Setari Cookie-uri

Bancuri cu politisti

Un politist facandu-si rondul de noapte se pomeneste cu un individ in cap care a sarit de la etajul unui bloc. Ce faci omule , de ce sari de la etaj? Domn" politist eu sunt parasutist. Si unde ti-e parasuta? E sus ,o bate barba-su...

Postat pe 20 Iulie 2008 19:09
Doi politisti beti,unul merge prin sant in patru labe,celalalt se tine de un gard.Cel care se tinea de gard rade de cel care mergea in patru labe:
-Ce prost esti,hic!esti atat de beat incat mergi in patru labe uita-te la tine in ce hal esti!
La care celalalt ii raspunde:
-Stai sa te vad cand se termina gardul!
digital_chocolate
Postat pe 29 Iulie 2008 17:00
Un copil vine la un politist care dirija circulatia in mijlocul intersectiei si ii spune:
-Nenea politistu` cat e ceasu`?
-2.45.ii raspunde politistul.
-La 3 fix sa ma pupi in fund!si fuge.
Asta alearga nervos sa prinda copilul.Pe drum se intalneste cu un superior.Acesta il intreaba:
-Da` unde alergi dom`le asa?
-Un nesimtit de copil mi-a zis sa-l pup in fund la 3 fix.
-Da` unde te grabesti ca mai ai timp e abia 2.45!
digital_chocolate
Postat pe 29 Iulie 2008 17:04
Comandantul Politiei isi anunta subordonatii ca a doua zi sa vina imbracati frumos ca ii va duce la "Nunta lui Figaro".A doua zi toti politistii vin la costume,cu cadouri,flori,neveste,copii,tot tacamul.seful se ia cu mainile de par cand ii vede:
-Ma,idiotilor,"Nunta lui Figaro" este o opera,muzica,nu o nunta in sine.
-Da' ce sefu,dumneata cand ai venit la "Lacul lebedelor" cu unditele noi am zis ceva?
digital_chocolate
Postat pe 29 Iulie 2008 17:07
Un politist la constatarea unui accident:
-Una bucata usa...una bucata far pe trotuor...sterge...una bucata far pe trotir...sterge.nervos da cu piciorul in far:"una bucata far pe sosea."
digital_chocolate
Postat pe 29 Iulie 2008 17:11
Un politist beat isi pierde cheia.se gandeste sa o caute la lumina unui neon.Intre timp trece un superior:
-Ce faci ma acolo?
-Imi caut cheia!
-Pai esti sigur ca acolo ai pierdut-o?
-Nu dar o caut aici ca e mai multa lumina!
digital_chocolate
Postat pe 29 Iulie 2008 17:14
Merge o babã cu bicicleta. Un poliþai o întreabã:
- Unde mergi, babo?
- La cimitir.
- ªi bicicleta cine o aduce înapoi acasã?


Postat pe 4 Ianuarie 2009 16:32
Doi copii spun bancuri despre poliþiºti, neobservînd cã în spatele lor se afla deja unul.
- ªtii care este diferenþa dintre un poliþist ºi un mãgar? întreabã unul.
- Care este? întreabã ironic poliþistul, prinzîndu-i de urechi pe cei doi.
- Nici una, domnule poliþist - strigã unul speriat.
- Altãdatã aveþi grijã ce spuneþi - spune poliþistul ºi pleacã mai depart

Postat pe 4 Ianuarie 2009 16:33
Un poliþist vroia sã-ºi ia televizor. Intrã într-un magazin de electronice, vede unul potrivit ºi îi spune vînzãtorului.
- Ne pare rãu, dar aici nu servim poliþiºti.
Vine poliþistul ºi a doua zi, de data aceasta îmbrãcat în civil ºi cu o mustaþã falsã.
- V-am mai spus o datã cã nu servim poliþiºti.
Exasperat, poliþistul se duce, îºi face operaþie de schimbare de sex… Se întoarce dupã cîteva zile cu înfãþiºarea complet schimbatã.
- Bine, dom’le, chiar nu-nþelegi cã produsele din magazinul nostru nu sînt pentru poliþiºti?
- Extraordinar! Cum îþi dai, dom’le, seama cã sînt poliþist?
- Acela nu este televizor, dom’le, este frigider…


Postat pe 4 Ianuarie 2009 16:33
De ce iau poliþiºtii salariu? Pentru cã prostia se plãteºte.

