Setari Cookie-uri

PERNUTE DIN SILICON

SALUTARE. AM SI EU NEVOIE DE NISTE SFATURI SAU PARERI .O PRIETENA DE A MEA CARE ARE SANII LA FEL DE MICI K MINE (75C) SI-A LUAT UN FEL DE CUPE DIN SILICON SAU CE MATERIAL E ALA...FARA BRETELE..SE LIPESC DE SANI...SUNT FOLOSITOARE MAI ALES PT ROCHIILE FARA BRETELE TIP CORSET SAU BLUZE CARE SE LEAGA CU UN SNUR DUPA GAT...CA SA SE VADA CEVA ACOLO...SUNT CURIOASA DACA CINEVA SI-A MAI LUAT ASA CEVA SI DK E MULTUMITA DE ASA CEVA...NU SUNT SCUMPE...SUNT 25 SAU 30 LEI LA MINE IN PIATA...MULTUMESC...
zgabeatza
Postat pe 14 Iunie 2008 18:29
draga am avut si eu asa ceva dar am transpirat si mi-au alunecat hahahaha eram lao nunta asa ca am ajuns din nou la un sutin farabretele.....dar anii mici suntmai frumosi decat cei mari si lasti........cei cu silicon sunt draguti dar daca nu sunt naturali ....degeaba.......si apoi de ce sa ai nevoie de ajustari cand poti sa iesi in evidenta cu ceva care s-ti puna in valoare chiar si saniimici exista asa ceva,.......
pace
Postat pe 14 Iunie 2008 19:43
ce spui tu acolo? porti 75c si zici ca sunt mici? pai si eu port la fel si am sanii destul de mari , 75C este o marime peste medie care iti permite sa afisezi un decolteu foarte atragator.

Postat pe 14 Iunie 2008 22:08
deci...la un sutien de la jolidoin scrie 75c...la astea de 6-9 lei scrie ba 34 sau 36 sau alte alea...am marimea cea mai micaaaaa....si inca acelea cu buretei ...nu cred ca marimile corespund si sigur eu nu am o marime peste medie ...
zgabeatza
Postat pe 15 Iunie 2008 13:45
picollina , cred ca nu te`ai uitat bine pe sutienul ala de la jolidon , ca si eu am d la ei tot 75C si e chiar marime mare , eu chiar am sani , n`am nevoie de silicoane :)) eu nu prea port la rochii fara bretele sutien dar as vrea totusi sa`mi iau un sutien de care zici tu dar n`am vazut prin bucuresti.
Kittynelle
Postat pe 15 Iunie 2008 15:55
sunt niste cupe care se inkid in fata...atat...sunt intr-o cutie...la mine aici sunt la tarabele cu sutiene si alte alea...si am vazut acum cativa ani pe andreea marian in nu stiu ce magazin ( la televizor ) si arata nistea de astea dar cik erau 600 de mii...acum 3-4 ani...
zgabeatza
Postat pe 15 Iunie 2008 22:53
concurenta care sa afla acum pe primul loc poti spune ca a furat voturile exact ca un politician intr-o campanie electorala care promite bani si mancare alegatorilor!!!!!!!!! Uite de ce concurenta de pe locul 1 e votata: PENTRU BANI!!!!!!!!!!!!! RUSINEEEEEE! Comunitatea il sprijina pe florica_nsl si iti premiaza votul - 20 milioane !!! Voteaz_o pe Ank_Flr. Mesajul primit in urma votului, da-l aici cu copy-paste.pe baza voturilor, intri in cursa pt castigarea celor 4 premii in valoare de 500 Ron oferite de comunitate. Cele 4 premii vor fi trase din urna chiar de catre Anca, dupa castigarea premiului
teurasc
Postat pe 15 Iunie 2008 23:58
am avut si eu asa ceva...beautybra....cupe din silicon,transpiri cumplit,pielea sanilor nu respira,si mai si aluneca......asa ca am renuntat....

