Setari Cookie-uri

SONDAJ DE OPINIE

Aa cum bine tii, redacia Kudika a organizat mpreun cu Clinica Proestetica un concurs avnd ca premiu o operaie de mrire a snilor. Cred c ar fi interesant de tiut ce prere are comunitatea noastr fa de aceast intervenie chirurgical. V invit s citii n blogul meu (in s MULUMESC celor care au fcut-o deja) post-ul cu titlul AJUTAI-M S V VOTEZ!

http://www.kudika.ro/comunitate/oandree/blog/view/2039/AJUTA-I-M-S-V-VOTEZ-.html
i s rspundei la ntrebarea: "Suntei de acord cu operaiile de mrire a snilor?" cu:

A) Da;
B) Numai n caz de absolut necesitate;
C) Nu.

Eu am s in scorul opiniilor voastre. Tot ce trebuie s facei este s alegei una dintre opiunile A, B sau C. Desigur, dac avei i comentarii, ele sunt binevenite... i ncep eu:

B... motivaia se afl n blogul meu.
oandree
Postat pe 7 Iunie 2008 21:18
Categoric aleg varianta B:)
alexandra06
Postat pe 23 Iunie 2008 19:48
Mulumesc, style06, pentru rspunsul categoric! Deci, dou voturi pentru B!
oandree
Postat pe 24 Iunie 2008 10:23
scuze am promis de mult timp ca raspund si......am uitat!!!!o fac acum ,daca nu este prea tarziu!!!!raspunsul meu ar fi...............B(doar in caz de necesitate)!!!
mell_30
Postat pe 1 Iulie 2008 23:44
Mulumesc, mell! i eu am promis c o s-i rspund, chiar am i cteva ntrebri... i-am vzut i pozele i vreau s te felicit pentru felul de milioane n care ari
Deci, 3B... and counting!
oandree
Postat pe 4 Iulie 2008 11:17
As spune ca exista situatii in care e necesara o asemenea operatie, adica in cazurile de reconstructie a fizicului dupa accidente sau interventii chirurgicale de extirpare. Poate fi necesara in cazuri speciale cand "meseria" o cere, ca formele sa fie cat mai apetisante. Dar se dovedeste ca sunt cazuri multe in care se renunta la implanturile mamare pentru a se reveni la dimensiunile firesti. Fiecare decide ! Doar ca, daca m-ati intreba acum , mi-ar prinde bine un centimetru in plus , ca sa nu mai fiu plata cand stau la plaja, si sa pot purta linistita bluzite vaporoase vara , fara sutiene cu push-up.Stiu ca la varsta mea e ceva neobisnuit , dar tocmai varsta e cauza , adica nu vreau sa arat ca o femeie stafidita , nu inca
maria_zada
Postat pe 15 Iulie 2008 21:16
As mai adauga ca inca nu-mi pot permite asa ceva , deci ramane la stadiu de MOFT ! Fiecare caz e particular si e necesar sa se ia decizia cea mai potrivita . Vreau sa subliniez ca nu e necesara , e doar o corectie estetica .
maria_zada
Postat pe 15 Iulie 2008 21:28
A) fiecare e liber sa aleaga ce i se potriveste. Chiar daca nu e necesar dar cineva doreste sa fie mai sexy decat este.. sa o faca.

Postat pe 15 Iulie 2008 22:53
si eu dau un A). Operatiile estetice sunt facute pentru a le reda increderea in oameni. fiecare dintre noi are cate un "pitic", care se rezuma la o alta culoare de par, de ochi, gene mai lungi, buze mai voluminoase, abdomen mai plat. daca oricare dintre aceste lucruri te fac sa te simti mai bine, go for it! e viata ta si banii tai ;))
anda_007
Postat pe 17 Iulie 2008 11:43
Mulumesc mult de comentarii, fetelor! Nu mi-am pus alert pentru cnd se posteaz rspunsuri i abia acum le-am vzut...
@maria_zada: nu am neles pentru care dintre variante optezi... PS Am citit comentariul tu cu sarcinile i m-am cutremurat. Pe mine m ngrozesc confesiunile cu sarcini pierdute, avorturi sau articolele cu copii aruncai la co sau lsai s moar de foame. Mi se face ru fizic s m gndesc la suferina acestor fiine nevinovate... S-i creasc mari copiii i s te bucuri de ei! Dar dup 3 sarcini i 3 cezariene eti "stafidit"? Vreau i eu, c sunt aa o plcinic...
oandree
Postat pe 19 Iulie 2008 01:35
@Hania: Ce spui tu este o pledoarie pentru libertate i eu sunt pro-libertate i m bucur s vd cum femeile i cunosc i i cer din ce n ce mai bine drepturile! Dar m nfricoeaz gndul c fiica mea va veni peste civa ani i-mi va spune c vrea s-i fac operaie de mrire a snilor ... i atunci eu ce am s fac?!? O s-i zic: "Da, dac vrei s fii mai sexy, f-o!!!"???? Cum adic, s tiu c trupul cruia eu i-am dat via, pe care l-am ngrijit i l-am crescut cu toat dragostea, nu o mulumete pe fata mea?... sau mai ru: pe partenerul ei...
oandree
Postat pe 19 Iulie 2008 01:49
@anda_007: Cnd am deschis acest topic, mi-am propus ca s nu comentez opiniile celor care vor avea bun-voina de a rspunde i s in doar un scor. Iat-m cum nu reuesc deloc s m achit de aceast datorie "Piticul" despre care vorbeai, nu ar trebui s ne ia mai degrab de mnu i s ne duc la psiholog? Pentru c deja nu mai vorbim de o culoare de pr sau de gene mai lungi, ci de o manevr invaziv asupra corpului...

