Setari Cookie-uri

SONDAJ DE OPINIE

Aºa cum bine ºtiþi, redacþia Kudika a organizat împreunã cu Clinica Proestetica un concurs având ca premiu o operaþie de mãrire a sânilor. Cred cã ar fi interesant de ºtiut ce pãrere are comunitatea noastrã faþã de aceastã intervenþie chirurgicalã. Vã invit sã citiþi în blogul meu (þin sã MULÞUMESC celor care au fãcut-o deja) post-ul cu titlul AJUTAÞI-MÃ SÃ VÃ VOTEZ!

http://www.kudika.ro/comunitate/oandree/blog/view/2039/AJUTA-I-M-S-V-VOTEZ-.html
ºi sã rãspundeþi la întrebarea: "Sunteþi de acord cu operaþiile de mãrire a sânilor?" cu:

A) Da;
B) Numai în caz de absolutã necesitate;
C) Nu.

Eu am sã þin scorul opiniilor voastre. Tot ce trebuie sã faceþi este sã alegeþi una dintre opþiunile A, B sau C. Desigur, dacã aveþi ºi comentarii, ele sunt binevenite... ºi încep eu:

B... motivaþia se aflã în blogul meu.
oandree
Postat pe 7 Iunie 2008 21:18
Categoric aleg varianta B:)
alexandra06
Postat pe 23 Iunie 2008 19:48
Mulþumesc, style06, pentru rãspunsul categoric! Deci, douã voturi pentru B!
oandree
Postat pe 24 Iunie 2008 10:23
scuze am promis de mult timp ca raspund si......am uitat!!!!o fac acum ,daca nu este prea tarziu!!!!raspunsul meu ar fi...............B(doar in caz de necesitate)!!!
mell_30
Postat pe 1 Iulie 2008 23:44
Mulþumesc, mell! ªi eu am promis cã o sã-þi rãspund, chiar am ºi cãteva întrebãri... þi-am vãzut ºi pozele ºi vreau sã te felicit pentru felul de milioane în care arãþi
Deci, 3B... and counting!
oandree
Postat pe 4 Iulie 2008 11:17
As spune ca exista situatii in care e necesara o asemenea operatie, adica in cazurile de reconstructie a fizicului dupa accidente sau interventii chirurgicale de extirpare. Poate fi necesara in cazuri speciale cand "meseria" o cere, ca formele sa fie cat mai apetisante. Dar se dovedeste ca sunt cazuri multe in care se renunta la implanturile mamare pentru a se reveni la dimensiunile firesti. Fiecare decide ! Doar ca, daca m-ati intreba acum , mi-ar prinde bine un centimetru in plus , ca sa nu mai fiu plata cand stau la plaja, si sa pot purta linistita bluzite vaporoase vara , fara sutiene cu push-up.Stiu ca la varsta mea e ceva neobisnuit , dar tocmai varsta e cauza , adica nu vreau sa arat ca o femeie stafidita , nu inca
maria_zada
Postat pe 15 Iulie 2008 21:16
As mai adauga ca inca nu-mi pot permite asa ceva , deci ramane la stadiu de MOFT ! Fiecare caz e particular si e necesar sa se ia decizia cea mai potrivita . Vreau sa subliniez ca nu e necesara , e doar o corectie estetica .
maria_zada
Postat pe 15 Iulie 2008 21:28
A) fiecare e liber sa aleaga ce i se potriveste. Chiar daca nu e necesar dar cineva doreste sa fie mai sexy decat este.. sa o faca.

Postat pe 15 Iulie 2008 22:53
si eu dau un A). Operatiile estetice sunt facute pentru a le reda increderea in oameni. fiecare dintre noi are cate un "pitic", care se rezuma la o alta culoare de par, de ochi, gene mai lungi, buze mai voluminoase, abdomen mai plat. daca oricare dintre aceste lucruri te fac sa te simti mai bine, go for it! e viata ta si banii tai ;))
anda_007
Postat pe 17 Iulie 2008 11:43
Mulþumesc mult de comentarii, fetelor! Nu mi-am pus alertã pentru când se posteazã rãspunsuri ºi abia acum le-am vãzut...
@maria_zada: nu am înþeles pentru care dintre variante optezi... PS Am citit comentariul tãu cu sarcinile ºi m-am cutremurat. Pe mine mã îngrozesc confesiunile cu sarcini pierdute, avorturi sau articolele cu copii aruncaþi la coº sau lãsaþi sã moarã de foame. Mi se face rãu fizic sã mã gândesc la suferinþa acestor fiinþe nevinovate... Sã-þi creascã mari copiii ºi sã te bucuri de ei! Dar dupã 3 sarcini ºi 3 cezariene eºti "stafiditã"? Vreau ºi eu, cã sunt aºa o plãcinþicã...
oandree
Postat pe 19 Iulie 2008 01:35
@Hania: Ce spui tu este o pledoarie pentru libertate ºi eu sunt pro-libertate ºi mã bucur sã vãd cum femeile îºi cunosc ºi îºi cer din ce în ce mai bine drepturile! Dar mã înfricoºeazã gândul cã fiica mea va veni peste câþiva ani ºi-mi va spune cã vrea sã-ºi facã operaþie de mãrire a sânilor ... ºi atunci eu ce am sã fac?!? O sã-i zic: "Da, dacã vrei sã fii mai sexy, fã-o!!!"???? Cum adicã, sã ºtiu cã trupul cãruia eu i-am dat viaþã, pe care l-am îngrijit ºi l-am crescut cu toatã dragostea, nu o mulþumeºte pe fata mea?... sau mai rãu: pe partenerul ei...
oandree
Postat pe 19 Iulie 2008 01:49
@anda_007: Când am deschis acest topic, mi-am propus ca sã nu comentez opiniile celor care vor avea bunã-voinþa de a rãspunde ºi sã þin doar un scor. Iatã-mã cum nu reuºesc deloc sã mã achit de aceastã datorie "Piticul" despre care vorbeai, nu ar trebui sã ne ia mai degrabã de mânuþã ºi sã ne ducã la psiholog? Pentru cã deja nu mai vorbim de o culoare de pãr sau de gene mai lungi, ci de o manevrã invazivã asupra corpului...