Postat pe 4 Ianuarie 2009 16:34
Garcea opreºte un autoturism, cere actele ºoferului, hotãrît sã-i gãseasca orice cusur maºinii. ªoferul este cu acte în regulã, iar maºina este pusã la punct. Pînã la urmã, Garcea întreabã:
- Dacã mergi noaptea pe un drum în afara oraºului ºi vezi niºte lumini puternice, ce este?
- Un vehicul, rãspunde ºoferul.
- Nu, mã, TIR, DAF, camion, autocar, ce este? insistã Garcea.
ªoferul dã din umeri ºi-i spune cã habar n-are.
- Deci aºa, tu habar n-ai de ce se-ntîmplã în circulaþia rutierã ºi ai tupeu sã stai la volan. Ar trebui sã te amendez, dar uite, ca sã nu zici cã sînt rãu, îþi mai dau o
ºansã dacã rãspunzi la urmãtoarea întrebare. Dacã mergi noaptea pe drum ºi vezi niºte lumini slabe, chioare, ce este?
- Un autoturism, vine rãspunsul imediat.
- Nu, mã, tractor, Dacie, ARO, ce este? întreabã Garcea, nemulþumit de rãspunsul ºoferului.
- Nu ºtiu, dom’le, rãspunde ºoferul.
- Ei bine, tu eºti cam paralel cu circulaþia rutierã, aºa cã nu-mi rãmîne decît sã-þi fac proces verbal ºi sã te amendez, îi spune Garcea ºi trece la fapte.
ªoferul stã ce stã ºi-l întreabã:
- Dom’le poliþist, dacã mergi noaptea pe un drum ºi vezi una mai sumar îmbrãcatã, care se plimbã de colo-colo pe trotuar, cine este?
- E la mintea oricãrui poliþist, spune Garcea. O prostituatã.
- Nu, dom’le poliþist. Mama, sora, fiica dumitale, cine este?


Postat pe 4 Ianuarie 2009 16:35
Doi poliþiºti merg pe stradã. Deodatã se împiedicã de un cap de mort, îl ia unul în mîna, se uitã la el… ºi zice:
- Mãi, ãsta-i capu’ lu’ ºefu’!
- Cum sã fie capu’ lu ºefu’, mãi?
- Dacã-þi spun! E capu’ lu’ ºefu’!
- Nu fii bou, mãi! ªefu e mai înalt!


Postat pe 4 Ianuarie 2009 16:35
Un poliþist îºi fãcea rondul, frecîndu-ºi cu satisfacþie bulanul de mînã. Vãzînd în faþa sa o coajã de bananã aruncatã pe jos, omul cu bulanul exclamã vãdit iritat:
- Ptiu, fir-ar a dracului de viaþã! Iar o sã cad!


Postat pe 4 Ianuarie 2009 16:37
Un sofer ajunge cu masina pe malul unui riu si-l
intreaba pe un politist care pescuia, daca-i adinca apa.
Acesta-i raspunde ca nu este. Soferul intra cu masina-n rau, se scufunda, abandoneaza automobilul, iese cu chiu cu vai din apa si-ncepe sa tipe la politai:
- Ai zis ca apa-i mica si uite ca era sa ma inec!
- Pe onoarea mea, acum 10 minute, era mica, au trecut niste rate si le ajungea abia pina la piept !
Paula_Maria
Postat pe 10 Ianuarie 2009 15:54
Un politist trebuia sa dea examen pentru inaintareain grad.Profesorul examinator stiind ce le poate mintea politistilor vrea sa-l ajute si-i spune inaintea examenului:
-Ma vezi ca o sa te intreb cum se numeste o poveste de-a lui Creanga,sa zici si tu "Capra cu 3 iezi ".
Politistul fericit nevoie mare ,dar ca sa fie sigur ca nu uita raspunsul il scrie pe un bilet si-l baga in pantof .La examen bineinteles este pus sa dea exemplu de o poveste de-a lui Creanga.Politistul se panicheaza,se fastaceste iar intr-un final scoate biletul din pantof si raspunde nonsalant: Clujeanca !!!

