Setari Cookie-uri

Perle la examene



Imparatul avea o gradina si in fund un mar.



In cunoscuta balada "Miorita", sunt descrise cateva intamplari in care sunt implicate doi criminali, o oaie turnatoare, si un cioban ce socheaza prin prostia lui.



Cristofel Columb a plecat in America unde s-a insurat cu o bastinoasa.



Toma Alimos era viteaz pt. ca cu o mana conducea calul, cu o mana isi tinea matele si cu o mana se batea cu Manea.



Creierul este un organ oarecum indispensabil capului.



Zoe si Tipatescu se iubeau pe la spate.



Latina clasica este o limba moarta, care nu se poate vorbi decat in scris. Dupa caderea Imperiului roman, o parte din latina clasica defuncta a devenit bulgara. Limba romana are la baza latina bulgara, amestecata cu elemente de daca si o groaza de cuvinte slabe. In secolul al XV-lea, limba vorbita de popor era considerata vulgara si n-o vorbea nimeni.



Inima este impartita in doua atricule si doua testicule.



"Ilie Cutiu era botezat buza de iepure deoarece un iepure violent i-a luat buza si a mestecat-o."



Moromete plecase in excursie sa vanda cerealele.



Eminescu se indeparteaza pentru a lumina dorintele celei moarte.
scrattyvv
Postat pe 12 Iulie 2008 12:11


Compunerea unui elev de clasa a VII-a la geografie:

Noi locuim in Europa, o tara mult mai mica decat Asia. Insa ce au ei avem si noi in felul nostru. La ei Marea Moarta cu o salinitate mare, la noi fantanile umplute cu sare de handicapatii ce nu au ce face. Astfel la noi se creaza o sete ca in desert, doar ca noi avem alimentare de unde ne putem lua sifon. Ei se lauda cu un fel de Tibet si cu o vaca paroasa si netunsa numita yac, si cu camilele lor care stim ca una produce mai multe bale decat o clasa intreaga. Ei se lauda cu Chomolugma, muntii Baikali , Urali, ghetari, da' noi avem Postavarul din Brasov, gheata din frigidere si potopurile la tigani.
Ei au eruptii tehtenice, da' noi avem fasole. Nu stiu unde e Gobi ala, da' cred ca e undeva prin Sud Est. Nu mai comentez nimic ca nu stiu ce este. Mangrave, mangrove, nu stiu ce sunteti dar Romania e mult mai misto decat Asia intreaga. Viva Romania !!!
scrattyvv
Postat pe 12 Iulie 2008 12:13


Ion Creanga s-a nascut intre anii 1887-1889.



Podul de la Drobeta Turnu-Severin, a fost construit de Apollodor din Damasc, al carui picior se mai vede si astazi.



Poetul isi asteapta iubita ca impreuna sa cutremure o barca.



Balena se inmulteste prin oua.



Poemul "Miorita" circula pe baza orala, adica nu a fost scrisa, din motive tehnice.



Calin, isi tinea nevasta de mana, care avea parul lung de fericire.



Lapusneanu s-a tinut de cuvant cand a zis "De ma voi scula, pre multi am sa popesc si eu!" Dovada ca azi cel mai intilnit nume este Popescu.



Miron Costin vrea sa ne arate ca este bine ca din cand in cand sa mai deschizi o carte si sa o citeste pentru ca nu face rau.



Hidrogenul este un gaz foarte maleabil



Liviu Rebreanu cand a scris romanul era putin trotilat.



Animalele salbatice traiesc in padurea zoologica.



In Lostrita este vorba despre un pescar care a facut sex cu un peste.



Pentru ca suntem oameni, nu poti sa ceri cainelui din scara blocului sa sufere pentru deceptiile tale.



In multe poezii Octavian Goga a scos in evidenta natura si treieratul pe caldura.



Zoe Trahanache este o fata usuratica care isi inseala sotul cu toti colegii de partid pe fata.



Zgripturoaica, in zbor, ramane fara energie si il roaga pe Praslea sa-i dea o bucata din fesa lui, dar pe care i-o va inapoia si i-o va lipi cu saliva.



In padurile Amazoniei traieste o jungla fioroasa.



Vitoria Lipan este un Hitler in varianta feminina.



Calistrat a facut pipi pe el cum se mai spune in popor, cand a observat ca Vitoria e atat de desteapta.



Diringita catre elevii:
-Cei care sunt absenti sa ridice mana sus!



Calul lui Harap-Alb s-a luat la intrecere cu pasarica fetei de imparat.



Este bine sa mai si citesti, decat sa tai frunza la caini degeaba.
scrattyvv
Postat pe 12 Iulie 2008 12:14


Nepoata lui Motoc este furata de oastea leseasca si adusa ca captura.



Sa scriu pentru 5, nu, lasa ca rezolva tata! Aa, asta nu trebuia sa o scriu pe foaie.



Ea ii zice copilului ca taci dragul mamei ca te pune mama la mamela unei capre. Femeile ramaneau acasa in loc de barbati. Agripina il baga si il acoperi pe Paun cu o capita. Agripina se simtea ca o vaca lovita intre coarne. Agripina avea scheletele unei nebune si maruntaiele uscate, ea cazu moarta si spuse ca nu mai pot.



Vitoria este de 3 ori femeie pentru ca umbla cu capul pe sus.




Vitoria, pe langa calitatea de mama avea si pe cea de tata, calitate care este mult mai dificil de indeplinit.



Capitala SUA este Casa Alba.



In nuvela "La vulturi" de Gala Galaction, sunt descrise aventurile unei alpiniste curajoase fugarite de turci, si copii ei.



Datorita faptului ca Lapusneanu chinuia pe boieri taindu-le nasul, urechile, mainile, etc, el le-a devenit antipatic acestora.



