Setari Cookie-uri

piercing in buric

ce parere aveti de piercing-ul in buric? ne face sa parem mai interesante? arata bine? ne asumam riscuri mari? e inestetic?ce parere au oare barbatii?

Postat pe 24 Mai 2008 12:56
eu cred k este super sexy si dak ti-l pui la un salon specializat in asa ceva si cu igiena este ok.asa ca go 4 it!!
dayana_dydy
Postat pe 24 Mai 2008 14:08
si eu vreaaaauuu..dar sunt mult prea fricoasa...:(..numai gandul la durere ma face sa ma razgandesc

Postat pe 24 Mai 2008 19:55
iubita, uite aici parerea unui barbat: te ajuta cu ceva, pai nu atunci pentru ce il pui; intrebat daca-i place: nuuuuuu!!!! asa a spus barbatu-miu.
monica_moni
Postat pe 24 Mai 2008 20:09
interesant sa duci copilul la scoala sa zica colegii:ce chestie misto are mama ta in buric!!!!!

Postat pe 24 Mai 2008 20:24
eu stiu de la o prietena care si a pus ca a durut o ingrozitor!acolo e pielea tare si acul mare i gros!ganditi va la asta!!:))eu nu vreau..

Postat pe 25 Mai 2008 00:58
sora mea si-a facut singurica gaura in buric.. acum muuulti ani.. si in ziua de azi are acel pierce
oana81
Postat pe 26 Mai 2008 02:52
Mai si eu mi-am "mutilat" urechile ..cu clesti de sarma pentru anestezie si ac inrosit in foc pentru gaurire...:)))..ii tineam doar vara...si i-am dat jos cand am crescut :))) ca nu dadeau bine la scoala..:))) La buric insa nu am avut curaj ...:))) Nu stiu daca te face sa pari mai interesanta...inestetic in nici un caz...si de riscuri...pai la cate riscuri ne asumam...ce mai conteaza unu-n plus..unu-n minus??))) Mie chiar imi plac...cercelusii din burice...sa-i vad...la altii...
mia_mia
Postat pe 26 Mai 2008 09:05
baba la frumusete sufera, zicea o vb din popor.

Postat pe 26 Mai 2008 09:25
am avut si eu asa ceva..a fost ceva pt moment,te doare dc nu este amortita zona,eu n-am simtit nimic atunci pe mom k dupa vine calvarul si anume:nu ai voie sa dormi pe burta timp de 2-3 sapt,trebuie sa ai grija sa nu se infecteze,nu ai voie sa porti din aur sau argint cel putin o perioada.am primit de ziua mea (in vremea aia)un cercel super,din aur si entuziasmata l-am pus.proasta inspiratie am avut pt k s-a infectat,ma durea ingrozitor,se agata de orice bluza si in final m-am intrebat merita????k sa nu mai spun k si acum am urma de la el DAR pt cele care vor sa-si puna sunt saloane care folosesc pistolul chiar si pt buric si nu este chiar bine.prietena mea si-a pus in felul asta si i s-a rupt pielea,i-au scos cercelul cu patentul si asta intr-un salon specializat.cel mai bine este cu acul,da este gros dar dc se foloseste xilina k anestezic nu simti nimic!!!
lydia23
Postat pe 26 Mai 2008 09:39
eu oricum am si nu am avut probleme dar ma gandeam sa-l dau jos.aveam nevoie de ceva pareri sa vad dak il mai tin sau nu! a!pt cine vrea:'nu doare si dak il faceti la un salon specializat si tineti cint de sfaturile ce vi se dau nu vad c probleme ar putea sa apara!'

Postat pe 26 Mai 2008 21:45
nu va recomand in buric:))) am avut si acolo in primul rand este dureros sanse extrem d mici sa nu t infectezi pt k este o zona f sensibila,si in plus dak vrei sa renunti la el iti va ramane o gaura inestetica...care se va inchide cu greu....eu miam dat in buza deoarece miar fi placut sa am alunita...si nu se observa gaura atunci knd imi dau cercelul jos

Postat pe 27 Mai 2008 23:36
VREAU SI EU.........NUMAI CA-MI ESTE FRICA...DOARE?
pace
Postat pe 27 Mai 2008 23:44
oriunde doare:) normal da trece...este un obiect strain....deh

Postat pe 28 Mai 2008 00:00
si eu am pierce in buric..il am de aproape 2 ani jumate..ma durut foarte tare la inceput..primele 5 luni.dar acum nu mai am nimic...trebuie sa ai foarte mare grija cu el..sa te dezinfectezi si trebuie sa fii foarte atenta sa nu te loveasca cineva...eu am cam fost lovita si de aia am tras atata cu el..
melanya
Postat pe 4 Iunie 2008 18:19
pace stai linistita..nu doare mai mult de cateva secunde...o sa-ti placa cu siguranta
lakundeya
Postat pe 7 Iunie 2008 05:13
arata foarte bine eu am...cand mi l-am facut nu mi-a pus nimica ca sa nu ma doara sa-mi amorteasca pielea de acolo si nu m-a durut am simtit doar o intepatura...am si in nas nici acolo nu m-a durut...depinde de fiecare cum suporta...in plus prietenului meu ii place...arati mai sexy eu asa consider
HABIBA_CHANDRAMUCKI
Postat pe 16 Iulie 2008 19:30
si eu am avut, pus cu pistolul intr-un salon. pe moment nu simti absolut nici o durere, cu toate ca nu m-a anesteziat in nici un fel. dupa vreo 1-2 ore doare, iar intr-o saptamana nu mai simti nimic. depinde de fiecare in parte. cel mai dureros este cand schimbi inelul medicinal cu unul de buric, penrtu ca cel din urma este mult mai gros (in cazul in care e facut cu pistolul, daca e cu acul iti pune direct cercelul de buric)
anda_007
Postat pe 17 Iulie 2008 11:23
aRATA FOARTE BINE SI NICI NU ESTE DUREROS DACA AI GRIJA DE EL .
EU MI L-AM PUS ACUMA 2 LUNI, SUNT SUPER INCANTATA, L-AM SCHIMBAT MEREU DUPA COSTUM DE BAIE , VESTIMENTATIE . ESTE O PLACERE SA LE SCHIMBI SI O SA VA PLACA VA GARANTEZ. ESTE F SEXY

