Setari Cookie-uri

Ce pot asorta la un costum gri-argintiu?

Trebuie sa merg la un Botez in familie(sunt nasa), in timpul zilei (chiar si masa la restaurant va fi tot ziua, la ora 14).
Am un costumas (fusta+sacou)de culoare gri-argintiu putin lucios si nu stiu cu ce culori il pot accesoriza, in afara de negru. Ce culoare ar merge la un astfel de costum pentru pantofi si gentuta? Voi ce parere aveti?
(am postat si 2 poze cu acest costum, din pacate cam slabe calitativ).

Postat pe 4 Iunie 2008 07:50
se pot asorta multe culori (cum ar fi galben, roz sau mov) dar avand in vedere ca materialul e lucios, nu-ti recomand sa incerci vreo combinatie din astea pt ca e greu sa nimeresti nuanta potrivita. Sfatul meu e sa folosesti alb. Alb curat. Posetuta, pantofi si ceva la gat.. tot alb.
oana81
Postat pe 4 Iunie 2008 08:30
Merci! E o idee la care nu ma gandeam in mod serios. Eu ma gandisem la ceva rosu, dar o nuanta mai "cuminte" ... ca sa zic asa. Acum, punand in balanta albul cu rosul, cred ca ideea ta este mult mai buna!

Postat pe 4 Iunie 2008 12:19
rosu se potriveste cu gri sau argintiu.. dar dupa cum iti spuneam, materialul fiind lucios, este greu sa nimeresti nuanta potrivita.. asa ca mai bine nu risca si mergi la sigur, pe alb.
oana81
Postat pe 4 Iunie 2008 13:38
M`am uitat la pozele pe care le ai cu costumul , si mie chiar imi place este simplu si pare dintr`un material f dragut. Eu personal as fi optat pt negru , dar daca alegi alb , pantofii si geanta sa fie elegante , iar bijuteriile sa fie un pic mai deosebite din argint , in niciun caz margele. Avand in vedere ca totusi , este un botez, culorile tipatoare nu se incadreaza pentru aceasta ocazie.Sper sa arati bine si sa faci si poze sa te vedem si noi :) Distractie placuta!
Kittynelle
Postat pe 4 Iunie 2008 20:29
cred k ai putea sa te imbraci cu fusta aceea si cu o bluza usoara roz dar nu acel roz bonbon...sau tot un fel de camasuta dar roz care se leaga la mijloc cu o panglicuta la griul acela care nu mi se pare prea tipator cred eu k ar merge ceva roz si dragut.negru+gri da o nota sumbra...e botez...si alb + gri ar fi prea palid si monoton . se poarta culorile.
zgabeatza
Postat pe 4 Iunie 2008 23:08
nu e tipator acel gri.. dar e lucios.. si asta e suficient. Parerea mea.. in cazul in care chiar optezi pt roz, alege cel mai pal roz pe care il gasesti! Bafta.
oana81
Postat pe 4 Iunie 2008 23:15
Multumesc tuturor pentru idei!

"picollina", daca as merge pe varianta cu camasuta, atunci nu as mai avea notiunea de "costum": as avea doar o fusta si o camasuta ...
Eu sunt un pic mai "cuminte" in vestimentatie, merg intr-un fel pe variante clasice.

Mi-a placut foarte mult ideea "oanei81" ... simplu, alb. Am cautat insa pantofiori cu tocul inalt dar mai gros ... si cel putin pana acum nu am gasit. Dar mai am putin timp, asa ca ... mai insist.

Ce mi-as dori un consilier vestimentar ... stilist vestimentar ... sau cum s-o mai numi el ...
Sunt asa de lipsita de imaginatie in problema asta ... nu numai pentru ocazii speciale, ci chiar in vestimentatia de zi cu zi .... :-(

Postat pe 5 Iunie 2008 21:53
Daca aveti timp, intrati putin pe www.polyvore.com si dati cautare pe "dreamygirl" in calitate de membru (va apar acolo vreo 4 optiuni: ultima fiind cea pentru cautare membri). Am compus tinuta formata din costumul pe care il am cu accesorii pe alb, negru, rosu si roz. Asa cu ele in fata, care vi se pare mai potrivita? Parca tot cu negru vine cel mai bine ... nu? Nu sunt deloc hotarata ... :-( Credeti ca o curea ar fi binevenita?

