Setari Cookie-uri

ce preferati?

tinutele sport s-au clasice?

Postat pe 1 Mai 2008 22:45
Tinutele sport,mult mai comode,si parca mai in trend:D
Christine21
Postat pe 2 Mai 2008 01:13
si aici in Franta se poarta foarte mult tinutele sport.depinde de situatii dar si eu adopt deja stilul sport fiind inttradevar mai comod.

Postat pe 2 Mai 2008 08:39
tinuta sport este indispensabila,te simti comod si tanar in acelasi timp.Si la viata zbuciumata pe care o avem blugii ne salveaza intotdeauna.Pentru situatii "festive"adopt tinuta standard
wdy
Postat pe 2 Mai 2008 10:54
sport desigur.mult mai comod si lejer.clasicul cand situatia o cere, dar raman fan blugi!

Postat pe 2 Mai 2008 13:27
Din totdeauna am fost o fana a tinutei sport, si o sa raman pt ca este mult mai comod si conteaza f mult sa te simti bine cu ce esti imbracat. Normal k atunci cand este necesar, revin la tinute formale. Unde in Franta esti? Si eu tot pe-aici sunt. In Le Havre.

Postat pe 2 Mai 2008 13:54
te salut de la LYON draga mea.tu ce faci pe aici s-au si gargarita ta a fost beata?

Postat pe 2 Mai 2008 14:00
Fara dubiu,sport.Din pacate,zilnic, la birou trebuie sa imi aleg cu grija tinutele,in general casual.In concluzie,desi visez blugi si pantofi comozi,raman cu implinirea lor,doar in vacante...
alone
Postat pe 2 Mai 2008 14:07
ambele sunt ok pt mine,ma imbrac in general dupa cum ma simt.daca ma chef sa ma imbrac elegant o fac,iar cand ma simt ca un boschetar...ma imbrac din nefericire ca atare.bine nu chiar dar pe aproape.sport ...de preferinta in timpul liber casul si elegant de preferinta la munca.
dandanaua_reloaded
Postat pe 2 Mai 2008 14:27
am uitat sa precizez ca daca ies cu mandrul la oras.....imi place sa fim imbracati amndoi in acelasi stil....nu suport notele discordante ale unei perechi in care ea este imbracata ca o papusica si el...se imbraca precum un "emo-kid" scuze de expresie..dar am vazut spre oroarea mea in ultima vreme tot mai multe perechi de genul ....ea eleganta ssi el "in pas cu moda" adica fara nici un fel de gust ...
dandanaua_reloaded
Postat pe 2 Mai 2008 15:50
prefer tinutele sport dar sexi sa fie.
scumpika21
Postat pe 2 Mai 2008 19:46
scumpita daca esti tu esti frumusica foc.nu vezi ca facem nunti pe forum?

Postat pe 2 Mai 2008 22:23
tinute sport.
blugi, si tricout bumbac.
pitiq
Postat pe 3 Mai 2008 12:58
clasic
amme22
Postat pe 3 Mai 2008 14:28
ambele tinute sunt indispensabile in viata de zi cu zi....dar raman totusi adepta stilului clasic,sau mai bine as zice ca a unui mix de stiluri...avangard,glamour,ingenue,romantic,casual,dar care au la baza stilul clasic.femeia trebuie sa fie diferita,azi port o rochie vaporoasa cu sandalete,mane un costum clasic:fusta creion,sacou scurt,taliat +bluza din satin sau matase si un sirag de perle..poimane pantaloni stringaresti,balerini si un pulover ce cade pe umar....iar ghetute si blugii numai la gratare,in excursii si la tara la bunici...in rest numai texturi naturale,imprimeuri,jocuri de culori,game cromatice bine definite,bijuteriile extramari sau minuscule,esarfe...acestea personalizeaza tinuta...o fac inconfundabila.....eu optez pu clasic,dar oricum stilul vestimentar depinde mult si de serviciul,locul de trai,clima,hobby...etc...

Postat pe 3 Mai 2008 14:35
neata fetelor!eu , personal , cel mai bine ma simt in tinuta sport ! sincer , le admir pe cele care stiu sa se imbrace elegant , doar ca nu e stilul meu :)

