Setari Cookie-uri

Care este alegerea dumneavoastra?

Ce ati alege?O dieta sanatoasa dar care nu va potoleste foamea? Sau preferati sa mancati aproximativ tot ce poftiti fara sa va ganditi prea mult daca este si sanatos?

Postat pe 28 Iunie 2008 20:09
Eu as alege o dieta sanatoasa, care imi potoleste foamea! :)) Pentru ca exista si aceasta optiune. A manca sanatos nu inseamna sa fii flamand. In plus, ne putem obisnui sa mancam sanatos, astfel incat treptat sa nu mai "poftim" atat de des alimente nesanatoase. Stii cum se zice, obisnuinta este a doua natura. "A pofti" tine tot de obisnuintele noastre alimentare, santoase sau nu, care cu multa rabdare pot fi schimbate. Exemplu: intotdeauna mi-a placut cola, insa in ultimii ani beau cam o data pe luna, poate chiar mai rar. In schimb, "poftesc" sa beau lapte mai tot timpul! :)

Postat pe 28 Iunie 2008 22:27
eU MANANC toata ziua cat pot macar de m-as ingrasa! nu ma abtin de la nimic.
raluca_sarbu
Postat pe 11 Septembrie 2008 13:50
Tu esti o norocoasa ? :)) daca vrei iti dau de la mine cateva kg

Postat pe 11 Septembrie 2008 14:17
Chiar te rog ma chinui de mult timp sa mai pun 2 kg atat mai vreau dar nu reusesc deloc.
raluca_sarbu
Postat pe 12 Septembrie 2008 16:51
o dieta sanatoasa nu presupune foame.. deci te-ai exprimat gresit..
o dieta sanatoasa aporta organismului tot ce are nevoie

Postat pe 12 Septembrie 2008 16:53
Eu mananc tot ce imi place dar limitat nu ma infometez iar daca vreau o ciocolata o mananc!!
Aleg o dieta sanatoasa nu infometarea!!Am ales in trecut infometarea si m-am ales ca ulcer dar bine ca acum sunt sanatoasa!!

Postat pe 16 Septembrie 2008 09:23
Eu incerc sa am o alimentatie cat mai sanatoasa pentru ca sa nu trebuiasca sa mor de foame ca sa slabesc si pentru ca vreau ca alimentatia sanatoasa sa fie un mod de viata sa nu ma chnui sa imi mentin greutatea .
Incerc sa imi introduc si alimentele nesanatoasa ce imi plac in alimentatie, dar cu portia sau le inlocuiesc cu alte alimente!

Pare un chin, dar cu timpul ajungi sa nu mai suporti gustul si chiar mirosul anumitor mancaruri cum ar fi prajelile, pielita de pui, de curcan sau de peste, sunca , cartofii prajiti.

E vorba de obisnuinta! Eu avem un mod de alimentare nesanatos, mancarea mea preferata era : cartoful copt sau fiert cu branzica ( cantitati mari deoarece nu stiam care este portia necesara ), orez fiert ( in cantitati mari), multe da' f multe fructe , dulciuri ( ciocolata, produse de patiserie ),foarte putine legume, prajeli etc. De obicei mancam o singura data pe zi si aceea seara.Am pus 6 kg intr-un an si le-am dat jos in 6 luni cu o alimentatie mai sanatoasa.
dafffne
Postat pe 9 Octombrie 2008 14:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ATENTIE! URGENT!! premii kudika 1 De la: CAELUM 21 Noiembrie 2009 13:53
abdomen cu "patratele" 8 De la: valy90 10 Ianuarie 2011 16:02
ATENTIE! URGENT!! premii kudika 1 De la: CAELUM 21 Noiembrie 2009 13:53
CONSILIERE SLABIRE&NUTRITIE GRATUITA!FARA PASTILE-MINUNE SI TRATAMENTE COSTISITOARE! 2 De la: Kathara 4 Octombrie 2008 23:04
Exercitii fizice. 6 De la: kudika_pudika 28 Februarie 2011 00:22