Setari Cookie-uri

Blonda sau bruneta?

Multi sunt superficiali si inainte de toate se uita la aspectul fizic.Eu cred ca cel mai important este interiorul unei persoane.
Iar sa cataloghezi o persoane dupa culoarea parului nu mi se pare corect.
Sunt foarte multe blonde cu succes in media, bancurile pe seama lor sunt rautacioase.
vera11
Postat pe 16 Iunie 2008 21:20
si totusi conteaza. Pana la ciocolata din interior privesti intai ambalajul.
amme22
Postat pe 16 Iunie 2008 21:32
Da, dar amabalajul poate fi atragator si continutul sa nu-ti placa deloc.Ce faci pastrezi ambalajul si arunci continutul.Cum fac cei mici cand cumpara pufuleti si oua kinder pt surprize?
vera11
Postat pe 16 Iunie 2008 22:09
mda, poti sa pastrezi ambalajul pana te plictisesti dupa care il arunci :D
amme22
Postat pe 16 Iunie 2008 22:12
Da, dar nu e indicat. Eu prefer un continut de calitate pe care sa nu-l arunc niciodata
vera11
Postat pe 16 Iunie 2008 23:33
Sunt foarte multe blonde cu succes in toate domeniile , nu numai media. Sunt multe naturale sau vopsite foarte inteligente! Problema este ca blondele sar in ochi si atunci sunt automat mai comentate , criticate etc. Am fost bruneta , roscata , satena...acum sunt blonda si ma simt excelent!!! chiar nu am fost categorisita din acest punct de vedere si nici nu mi`ar pasa atat timp cat stiu ce sunt si cum sunt.Ma amuza bancurile cu blonde dar nu cred ca in general lumea categoriseste dupa culoarea parului...poate doar cei ingusti la minte si cu prejudecati de`a dreptul ridicole!
Kittynelle
Postat pe 16 Iunie 2008 23:42
Ufff..sa stii k tema ta e chiar bunutza.
Sunt blonda naturala si nu mi-a placut nicicum asa ca simplu ... m-am vopsit bruneta,:))
Cu totii preferam continutul sa fie de calitate superioara insa nu ne lasam mai prejos nici cu ambalajul
Sa fim seriosi,oricare din noi, pana sa ajungi sa cunosti ce e inside... trebuie sa treci de outside ,, si atunci dak nu e atractie fizica ... clar nu se mai ajunge la nici o descoperire ..
Am un motto referitor la aceasta tema: "Cu totii suntem de acord cu frumusetea interioara insa lesinam dupa ambalaje"
_Patricya_
Postat pe 17 Iunie 2008 04:13
Ete na, sunt bancuri si despre soferite, acum ce ar insemna sa nu ma mai urc la volan? Daca suntem nepricepute.. asta suntem indiferent de culoarea parului.

Postat pe 17 Iunie 2008 11:22
:))) satena! sau poate roscata! hmmm.... :))))

Postat pe 17 Iunie 2008 17:12
Buna seara! Sincera sa fiu si eu mi-as fi dorit sa fiu blonda, sa am ochii albastri.Dar sunt bruneta si ma accept asa.
Cat despre ambalaj si despre continut , apreciez continutul de calitatea , dar ar insemna sa mint daca as spune ca ambalajul nu conteaza deloc.
vera11
Postat pe 17 Iunie 2008 21:07
o femeie frumoasa nu se eticheteaza dupa culoarea parului(parerea mea). poti fi frumoasa orice culoare ar avea parul tau...conteaza sa-ti stea bine.eu sunt satena inchis(vopsita) si sunt sigura ca daca mi-as schimba culoarea parului, in blond, de exemplu, nu mi-ar sta la fel de bine ca acum. ambalajul conteaza, normal, dar culoarea...mai putin.parerea mea e ca o femeie poate fi frumoasa(fizic) indiferent de culoarea parului.
gabytza21
Postat pe 18 Iunie 2008 11:13
si dc sunt roscata contrafacuta( adicatelea vopsita), ce denota ca sunt prostuta sau inteligenta?:)). mi-as fi dorit sa fiu bruneta cu parul claie ondulat si ochii verzi, da mama m-a facut satena cu ochii verzi.asa ca ma descurc si eu cum pot=))vopsesc pe unde se poate si ondulez atat cat sa nu raman cheala( ca am auzit eu ca dc stresezi prea mult parul se supara si...cade). pana la urma important e sa te simti bine in pielea ta indiferent de culoarea parului si de bancurile care se fac pe seama posesoarelor de o anumita culoare a podoabei capilare.