Bivolul a furat branza in cioc si a fugit cu ea in copac.



Sahara se afla asezata pe un nisip uscat, lipsa apei avand in zona o prezenta statornica.



Mihai Eminescu si-a intitulat poezia "Din valurile vremii..." vrand sa sugereze vremea si apoi nu a mai continuat titlul din nu stiu din ce motiv s-a razgandit si a inceput strofa I.



Vitoria este o femeie demna de o inteligenta iesita din comun.



Fabula descrie povestea unui catel amarat si prost care se deda la peregrinari gratuite in spatele boului.



Eminescu este trist pentru ca nu a reusit sa faca nimic in viata lui.



Calistrat Bogza a fost strangulat de caine.



Harap Alb era femeie se imbraca in alb si semana cu Mihaela Radulescu



Miron Costin nu foloseste cuvinte de tip gramatical pentru gramatica limbii romane.



Antarctica este un continent alb din cauza zapezilor care nu se mai topesc odata.



La sesizarea lui Hamlet, un control inopinat a constatat ca e ceva putred in Danemarca.



Harap-Alb si-a batut calul cu tava de jaratec, ca sa ii creasca aripi si sa se intreaca cu pasarica fetei de imparat.



In poezia lui Toparceanu gazele, gandacii si insectele, cum e cotofana, stau de vorba: "Ce ne facem fetelor?".



Laptele este un aliment competent.



Eminescu descrie faptele care se petrec la plural care demonstreaza ca tot timpul sunt mai multi.



Conversatia dintre Baiazid si Mircea este descrisa cuvint cu cuvint, cu toate ca autorul n-a prea fost cine stie ce de fata.



Pescarul din Lostrita s-a inecat fiindca nu a putut sintetiza oxigenul din apa.



Ciobanul ii spuse mioritei, care era sotia sa :"Draga mioara..."



Mos Danila sta pe vine sa prinda vulturii de pene.



Citind, se mai dezvolta si omul la creier si acumuleaza materie prima.



Gheorghita este foarte tacut, dar explicit.



Este vorba de peripetiile lui Robinson Crusoe dupa ce pleaca din Troia.



Lunca e o piatra mare care cu timpul devine desert



La batranete imparatul naste un fecior.



Dintre cele cinci scrisori trimise de Eminescu, prima este considerata a treia. In "Scrisoarea a treia" se desfasoara batalia de la Rovinari.



In China traieste foarte multa lume care mananca o abundenta de orez, se incheie la gat si a inventat guma de la capatul creionului.



Dunarea se varsa la mine in chiuveta.



Lebada moare de cate ori canta.



Vitoria a gasit resturile lui Lipan.


Pe deal se vedea o oaste venind.....in fruntea acesteia era Toma Alimos.Acesta se duce sa se lupte cu Vlad Tepes pentru cucerirea cetatii Neamt.Vazand ca toata oastea este biruita Toma s-a dus in sat pentru a mai lua oaste.
scrattyvv
Postat pe 12 Iulie 2008 12:15
doamne, in viata mea n-am ras atat.....
valyshk
Postat pe 6 August 2008 12:13
deja ma dor obraji, de unde le ai, ca sunt tare haioase

Postat pe 6 August 2008 12:51
SUPER

Trebuie sa recunoastem ca, in ziua de azi, copii sunt foarte... "capabili"....

Postat pe 6 August 2008 14:07
super tare compunerea. chiar a scris-o un pici? tare rau!!adevarul e ca Romania e cea mai tare,nu?
vasilika
Postat pe 7 August 2008 20:29
"in Australia se cultiva cicatrice" /"anul cu 366 de zile se numeste biseptol""fata de acizi,aluminiul se comporta ca un redactor"/"albinele sint insecte din clasa elicopterelor"/"apa portabila este buna de baut"

Postat pe 7 August 2008 20:58
mai copilul ala cu compunerea... nu putem spune ca nu are un pic de dreptate
amme22
Postat pe 7 August 2008 21:42

doamne.. de mult timp nu am mai ras asa

Postat pe 7 August 2008 23:17
CREANGA a murit de indigestie

prima forma de organizare a fost imperecherea

Romania se afla in fundul Europei

Mhai Eminescu a murit ca invata prea mult

perle de profi(nici ei nu scapa)
clasa,cand vreti sa copiati sa-mi spuneti;))

sa vedeam absentii

femeia sta la cratita si face copii

bai?scrieti acolo!ce faceti?va mancati dintii?
butterly
Postat pe 21 August 2008 08:30
Nu stiu in ce masura e de ras sau de plans......oricum suntem toti resposabili pentru perlele celor mici ...

Postat pe 22 August 2008 15:28
f tare,dar de ce sa ne oprim acum? sa continuam seria
1. Apa
Apa pe noi cât si pe celelalte ne ajutã la hrãnirea organelor care fãrã apã noi nu am putea face nici o mâncare.
Apa în general este de formã lighidã.
Apa poate lua si o formã solidã si alta de abur, în formã solidã o ia odatã ce temperatura e sub -0° iar în formã de abur o ia atunci când temperatura e de cel putin 10-20°.
Apa dupã cum stim pânã acum a luat trei mari forme, din lighid în solid, din solid în lighid, din lighid în abur, din abur în lighid prin ploaie. Deci acum noi ne putem da seama cã face o rotatie prin cele 3 mari transformãri cum s-ar spune face o miscare prin cele trei transformãri.
Apa stim cã este mai grea ca petrolul din-tro experentã fãcutã acasã, punem în-trun pahar jumate cu apã si punem jumate cu petrol si se distileazã una fatã de alta care apa trece la fund si petrolul rãmâne la suprafatã. Noi în tarã mai gãsim si apa mineralã care o consumãm la recomandarea medicului sau sub formã de spritz si o gãsesti în majoritate în statiunile de odihnã. Aceastã apã este consumatã atât de noi cât si de turisti de peste hotare.

