Setari Cookie-uri

Cum ne vedem tara ?


Ce parere aveti despre Romania zilelor noaste ?

http://ronline.aforumfree.com/

Eventual putem cere si pareri din exterior...poate am fi surprinse de cum ne vad altii..

Postat pe 3 Noiembrie 2008 12:52
am mai spus-o si mi se pare tot mai evident: ca pe un copil bolnav sau handicapat: il iubesti si trebuie sa ai grija mai mare de el decat daca ar fi ok. Nu trebuie sa ai motive sa il iubesti, pur si simplu e copilul tau. Pur si simplu e tara ta si o iubesti asa cum e, buna, rea.. asta e.
nefer
Postat pe 3 Decembrie 2008 10:13
consider k este o tara f frumoasa ... cu oameni si buni si rai ...fatza de altii suntem mult mai inteligenti si mai rationali..ma refer aici la americani in special..condusa de niste labari nereusiti ..plus ma deranjeaza mentalitatea ingusta a romanului si lipsa de profunzime.. multi cunosc psihologia ca pe un termen, nimic mai mult. si inca exista autoritatea barbatului asupra femeii, mai ales in zonele rurale...ne mai trebuie ceva ani sa ajungem la mentalitatea diplomata..dar din cauza influentei mass`mediei multi isi urasc tara si nu sunt constienti ca lucruri rele se petrec peste tot, nu e aici iadul de pe pamant.. numai k nu au ei informatii suficiente ..deh ...

Postat pe 5 Decembrie 2008 16:56
cea mai frumoasa..............
erikahd2008
Postat pe 15 Februarie 2009 23:41
e o tara frumoasa dar guvernul nu stie sa puna in valoare calitatile acesteia.
am avut ocazia sa ajung si in alta tara si crede-ti-ma ca m-a mirat ce am vazut.
aici unde nu ploua din aprilie si pana prin decembrie, unde nu este pamant ci mai mult piatra cresc lanuri intregi cultivate, sunt irigate. pe piatra cresc hectare intregi cultivate cu legume, sunt mii de sere
iar noi ne intrebam de ce merge economia prost cand mai bine importam decat sa ne folosim resursele noastre, sa le exploatam...
toti si-au vrut pamantul inapoi , dupa ceausescu iar acum zace pustiu deoarece nu se merita lucrat.
atunci ce se merita in ziua de azi? sa asteptam sa ne pice din cer?
adevarul e ca guvernul guverneaza din prost in mai prost.
asta e parerea mea despre ROMANIA.

Postat pe 5 Aprilie 2009 16:11
De la: erikahd2008, la data 2009-02-15 23:41:07cea mai frumoasa.............. :


Dor_a
Postat pe 5 Aprilie 2009 16:13
... pacat ca-i locuita hi hi
kitty_krieger
Postat pe 5 Aprilie 2009 16:37
cum ne vedem tara? mai rarutz ca-i mai dragutz...sa nu mi se faca lehamite. Nu de alta, dar ma plictisesc repede
mrskattousa
Postat pe 5 Aprilie 2009 17:04
E o tara f frumoasa. Pacat de nivelul de civilizatie scazut si de mentalitatea pe care o avem noi romanii. Nu stim sa scoatem in evidenta adevaratele valori ale tarii si iesim in fata cu toti incompetentii si cu diferiti indivizi plecati peste hotare la dat cu cinciu'. Nu stiu voi dar eu cand aud cate o isprava de-a compatriotilor mei ma ingrozesc de faptul ca sunt romanca. Si toti pleaca dincolo de bine ce li aici, unde totul se bazeaza pe spaga si nepotisme... . Si atata timp cat vom permite ca oameni sa moara bolnavi in spitale, sa existe teama ca cine stie ce poti pati cand politia e langa tine, si educatia si invatamantul se face la un nivel tot mai scazut nu vad un viitor prea roz. Si chiar pacat...ca potentialul nu lipseste.
teolaladora
Postat pe 9 Aprilie 2009 16:45
Raiul pe Pamant!!!
Populat de...d(r)aci!
90701
Postat pe 20 August 2009 19:44
In tarile cu democratie nu lucreza Guvernul pentru populatie ; lucreaza populatia imens de mult si Guvernul analizeaza cum sa utilizeze resursele cat mai bine. Populatia Romaniei nu face nimic.
ema_rice
Postat pe 21 August 2009 23:32
Pt moment nu o vad deloc bine...de fapt cred ca niciodata nu a dus-o atat de bine !
Pot spune ca tara, starea in care se afla, reprezinta in mare parte populatia ! Sun prea multi oameni ignoranti care nu stiu pe ce lume traiesc si totusi, toti se plang ca nu o duc bine..insa, ei nu fac nimic pt a remedia lucrurile, isi plang de mila, se plang ca traiesc in mizerie etc insa nu muncesc, nu invata, nu fac nimic...Iar restul lumii care incearca sa faca un bine, se lupta cu morile de vant ! Cand nu ai cu cine, nu ai cu cine si nu ai ce face ! Totusi, eu sunt optimista si sper intr-un viitor mai bun ! Cine stie, poate ca in vreo 300 de ani ajungem si noi la nivelul Finlandei de exemplu, care are cel mai bun sistem de invatamant ...sau poate ca doar visez la cai verzi pe pereti !
Summer_
Postat pe 22 August 2009 00:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sustine/semneaza proiectul 9 De la: TALPA_IUTE 9 Ianuarie 2012 22:16
Nu pot sa-l uit! 30 De la: alegro6543 24 Noiembrie 2011 21:15
Idei pt cadourile de craciun a unei fetite de un an jumate.. 3 De la: yogeolove 14 Decembrie 2009 18:33
O invitatie la un concert caritabil 1 De la: rosegirl17 4 Martie 2012 02:17
Spuma poliuretanica 4 De la: kudika_26309 2 Iulie 2013 16:56