Deci:
2 - A
3 - B
o opþiune neclarã...

oandree
Postat pe 19 Iulie 2008 02:03
Am 48 de ani, 1,52 cm, 43-44 kg, si arat conform celebrei : din spate liceu , din fata...inca nu muzeu, dar ridurile nu le mai pot ascunde chiar asa de usor.
maria_zada
Postat pe 21 Iulie 2008 21:32
varianta "C" ,categoric. intotdeauna vei gasi pe cineva caruia sa-i placa si sanii tai... nu consider ca sanii trebuie sa defineasca o femeie

Postat pe 21 Iulie 2008 22:18
@maria_zada: ce-ar fi dacã ai pune o pozicã micã, micã?!? bine, n-ar strica mai multe ºi mai mari... eu sunt sincerã ºi pot sã-þi zic cum stãm cu "muzeul"... cred cã am riduri de pe la 15 ani ºi pãr alb de pe la 20, aºa cã....
oandree
Postat pe 22 Iulie 2008 19:36
aaa... ºi tot nu am aflat care dintre cele trei variante de rãspuns este opþiunea ta?!?...
oandree
Postat pe 22 Iulie 2008 19:38
@inocica: Foarte frumos spus: "întotdeauna se va gãsi cineva care sã te placã aºa cum eºti"!... dar dacã tu nu te placi?!? sau dacã ai suferit un accident sau a trebuit sã faci o operaþie?!?

Scor:

2 - A
3 - B
1 - C
ºi o opþiune neclarã...
oandree
Postat pe 22 Iulie 2008 19:38
Personal, consider ca e optiunea fiecareia, dar aleg B .Poza va fi si ea , cand voi face una mai actuala si prezentabila...
maria_zada
Postat pe 22 Iulie 2008 22:31
@maria_zada: Am reuºit sã obþin promisiunea cã vom vedea poze de-ale tale Sunt cu ochii pe profilul tãu

Scor actualizat:
2 - A
4 - B
1 - C

O noapte liniºtitã, fetelor!
oandree
Postat pe 23 Iulie 2008 01:24
B categoric
witcher
Postat pe 30 Iulie 2008 12:29
q siguranta aleg varianta B
deeaLOVEcata
Postat pe 30 Iulie 2008 17:11
varianta B...
Aleys
Postat pe 3 August 2008 22:22
varianta c - fiecare e frumos in felul lui si niste tzatzi mai mari nu te fac atragatoare pt f mult timp daca nu ai si altceva de oferit. Se spune ca frumusetea are efect doar primele 5 minute.
amme22
Postat pe 3 August 2008 22:29
Eu aleg varianta c fara a exclude varianta b.. numai in caz de absoluta necesitate.

Postat pe 3 August 2008 22:43
amme22
Postat pe 3 August 2008 22:44
B
Kittynelle
Postat pe 4 August 2008 00:01
Eu una nu am nevoie de asa ceva ...dar un raspuns obiectiv este B.

Postat pe 4 August 2008 18:15
B. cu siguranta
ralukiss
Postat pe 4 August 2008 18:28
B
ancootza
Postat pe 18 August 2008 16:48
B

Postat pe 18 August 2008 20:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
simplu si usor 4 De la: kudika002442 14 Martie 2009 00:50
"foarte multe femei intreaba oglina dar, foarte putine o asculta." 5 De la: Mada02 16 Mai 2009 15:50
sex4 4 De la: pu_FuLe_Te05 16 Iunie 2014 20:37
liposuctie 5 De la: kudika_1001276 11 Februarie 2016 06:26
CASTIGA 3 SIROPURI FYT FORM CU CARE A SLABIT MAMA NATURA 2 De la: kudika226898 5 Aprilie 2011 11:52