m 4 Iunie 2010 18:15
M.A.C COSMETICS 1 De la: MACcosmetics 10 Decembrie 2009 10:33
Putin ajutor, va rog..! 9 De la: carina87 29 Mai 2014 12:00