Setari Cookie-uri

sesiunea fetelor!!!

Apropo, imi spuneti si mie ce metode abordati pt a invata si de a scapa de emotii si frica, pt ca eu nu mai stiu cum sa ma mai controlez la examene din cauza asta, am auzit de la cineva ca exista ceva medicament care te linisteste, stiti de asa ceva?? numai ca are si ceva consecinte, nu?
examene scrise, examene orale..gata, nu mai vreau :D

Postat pe 4 Iunie 2008 22:27
Uoff, draga mea. Si eu eram la fel. Nu imi pot stapani emotiile si imi vine sa plang. A trebuit sa sustin un referat cand eram studenta in fata colegilor si a profesorilor si mi s-a blocat gatul. Deci pe langa faptul ca vocea s-a dus.. ceafa, gatul asa mi-au intepenit. Atunci mi-am dat seama ca am o problema si am zis ca decat sa ma imbolnavesc mai bine sa fiu mai.. nepasatoare.

Postat pe 5 Iunie 2008 14:22
Sfatul meu e sa te relaxezi mai mult, desi stiu ce inseamna sesiunea. Fii un pic mai increzatoare in tine. Uita-te la colegii tai care nu invata si vin foarte lejer la examen, zici ca viata e o adevarata sarbatoare.

Postat pe 5 Iunie 2008 14:23
tb sa te gandesti ca nu e un capat de lume,sa te concentrezi asupra invatatului,sa inveti cat poti si....sa ai mult noroc la examene , pt ca e ft important si asta! :) si sa nu stai in preajma celor stresati,te vor influenta si pe tine,starile se transmit! ;)
multa bafta, eu mai am 1 exam! de-abia ast sa termin!
lauria
Postat pe 5 Iunie 2008 21:02
draga mea invat ca apucata si cu o zi inainte de examen am senzatia: ca nu stiu nimic!!!!!! si ma apuca panica si in noaptea dinaintea ex repet pana dimineata. ma duc beata de somn la examen, da am note mari. emotiile sunt normale( pt unii!!!). nu apelez la pilule minune care sa ma linisteasca ca nu cred in ele!si sunt nervoasa, agitata, irascibila...nesuferita( spune baiatul meu)in perioada asta.am colegi " miserupisti" care sunt total relaxati desi au ramas cu 6 restante pe toamna, dar fiecare cu firea si ambitiile lui.BAFTA!!!!!!!!!!!!!!!

Postat pe 6 Iunie 2008 11:12
da, ai dreptate vivi_annna, si eu sunt la fel, sunt nervoasa, ma cert si cu mama mea, nu suport sa vad nici mancare, am cosmaruri, visez ca iau examenul, visez ca-l pic, sau n-am somn deloc, am ameteli, toate durerile in special de cap si ochi de simt ca-mi plesneste capul si tremur tare rau, am si calduri interioare indiferent de sezon..alti colegii de ai mei chiar rad si se distreaza de nu mai pot, povestesc, se simt bine de parca s-ar afla intr-o discoteca..in fine, asa cum ai spus..."fiecare cu firea si ambitiile lor" MULT SUCCES TUTUROR!!!!!

Postat pe 6 Iunie 2008 12:10
in situatii de stres, de probleme dar toate astea sunt trecatoare, ca acum, de exemplu:D

Postat pe 12 Iulie 2008 18:47
A trecut perioada, dar pt data viitoare incearca ceva de la Plafar. Ceva natural care sa nu aiba efecte negative.

Postat pe 10 August 2008 13:01
DA EXISTA, IA SEDATIF PC, E PRINTRE CELE MAI BUNE SI NICI NU E PREA SCUMP ! BAFTA SI STAI LINISTITA
sab628
Postat pe 12 Februarie 2009 17:15
o doamne! am dat la examene in viata mea, incat daca as fi luat tot felul de pastile antistres, acum eram drogata! totul se rezolva cu auto-control!
Lulli
Postat pe 15 Februarie 2009 15:30
asa e...tine foarte mult de auto-control.e o reactie normala sa ai emotii dar la fel de bine trebuie sa inveti sa le controlezi.gandeste-te ca indiferent daca esti panicata si iti faci ganduri sau esti calma poti sa pici acel examen sau sa il iei in ambele situatii.eu am patit sa invat enorm pentru un examen si sa uit tot in fata foii...dar m-am recules si am reusit sa il iau. asa ca incearca sa te controlezi si parerea mea nu mai repeta in noaptea de dinaintea unui examen.mai tare te stresezi...eu mai am o sesiune si am scapat.:d...inca 6 examene + licenta si gataaa...
vio_tzuk
Postat pe 31 Martie 2009 11:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Like 1 De la: cristina2502 2 Martie 2012 21:42
ATENTIE! Pentru romanii care se intorc in tara !!! reloaded.... 20 De la: cristiana_cris 31 August 2009 16:42
Virusul West Nile-real sau inventat? 15 De la: mitura 3 Septembrie 2010 23:54
Hîîîcccc....Eu cu cine votez??? 49 De la: ema_iordanescu 23 Iunie 2008 14:41
Confort la cele mai mici preturi 1 De la: inventator 25 Noiembrie 2008 18:37