Setari Cookie-uri

L-am tinut de rezerva,dar acum ca nu mai e,il vreau !

Cand l-am cunoscut pe el,eram pe punctul de a incheia o relatie.
Bineinteles ca nu i-am zis ca am pe cineva,a aflat mai tarziu ..
Ne-am cunoscut,clasic(deja as putea spune),pe net.

Mi-a placut din prima si eu i-am placut din prima.Nu a durat mult pana ne-am intalnit.
Cand i-am spus despre relatia mea,care e de fapt pe incheiat,a inteles si mi-a spus ca ma va astepta pana sunt pregatita sa-l cunosc pe el mai bine.

Doar ca eu am incheiat relatia si am preferat sa cunosc mai bine un alt barbat,care imi era doar amic,pana in momentul acela.
El,stia ca am un amic f bun,care locuieste mai aproape de mine(el locuiesc la 200 de km )si chiar imi spusese ca,eu o sa ma atasez de amicul meu,pt ca e mai aproape si o sa fie langa mine sa ma sprijine.
Pana la urma a avut dreptate.
Si am inceput o relatie cu acela,ne-am mutat impreuna,dar nu a durat prea mult..eram diferiti si nu puteam rezista ca relatie.Ca amici insa si acum ne intelegem f bine,am pastrat relatia de amicitie.

Ei...problema vine acum.
Eu am incetat sa mai vorbesc cu EL,in momentul in care am inceput relatia cu amicul acela al meu.
L-am cautat insa cand am inceput sa ma simt din nou singura si aveam nevoie sa ma plang cuiva.
Bineinteles m-a ascultat,a incercat sa ma ajute din toate pct de vedere.
Am primit o amenda f mare,cand el s-a oferit sa ma ajute sa o plateasca el si sa-i dau eu banii cand pot.Bineineinteles am apelat la ajutorul prietenilor si nu am acceptat ajutorul lui.

Deci omul asta,a facut cam tot ce-i posibil sa-si manifeste interesul pt mine.
Ce poate sa faca mai mult ...nu stiu ..?!
A venit timpul in care am fost singura si el mi-a spus sa ne vedem,dar l-am amanat de vreo 2 ori chiar in ziua intalnirii si s-a suparat f rau.

L-am cautat..a revenit la mine,dar am facut la fel.
Acum...nu vrea sa mai faca nici un pas inspre mine.A zis ca e liber in continuare nu are pe nimeni si daca-l vreau,sa-l caut eu.
Dar nu pt o noua amagire.Daca am de gand sa continui asa sa nu-l caut.
Amic nu vrea sa-mi fie...a zis ca nu poate..ca simte mai mult pt mine.

Mie mi se pare just cum procedeaza...dar problema e,ca nu stiu eu cum sa procedez acum.

Mi-a placut intotdeauna de el,dar il tineam asa ca o rezerva pt cand o sa am chef sa incep o relatie cu el.
Poate ma sperie faptul ca se implica f mult si eu nu prea sunt pregatita..sau nu stiu.
Intre noi nu a fost mai mult decat un sarut,dar inca ma gandesc la el.

Sper sa nu fie un cliseu...cand il ai ii dai cu picorul cand nu-l ai alergi dupa el.
Nu vreau sa cred ca-l vreau pt ca se opune...vreau sa cred ca mi-am dat seama ca merita sa-l cunosc mai bine.

Cum sa-l abordez ? Sau de ce sa o fac ?

