Setari Cookie-uri

Sunt inalta...cu ce-ar trebui sa ma imbrac ?

...cu ce-ar trebui sa ma imbrac ?
sunt inalta...cum mi-ar sta mai bine,cu imbracaminte stramta sau mai evazata?

sau alte sugestii despre ce m-ar avantaja k imbracaminte fiind inalta.Multumesc!
lookinforu
Postat pe 31 Iulie 2008 17:37
iti recomand cu incredere tocurile, daca nu cumva te complexeaza faptul ca vei fi mai inalta decat cei din jurul tau sau chiar iubitul tau. lungesc piciorul, oferind suplete, de asemena in trend acum sunt pantalonii largi care avantajeaza orice tip de silueta si de inaltime. se recomanda cei cu talie joasa, evazati de la genunchi si cu o lungime medie. dau foarte bine atat la tocuri cat si la balerini. la capitolul bluze iti recomand bluzele vaporoase, din materiale usoare, cu decolteu adanc, si mai largi pe brate. am vazut o bluza superba la o cantareata, in genu acesta cu niste panataloni albi evazati si mi s-a parut o tinuta super cool pt orice ocazie. de asemenea, posetele over-size sunt indicate dacaesti inalta. eu am 1,80 dar, nu pot tocuri, si nu pt ca nu ma avantajeaza si pt simplul fapt ca nu le suport. mi se par incomode si obositoare, dar sunt fana balerini in oricocazie. si incaltaminte joasa prinde teren in tendinte, mai ales cu aparitia sandalelor flip-flops si gladiator. speca te-am ajutat cu ceva. aaa, inca ceva: rochiile lungi si largi, super coool , su sandale joase cu baretute???nu te tenteaza?
andnobody
Postat pe 22 August 2008 11:28
Si eu sunt inalta, am 180 si port tocuri non-stop...foarte rar imi iau balerini sau adidasi...mi se par comode si sexy...poti purta tocuri cu pantaloni evazati sau chiar si stramti...bluze...ce se potriveste cu tocurile si cu pantalonii...la prietenul meu ii place ideea sa fiu mai inalta decat el si nici eu nu sunt complexata din cauza asta..sper ca te-am ajutat cu ceva..pupi si bafta!>:D
Xintia
Postat pe 19 Octombrie 2008 15:32
sai multumesti lui dumnezeu ca te-a facut asa si sa ii dai drumul fanteziei si sa te imbraci cu ce vrei,complexe ....niciodata.si eu sunt inalta si stiu ca toate capetele se intorc dupa mine nu,eh iar eu ma simt excelent.
xandra79
Postat pe 17 Noiembrie 2008 20:58
Buna draga! Si eu sunt destul de inalta si de mica, am fost usor complexata din cauza asta.Nici nu ma gandeam la tocuri, desi tanjeam dupa ele.Cand am inceput sa port ceva cu toc, prietenele mele ma dojeneau si mi spuneau ca nu m nevoie de ele, asta pt ca se simteau si mai mici decat erau deja. Dar pe mine ma faceau sa ma simt mai feminina, pt ca de obicei ort pantofi de sport sau bocani, si ma imbrac casual.


Draga mea, ai o calitate demna de invidiat si ar trebui sa te bucuri de aceasta calitate. Sfatul meu ar fi sa te iibraci cum te simti tu cel mai bine, caci vei arata foarte bine, Intotdeauna o haina, indiferent de forma, culoare, stofa, etc, se aseaza cel mai bine pe o silueta draguta aunei fete inalte!


Multa bafta, si nu uita sa fii classy in stilul vestimentar! :sml-
Erinuca
Postat pe 18 Noiembrie 2008 14:34
fetelor, avem un magazin NOU online, pls check this out!
poate gasiti ceva care sa va incante ochiI!!

http://alexandrinasmemories.blogspot.com/

Greenie
Postat pe 16 Ianuarie 2009 14:03
De la: lookinforu, la data 2008-07-31 17:37:50...cu ce-ar trebui sa ma imbrac ?
sunt inalta...cum mi-ar sta mai bine,cu imbracaminte stramta sau mai evazata?

sau alte sugestii despre ce m-ar avantaja k imbracaminte fiind inalta.Multumesc!

