Setari Cookie-uri

Femeia LEU/ Barbatul BALANTA...

CE PARERE AVETI DESPRE ACESTE ZODII? IMPREUNA AJUNG LA UN REZULTAT BUN SAU NU?

Postat pe 23 Iulie 2008 17:56
Buna,

da, cele 2 zodii vor face casa foarte buna daca femeia leu va stii sa-si tempereze comportamnetul, iar balanta va venera leul.
cheia succesului este compromisul, iar rezultatul va fi cel satisfacator pt amandoi.
am experimentat si eu.....combinatia asta. a fost minunat !
theobubu
Postat pe 24 Iulie 2008 15:57
Ms pt raspuns. Si eu cred k va merge si mai cred ca e sufletul meu pereche That's my felling.Ne mai ciondanim noi dar ne e greu unul fara celalalt

Postat pe 25 Iulie 2008 00:32
De la: Euterpe, la data 2008-07-23 17:56:47CE PARERE AVETI DESPRE ACESTE ZODII? IMPREUNA AJUNG LA UN REZULTAT BUN SAU NU?



Leu si Balanta. Foc si Aer. O combinatie reusita din multe puncte de vedere.

Latura ta creativa se potriveste cu tendinta artistica a Balantei, care va fi mereu încântata si uimita de personalitatea ta. Acest nativ nu prea stie sa ia hotarâri, asa ca nu se va supara si chiar va prefera sa fii tu cel care le ia (desi este înclinat spre dominatie, are un fel mai subtil de a-si manifesta tendinta). Balanta fiind un semn cardinal, iar tu un semn fix, sunteti amândoi stabili si generosi, echilibrati. În plus, Balanta este romantica, precum esti si tu, desi adesea nu atât de pasionala ca si tine.

O relatie activa, plina de conversatii stralucitoare, de iesiri în oras (Balanta este un nativ foarte social) si în care amândoi cheltuiesc o gramada. Aerul Balantei te va face sa "arzi" la adevaratul tau potential. Îi place sa discute si sa despice firul în patru, fiindca este un semn analitic. Asa ca n-o sa te plictisesti alaturi de o Balanta. Îi place tot ce este elegant si rafinat, asa ca gusturile tale extravagante n-or sa fie comentate.

Cel mai bine în relatia cu o Balanta te vei întelege la nivelul comunicarii : puteti fi cei mai buni prieteni. Iar cum dragostea izvoraste din prietenie
SimplePlan
Postat pe 25 Iulie 2008 03:00
Asa este! El e si prietenul meu cel mai bun, dupa ce l-am cunoscut nu am mai simtit nevoia de alti prieteni daca am o problema o discut cu el ... mai rau e cand ma cert cu el k atunci realizez ca nu mai am pe nimeni.

Postat pe 25 Iulie 2008 12:21
buna ziua.ma bag si eu putin in discutie.ce pot sa va spun este ca eu sunt leu ,iar sotul meu balanta.suntem impreuna de aproape 9 ani si nu ne putem plange de prea multe.discutii in contradictoriu in orice cuplu sunt.sotul meu zice ca ar fi cu mult mai grav daca ele nu ar exista.pot sa spun ca pana acum sunt multumita de relatia noastra avand in vedere ca am fost nevoiti sa trecem printr-un OCEAN de greutati .ma bucur ca am reusit sa ne pastram respectul unul fata de celalalt si prietenia.nu stiu cum simte el dar eu parca nu mai am nici aer atunci cand suntem suparati unul pe celalalt.eu sunt mai posesiva si geloasa,dar el spune ca-i pare bine ca e asa.sper numai ca in anii ce vor urma sa fim sanatosi si sa ne intelegem si mai bine decat pana acum.la fel va doresc si voua tuturor.salutari de la Sebes.
dianadorin
Postat pe 4 August 2008 09:14
sunt si eu leu iar prietenul meu este balanta si trebuie sa recunosc ca ne descurcam mai greu la capitolul comunicare. S-a spus la un moment dat ca nativul din balanta nu prea stie sa ia hotarari si este un lucru foarte adevarat. In rest toate bune, e un tip de nota zece, sincer, direct, corect, si lista poate continua. Relatia noastra merge bine, inainte si sper ca si a ta sa mearga bine, pentru ca merita.
2anaconda
Postat pe 5 August 2008 14:26
Salut,
eu sunt leu,iar sotul meu balanta.Daca vrei o viata linistita in care hotararile sa le iei tot timpul tu,tu sa fii cea care ia initiativa atunci balanta e potrivita pentru tine.In 20 de ani de cand ne cunoastem nu ne-am cetrtat niciodata doar eu l-am certat pe el.Drept sa spun eu as fi vrut sa fie un tip mai activ ,mai gelos ,mai pasional insa ma multumesc cu el cum este.Imi asigura o independenta totala.Cateodata uit ca suntem casatoriti.
claudea69
Postat pe 6 August 2008 08:31
Buna! Vreau sa spun ca sunt si eu tot in zodia leu iar barbatul balanta de care sunt indragostita este o enigma pentru mine.In 9 luni nu am reusit sa-l cunosc mai deloc, pt. ca nu exista comunicare.Pt. mine barbatul balanta este o ciudatenie a zodiacului.
birou
Postat pe 18 August 2008 12:15
Asa este... Cateodata ai impresia k sti fiecare miscare inainte ca el sa o faca si cateodata ai senzatia k nu-l cunosti deloc... Atata timp cat iubeste si o arata nu sunt probleme dar cand simti k "ceva" se intampla este posibil sa te socheze. Nu stiu ai vostri cum sunt dar al meu e fff influentabil si reusesc sa-l aduc pe calea cea buna dupa ce o alta persoana "bine intentionata" cum ar fi mama lui sau fete care alta treaba n-au decat sa il zapacesca... Ce ma enerveaza la aceasta zodie e k nu sunt hotarati, daca au de ales intre 2 decizii devin confuzi, se pierd... Mi se par niste fetite in comparatie cu noi leoaicele care stim ce vrem si nu stam la discutii.