Postat pe 18 Iunie 2008 19:36
fiecare femeie e frumoasa in felul ei..eu sunt bruneta...am fost si blonda..dar ma simt mai bn asa...
fiecareia dintre noi i se potriveste o anumita culoare...mie personal blondele mi se par mai inocente..mai calde...brunetele..au latura aia de femie mai intepata un pic..mai impunatoare un pic!parerea mea:D
criss_a
Postat pe 19 Iunie 2008 12:48
Nu are importanta culoarea parului .Zic eu. Sunt bruneta si nu cred ca as vrea vreodata sa arat altfel atata timp cat inca se intorc capetele dupa mine pe strada . Si chiar daca nu s-ar intampla lucrul asta , important este sa ma simt bine in pielea mea si sa ma mandresc cu mine insami .

Postat pe 19 Iunie 2008 15:16
IN OCHII UNUI BARBAT NU PRE CONTEAZA CULOAREA PARULUI.SE FAC UNELE FEMEI DIN BRUNETE BLONDE SI NICI NU OVAD TAMPITII.IO MUNCESC 3 ORE SI NICI NU VAD.CEL MAI MULT ESTE SA ARATE BINE.CAT SE POATE DE BINE

Postat pe 21 Iunie 2008 02:38
indiferent ca esti blonda,bruneta sau mai stiu eu cum...cel mai important este sa te simti bine in pielea ta si sa fi multumita de felul in care arati... sunt alte aspecte care conteaza mult mai mult,decat culoarea parului...
alexandra06
Postat pe 23 Iunie 2008 13:57
eu ca sa le impart pe amindoua sunt vopsita si blonda si bruneta,e simplu de tot................
ciufi87
Postat pe 7 Iulie 2008 21:42
Asa e style......... Dar sa nu uitam ca in primul rand conteaza ambalajul.Vorba emmei Eu pun pe primul loc ambalajul,pe urma celelate.......

Postat pe 15 Iulie 2008 20:36
Si daca nu imi place ce contine ambalajul..inauntrul lui,il arunc,clar kinder surprize. Asta-i viata.

Postat pe 15 Iulie 2008 20:38
mda rebelo..conteaza mult si ambalajul asta:)))
alexandra06
Postat pe 15 Iulie 2008 23:04
Mai e si vorba aia: unui barbat i se permite intai sa vorbeasca.daca se face placut este privit si din punct de vedere al ambalajului.pe cand o femeie este intai inspectata din cap pana-n picioare.daca le place ce vad o lasa si sa vorbeasca.nu e corect.dar asta e realitatea.

Postat pe 19 Iulie 2008 16:36
Eu kred k blonda sau bruneta nu importa ci dimpotrva importa persoana si kum e ea defapt kuloarea parului e nesemnifikativa sufletul konteza si konceptiile!!!!!!!!
buZzik
Postat pe 21 Iulie 2008 01:49

fetelor..oricum am fii, facem parte din sexul frumo..
Barbatii nu pot trai fara noi blonda, bruneta, verde
Atitudinea conteaza!!
andreea_luiza
Postat pe 22 Iulie 2008 08:44
ei pe naiba nu conteaza culoarea parului..pai ia sa ne gandim un pic..cum ar arata o tipa creola cu un blond spalacit in par...hmmm interesant nu?!..conteaza mulllttt culoarea parului si ..parul in general
criss_a
Postat pe 22 Iulie 2008 11:51
mie imi plac blondele cu tzatzele mari! gen nuti udrea. aia femeie!!