dydy88
Postat pe 22 August 2008 15:42
2. Orase din moldova
Orasele din Moldova sunt foarte numeroase la numãr, cum este Iasu si alte orase mari si frumoase care le plac strãinilor foarte mult de frumusetile din Moldova, Moldova în trecut era o ruinã foarte imensã adicã mare care în timpul lui Mircea cel bãtrân oamenii ziceau cã apãrã aceastã ruinã si s-au tinut de cuvânt care si azi mai existã dar mai putin dar tot mai sunt urme din care se vede cã moldoveni au luptat cu atâta eroism pentru pãmânt uni chiar si-au jertfit viata pentru pãmânt din cauza aceasta populatia nu era prea mare dacã în trecut nu ar fi murit atâtea vieti omenesti înseamnã cã azi Moldova ar fi foarte mare atât de imensã cã ar întrece si orasul Bucuresti. În Moldova este o veche populatie ca în trecut. Moldova este foarte veche de sute de ani au fost bãtãli asa de multe încât nu lasã omul sã trãiascã. La 1848 oameni sãraci si si de tot felul în afarã de cei care erau bogati au strigat (vrem pamânt). Toate comitetele au început sã se retragã atunci ca sã treacã timpul.
dydy88
Postat pe 22 August 2008 15:43
3. Stefan cel Mare si Vrâncioaia
Este vorba despre o femeie vãdanã care avea sapte feciori si atunci când torcea pe prispã s-a oprit un cãlãret si a spus eu sunt Stefan turci neau învins. Si noi iam învins pe turci fiindcã peunul la omorât cu sabia adicã la tãiat la gât si atunci Stefan cel Mare sa dus cu calul la el si-a spus ia uite cum îi curge sânge si au venit ceililanti colegi de-ai lui si-a zis si ei ia uite cum îi curge sânge. Atunci Stefan cel Mare a plecat si calul era plin numai de spumã si sa întors la castel si Stefan era rãnit la mânã cãlare pe cal si Stefan a ciocãnit în poartã si a spus eu sunt Mamã dãmi drumul sã intru fincã sunt rãnit la mânã. Dar dãschideti poarta nu vezi cã turci ne conjor bine am sãt dau drumu ce binimi pare fincã si calul îngheatã de frig si pânã la urmã ia dat drumu.
Conditiile care au favorizat centralizarea statului francez
Centralizarea înseamnã ceva care nu lasã pe altul în pace. Conditiile care au favorizat statului Franceze sunt : regele Filip al II-lea care a domnit între ani 843 si 987. Filip al IV-lea cãruia i se mai spunea Filip cel Frumos. Filip al II-lea a purtat multe rãzboaie cu turci. Filip al II-lea a întemeiat capitala la Paris cã pânã atunci nu era deloc. Dupã moartea lui Filip al II-lea a fost domnia lui Filip al IV-lea care a fãcut tot ca Filip al II-lea.
dydy88
Postat pe 22 August 2008 15:44

Postat pe 22 August 2008 15:45
Marile descoperiri geografice si urmãrile lor
Renasterea
Rusia în secolele XIII-XVI
De la secolul XVI-XVII urmãrile descoperirii geografice au fost descoperite de cãlãtorul român Magelan. Magelan a trecut prin multe insule. Cãlãtorul român Magelan a cunoscut teritoriul insulelor unde sa dus el. Magelan a fost îîntr-o insulã ca insula Filipile. Pe Magelan la omorât o oaste întreagã care la asteptat chiar pe drumul pe care mergea el. Dupã ce la omorât pe Magelan el a fost aruncat într-o insulã ca insula Filipile. Magelan pânã ce nu muri el a pictato pe Gioconda. Gioconda era o femeie care care a fost si ea una din cele cea descoperit mari descoperiri geografice. Gioconda a rãmas ca una dintre cele mai frumoase picturi în viata poporului nostru. Alt cãlator român a fost si Ivan al IV-lea zis si Ivan Turbincã care a fost deopotrivã cu Magelan. Ivan al IV-lea a trecut prin multe insule ca Magelan si a descoperit si el insule foarte multe. Ivan al IV-lea a fost omorât în insula Filipile. Urmãrile marilor descoperiri geografice. Dupã marile descoperiri geografice a fost si urmãrile marilor descoperiri geografice. Aici în urmãrile decoperiri geografice a fost iarã ca conducãtor român Ivan al IV-lea si Magelan. Ivan al IV-lea îi era lui în minte si ca amintire insula Filipile pentru cã acolo a murit Magelan si la aruncat tot în insula Filipile. Ãstia doi cãlãtori ca Magelan si Ivan al IV-lea îsi mai aduc aminte si de Gioconda care si ea a fost sã descopere multe insule si cã insula cea mai însemnatã este insula Filipile unde a murit cãlãtorul român Magelan. Acesti trei cãlãtori români ca Gioconda, Magelan si Ivan al IV-lea rãmân în inima poporului nostru. A mai fost si un alt cãlãtor român ca Filip al II-lea si el a descoperit insule multe si cea mai însemnatã insulã a fost insula Filipile, în care a fost Magelan. Un alt cãlãtor român a fost Filip al III-lea care a descoperit si el multe insule si cea mai însemnatã insulã a fost insula Filipile. Al cincilea cãlãtor a fost Filip al IV-lea care ... (lucrare neterminatã).
dydy88
Postat pe 22 August 2008 15:46
sa lasam exmamenele k nu numai akolo exista perle...
PERLE ARMATA
1.Fruntasul Popescu va fi pedepsit cu 5 zile de arest pe motiv ca a fost gasit cu o persoana de sex feminin la gardul unitatii în loc sa fie în pat…

2.Sergentul Popescu va fi pedepsit cu 5 zile de arest pe motiv ca imitând vocea locotenentului Ionescu a urlat ca un bou…

3.Instructia domnului medic militar Ionescu, cu tema “Cum ramân sanatos”se amâna pe motiv de boala…

4.Bagati la tartacuta, regulamentul nu poate fi încalcat absolut niciodata, cu exceptia situatiilor prevazute de regulament!