Postat pe 19 August 2008 17:11
"cel mai bine în relatia cu o Balanta te vei întelege la nivelul comunicarii : puteti fi cei mai buni prieteni, spunea cineva. Oare cum? ca eu nu reusesc. El vrea ca numai eu sa comunic iar el sa stea sa asculte. Asta insamna comunicare?
2anaconda
Postat pe 20 August 2008 19:14
Pai discuta cu el. Eu pe al meu il vad k pe un copil si daca ma deranjeaza ceva ii spun k si unui copil si intelege

Postat pe 21 August 2008 17:06
Nu e problema de zodii ci de temperamentul si personalitatea fiecaruia...anyway "cursul dragoste adevarate nu a fost niciodata neted" (william shakespeare)...si nu ar fi frumos o relatie fara putina ciondaneala,k nu am mai simti gustul dulce al impacarii
sweet_ligy
Postat pe 3 Septembrie 2008 10:04
DIN PROPRIE EXPERIENTA POT SPUNE CA NU AVEAM APROAPE NIMIC IN COMUN.EU ORGOLIOASA,EL INCAPATATINAT NU A IESIT NIMIC BUN.AM FOST IMPREUNA 3 ANI SI CEVA....
INCREZUTA2007
Postat pe 10 Septembrie 2008 17:21
da...si eu sunt de acord...relatia asta chiar merge...am deja doua luni de cand sunt cu o balanta si e mai mult decat bine !!!
elidia2004
Postat pe 26 Septembrie 2008 10:57
Merge bine... doar k uneori nu pre-mi dau seama ce-i misca prin creier... Si de asta, cred eu, imi place mai mult de el! Numai k la noi e el cel gelos, nu eu...
Pinna
Postat pe 9 Octombrie 2008 11:58
Paiii... E greu sa generalizezi... In ce priveste experienta mea, de mascul Balanta, declar cu mina pe inima personala ca e o treaba aproape de vis o intilnire intre cei doi. AM IN VEDERE O LEGATURA EROTICA. In mariaj ajunsi pomenitii, lucrurile se schimba si la ei. Depinde mult de aici educatia, arta de a trece peste inerente belele. Eu si Mindra-mi leoaica... nu le-am posedat! Se mai intimpla. Am repetat demersul (fara mariaj!) dupa ceva ani, cu flacari si-mai-si... Dar deja de aici se ajunge la un consult asupra firii omenesti. Aceleasi izvoare care alimenteaza momentele pasionale pot si distruge relatia. Ramine eventual de ales: sa ai un trai linistit alaturi de sot/sotzie, ori sa regreti ca ai trecut pe linga ceea ce sufletul raporteaza a fi cel mai frumos in viatza?
Mircea_O
Postat pe 10 Ianuarie 2009 20:33
imi permit sa ma bag in discutie pt k am avut okzia sa am o rel cu o balantza...dar spre deosebire de c am citit pana acum la mn a fost urat....la inceput credeam k nu exista cineva mai bun k el....insa cu timpul......app d faza cum k balantza trebuie sa venereze leul....el ma venera dar devenise chiar obsedat,pot spune.....apoi,balantele snt geloase.......nush pana la urma nu prea imi vine sa cred k ar exista o legatura intre zodii si relatii......opinia mea...