Postat pe 3 Mai 2008 22:34
tinuta sport fetelor..la cat alerg toata ziulica,e musai sa fie lejer....imi plac si tinutele elegante dar...astea doar la ocazii(si ocaziile sunt tot mai rare)...
ginetta
Postat pe 3 Mai 2008 23:20
eu cred ca nu se intelege exact ce inseamna tinuta sport..blugi si tricou nu inseamna sport,ci casual.Tinuta sport este exclusiv formata din piese vestimentare folosite in..sport. :) Adica,generalizand,trening.(care vine de la ,,training=antrenament).Asa ca ma indoiesc ca toate preferati tinuta sport..ar fi trist.Cat despre clasic..din nou se greseste.Clasic nu inseamna neaparat elegant.Cu toate ca da,se asociaza des si aproape intotdeauna,cu putina atentie, reusesti sa fii eleganta cu o tinuta clasica (chiar daca de multe ori cazi in anonimat si esti stearsa daca esti prea clasica).Elegantza sau clasicul nu se ragasesc numai in rochii de ocazie,cocuri sau bucle si tocuri.Poti purta o pereche de blugi drepti,de culoare indigo,un tricou simplu alb si pantofi cu sau fara toc,parul prins frumos intr-o coada si ai o tinuta clasica si eleganta.Eleganta adevarata vine numai si numai din atitudine.Iar clasicul se regaseste exclusiv in piesele foarte ,,drepte,, ca linie de croiala si culori care nu ies in evidenta.Niciodata o rochie super la moda nu va fi clasica(cu unele exceptii).Eleganta poate fi,dar nu clasica.Deci,revin..voi va referiti la casual (tinute de zi sau seara,comode) , nicidecum sport.Si daca tot veni vorba :) eu adopt stilul casual-chic.Adica comod,dar foarte cochet si feminin.Care se potriveste in absolut orice ocazie!Si va sfatuiesc si pe voi sa renuntati la ideea eronata de ,,sport sau elegant,, si sa incercati sa faceti o combinatie intre cele 2 stiluri pt ca obtineti cele mai dragutze si feminine tinute,de zi si de seara.
oana81
Postat pe 4 Mai 2008 04:40
neata fetelor !oana81 , e ft adevarat ce ai spus mai sus ,doar ca , daca intr-adevar sensul de baza al tinutelor sport , casual , clasic era cel descris de tine , pe parcurs aria de semnificatii s-a largit , ca urmare a identificarii cat mai dese a tinutei sport cu cea casual , astfel incat azi zicem ca o tinuta sport poate fi formata din blugi , tricou si adidasi :)Cred ca depinde ft mult si cu ce asortezi blugii , pt ca daca punem peste noi un tricou si adidasi pot zice ca avem o tinuta sport , daca in schimb punem o camasuta si o pereche de balerini sau pantofiori , cu siguranta aceea nu e tinuta sport , pe aceasta as numi-o mai degraba casual ! oricum , mi-a placut comentariul tau ;)

Postat pe 4 Mai 2008 10:22
da c4t4,ai dreptate,eu am incercat nu abordez absolut toate stilurile si am facut un mic rezumat mai complex,generalizand putzintel.Oricum am descrie tinuta sport,nu mi se pare potrivita pt a iesi nicaieri,exceptand antrenamentele sau un picnic.Casual-sport(sa-i spunem asa) se poate aborda pt zi,eu de multe ori iau blugi,un tricou si tenisi(nu-mi plac alt tip de pantofi sport),dar absolut intotdeauna accesorizez tinuta si o scot din categoria celor,,sport,,.Un sirag de ceva margele,o geanta mai dragutza si neaparat parul desfacut,intins.(aceasta imagine a parului transmite imediat faptul ca nu merg sa fac sport :)),dar in nici un caz nu-l port ondulat sau foarte aranjat la astfel de tinute).E parerea mea..
oana81
Postat pe 4 Mai 2008 13:28
da oana sint de accord cu tine si eu procedez la fel.

Postat pe 6 Mai 2008 17:59
prefer tinutele casual...nici elegant nici sport..ceva casual lejer de purtat
adela_popescu26
Postat pe 14 August 2008 19:59
tinutele elegante...clar , eventual casual , sport mai rar...doar pe acasa si la fitness.
Kittynelle
Postat pe 18 August 2008 19:23
asta depinde si de stare....cateodata vrei doar sa te simti comod........cateodata vrei sa fi sobra...sa adopti stilul clasic...eu abordez mai multe stiluri.....nu stiu daca voi ajunge vreodata sa am un stil definit...imi place sa oscilez
butterly
Postat pe 20 August 2008 22:55
eu sunt o adepta a stilului casual...stilul sport nu-l adopt decat rareori cand plec la munte de obicei,iar stilul clasic mai des decat cel sport,dar nu prea mult sunt o fire foarte activa si stilul casual mi se potriveste de minune...

Postat pe 24 August 2008 00:12
Stilul elegant, indiscutabil.
Stilul sport, doar atunci cand joc fotball, sau alergarile in parc, seara.

Postat pe 24 Septembrie 2008 15:55
Prefer sa ma imbrac in tinute clasice, elegante si casual. Niciodata nu imi for lipsi tocurile foarte da' foarte inalte
dafffne
Postat pe 26 Septembrie 2008 23:07
jeans+ t-shirt, casual, elegant rar, dar f frumos :D

Postat pe 26 Septembrie 2008 23:09
te imbraci sport cind e cazu potrivit si te imbraci clasic cind e cazu ca doar nu o sa te duci la o petrecere imbracata in jensi asa cum nu ve-i merge la fitness in rochie ..
Ada_Ice_Girl_
Postat pe 2 Octombrie 2008 14:07
De la: france, la data 2008-05-01 22:45:57tinutele sport s-au clasice?

imi place ceva clasic spre sport, o combinatie.oricum, eu la serviciu vrand-nevrand tre sa ma imbrac mai...oficial, asa ca atunci cand sunt in timpul meu liber prefer o tinuta sport supercomoda.eram clasica inainte, acum a inceput sa imi placa din ce in ce mai mult stilul sport...unele haine sunt foarte dragute si originale.
mkdisk
Postat pe 5 Noiembrie 2008 18:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cui ii place sa faca bani stand la calcuator?? 25 De la: ave_alexu 24 Octombrie 2008 18:50
nu am mai intrat e mult pe acest sait dar acum am o intrebare pentru care nu gasesc raspuns si sper ca voi sa ma ajutati 5 De la: kudika344657 28 Decembrie 2010 07:28
catel minunat 4 De la: maravigliosa 28 Decembrie 2010 16:35
Sejururi la Predeal 2 De la: kudika344657 28 Decembrie 2010 07:57
intamplari de zi cu zi 4 De la: kudika056566 13 Septembrie 2009 09:52