art77
Postat pe 9 Iulie 2008 03:36
draga mea, singura ti-ai dat raspunsul..."il tineai de rezerva..."
poate ca baiatul te-a placut cu adevarat si tu n-ai stiut ce vrei. si poate aqm ai realizat k ai gresit si ti-ai analizat sentimentele. insa mie mi se pare ca s-a cam intors roata. eu cred k ar trebui sa te gandesti f bine inainte de a-l respinge definitiv, ori de a incepe o relatie cu el. ptr inceput, iesi cu el, o data, de doua ori, cine stie, poate asta te va ajuta sa iei o decizie mai repede! asa il cunosti mai bine, si dk te vei hotari, sa nu-ti para rau k n-ai incercat. ce nu-mi place e sa ma-ntreb "ce-ar fi fost daca...", "daca" asta ne lasa confuzi si cu regrete!
victoria_arii
Postat pe 11 Iulie 2008 20:02
Am incercat sa tin legatura cu el intr-un fel si am apelat la un alt id unde m-am dat drept o prietena de-a mea.Se pare ca a inghitit "pastila".Ca el cu mine,nu vrea sa mai vb pe net,pana nu ma decid asupra lui.
Vroia sa ne vedem maine,dar sa ma duc eu la el in oras la 200 de km,ca altfel nu ma crede ca il vreau si nu-i o noua amagire.
Dar eu nu am acceptat.L-am chemat la jumatatea drumului si nu a vrut.
Am incercat sa-l influentez prin "prietena" mea..fiind tot eu..a cedat putin,dar nu destul.
Adica tot spune ca vrea sa-i demonstrez eu si sa merg la el,ca pana atunci nu misca un deget.Eu cred ca-i pur orgoliu !


Si mi-a mai zis..bineinteles tot vorbind cu "prietena" ca exista o colega care il place si ar putea fi cu ea,dar el nu vrea sa minta pe nimeni si i-a spus colegei ca in mintea lui sunt eu,ca nu poate fi cu ea.
Acum ce naiba fac eu ? Mai am si concurenta ! Adevarul e ca ma miram eu la cum arata si ce om e,sa nu umble femeile dupa el ..m-am si mirat ca s-a tinut dupa mine 4 luni si eu l-am tot amagit.

Roata s-a intors..si nu stiu cum sa-l conving acum ca nu-l mai amagesc.
art77
Postat pe 12 Iulie 2008 02:00
Draguta mea, cred ca de orgoliu e vorba la tine.
Nu poti sa-l acuzi pe el ca este orgolios daca nu vrea sa vina la tine, sau macar la jumatatea drumului. Si eu as fi facut la fel, defapt, sincer...... nici macar nu mai vroiam sa aud de tine.
Daca ti-ai dat seama ca-l iubesti cu adevarat (si nu este doar o ambitie sa demonstrezi ca ai tu ultimul cuvant), parerea mea este sa mergi la el. Daca este nevoie chiar si la capatul lumii, nu doar 200km.
Gandeste-te bine ce vrei si fa pasul.
MH21TTN
Postat pe 12 Iulie 2008 11:22
si eu zic ca nu il poti invinovati de orgoliu pe el.
pararea mea e sa mergi la el un weekend. asa ii areti si lui o urma de interes din partea ta, si ai si vreo 2 zile sa vezi tu ce simti.
sa auzim de bine:)
dienuta_nou
Postat pe 12 Iulie 2008 15:39
Si eu am un amic care culmea am inceput sa vorbesc pe net desi stam de 16 ani in acelasi cartier ...anul trecut prin septembrie , el era in anglia a venit acasa in octombrie am iesit in oras dar ca amici el stia ca sunt cu cineva ca il iubesc pe altul ...stia totul despre mine insa nu a ascuns niciodata faptul ca ma place si ca ar vrea sa fie cu mine ... marti s-a intors iar in anglia dupa ce un an a tot stat dupa mine , a refuzat-o constant pe fosta lui prietena care voia sa se impace cu el , duminica seara a dat o petrecere sa isi ia la revedere de la prieteni am fost si eu, i-am zis ca imi pare rau ca pleaca in anglia si el mi-a zis ca daca as fi vrut sa fiu cu el ...nu as mai fi plecat in anglia ..ar fi stat in tzara cu mine . E un baiat de milioane , orice fata si-ar dori un barbat ca el , e respetuos educat finutz destept si stie sa faca o femeie sa se simta bine insa nu inteleg ce ma opreste sa il accept , stiu ca tzine la mine ca ma vrea dar e ceva din mine ce nu ma lasa sa renunt la dezastrul din viata mea sentimentala si sa ma refugiez langa el ... sunt sigura ca mi-ar oferi lnistea si stabilitatea de care am nevoie acum . Nu ma mai inteleg pe mine insami ...de ce las sa-mi scape printre degete un barbat ca el.In noiembrie se intoarce in tzara iar uneori as renunta la tot si l-as accepta dar ceva ma opreste nu ma lasa...nu stiu ce voi face cand vine..ma simt prost oarecum fatza de el desi nu i-am dat sperante niciodata, nu-mi place sa fac rau cuiva
seiyra
Postat pe 12 Iulie 2008 21:08
Vreti sa stiti cum s-a terminat ? Ca de fapt nu s-a terminat