5.Sa nu mai prind picior de soldat nebarbierit prin unitate!

6.Mai rahat, nu mai misca în formatie ca te manânc!

7.O mâna criminala a dat cu piciorul si a spart chiuveta!

8.Am auzit un zâmbet în formatie!

9.Bateti trei pasi si începeti sa cântati cu stângul!

10.Sa nu mai prind televizorul mergând noaptea prin camera!

11.Daca sunteti prosti si nu tineti minte cumparati-va un carnetel si un pix si tineti-le la buzunarul de la piept, si va puteti nota. Uite asa ca mine…

12.Daca sunteti prea prosti sa va aduceti aminte scrieti-va pe ceva. Si eu îmi scriu totul.

13.Aveti grija la pragul ala de sus. Daca va dati cu capul de el ramâneti prosti pe toata viata. Si eu mi-am dat de trei ori, de aia stiu…

14.Unuia i se face morala în fata plutonului: Aveti în fata un magar si un porc…(urmeaza mustruluiala si la sfârsit)…treci la loc în formatie magarule!…

15.La instructia de front, dom’ plutonier ordona: “Pluton, alinierea în front câte unul! Pentru verificarea bocancilor, ridicati piciorul drept!”
Unul dintre soldati ridica, din greseala, piciorul stîng, la care dom’plutonier, vazând si un bocanc stâng ridicat, striga imediat: “Ba, care ai ridicat amândoua picioarele?”

16.Sergentul catre soldati:
-Trebuie sa tineti dusmanul tot timpul în ochi…Ce te holbezi asa la mine soldat!?….

17.Dupa dus: V-ati parfumat ca niste curve! Numai nevasta-mea si fiica-mea
se mai parfumeaza asa.

dydy88
Postat pe 22 August 2008 15:48
PERLE PROFESORI


1. Cine se simte prost sa vina langa mine !

2. Am sa te frec data viitoare de n-ai sa stii cum te cheama nici cu buletinul in mana.

3. Daca v-ati timpit, notati pe ceva, ca asa fac si eu !

4. Voi sunteti 29 de cretini, eu sunt unul singur !

5. Te-ascult acuma, idiotule, sa vad ce nu stii.

6. Tatal era avocat, mama era moldoveanca...

7. M-am uitat de cateva ori spre voi, dar nu s-aude.

8. Eu ma chinui sa-o fac cu mana la tabla, si nimeni nu vrea sa se uite !

9. Ia iesi la tabla si hai s-o facem !

10. Eu nu pot sa-mi tin orele pentru ca la voi e pauza in timpul orei mele.

11. Ba, si daca sunteti imbecili si n-aveti tinere de minte, luati-va dracu' un carnetel si notati in el. Uite: eu am vreo doua...

12. Pâna sa fie împuscat marele împuscat...

13. La ora de algebra: "Hai Bogdane, rezolva parantezele alea odata, ca se suna!"

14. E lesne de sesizat si întelege toata lumea.

15. Sterge tabla si las-o uda!

16. V-am jignit eu vreodata, tâmpitilor!

17. Vorbiti, mai, pe rânduri!

18. La ora de geografie: "Lacul Rosu nu se numeste Rosu pentru ca e rosu, ci pentru ca asa i se spune".

19. Am sa te frec data viitoare de n-ai sa stii cum te cheama nici cu buletinul în mâna.

20. Ti-ai dat cu zâmbinol pe fata, ai luat da la tata Iliescu?

21. P'asta o facem orala.

22. Toti dati la ISE. O sa fie juma' de Românie economisti... Da' ce bani o sa numere nu stiu...?!!?

23. Bai, tipati aicea ca în jungla! Trebuie sa tragem o frontiera sa va separam. Zona tropicala de o parte, clasa XI G de cealata parte.

24. Folosesti hârtia de filtru de parca te-ai sterge undeva...

25. Când vin, sa gasesc absentii pe catedra.

26. Profesoara de chimie a spus unui coleg de clasa cand acesta a fost chemat la raspuns: " Nu mai clipi cu ochii ca broasca in piftie! Raspunde odata la intrebare."

27. Dau cu mine dupa tine, de nu se vede om cu persoana

28. Ce te uiti la mine asa.....tridimensional?

29. Hai ca va nauceam cu lucrarea asta.

30. Ivascu,Murgoci: Ce prostii iesi cand zici la tabla.
dydy88
Postat pe 22 August 2008 15:50
31. Ivascu,Murgoci:-Ce mai rezulta din reactie?
-Nisip,apa sau prostie?

32. Pacu,Murgoci: Absenti astazi?Cine este?

33. Mecla, Colegiul S.H., Ploiesti, profa de istorie: "Haidetzi mai repede ca avem multe lucruri de lucrat !!!"

34. Suntetzi nishte paduchenii cu capul cat o nuca ....aaa .... shi mintea...... SCRIETZi nu va mai holbatzi la mine lepre infecte ....

35. Doamna profesoara de chimie Tapu Ana lic2 tgv: Ma maine facem sedinta cu parintii...lasa ca le zic eu ca, chiuliti in stil barbar!

36. profa de engleza Eu kred ca te-a scapat maica-ta-n cap cand ai fost mic , deaia esti asa de prost acum!