De cati politisti e nevoie sa insurubeze un bec?
5,unul sta pe scaun cu becul in mana si ceilalti invart scaunul.

De ce se cearta 2 politisti pe motocicleta ?
Cine sa stea la geam !!

diana1981
Postat pe 26 Ianuarie 2009 23:14
Îi bagã pe boi într-o salã, vine ofiterul si le zice:
-Bã bãieti, treburile e simple, azi vã dãm ceva usor. Închide geamurile, trage perdelele, aprinde lumina. Fiti atenti: eu o sã sting lumina, dupã care voi trebuie sã-mi ziceti ce s-a întâmplat cu ea, unde a dispãrut.
Zis si fãcut, stinge ofiterul lumina, cum se vãd gaborii pe întuneric, încep sã urle, tremurau de fricã... Gradatu' vede cã nu poate s-o scoatã la capãt cu ei, si le zice:
-Ba baieti, vã dau permisie douã sãptãmâni, da dupã asta veniti si-mi ziceti unde s-a ascuns lumina.
Ok. Pleacã boii, vin dupa douã sãptãmâni nerasi, nedormiti neetc. Îi ia ãla la rând:
-Bã, cutare, unde era lumina?
-Pãi sã vedeti cã...
-Nimic! Nu iei gradul! Urmãtorul.
-Pãi sã...
Si tot asa pânã la unul, care arãta cel mai jalnic. Vine ãsta si zice:
-Dom' capitan, sã moarã mama, am gasit solutia. Am aflat unde s-a ascuns lumina.
-Pãi cum ai aflat bã?
-Pãi fiti atent. Cum am ajuns acasã, am închis toate geamurile, am tras roletele, am bãtut sipci la geamuri, la usi, ce mai, am izolat toatã casa. Apoi am stins lumina. Si dã-i si caut-o. Am smuls
tapetul, am smuls parchetul, am dat jos encuiala, am spart mobila, am ars saltelele, da pânã la urmã am gãsit-o, nenorocita naibii...
-...Si, unde era?
-În frigider...
_dulcik_
Postat pe 24 Martie 2009 22:10
Examen de avansare in grad, intr-o unitate de politie unde era comisar sef BULA. Raspunde sergent Bolboaca:
- Ia spune, cat fac 3 X 3?
- Sapte, sa traiti!
- Il picam, intreaba examinatorul?
- Nu, raspunde BULA ..... a fost cooperant...
Urmatorul candidat primeste aceeasi intrebare. Raspuns: 3 X 3 = 8.
Verdictul: promovat; motivatia - in timpul examinarii a dovedit receptivitate. La
al treilea candidat, 3 X 3 = 11. E promovat pentru fermitatea punctului de vedere. Al patrulea - 3 X 3 = 12, raspuns pe care seful comisiei il considera - totusi - acceptabil. In sfarsit, unul dintre examinati raspunde corect.
Fericit, examinatorul exclama:
- Domnule colonel, iata unul care stie!
Sumbru, cu fruntea numai cute, BULA aproba, mârâind:
- De stiut, stie el. Problema e... de unde stie?
_dulcik_
Postat pe 24 Martie 2009 22:10
Doi poliþiºti se întîlnesc:
- Mã, se apropie Paºtele, þi-am cumpãrat un ou Kinder.
Se întîlnesc ºi a doua zi:
- Ce zici, þi-a plãcut oul?
- Ciocolata era excelentã, dar capsula am înghiþit-o cam greu
_dulcik_
Postat pe 24 Martie 2009 22:11
Doi poliþai patrulau prin cartierul inginerului Ionescu. Domnul inginer iese cu gunoiul pe la miezul nopþii. Un poliþai zice:
- Ghiþã, uite un spion!
- Nu, bã, e unu' cu gunoiu'!
- Ba e spion! Mã duc sã-i cer actele.
Se duce organul la dl.inginer:
- Actele dv., vã rog!