Deci:
2 - A
3 - B
o opiune neclar...

oandree
Postat pe 19 Iulie 2008 02:03
Am 48 de ani, 1,52 cm, 43-44 kg, si arat conform celebrei : din spate liceu , din fata...inca nu muzeu, dar ridurile nu le mai pot ascunde chiar asa de usor.
maria_zada
Postat pe 21 Iulie 2008 21:32
varianta "C" ,categoric. intotdeauna vei gasi pe cineva caruia sa-i placa si sanii tai... nu consider ca sanii trebuie sa defineasca o femeie

Postat pe 21 Iulie 2008 22:18
@maria_zada: ce-ar fi dac ai pune o pozic mic, mic?!? bine, n-ar strica mai multe i mai mari... eu sunt sincer i pot s-i zic cum stm cu "muzeul"... cred c am riduri de pe la 15 ani i pr alb de pe la 20, aa c....
oandree
Postat pe 22 Iulie 2008 19:36
aaa... i tot nu am aflat care dintre cele trei variante de rspuns este opiunea ta?!?...
oandree
Postat pe 22 Iulie 2008 19:38
@inocica: Foarte frumos spus: "ntotdeauna se va gsi cineva care s te plac aa cum eti"!... dar dac tu nu te placi?!? sau dac ai suferit un accident sau a trebuit s faci o operaie?!?

Scor:

2 - A
3 - B
1 - C
i o opiune neclar...
oandree
Postat pe 22 Iulie 2008 19:38
Personal, consider ca e optiunea fiecareia, dar aleg B .Poza va fi si ea , cand voi face una mai actuala si prezentabila...
maria_zada
Postat pe 22 Iulie 2008 22:31
@maria_zada: Am reuit s obin promisiunea c vom vedea poze de-ale tale Sunt cu ochii pe profilul tu

Scor actualizat:
2 - A
4 - B
1 - C

O noapte linitit, fetelor!
oandree
Postat pe 23 Iulie 2008 01:24
B categoric
witcher
Postat pe 30 Iulie 2008 12:29
q siguranta aleg varianta B
deeaLOVEcata
Postat pe 30 Iulie 2008 17:11
varianta B...
Aleys
Postat pe 3 August 2008 22:22
varianta c - fiecare e frumos in felul lui si niste tzatzi mai mari nu te fac atragatoare pt f mult timp daca nu ai si altceva de oferit. Se spune ca frumusetea are efect doar primele 5 minute.
amme22
Postat pe 3 August 2008 22:29
Eu aleg varianta c fara a exclude varianta b.. numai in caz de absoluta necesitate.

Postat pe 3 August 2008 22:43
amme22
Postat pe 3 August 2008 22:44
B
Kittynelle
Postat pe 4 August 2008 00:01
Eu una nu am nevoie de asa ceva ...dar un raspuns obiectiv este B.

Postat pe 4 August 2008 18:15
B. cu siguranta
ralukiss
Postat pe 4 August 2008 18:28
B
ancootza
Postat pe 18 August 2008 16:48
B

Postat pe 18 August 2008 20:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
helpppp me please 1 De la: laura_diana 19 Februarie 2010 18:02
buna seara! 153 De la: ina030722 18 August 2014 20:55
hei fetelor 8 De la: FLORY_DULCIK 27 Noiembrie 2009 19:43
Joburi in teorie...ce ma fac in practica?! 28 De la: greierash_is_back 1 Noiembrie 2009 13:44
Buna ! Cine este din Bucuresti? 1 De la: Mishela 19 Octombrie 2015 15:20