Setari Cookie-uri

munca la domiciliu

Stand de vorba cu mai multe pers trecute de 40 ani am ajuns la concluzia ca pt noi nu mai exista nici o sansa de a gasi un loc de munca .Multe unitati din tara s-au inchis ,s-au facut restructurari si au ramas pe drum multe persoane nu tocmai tinere.Ce am putea face?peste tot se cauta tineri si nici de pensie nu suntem.Exista oare o rezolvare?Poate munca la domiciliu >Dar am auzit doar vorbe,nimic concret.In alte tari sunt firme care ofera de lucru acasa: lipit etichete,confectionat pungi,plicuri,asamblari jucarii.completat formulare,traduceri,broderii si altele.La noi de ce nu exista asa ceva ?Si daca exista de ce nu se face putina publicitate pt a afla si noi si pt a-si gasi si firmele personal ?
marinela_diana
Postat pe 26 Iunie 2008 13:09
am incercat varianta cu vinzari directe dar nu se cistiga f bine si nici constant .Ar fi mai bun un job de colaborare part time cu o firma care produce obiecte artizanale sau altceva dar nu am gasit nimic .Daca stii ceva despre asa ceva anunta-ma si pe mine Mersi
marinela_diana
Postat pe 15 Iulie 2008 16:37
SAunt si la noi in Romania astfel de locuri de munca insa nu stiu daca si functioneaza eu nu le-am incercat pt.ca am intalnit o alta oportunitate care a meritat timpul depus in el nu scriu aici cu ce ma ocup pt.ca nu vreau sa fac publicitate nu este nevoie daca te intereseaza contacteazama me adresa de yahoo krisztinatonto este adresa de mess.si vorbim.Merita sa facem mai mult pt.a duce mai bine si parerea mea este ca merita sa faci ceva ce i-ti place unde esti apreciata si bineinteles unde esti si platita dupa munca ce o depui.

Postat pe 26 Iulie 2008 21:17
incearca sa-ti depui cv`ul pe e-jobs.ro ! cu siguranta vei gasi ceva! Bafta!
blair
Postat pe 10 August 2008 00:55
Aveti dreptate. Eu inca nu am renuntat la meserie dar sotia a trebuit sa se reprofileze: coace fornetti si le vinde. Asta e viata. Trebuie sa invatam sa ne adaptam, cind, dupã o virsta nu esti intrebat,,Ce stii sa faci?'', dar eºti intrebat ,,Câþi ani ai'' ?

Postat pe 10 August 2008 09:12
Salut!

eu am loc de munca, dar nu imi place sa ma stiu limitata de o suma fixa pe luna si atunci m.am implicat intr.un proiect de comert electronic. Pt. informatii detaliate va rog scrie.ti un scurt mail la hoarca@yahoo.com cu numele dvs. si localitatea unde locuiti.

mult succes!
impreuna putem reusi!
didi2
Postat pe 10 August 2008 12:51
M-AR INTERESA SI PE MINE NUNCA L DOMICILIU PT MAMA MEA,E PENSIONARA ARE 54 DE ANI SI AR VREA SI EA SA MAI ADUCA NISTE BANI IN CASA DACA ARE CINEVA VRE-O INFORMATIE SA MA ANUNTE SI PE MINE
andre26
Postat pe 10 August 2008 20:31
hai sa va intreb ceva cat ati fi dispuse sa investiti pt.a avea un viitor mai sigur bineinteles ca trebuie sa si lucrati insa nu aveti sefi?

Postat pe 10 August 2008 23:36
De la: krisztina, la data 2008-08-10 23:36:22hai sa va intreb ceva cat ati fi dispuse sa investiti pt.a avea un viitor mai sigur bineinteles ca trebuie sa si lucrati insa nu aveti sefi?

E o intrebare retorica, care mi-a fost pusa de mai multe ori care este adresata de cineva care vinde ceva prin MLM, sau care, dupã ce accepþi, iþi trimite o brosurica (contra unui cost9 prin care constaþi , ca la ruleta, ca jocutile sunt facute, iar tu nu mai ai loc pe piaþã. Mai sigur decit moartea si impozitele nu exista nimic pe lumea asta, daramite un viitor mai sigur!
Si ce daca aia sef? Nu trebuie sa-þi doreºti moartea ºefului si sa munceºti în aºa fel încât sã ºi-o doreasca singur.
Sal'tare!