Postat pe 16 Iunie 2008 18:10
concurenta care sa afla acum pe primul loc poti spune ca a furat voturile exact ca un politician intr-o campanie electorala care promite bani si mancare alegatorilor!!!!!!!!! Uite de ce concurenta de pe locul 1 e votata: PENTRU BANI!!!!!!!!!!!!! RUSINEEEEEE! Comunitatea il sprijina pe florica_nsl si iti premiaza votul - 20 milioane !!! Voteaz_o pe Ank_Flr. Mesajul primit in urma votului, da-l aici cu copy-paste.pe baza voturilor, intri in cursa pt castigarea celor 4 premii in valoare de 500 Ron oferite de comunitate. Cele 4 premii vor fi trase din urna chiar de catre Anca, dupa castigarea premiului
romicapetre
Postat pe 16 Iunie 2008 18:54
Si aia care cred is fraieri, stim si noi cine castiga la asemenea tombole.. verisorul, sotia verisorului si cumnatul .:)

Postat pe 16 Iunie 2008 19:07
da..sutienul din silicon despre care vorbesti este foarte inconfortabil.. transipiri si..gata :) nu mai e,a alunecat:) nu ti-l recomand.. mai bine fara!
focsa05
Postat pe 16 Iunie 2008 21:13
tu ai nevoie sa ascunzi sutienul in anumite rochii si maieuri sau sa-i faci sa para mai mari pur si simplu? eu iti recomand pernutele cu silicon care se adauga la sutienul tau normal.sunt sutiene care au spatiu in cupa pt a le putea adauga buretei.sunt aprox 90 lei, cred ca le gasesti si in mag Triumph.
buburuza22
Postat pe 22 Iulie 2008 15:39
nu vreau sa-i fac mai mari...k port numai sutiene cu pernute...dar sunt ocazii..am niste maieuri super dragute de vara l care nu pot sa pot sutien ca s leaga pe dupa gat.....si pana la urma mi-am luat si eu o preche..am dat 25 de lei...o prietena si-a pus la o rochie fara bretele la o nunta si a zis k sunt ok...cand fac proba va anunt...
zgabeatza
Postat pe 24 Iulie 2008 00:19
fetelor cunosc pe cineva care vinde sutiene jolidon ku pernute de silicon.sunt mult mai bune decat sutienele obijnuite ku push-up
simonika_frumusik
Postat pe 3 Noiembrie 2008 07:42
DEPINDE DE rochia care vrei sa o porti,dar sa stii ca 75 c se poate vedea bine si fara aceste pernute.DA eu am insa am avut alergie la material si mm-am lecuit repede
nor_pufos
Postat pe 3 Decembrie 2008 13:32
hmmmm.... eu m-am kinuit multzi ani ku sutiene cu buretzi... bagam cate 2 buretzi intr-o cupa akum..mi-am facut implanturi ku silicon..shi sunt f multzumita .... nu prea mai port sutien.... decat cand sunt obligata de imprejurari
karrynna
Postat pe 12 Decembrie 2008 10:57
din cate am auzit despre sutienele din silicon pot zice: mai bine fara :)) nu le-am incercat, dar surorile mele au incercat si erau sa ramana fara pernute, k desi se lipesc de sani, se transprira si aluneca :P am citit pe un site despre electrostimulare, k prin sedinte speciale se pot marii sanii :D mai bine incerci ceva asemanator decat sa te mai kinui cu pernute d-astea ;))
a, si mai sunt sutienele transparente, speciale pt bluzele cu spate gol
10nails
Postat pe 27 Decembrie 2008 23:24
Eu am avut asa pernute , un timp eram foarte multumita, dar apoi cind a venit timpul sa le spal, nu se mai tineau ca la inceput , imi faceau o forma urita de sini. Ele sunt practice daca le cumperi ca sa le folosesti dar de ocazie si nu in fiecare zi de vara cind sinii in pernute transpira si cad pernutele!!!
duduniu
Postat pe 28 Decembrie 2008 12:56
mda, cupele de silicon...chiar nu se recomanda sa le folosesti prea des, eventul la evenimente mai speciale, la nunti etc nu zilnic!!...pielea nu respira etc...daca sunt de calitate nu aluneca...eu mi-am luiat de la jolidon, 90 de lei dar le-am purtat de trei ori si nu s-au desprins...de trei ori intr-un an si jumatate! prietenuta mea si-a luat de la tarabe cu 30 de lei si nu le-a putut purta nici macar odata...daca nu se mai lipesc deloc, le poti folosi sa le prinzi pe interiorul rochiei daca ai o croitoreasa care sa te ajute...

Postat pe 1 Ianuarie 2009 23:31
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20618/Cafeneaua-lui-Cassey.html Aici puteti vedea referinte despre mine.
Cassey_Tarot
Postat pe 3 Ianuarie 2009 18:13
De la: Pinkish, la data 2008-06-14 22:08:57ce spui tu acolo? porti 75c si zici ca sunt mici? pai si eu port la fel si am sanii destul de mari , 75C este o marime peste medie care iti permite sa afisezi un decolteu foarte atragator.