37. Nu am dat eu 7 daramite...6! ?!?

38. Asta nu-i ora de matematica! parca-i ora de algebra!

39. Pe asta vreau sa mi-o puneti intre paranteze(reactia)

40. la ora de matematica cand unul dintre colegi a indraznit sa-i raspunda profesorului: Tu un bou de 18 ani te pui cu unul ca mine?
recomandata de Ciprian Victor D.

42. mai oameni buni, de acord, profesorii scot perle, dar macar scrieti-le corect gramatical, ce naiba....
voi nu va vedeti pe voi cat de inculti sunteti? si mai avet pretentii de la altii...
in primul rand cel care face o observatie trebuie sa fie el insusi fara greseala, pentru a cere acelasi lucru de la altul.
si inca ceva: sunt studenta, nu profesoara, asa ca acesta nu constituie un protest al profesorilor. sa fie clar!

43. Eu nu vad acuma de ce sa stau cu cracii-n sus daca eu mi-am terminat treaba!

44. Va rog sa faceti ceva cu gura inchisa.. acolo in banca!

45. Nivelul nostru e ca al celor din Africa, da' pa' craca!

46. Nu stiu ce-a fost la gura mea, nu-mi dau seama.

47. mai faceti liniste maaaaai ca va dau lucrare, sincer. dragilor zau nu va pun note pe ochi frumosi, sincer maiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

48. Va credeti destepti?Eu v-am pus notele alea mari

49. va dau un doius de nu va vedeti profa de latinus

50. intre ce ani a murit Eminescu? (profa d romana)

51. nu exista bancuri de pesti profa de rom

52. la ora de istorie:"shi acum sa va spun cate ceva despre iesterie!!!!"
noi:"ce e aia isterie?"
profa: ora poe care o sustzin cu nishte isterici ca voi!!!!!shi acum i-a sa vad apsentzii de azi!!sa se ridice in picioare!!!!"

Profu de mate : Ii tremura underwar`ul !!!

Profu de mate : In lupta dreapta sa ne luptam ... sau in ciorapi sa ne mirosim !

Profu de mate : Ba boule !!! EU SUNT E LA X !!! ( e la puterea x !!!)

Profu de mate : Il asa ... sa ne ... asa !!!

Profu de mate : Invatzatati derivatele ca in prima saptamana de scoala o sa va dau o lucrare de-o sa va sara mucii pe pereti !!

Profu de mate : Mancatziash ... abia astept sa iau ciutanii de`a 9`a !!!

Profu de mate : Hai sa fim shmecheri din prima !!

Profu de mate : Sa-nebunesc moshule ... ai vazut ce geaca mi-am tras ??

Dna Directoare : A fost publicate o carte !!

Dna Directoare : El nu stie de ce ... Dar crede ca o simt !!!
dydy88
Postat pe 22 August 2008 15:53
53. Profa de info:
-Mi-au furat tezele cand eram la restaurant asa ca azi dati din nou.
Un tip:
-Dar nu am invatat nimic
Profa:
-Lasati ca dati aceiasi teza ca le am la mine ....

54. i-a mi-o tragemi-o si pe o parte si pe alta si punemi-o pe catedra...era vorba de o foaie de la test

55. Voi sunteti 30 de dobitoci, eu sunt unul singur!!!

56. Voi sunteti 30 de dobitoci, eu sunt unul singur!!!

57. Ce v-ati asezat toti acolo in fund? Veniti mai in fata!

58. Profu de mate : Mama ce era la gura mea !!! da` inauntru !!!

59. "Ba,fiul lui Nechifor Lipan,Ghiorghita,nu era mai destept decat taicasu`,stia sa scrie si sa citesca dar asta nu insemna ca era mai destept!"

60. P'asta o facem orala.

61. Domnisoara Xulescu, va rog sa va ridicati între picioare.

62. Baai, da voi sânteti ca avioanele alea americane, F nu stiu cât, U2, invizibile, nu va vede nimeni si nu vedeti nimic...

63. Bai, tipati aicea ca în jungla! Trebuie sa tragem o frontiera sa va separam. Zona tropicala de o parte, clasa XI G de cealata parte.

64. Decebal, in loc sa moara, a preferat sa se sinucida

65. Istorie: Printul x care va fi putin asasinat

66. Biologie: Toatã lumea stie sã mestece, stie sã sugã...Eu vorbesc si tu mã acoperi !!!

67. Geografie: La noi sunt niste sporturi nationale: halbere, coniac canoe....

68. Economie: Nu tre' sã notati tot ce spun eu. Eu mai spun si prostii

69. Informaticã: Eu mã bucur cã vã fac sã vã simtiti bine dar hai totusi sã nu ne simtim chiar asa de bine!

70. Femeile care fumeazã au creierul în partea de jos de le ia vântul ca pe niste parasute.

71. profu de mate...'mai castravete international ce rizi ca proasta-n balci'!

72. 1986 lic de marina BRAILA.maine vii cu tac-tu chel

73. FIZICA : Ai o macaroana in sus...nimeni nu ti-o atinge .

74. FIZICA : nu este in ordine ca un elev sa stea cu o geaca pe el si cu un guler rasuflicat !

75. FIZICA : Ma raniti cu cutite psihice !

76. FIZICA : Am vazut si eu odata o tipa pe strada cu bucile goale
dydy88
Postat pe 22 August 2008 15:55
106. Mda... hai, la ora mea avetzi voie... ce`i drept, si io mai sug din cand in cand... dar nu chiar asha la ore... sau de fatza cu toata lumea, dar voi suntetzi copii...
(era vorba de mania acadelelor :D)

107. - Ati inteles?
- Nu!
- Ma bucur. Nici eu...
(prof.matematica Lic.Decebal, Bucuresti)

108. Titularizare 2004
conformismul este dorinta oamenilor ca toti sa se poarte la fel si sa se gandeasca la fel, si sa gandeasca in mod obisnuit