Postat pe 22 Iulie 2008 12:36
sunt anumite stereotipuri, cum ca blondele sunt proaste, brunetele senzuale sau roscatele focoase. cred ca exista suficiente exemple care sa arate ca aceste idei nu sunt universal valabile.
conteaza f mult culoarea parului, pt ca parca ni se schimba fizionomia fetei si sunt scoase in evidenta anumite trasaturi.
eu am fost roscata cand eram mai mica,cativa ani buni si ma simteam f interesanta in acea postura. apoi acum 2 ani am fost bruneta, dar am simtit ca nu mi se potriveste si ca-mi intuneca trasaturile.vara trecuta am fost blonda,f blonda si imediat toate privirile erau atintite asupra mea, pe strada, in mall sau la volan.parca saracele specimene nu mai aveau nevoie sa vada cum arat sau ce gandesc,le era suficient sa vada de la 30m ca sunt blonda..acum m-am intors la culoarea mea naturala,un castaniu cu reflexe si exact asa ma simt...naturala!
nu culoarea parului te face sexi si intr-un final si acei masculi infierbantati observa asta
buburuza22
Postat pe 22 Iulie 2008 15:29
Eu fiind, blonda, naturala, ochi albastri, 1,72, 90-60-90, realizata si implinita, fericita si la locul meu, nu vroiam sa fiu subiectiva, de accea am "comentat" la modul general.. K SUNTEM TOATE FRUMOASE SI DESTEPTE DACA VREM!
andreea_luiza
Postat pe 22 Iulie 2008 18:05
Vera.....O femeie frumoasa e frumoasa indiferent de culoarea parului si cu putina ingrijire majoritatea femeilor devin mai mult sau mai putin frumoase . Brunetelor care au complexe desi n-ar trebui le recomand o vizita in finlanda DUS caci vor fi sechestrate

Postat pe 25 Iulie 2008 06:15
'blonda sau bruneta?' si numai femeile isi dau cu parerea. Numai femeile se comenteaza intre ele asa aprig de felul cum e imbracata, vopsita...Barbatii ne plac asa cum suntem si fara atatea artificii numai ca tot noi, femeile am impus atatea criterii si strigam in gura mare: ia, uite ce fusta are aia si altele...asa ca atragem mai mult atentia barbatului sa insiste sa o priveasca. Altfel, da, o vede pe strada, se uita, e draguta si atat. Vedeti voi vreun tip calumea sa fluiere dupa ea sau sa se duca glont la ea sa o intrebe cum o cheama?
Acum daca ele se vopsesc in toate felurile si se imbraca(dezbraca) atata, ce sa zica si ei?
Da, ok.

Vreau sa aud de la voi cum preferati 'ambalajul' barbatilor?
m5g
Postat pe 25 Iulie 2008 10:07
De la: geo32, la data 2008-07-22 12:36:08mie imi plac blondele cu tzatzele mari! gen nuti udrea. aia femeie!!


si mie :sml-happy0009

cu privire la miezul subiectului....e chestia ca la nivel mai mult sau mai putin in/constient (sper ca nu spun prostii ) persoanele cu parul blond sunt percepute ca fiind mai "deschise",mai flexibile,mai distractive("blondele se distreaza mai bine" cik)
iar cele cu parul brunet...mai introvertite...mai sobre...
e ca si cu , culorile(calde,reci,,blablabla)
ar putea fi o explicatie pt persoanele care prefera instantaneu unul din cele doua tipuri...
personal am ceva cu blondele dar...asta e alta poveste!!
alexutza213
Postat pe 29 Iulie 2008 14:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Paste ... 10 De la: dandanaua_reloaded 10 Aprilie 2010 18:50
Buna 5 De la: mia_anais 4 Iunie 2010 09:25
:sml-happy0065: SALA DE KANGOO JUMPS & AEROBIC 1 De la: LlORRI 1 Septembrie 2009 15:16
depunere CV pe net 8 De la: chinabuye 9 Mai 2010 13:06
Pentru o persoana importanta din viata mea 3 De la: FAsion 27 Martie 2010 22:29