Postat pe 6 Iunie 2008 00:19
nu m-am referit la camasuta adik camasa de aia normala...sunt acuma la moda camasute cu manecutele bufante asa k la rochitele de printese si putintel mai decolatate si au si o cordeluta la mijloc legate unele...lucioase sau mai putin...cu buline sau simple...
zgabeatza
Postat pe 9 Iunie 2008 13:19
Multumesc tuturor. Dupa incercarile facute pe www.polyvore.com, am ajuns la concluzia ca cel mai bine s-ar potrivi cu ... surpriza ... roz pal. Din pacate, m-am implicat prea tare in botezul finutei mele (era si normal!) si mi-am depasit bugetul alocat, asa ca nu am mai avut bani si pentru mine. In concluzie, am asortat la costumul respectiv ceea ce aveam deja, adica pantofi+poseta de culoare neagra :-(.
Insa, costumul este clasic dupa parerea mea si in mod sigur il voi mai purta si cu alte ocazii (in afara celor la care l-am purtat deja :-) ... ce sa-i faci?buget limitat!!!! ... aproape de fiecare data .... Pana la urma tot voi reusi sa imi asortez alte culori la accesorii ;-)

Postat pe 10 Iunie 2008 12:36
eu cred ca totusi merge foarte bine si cu rosu, trebuie sa fie insa unul mai stins; alte idei.....doar accesoriile sa fie de alta culoare, ai incercat un mov stil kudika de exemplu? :) retin o prietena care a "aprins" foarte stilat o rochie de genul asta doar ca ea auriu nu tipator fireste.....cu un accesoriu tip trandafir, rosu, si l-a pus la baza gatului, si pantofi rosii, simpli, excelent, mai ales ca era btuneta si la lugimea de par tot asa. de efect ....mai merge daca vrei la fel accesorizat cu albastru inchis, sau de ce nu.....turcoaz :) eu asa am niste pantaloni la dunga alb-argintiu si cel mai bine mi-a iesit combinatia cu un top turcoaz cu fir argintiu...suna sclipicioa=s, dar te asigur ca nu e :)) data viitoare cand le iau pun si o poza :)) sfaturi "modelistice" dau cu placere oricand, daca ai nevoie, cu poze atasate ideea e perfecta :) ce am mai purtat de mare efect in ultimul timp....fusta lunga de in, natural, top cu putin auriu si margele lungi de lemn diferite culori, negru, lemn inchis, si daca e nevoie un sacou tot de in, complementar, negru sau maro :)
dreamer
Postat pe 4 August 2008 15:19
eu zic rosu ...am si eu o combinatie de genul asta si la gat am un sirag la baza gatului ...ceva tot argintiu da super bine. distractie placuta.
ferero
Postat pe 11 Decembrie 2008 06:12
buna culoarea gri este complementara cu culoarea verde merge foarte bine.poti opta pentru un verde mai deschis mai pal.poti sa iti iei niste cercei verzi discreti si cred ca vei fii ok.distractie placuta
joy_princess06
Postat pe 5 Martie 2009 13:02
Alb sau rosu ar merge cel mai bine
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 13:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu scorpion el pesti 3 De la: kudikamakeup 16 Mai 2010 13:04
APEL CATRE TOTI MEMBRII KUDIKA !!!!!!!!!!!!! 17 De la: kudika320782 20 Iulie 2011 23:42
ajuta-ma shi vei castiga shi tu shi eu ! 1 De la: iuly008 3 Februarie 2010 21:59
Mi-am dezamagit sotia 94 De la: kudika155098 9 Octombrie 2011 13:55
reducera celulitei 9 De la: MadaRuxi 18 Iunie 2010 10:19