109. Titularizare 2004
imaginatia este functia psihica esentiala procesului de creatie este imaginatia = proces de sinteza a unor reactii fenomene psihice noi fara munca sustinuta nu se realizeaza nimic

110. Titularizare 2004
creativitate = actul creator este un proces de elaborare prin inventie sau descoperire cu ajut. imaginatiei creatoare, a unei idei creatoare originale la mare valoare

111. Titularizare 2004
scoala trebuie sa ceara voie interese pentru stiinta pentru viata sociala iar elevii trebuie sa le dezvolte capacitatea vointa de a intelege de a dezvolta un tot mai complicat

112. Titularizare 2004
constituie o aptitudine, deci factorul ereditar are o influienta mai mare sau mai mica, totusi, fara munca nu se realizeaza nimic original

113. Titularizare 2004
Povestea Harap-Alb incepe cu un desechilibru. In introducere intalnim cu un imparat, care are trei fete. Iar desechilibrul acesta imediat echilibreaza cand auzim despre fratele sau, care are trei baieti. (...) Fiul cel mare a pornit sa fie imparat. Tatal sau a imbracat in piele de urs si a asteptat fiul cel mare la un pod. Fiul cel mare a speriat si a intors acasa. Aici intalnim cu podul. Podul este un simbol, trecere la o alta viata. Si ursul este un simbol nordic

114. Io cu prostii nu discut. (koriloff adam - profesor de fizik)

115. Legea celor 7 f: fura frate fara frica formele frumos facute.
Cele 4 elemente: apa, aerul, focul si fraierul.
(Taticu' de fizik - Koriloff Adam)

116. profu` de istorie:hai sa va predau putin...,elevii:dom` profesor lasati-ne si pe noi azi ca invatam pt lucrarea la matematica,profu`:bine bine va las....dar totusi hai sa scriem putin.

117. profa` de tehnologie:"hai sa vedem io pe cine ascult azi"

118. Profa fizica:"Cate o data sunt bine dispusa.Cate o data nebuna dispusa."

119. Ce la noi .... k in occident zboara masinile de zici ca-i satelit

120. Prof. Franceza
"Taceti mai odata ca sa vad"

121. Prof. Mate:
"Nu te doare guma?"

122. Bai,Xulescu treci la tabla ca ai mancat slanina si acum ai putere(un prof de mate)

123. Ora viitoare va dau extemporal neanuntat!!!

124. Profa din hasdeu:
Vreau si eu doi baieti!(pentru a cara ceva)
restu la imaginatia voastra.

125. Geografie:
Profa :
"La suprafata marilor si oceanelor se gaseste stratul de bazalt".
sau :
"Omul, la inceput, a trait in pesteri dar de cind a descoperit focul s-a mutat la sate."
dydy88
Postat pe 22 August 2008 15:56
126. Profa catre 1 elev care copia:
Animalule,scoate aia dintre picioare!

127. profa de mate:"Sa aduceti banii pentru scaunul pe care l-ati rupt,care costa foarte scump."

128. profa de geografie:
mai...dar pentru care va obliga sa veniti la scoala?

129. elevul:gata m-am cumintit
profa:nu se vede
elevul:pai o sa se vada da' mai incolo

145. Mihaela iesi la tabla ca te pricepi la produs.

146. Scrieti o liniuta la liniuta

147. Mah, voi de cand ati inceput sa mergeti ati dat-o pe sporturi extreme...HalBere, sticlism, Coniac-canoe, aruncarea cu greutati in familie, saritura peste masa de pranz... sa stiti ca nu trebuie sa invatati chiar tot de la noi cei mari...

148. Profu' ma ia tare pe vremea cand eram intr-a 10-a: "Mah, tu te crezi domnu' draq, da' sa stii ca esti prost de bubui". Eu vin cu replica: "Nu imi permit sa va contrazic domnule profesor, Dv. sunteti mai mare ca mine..." :)

149. 'Unde o iei in gura?'(conjugarea verbului 'a lua',romana)

150. Gata, v-ati batut destul joc de profesori, acu' e randul meu!

151. Copii, voi SIMTITI teorema asta???

152. La capetele sirului... dar hai sa nu spunem capete, ca suna prea funebru...

153. Hai, bai, termina problema, ca uite, suna talancuta si vine laptareasa!!!

154. Mancate-ar Gaia sa te manance!!

155. o fata a vrut sa inscriptioneze un cd fara a avea cd-writer, cu ajutorul comenzilor Copy-Paste!!

156. Banca a doua, taci din gura ca te mut!!!

157. Cine-si aude numele vine la mine cu ele!!!

158. Profesoara(de mate)catre elevi:daca nu tacetzi va bat de la A la Z,sau in ordinea catalogului:)

159. Diriga catre un elev:Cand ai 40 de absentze vii la scoala shi cu sicriul pe-acol shi gata!!lol

160. Profu de desen Bha tampitilor daca suntetzi imbecili luatzi-va un carnetzel in care sa notatzi...de exemplu eu am vreo 2...

161. Stiti ce puteti face cand profesorii va enerveaza ??Dar sunt si urmatoarele conditii!!
1.Sa aveti clasa la etaj superior!!
2.Si sa nu aveti gratii la clasa!!
"Luati profesorul de haine sil aruncati pe geam fara nici o frica ca nu veti mai face ore cu el "
Recomandata de Cipry-Locotenentul

162. CINE SE IA DE PROFESORUL DE BIOLOGIE ORI MOARE ORI SE IMBOLNAVESTE GRAV.

163. 'Taci ca te frec de-ti sare untul'(istorie)
'de ce nu ti-ai scris, te-a durut pixul?'(mate)

164. fizica:care aduce primul caietul are noua,al doilea are doua.