- Ce acte, dom'le, am ieºit cu gunoiu'!
- Eºti spion! Mergi la secþie.
- Dom'le, sînt ing. Ionescu, stau în blocu' ãsta, la apartamentu' 8.
- Ghiþã, du-te la asociaþie ºi verificã!
Se duce Ghiþã ºi vine fuga înapoi:
- Nu locuieºte nici un ing. Ionescu la ap.8.
Merg ei la secþie, dl. inginer tot face gãlãgie cã stã la ap. 8. Îl mai trimite ºefu' pe Ghiþã încã o datã la asociaþie sã mai verifice, acelaºi rezultat: nici un ing. Ionescu la ap.8. A doua zi de dimineaþã, apare ºeful poliþiei, vecin de scarã cu ing. Ionescu. Aude povestea ºi îl elibereazã pe inginer. Inginerul merge supãrat direct la asociaþie. Administratoru' nici nu-l lasã sã deschidã gura:
- Domnu' Ionescu, aveþi probleme. V-a cãutat poliþia de 2 ori, da' le-am spus cã nu staþi aici.
_dulcik_
Postat pe 24 Martie 2009 22:11
Academia de politie. Examen final. Proba de fizica.
Întrebare unica: "Ce este mai mare, viteza luminii sau viteza sunetului?
Argumentati!".
Primul politist:
- A sunetului.
- Fals, dar argumentati !
- Pai daca dau drumul la televizor, mai întîi se aude ceva si-apoi se
vede!
Al doilea politist:
- A luminii.
- Corect. Argumentati.
- Daca dau drumul la radio, mai întîi se aprinde beculetul si apoi
s-aude.
Al treilea politist, geniul grupei, tanara speranta a politiei române:
- A luminii.
- Corect, argumentati.
- Furtuna!
- Excelent... ziceti!
- Tunet, fulger... întîi vad fulgerul, apoi aud tunetul!
- Excelent, argumentati!
- Pai, permiteti sa raportez: ochii e mai în fata decît urechile!
_dulcik_
Postat pe 24 Martie 2009 22:11
Un taran merge cu caruta trasa de un cal, pe drum si il opreste un politist care ii spune:
- Ce ai in caruta?
Taranul:- Niste bidoane cu lapte
Politistu:- Ce fel de lapte este in ele?
Taranul:-Lapte de cocos!
Politistu:- Da-mi si mie sa gust!
La care taranul ii da si politistului un bidon, pe care politistul il termina foarte repede si spune ca a fost gustos ii multumeste taranului,la care taranu raspunde:
- Cu placere!!! Diii Cocos!!
_dulcik_
Postat pe 24 Martie 2009 22:12
Un politai opreste o blonda care conducea si ii cere permisul la control.
Blonda:
- Ce permis, domnule? Nu stiu ce-i ala...
Politaiul (rabdator si indulgent):
- Chestia dreptunghiulara, cu chipul dumneavoastra pe el.
Blonda se lumineaza toata, scotoceste in poseta si ii da radioasa oglinjoara.
Politaiul se uita lung la blonda, ia oglinda, se uita in ea si deodata se schimba la fata:
- Pai de ce nu ati spus de la inceput ca sunteti politist?
_dulcik_
Postat pe 24 Martie 2009 22:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bancuri 158 De la: Ylo_193858 9 Iunie 2010 16:03
Daca duminica viitoare ar avea loc alegeri pentru Parlamentul Romaniei...? 10 De la: Baiat_virgin 3 Decembrie 2012 11:01
Prietenii,,,,, ce sunt ei???!! 11 De la: myrelutza_myra 10 Mai 2010 16:31
BANCURI 721 De la: vali_pc2007 5 Noiembrie 2009 11:24
LOC DE DAT CU CAPUL 18 De la: Dor_a 14 Iunie 2009 15:44