Postat pe 11 August 2008 08:12
Nu este tot una cand lucrezi pt.tine si investesti in tine sau cand lucrezi pt.altii

Postat pe 11 August 2008 10:13
Nu stiu despre ce vorbesti insa de ce ma ocup eu nimeni niciodata nu mia cerut bani daca am dat bani am dat pentru mine si nu pt.altii nici pt.cataloage nici pt.brosuri pt.nimica nu m-ia fost ceruta bani si sincer sunt foarte multumita

Postat pe 11 August 2008 13:51
daca gasesti ceva pt mama ta poate imi spui si mie pt mama mea.pup
andre26
Postat pe 12 August 2008 21:06
De la: NICO13121988, la data 2008-10-08 14:44:04DORESC SI EU MAI MULTE INFORMATII DESPRE MUNCA LA DOMICILIU,
CHIS NICOLETA,JUDETUL ARAD,COMUNA FELNAC
NICO13121988@YAHOO.COM

Exista saituri pe net unde se cer executarea de proiecte . Puteþi sa va inscrieþi pe un asemenea sait dar asta presupune ca trebuie sa fiþi foarte bun cunoscãtor al limbii engleze. Se poate face si secretariat, al orespomndenþei, rezumate ale corespondentei , persoanei respective. Daca aveþi net, si nevoi financiare, e pacat sa va tirnosiþi timpul facind conversatie altora. Pãrerea mea!

Postat pe 9 Octombrie 2008 20:59
Buna Baboo,ma intereseaza un astfel de job si ma descurc si in engleza.Poti sa-mi dai o adresa de site? Multumesc, Pa
marinela_diana
Postat pe 10 Octombrie 2008 18:34
eu am gasit ceva pe www.bizoo.ro , am aplicat C.V. si am fost contactata imediat, acum astept sa-mi vina un cd cu toate firmele care au nevoie de colaboratori pt munca la domiciliu, contractul de colaborare si alte formulare. postez mai jos adresa de pe bizoo si o adresa de e-mail.
http://jobs.bizoo.ro/anunt.php?id=21243
bestconsulting_land@yahoo.com
DYM
Postat pe 15 Octombrie 2008 11:19
danyuly ai grija cu asemenea oferte de munca...inainte sa faci pasul, eu zic sa te documentezi cu privire la firma respectiva, nu de alta dar am auzit multa lume care a luat teapa.....take care! ;)
lauria
Postat pe 15 Octombrie 2008 11:23
intra pe adresa aceasta http://www.job.ro/ro/concurs/index.html?cntref=DAahe iti faci cont, completezi cv-ul, aplici la diferite companii si ai si sansa de a castiga premii in valoare de 16 000 euro



PS: cu firma de care v-am zis mai sus, intradevar mi-am luat tzeapa
DYM
Postat pe 17 Octombrie 2008 12:23
STUDIO de videochat central, condiþii de lux, salarizare atractivã, carte de muncã, transport asigurat, program liber ales, angajeazã fete min 18 ani, indiferent de aspectul fizic. tel 0731837811 sau www.adultwork.be
adultworkpunctbe
Postat pe 5 Noiembrie 2008 07:28
Caut colaboratori Farmmec cosmetics.Pana la 31 noiembrie inscrierile in sistem sunt gratuite .
Farmec cosmetics implementeaza un nou sistem de vanzare si anume sistemul MLM si se afla in faza de preinscrieri.Tuturor interesatilor sa afle mai multe detalii ii invit sa-mi trimita un e-mail la cassye_m@yahoo.com cu mentiunea detalii Farmec.

Rhynna
Postat pe 10 Noiembrie 2008 11:38
vezi ca s-au schimbat putin regulile orice comanda trebuie sa fie de 1 mil, iar la prima comanda specifici la comentarii sa-ti trimita testerele GRATUIT
DYM
Postat pe 23 Noiembrie 2008 16:53
De ce sa iti folosesti internetul de acasa pentru navigari nefolositoare? De ce sa iti pierzi timpul cautand un alt serviciu, sau un al doileaa serviciu, cand ai putea cu un minim de efort sa castigi bani stand in fata calculatorului....
Fi colaborator si tu (la fel ca si mine) la o firma de marketing internationala... Nu trebuie sa fi sceptic sau sa te sperie titlul. O poate face oricine!!! Nu conteaza daca esti copil, student, angajat sau pensionar.Crezi ca este imposibil? Sincer asa am crezut si eu acum ceva timp cand eram in postura ta de acum...

Nu mai sta pe ganduri si trimite un mail pentru informatii suplimentare .. Ai nevoie doar de 3 ore pe zi, acces la internet si buna vointa...
Asa ca lasa negativismul deoparte si incepe de astazi sa decizi TU pentru viata TA... castig intre 18-2000€ /luna in functie de interesul pe care ti-l dai.
Pentru detalii sunt aici sa va raspund mereu:
Argesanu Irina
Skype: argesanu_irina
Yahoo mess: h3r0ina4me@yahoo.com
yo_mama
Postat pe 5 Decembrie 2008 17:52
De la: andre26, la data 2008-08-10 20:31:36M-AR INTERESA SI PE MINE NUNCA L DOMICILIU PT MAMA MEA,E PENSIONARA ARE 54 DE ANI SI AR VREA SI EA SA MAI ADUCA NISTE BANI IN CRE CINEVA VRE-O INFORMATIE SA MA ANUNTE SI PE MINE
:

Dak vrei ceva pentru mama ta,poate face de acasa si dak vrei mai multe detalii intra pe dimadiana18, e id de mess. Te astept.
lacrymioara_17
Postat pe 1 Februarie 2009 12:11
in ziua de azi nu mai gaesti un loc de munca ca esti mami sau vrei un job in plus merita sa incerci sa faci un castig.nici eu nu am crezut ca este posibil dar merita incercat .va garantez ca nu veti regreta Cea mai noua si mai profitabila afacere a anului 2009, pentru mai multe
detalii intra pe www.linkultauspecial.ro pt mai multe detalii sweet_alinutza872000@yahoo.com

Postat pe 9 Februarie 2009 20:19
SCURT SI LA OBIECT VA INTREB CINE AR VREA CA DIN SUMA CHELTUITA ANUL TRECUT PE MANCARE, HAINE, CARBURANTI, MEDICAMENTE, POATE ATI RENOVAT UN APARTAMENT SAU O CASA, ETC. SA AIBA ACUM IN CONT MACAR 1% . DA VEDETI BINE MACAR 1% DAR E VORBA DE MULT MAI MULTI. DECI CINE?
EU STIU O ASFEL DE MODALITATE DE 1 AN DE ZILE SI CREDETI-MA CA SUNT SUPER MULTUMITA CA PE LANGA SALAR, MAI AM BANI PE CARE II PRIMESC DE LA COMERCIANT PT FAPTUL CA LE SUNT CLIENT SI PT CA MANANC, MA IMBRAC, AM NEVOIE DE BENZINA ETC. PT CINE VREA MAI MULTE DETALII LASATI MESAJ PE PROFIL CU ADRESA DE MAIL SI REVIN CU INFORMATII PROMIT.
VA PUP

Postat pe 25 Martie 2009 08:28
BUNA DIMINEATA !!! DAR ASTAZI NU AVETI SUBIECTE IMPORTANTE ???
catalyn_2792
Postat pe 25 Martie 2009 08:31
De la: NICO13121988, la data 2008-10-08 14:44:04DORESC SI EU MAI MULTE INFORMATII DESPRE MUNCA LA DOMICILIU,
CHIS NICOLETA,JUDETUL ARAD,COMUNA FELNAC
NICO13121988@YAHOO.COM



SI EU SUNT DIN ARAD SI DACA VREI SA NE INTALNIM EU POT SA ITI DAU DETALII LA O CAFEA. CE ZICI? LASA UN MESAJ IN PRIVAT

Postat pe 25 Martie 2009 08:32
nu frige .... am impresia ca zi nu e o zi incarcata...
catalyn_2792
Postat pe 25 Martie 2009 08:34
Salut. Eu sunt din Sighetu-Marmatiei jud. Maramures. Te rog daca poti sa imi explici si mie ce este cu oferta ta. Eu sunt in concediu de maternitate si dupa cum stii niciodata banii nu ajung. Mersi.
Adresa mea de mes este adrianaflorea1976
mail adrianaflorea1976@yahoo.com
adrianaflorea1976
Postat pe 25 Martie 2009 17:28
Vrei un castig suplimentar de peste 1000 $ lunar? Cea mai puternica afacere pe internet a momentului ! Intra si munceste pentru viitorul tau. Nu te imbogatesti peste noapte, dar in cateva luni vei uita de problemele financiare. Incrie-te gratuit si ai 7 zile in care poti incerca aceasta posibilitate. Vei primi indrumare pas cu pas, totul in limba romana. Pentru mai multe detalii accesati www.my.ws/roberrta. Nu ezita sa ma contactezi la mary.homebusiness@yahoo.com, mary.homebusiness@gmail.com.

roberrta
Postat pe 30 Martie 2009 17:59
buna,
daca gasiti ceva serios cu munca la domiciliu va rog sa-mi scrieti si mie pe emir3xxx@yahoo.com. sora mea are un bebe de 6 luni, deci sta acasa tot timpul si intre timp a si divortat. nu prea ii ajunge ajutorul pentru cresterea copilului asa ca a mai incercat la o firma cu munca la domiciliu si a luat, cum era de asteptat, TEAPA. Daca ati incercat ceva care este OK va rog sa ma anuntati si pe mine.
kudika034110
Postat pe 5 Iunie 2009 22:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Joburi de viitor 21 De la: iulia069834 21 Noiembrie 2009 21:45
eu leu el peste.... 5 De la: danielaburghelea 11 Martie 2009 17:54
gemeni 13 De la: pryntzesyta 23 Mai 2009 20:52
photoshooting profesional la preturi modice 1 De la: igz 25 August 2009 23:48
munca la domiciliu 33 De la: marinela_diana 7 Decembrie 2014 09:33