Postat pe 18 Iulie 2008 05:08
eu imi doresc de mult un cercel in buric insa din pacate nu am avut nicodata un abdomen plat...nu e estetic..eu fac parte din categoria fetelor apetisante si nu ma plang ca ma simt super in pielea mea!!
alinuff
Postat pe 18 Iulie 2008 21:18
visul meu de o viata intreaga esteb sa am o iubita cu piercing in limbuta

Postat pe 25 Iulie 2008 14:37
Lucrurile stau cam asa.Mi-am pus cercelul acum 4 luni in Mall.A durut groaznic,o durere .....aproape insuportabila,dupa,mi-a fost rau.Dupa aprox o ora m-am simtit mai bine,cred ca atunci si-a facut crema aceea efectul.Apoi m-am trezit noapte,imi era groaznic de rau.cateva zile mi-a curs si sange insa niciodata nu a fost rosu si nici nu am facut infectii.Poti dormi pt ca nu mai doare deloc dupa vre-o...2 zile.Am pus apa cu sare si Baneocin.Sincer MERITA EFORTUL!Cand il vezi....uiti de durere.
sy21
Postat pe 27 Iulie 2008 14:56


SEE YOU THERE

Postat pe 28 Iulie 2008 10:41
buna...din lipsa d ocupatzie am ajuns p forum ji am inceput sa citesc ...parerile voastre ;)) ...ji eu mi-am bagat un pierce chiar azi ...a doua oara ...prima data se infectase oribil...si toata lumea incepuse sa ma sperie ca cine stie ce se poate intampla,iar mama....sa nu mai zic,iar la faza cu durerea,chiar nu doare mie mi-a facut anestezie locala iar pt infectii o crema p baza de antibiotic mi-a fost recomandata sau solutzie betadine(sper sa fi scris corect) si cik dak se poate aplicati un plasture si nu miscati pierce-ul timp de 2-3 zile,eu mi-am facut la un cabinet(de analize.cred?!),la inceput eram asha d incantata ca numa cu mana pe el eram si sa il arat la toti,si a inceput sa curga o solutie purulenta ..plus ca era rosu ..si durea ,dar mi-a zis de acolo ca nu trebuia sa il scot ca de vindecat oricum se vindeca.va poop si ... ne mai auzim(dya_trybal@yahoo.com) ;)
ing3rashur3b3l
Postat pe 29 Iulie 2008 23:58
Off....mi-ar placea enorm!!!dar mi-e teama de consecinte(nu de durere...)sunt ,,rea de carne,, cum se zice in popor,adica orice rana se vindeca f greu,pielea sensibila si numai cand ma gandesc la asta... Insa le admir mereu pe cele care au
mell_30
Postat pe 2 August 2008 19:38
Salut
Si eu am pierce in buric(si nu numai) mai am ink 4(in afara de cei 7 din urchei).Mie mi-a dat un prieten,care se mai ocupa q asa ceva.Nu mi-am facut anestezie si nici n-a durut atat de tare.In schimb,a durut cel mai tare,in comparatie cu ceilalti(si sunt in zone sensibile).Timpul de vindecare este de de la 4luni-12 luni(cea mai lunga perioada de vindecare).Am putut dormi pe burta(altfel nici n`as putea dormi de regula) din prima zi.Si mai am si acum zile cand se inroseste(din cauza hainelor,a mainilor murdare,etc). Ciao..
ayda4ever
Postat pe 2 August 2008 23:35
recomandati-mi si mie niste saloane unde se dau gauri in buric, va roooog.cine stie,poate chiar imi fac curaj la un moment dat! si daca se poate,specificati si daca la acele saloane se face anestezie sau nu..
buburuza22
Postat pe 5 August 2008 10:32
in bucuresti
buburuza22
Postat pe 5 August 2008 10:33
mah,in burik vreau si eu..curaj am(doar sunt la al 2-lea in limbutsa:D)..trebuie ,insa ..sa fac ceva ku burtik:(
lavynnya
Postat pe 6 August 2008 16:30
De la: lavynnya, la data 2008-08-06 16:30:48mah,in burik vreau si eu..curaj am(doar sunt la al 2-lea in limbutsa:D)..trebuie ,insa ..sa fac ceva ku burtik:(
2 ai in limba??????? te invit la o intalnire?o prima intalnire...

Postat pe 7 August 2008 18:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Piele cu aspect de coaja de portocala 12 De la: kudika323476 28 Septembrie 2010 15:58
Stergere cont 6 De la: roz5blue6lila7 28 Mai 2010 13:24
am nevoie de niste sfaturi....pls 15 De la: KauloKaty 20 Noiembrie 2009 14:56
Hy! 21 De la: Alinusha1 21 Aprilie 2010 11:54
Buna tuturor ! 8 De la: kinki1 18 Aprilie 2011 20:41