Postat pe 11 Ianuarie 2009 09:44
nu vreau sa mai aud de lei ; egoisti, lenesi,individualisti,perversi. Urasc ac.zodie. Balantele barbati sunt super tari: eleganti, potenti,generosi ,prietenosi SUPER TARI

Postat pe 21 Ianuarie 2009 09:36
asa este! eu sunt leoaica iar el balanta si este ingrozitor de influentabil. orice tipa care se lamenteaza sau isi exprima elucubratiile sentimentale i se pare interesanta. ma rog, poate sunt prea dura, poate e legat si de faptul ca fiind o fiinta mai hotarata si mai puternica ca el sunt oarecum mai "dura". nu cred ca va merge relatia cu el. suntem impreuna de un an.
taniaduna
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:51
Da viceversa, adica El Leu si Ea Balanta, cand o sa comentati? sau am venit eu prea tarziu?
Chrys4Angel
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:03
Buna...eu sunt leoaica....si am avut multe relatii majoritatea fiind balante....sa stii k se potrivesc aceste zodii...balantele iubesc si pun suflet,noi leoaicele suntem mai dure...eu m-am inteles bine cu iubitii mei balante,dar ei s-au indragostit de mine si yo nu vroiam asta....cautam aventuri,distractie,nu iubire....acum kut iubire si nu o mai gasesc,imi pare rau k am dat cu piciorul atator balantze....
misterrrr
Postat pe 28 Ianuarie 2009 20:22
Atunci cind spunea, la un moment dat, ca sa te fereasca Sfintul sa dai peste femeia vietzii tale (sau barbatul, in cazul femeii...), nea Costica Argetoianu avea in vedere taman un barbat Balanta. Azi pare o timpenie sa te retragi in timp pina la el, dar respectivul atunci avea de toate. Fizic, sceptru si (pardon!) scula!
Nu stiu ce era Elena L., ca zodie, dar Carol II era Balanta. Si a iesit din istorie pe usha dinspre balarii.
Mircea_O
Postat pe 28 Ianuarie 2009 22:21
cu ce zodie se potriveste mai bine femeia din zodia leu????Ma puteti ajuta?
kudika400743
Postat pe 9 Mai 2011 17:37
balanta barbat cu leul femeie se potrivesc doar ca el e cam nehotarat in ceea ce face si e cam enervant uneori.http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/19038.html#
kudika_25391
Postat pe 8 Ianuarie 2013 17:34
Lasã, nu mã enervez ºi-s io destul de hotãrâtã.
Rebekka_
Postat pe 8 Ianuarie 2013 17:38
Eu sunt Balanta, 37 de ani.

Este una din cele mai reusite combinatii.

Am avut 3 relatii cu femei Leu (din care una mi-a fost si nevasta un an si jumatate - aveam 22 de ai pe-atunci).

Puncte de succes:

1) partea sexuala - Leoaicele sunt printre cele mai dezinhibate femei din zodiac. Sexul are loc oricand, oricum, e ceva natural, fara 7 pregatiri, fara atitudini de "mironosita careia ii e rusine de ceea ce face". Asta se potriveste perfect cu felul de a fi pervers in pat al Balantei. Dupa ce m-am despartit de una din cele trei mentionate mai sus si am intalnit (sexual) alte prietene, nu va puteti imagina parerea de rau pe care am simtit-o. Este extrem de greu sa intalnesti pe cineva pe aceeasi lungime sexuala de unda cu tine.

2) Balanta vrea sa simta in partenera un aliat. Leul ofera asta mai mult decat orice alta zodie. Ceva de genul "noi doi, spate in spate, contra lumii inconjuratoare". Este o senzatie de siguranta pe care daca nu o simte la partenera, nu va fi un fericit. Ultima mei relatie a fost cu o femeie Pesti, care este exact contrariul: parea ca e de acord cu toti cei din jur si cu toate atitudinile lor, mai putin cu mine. Toti ceilalti pareau rezonabili, doar eu nu. N-am mai rezistat si...am lasat-o cu cei din jur.

3) Nu are mania de a te corecta. Cred ca 70% din femei incep sa faca asta dupa ceva vreme in relatia respectiva. Cotidian asta se traduce prin "cicalit". Cred ca atitudinea asta duce la moartea unei relatii din doua. Fetelor, daca asa l-ati gasit si v-a placut de el, de ce incercati sa-l "corectati" ulterior?
kudika_30384
Postat pe 25 Februarie 2013 14:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce nu inteleg barbatii ca i iubesti 18 De la: kudika330764 22 Ianuarie 2011 10:59
Eu Leu-el Sagetator 4 De la: 592777 7 Iulie 2009 20:01
Ptr gospodine 26 De la: S_K_ 17 Aprilie 2011 22:57
Balanta si Leu... 6 De la: yzabella 24 Iunie 2009 22:09
Balanta - berbec, merge??? 35 De la: kudika408075 14 Iunie 2011 15:59