165. prof :va rog exprimativati corect!

dydy88
Postat pe 22 August 2008 15:58
166. "Cum erau nevoile voastre cand erati mai mici?

167. "Daca vreau sa comunic cu cineva, nu mananc telefonul!" (aceeasi profa :) )

168. "Erau doua probleme care se asemanau intre ele, dar nu aveau nici o legatura una cu alta" (tot profa de economie :)) )

169. Repeta inca o data! profa fizica

170. Fizica:Pupila da culoarea ochilor.(Prof.Saia Eugenia, Colegiul National Ion Minulescu,Slatina)

171. Fizica:Daca dai cu bata-n balta, undele se reflecta si se refracta(Prof. Saia Eugenia, Colegiul National Ion Minulescu,Slatina)

172. Fizica: Ma mananca, si eu ce fac? Ma frec!(Prof. Saia Eugenia, Colegiul National Ion Minulescu,Slatina)

173. Maine la matematica sa nu te prind fara caiet de
dictando ca te omor.
George nefiind lipseste.
Stai jos si ridicate in picioare cand vorbesti cu mine.
La limba romana:Toamna este sinonimul primaveri.

174. Copii,n-ati mai vazut o cioara?Uitati-va la mine!

175. Mai medicinistelor,nu va e rusine?
Sunteti sapte magarite si eu sunt una singura!

176. Paraschiv,Nila si Achim aveau o pozitie centrifuga in jurul mesei.(Adica gata de fuga.)
(Morometii)

177. profu' de fizica,care are o "simpatie" aparte pentru clasa mea:"cand ies de la voi de la clasa simt la sfarsit o sfarseala."

178. profu' de fizica:"atunci cand oi afla a cui e vocea aia groasa o sa se subtie."Legea lui Ohm aplicata clasei mele:"om trai si om vedea"."Plante ca amiba si parameciul"

179. auzi...tu esti sora fratelui tau ?

180. profa de religie: daca vreti sa veniti maine la prima ora puteti veni, eu una nu vin !

181. Intâi vã voi spune VERBAL si dup-aia o sa scrieti...

182. Mate:-Mi-e mi-ar crapa obrazul de rusine !!!
-Nici la noi!

183. "Deact mult si fara roft mai bine putin si prost"
"Cum a zis Iisus?Ia patul tau si umbla"
"ca la euronews: NO COMMENT"
"Acesta sunt... Vreau sa va astept la PROCITANIE"
"Deci zici ca ti-a iesit problema.. GRAV Mai ia una"
"Ce nota sa-ti pun?
Nu te mai gandi asa mult ca nu te intreb ce populatie are Romania, vorbim de cifre de la 1 la5"
"Toate drumurile duc la Roma ...daca sunt bune..daca nu duc la albanezi unde iti fura cauciucurile si iti da aia si una in cap"
"Doina stiu ,doina cant.Orice ma intreaba tot aia raspund"
"mai stai in STEND-BEI"
"Ia uda buretele si vezi cine mai e prin baie"
"Rade Corae zici ca-i la statiune"
"Jucatorii=niste porumbei care fac mereu "GURU-GURU"
"La grila-i boierie:Vaz ascutit , auz fin"
"Vine Voinea la 5 ca murgu la trasura"
"Mocanu a luat 10 la romana...HaHaha! in rate are doi de cinci"

184. Mate:Voi ma faceti sa va fac prosti

185. Mate:Du-te uda bureta si slefuieste tabla cu ea!!

186. Franceza:-Pune-i doua minusuri la magar!
-Pot sa le pun perpendiculare?
-Pune-le ca daca nu le pun eu!

187. Chimie:-O sa iei tu 10 la chimie cand si-o tatua Eminem formula H2O.

188. Nu e bine ...vezi ca cade tabla pe tine si ne omoara pe toti.

189. de ce cauta doua insi o chei

190. Profu de mate: "mai cristino de ce sa folosesti un tun ca sa omori o musca?" (rezolvarea unui exercitiu)

191. Profa Contabilitate: Daca va dadeam lucrarea aia va bagam in ceata Londrei si nu va mai scapa nici armata Marii Britanii.

192. doamne fereste cat de prost vorbiti ca niste nesimtiti

193. Astia vedeau ca vine TUMANI peste ei si ei se pozau!

194. Cum vrei sa te aud daca tu tii cartea pe ochi?(la engleza)

195. Este R mare de tipar, dar voi sa-l faceti mic!

196. Lupule, tu unde te crezi, in padure?

197. Incercuieste "ie"-ul (de la e) si taci odata din gura....

198. Profu' de mate:Ce zi frumoasa! Vreme de peste!
Fetele se duc la peste, baietii, la pescuit!
Totusi, unele fete se duc la vanatoare de MISTRETI

dydy88
Postat pe 22 August 2008 16:00
PERLE DIN POLITICA

1) Lumea are voie sa aiba doua conturi;unul in lei, unul in valuta si inca unul pentru economii. Mai mult nu.”
Florin Georgescu (fost ministru al finantelor)

2) "S-au verificat toate actele pe fostii trei ani pe care am fost primar” Marian Vanghelie

3) “A garanta proprietatea inseamna a limita dreptul omului asupra proprietatii lui “
Ion Iliescu

4) “Bancile sunt conduse de bancheri in toata lumea in afara de Cismigiu si Herastrau”
Bogdan Balthazar (director de banca)

5) “Becali e un brand. Eu la Avicola Iasi pot sa fac pui Gigi Becali, daca vreau”
Gigi Becali

6) “Dumnezeu e cel mai tare serviciu de informatii din lume - stie tot,chiar si-un fir de par”
Gigi Becali

7) “Destinul meu a fost marcat de soarta”
Dan Iosif copil al strazii apoi revolutionar, apoi consilierul lui Iliescu, in prezent parlamentar si om bogat

8) “Este vointa lui Dumnezeu ca eu sa pasc acest popor”
Gigi Becali

9) “Domnul Ion Cristoiu a spus despre mine ca sunt corupt pe vremea cand nu eram, in 1993″
Viorel Hrebenciuc (parlamentar P.S.D.