Nu ne-am vazut atunci ! El a inceput sa dea inapoi , a zis ca nu ar fi bine sa facem chestia asta , ca o sa continui la fel.
Am plecat in vacanta in alta tara , am luat avion fix din oras de la el , n-a venit sa ma vada , cu toate ca stia ca plec in ziua aia ..nu stia ora exacta in schimb .


Am plecat in tara in august ...nu mai stiam nimic de el ...cand ii trimiteam un mesaj imi raspundea instant , dar ca simplu prieten nu lasa loc de mai mult.

Am zis sa-mi continui viata si sa incerc sa uit tot.
Am cunoscut pe cineva in august , am crezut ca o sa fie ok . Cand pac , nu era ceea ce credeam eu ca e . Era doar un afemeiat !


Ne-am despartit imediat .
M-am reintors aici ...i-am trimis intr-o zi un mesaj sa-l intreb ce mai face , mi-a raspuns si atat.
Trecand timpul imi dadeam seama din ce in ce mai mult ca incep sa-l caut in alti barbati , sa caut ceva comun lui .
Ochii , zambetul sau poate gropitele din obraji ..dar n-am gasit.
Si atunci am zis : De ce sa caut clone ? Vreau originalul !



L-am cautat din nou , recent ..i-am spus : "Domle , pe tine te vreau"

"Vreau decat sa te mai vad odata daca nu se mai poate , dar vreau sa stiu ca te-am mai vazut odata . Imi pun mii de intrebari cu ce-ar fi fost daca , te caut in toti barbatii . Ia cum vrei tot ce ti-am zis , eu am incercat marea cu degetul "


A raspuns neasteptat de bine..era ca si cand ar fi sperat , dar nu s-a mai asteptat . Am vorbit , am stabilit sa ne vedem si va fi peste cateva zile .

Amandoi am mai avut in timpul asta pe cineva , eu mai serios , el mai putin , dar nici la mine nici la el nu se lega ceva.

O fi barbatul vietii mele sau doar ceva ce nu vreau sa ramana in incertitudine , cel putin voi afla !
art77
Postat pe 21 Noiembrie 2008 04:08
ma bucur ca s-a ajuns aici,frumoasa povestea ta. iti doresc fericire si sa fie el alesul
DeeaCatalina
Postat pe 21 Noiembrie 2008 11:11
Mersi Deea


Ma simteam datoare sa va spun
art77
Postat pe 21 Noiembrie 2008 15:05
Ta na na


Ne-am vazut am petrecut o zi super impreuna .
Regretam ceva...ca a trecut totusi atata timp .


Dar am decis sa recuperam tot timpul asta , am vorbit la modul foarte serios sa avem o relatie bazata pe incredere si respect .


O sa ne vedem peste 2 zile din nou . Din pacat locuim la 200 de km departare , dar deocamdata nu este o problema .


Ce sa va zic decat ca mi-e bine . Sper sa nu vin cu vesti proaste in legatura cu relatia asta. Chiar imi doresc sa fie ok .
art77
Postat pe 27 Noiembrie 2008 02:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Voi ce ati alege?? 16 De la: kudika_32590 14 Aprilie 2013 13:07
Cutremur 128 De la: arhanghel 1 Noiembrie 2009 11:28
De la cea mai indragostita fata, 10 De la: nico_dana2006 13 Martie 2009 10:48
Let's do it Romania?! 4 De la: angelradios 10 Septembrie 2010 17:02
...Nu putem da vina numai pe ei... 12 De la: Eva32 12 Mai 2011 02:05