Corect. "C-ul" e peste medie...mie mi se pare marimea ideala.
Mici sunt aia 0, A, ai auzit de marimile astea ? exista si ele....
ocs
Postat pe 28 Februarie 2009 11:23
mai si eu am 75C sutiene doar de la jolidon, de ceva timp, cred ca mai bine de un an decand folosesc sutienele care in loc de burete au silicon, dar nu cele integral din silicon doar push-up ul sunt multumita de ele, chiar foarte. Cat despre marime, eu nu ma plang de marimea lor deloc, dimpotriva sunt f multumita de marimea lor, cupele sunt a,b,c,d - c-ul e a 3-a marime....sau penultima, poate nu te-ai uitat bine, dau depinde de forma, dar cu siguranta nu sunt mici.
ctwmn
Postat pe 28 Februarie 2009 15:22
mie chiar nu mi-au placut...
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 21:42
eu am 80C si nu ma plang deloc.... si am primit numai laude, si de la fete si de la baieti :))
in ceea ce priveste pernitele ,si eu am.. le`am purtat de 3 ori ,pana acum nu mi s`au desprins niciodata.. le-am cumparat din ceva magazin anul trecut cu 45 ron mi se pare.. eu sunt multumita :-?? e drept ca transpira pielea, se vede cel ami bine lucrul acesta daca sunt data cu crema autobronzanta :)) oricum daca ai bluza/rochie cu umerii goi eu zic ca sunt indispensabile
BiuL
Postat pe 23 Aprilie 2009 16:20
De la: zgabeatza, la data 2008-06-15 13:45:40deci...la un sutien de la jolidoin scrie 75c...la astea de 6-9 lei scrie ba 34 sau 36 sau alte alea...am marimea cea mai micaaaaa....si inca acelea cu buretei ...nu cred ca marimile corespund si sigur eu nu am o marime peste medie ...
am vazut la o prietena niste pernite de silicon care le punea sub san binenteles sani in sutien normal sii faceau sani foarte frumisi si mai mari.Ea mia spus ca l-ea cumparat din spania dar poate stie cineva daca pot gasi si la noi in romania si mai eles in iasi va rog
kudika094192
Postat pe 16 Decembrie 2009 00:30
buna
vand produse lenjerie intima: bikini, babydoll, body-uri, chiloti dantela, etc. Preturi incepand cu 8 lei. Calitate ff buna
detalii la adresa de e-mail/mess iulia_pisi84@yahoo.com
iulia_pisi84
Postat pe 19 Ianuarie 2010 09:57
Buna fetelor,va rog ajutati-ma si pe mine cu un sfat.Eu am rochia de mireasa fara bretele,am probat-o cu un corset special care modeleaza corpul dar tot nu reusesc sa umplu decolteul si ma gandeam sa-mi cumpar cupe din silicon si apoi acel corset.dar problema mea este urmatoarea:cupele se pot dezlipi in conditiile in care corsetul nu are bretele?pentru ca nu pot sa port si sutien cu push-up.
kudika_930286
Postat pe 8 August 2013 12:39
De la: kudika_930286, la data 2013-08-08 12:39:42Buna fetelor,va rog ajutati-ma si pe mine cu un sfat.Eu am rochia de mireasa fara bretele,am probat-o cu un corset special care modeleaza corpul dar tot nu reusesc sa umplu decolteul si ma gandeam sa-mi cumpar cupe din silicon si apoi acel corset.dar problema mea este urmatoarea:cupele se pot dezlipi in conditiile in care corsetul nu are bretele?pentru ca nu pot sa port si sutien cu push-up.

N-ai citit ce scrie mai sus ?
luchianramona
Postat pe 8 August 2013 12:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Voi ce carti cititi?.....aveti una preferata/e ? 112 De la: iacinta 12 Decembrie 2009 18:10
clik! 4 De la: bobo_ro_bosss 21 Iulie 2009 10:58
facultate: asa:) sau asa:( ??? 9 De la: _dulcik_ 15 Februarie 2009 21:55
greva 8 De la: ginetta 11 Noiembrie 2008 16:21
concurs premiant 2 De la: freakbabe 28 Martie 2010 00:59