10) “Eu in tinerete eram amfitrion pe oriunde ma duceam”
Gigi Becali

11) “Eu sunt pe toate listele de corupti si arestati, dar nu am nicio greata”
Viorel Hrebenciuc

12) “Pe la voi prin Chisinau trece Volga , nu? Cum? Nu mai trece ?
Loredana Groza

13) “Sigur ca am auzit de El Nino. E numele unui cantaret de muzica latina , nu?
Loredana Groza

14) “Exista aici, in aceasta sala, tineri care au murit in revolutia din decembrie 1989″
Viorel Catarama

15) “La noi, sefii de partide sunt ca vacile in India “
Antonie Iorgovan

16) “Domnul Iorgovan e un fel de electron sarit de pe orbita”
Adrian Nastase

17) “Omar Hayssam apartine tarii, este un bun al intregului popor”
Adrian Nastase

18) “Am invatat putin limba braziliana!”
Loredana Groza

19) “M-am certat cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat. In schimb Marian Iancu e obraznic si umbla cu tot felul de jargoane care nu e bine sa le dai la presa”
Gigi Becali

20) “Fiecare are gusturile lui in muzica.. N-are cum sa asculte toata lumea numai Schopenhauer”
Costi Ionita


dydy88
Postat pe 22 August 2008 16:02
nu mai pot sa moara mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!curg apele pe mine

Postat pe 22 August 2008 16:27
De la: mic_negru_si_urat, la data 2008-08-22 16:27:41nu mai pot sa moara mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!curg apele pe mine

bv'o daca ai reujit sa citesti tot...eu una am ras singura in birou...noroc ca nu a fost ineva pe aici sa ma vada in ce hal eram
dydy88
Postat pe 22 August 2008 16:33
Super tare nu stiu ce o fi in capu lor cand scriu asa ceva da nu am mai ras demult cum am ras acuma.
bnc_adina
Postat pe 12 Septembrie 2008 18:11
. În versurile: "Ce-ti pasa tie chip de lut / Dac-oi fi eu sau altul?" poetul ne vorbeste despre aspectul fiintei cu care Luceafarul este în gagicareala si ea îi spune ca nu stie daca va fi al ei sau va fi altul.

83. Romanul "Rascoala" este conceput de Liviu Rebreanu sferic, pentru ca începe si se termina cu imaginea burtii lui Rogojinaru, care seamana cu o sfera.

84. La Humulesti Ozana curgea limpede fara prea mari framîntari sociale si politice.

85. Mos Danila îsi facu rugaciunea catre Dumnezeu dupa ce muri.

86. Stefan cel Mare a avut o sotie cuminte care sta în palat si îl astepta sa vina de la lupte ca sa puna masa.

87. În acest text se analizeaza trasaturile vitelor de la plug, caci aceste obiecte - boul si vaca - sînt cele mai valoroase ale taranului.

88. Ion pleca spre casa Anei Baciu cu gîndul la figuri mari ce se fac numai noaptea.

89. Nichita Stanescu a stiut el de ce a pus virgulele si punctele acelea în poezie si nu ma bag eu în ce a facut el. ...io ii dadeam 10 astuia...

90. Pe lînga aceasta poezie Nichita Stanescu a mai scris si un ou si o sfera.

91. Legile nescrise ale satului sînt respectate cu strictete de Vitoria, Gheorghita si cîinele lor.

92. Metoda folosita de Ion pentru a pune mîna pe pamîntul Anei este însarcinarea.

93. Versul "de la strabunii mei pîna la tine" explica distanta în km, care exista între poet si rudele sale ce traiau undeva la tara.

94. Danila Prepeleac era tovaras de copilarie cu Ion Creanga si cu el pleca iarna la sanius.

95. Eminescu a publicat frumoasa poezie "Pe lînga plopii Slavitesti".

96. La începutul fiecarei poezii eminesciene sta plantat cîte un tei mai gros sau mai subtire în functie de cîte strofe are poezia.

97. Si eroul, ca sa nu fie gasit, se ascunse într-o pititoare.

98. Cînd eroul muri împuscat de nemti pe cîmp, simti miros de marar si de patrunjel.

99. El mergea pe bicicleta cu picioarele goale, bagate în portbagaj.

100. Ioana îi zise eroului sa-i bage aparatul în priza.

101. Cînd veni fata, baiatul îi mîngîie pisoiul.

102. Soldatii îi urmareau pe nemti si, cum îi vedeau ca se urca în avioane, sareau calare pe tunuri si îi urmareau pe tot aeroportul.

103. Patima s-a pus pe capul oamenilor ca curca pe curcan.

104. Personajele principale din povestirea "O ora din august" sînt: ofiterul Rosu si avioanele nemtesti.

105. Pe aeroportul Otopeni se luptau nemtii cu americanii, iar românii trageau, cu succes, cînd în unii cand in altii
bnc_adina
Postat pe 12 Septembrie 2008 18:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
filmulete funny 5 De la: kkkk 25 Ianuarie 2015 09:12
Posesivitate...obsesie sau pur si simplu iubire? 8 De la: kudika_32984 30 Iulie 2013 17:56
ce este sxsul??? 20 De la: alegro6543 26 Noiembrie 2010 17:40
Daca duminica viitoare ar avea loc alegeri pentru Parlamentul Romaniei...? 10 De la: Baiat_virgin 3 Decembrie 2012 11:01
cum sa-l fac sa slabeasca??????? 19 De la: mirelootza 8 Decembrie 2009 17:47