Ah in sfarsit un topic pt noi si eu am 1,80 inaltime si sunt mandra de lucrul asta. intradevar este un punct in plus fata de restul fetelor, lumea ne priveste putin altfel (in sensul bun ) Eu zic ca poti sa te imbraci cu orice, stramt, larg, evazat, cum vrei tu, dar sa se asorteze. Iar tocuri.... daca sunt comozi pantofii, poarta-i cu cea mai mare incredere.
Alexandra_Pitzy
Postat pe 19 Februarie 2009 12:45
fata cere sfaturi concrete, iar lumea ii spune sa se imbrace cu orice...cool!...Cred ca sunt multe de zis in ceea ce priveste fetele inalte...de exemplu eu as face referire directa la pantofi...tocuri ok, de ce nu, dar nu cu varful ascutit, pt ca o tipa inalta automat poarta cam 39-40 la picior, si varful ascutit ar face talpa sa arate de 54...nu?
mrskattousa
Postat pe 19 Februarie 2009 13:26
De la: mrskattousa, la data 2009-02-19 13:26:46fata cere sfaturi concrete, iar lumea ii spune sa se imbrace cu orice...cool!...Cred ca sunt multe de zis in ceea ce priveste fetele inalte...de exemplu eu as face referire directa la pantofi...tocuri ok, de ce nu, dar nu cu varful ascutit, pt ca o tipa inalta automat poarta cam 39-40 la picior, si varful ascutit ar face talpa sa arate de 54...nu?

A intrebat de haine, nu de incaltaminte
Alexandra_Pitzy
Postat pe 19 Februarie 2009 16:54
Eu am 1,73 cm si sunt destul de inalta. Cand eram in pubertate eram foarte complexata de inaltimea mea, mai ales ca sunt si slabuta. Acum, la 22 de ani, imi dau seama ca sunt frumoasa.:) Referitor la haine..mi-am cumparat de curand o fusta alba, in clos, din bumbac pe care o voi combina cu o bluza roz cu decolteu, o geanta si niste balerini. Abia astept sa vina vara :)) Cred ca hainele trebuie alese cu grija in functie de modul in care aratam astfel incat sa ne puna in valoare calitatile si sa ne ascunda presupusele defecte. De exemplu eu nu arat bine cu fuste scurte pentru ca am picioarele subtiri insa cu fuste pana la genunchi arata foarte bine ;)
Mona_Justine
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:12
si eu sunt inalta, am 1. 78, si sunt foarte slaba 50 kg.nimic nu vine bine pe mine..de tocuri nici nu mai zic, asa mult as vrea sa port, dar o sa ma simt mai complexata. credeti ca noi, fetele inalte ar trebui sa optam pt o vestimentatie eleganta in general , sau sport?
daca mi-ati putea da si niste sfaturi in legatura cu imbracamintea..daca aveam cu 10 kg mai mult, nu era asa mare problema, dar sunt complexata si din cauza ca sunt asa e slaba..
nalyaina
Postat pe 13 Mai 2009 20:04
si yo am 1.78 insa am cu cateva kg mai moolt, adek 66 kg....acum un an de zile aveam si yo km 50 si ceva de kg si ma simteam super nashpa in pielea mea ma feream sa port haine elegante de ex: fuste, bluze strampte, decoltate...preferand hainele sport care erau mai comode insa imi statea si cel mai bine in ele....
kudika026936
Postat pe 23 Mai 2009 20:37
buna. eu sunt scunda,dar lucrez in domeniul modei.daca imi descrii forma corpului tau,o sa pot sa iti dau sfaturi concrete.nu e de ajuns sa stiu ca esti inalta.inalta si cum?slabuta,plinuta?ce forma are silueta ta?cum ai bustul?soldurile? astept email pe adresa goldangel2006@yahoo.com daca doresti detalii.te pup
goldangel2006
Postat pe 25 Mai 2009 18:19
buna... am 1,80 si ma complexeaza faptul ka sunt cea mai inalta dintre prietenele mele...
tokuri n-am purtat niciodata si nu kred k am s-o fak vreodata)) pt ka kred ka nu mi se potrivesk delok...
kit priveste imbrakamintea cel mai bine ma simt in bluji ku un trikou simplu...
goOtzZA
Postat pe 22 Iulie 2009 19:00
exista oglinzi: ai una acasa si poti sa iti dai seama si singura ce te avantajeaza
cand te duci sa cumperi haine, mai intai le probezi! deci si acolo ai oglinda! poti aprecia cat de bine iti vine
tocuri porti daca vrei tu, nu daca iti spune cineva
adina_black
Postat pe 7 Noiembrie 2009 17:05
cred ca e un avantaj sa fii inalta, si poti purta orice! bineinteles cu conditia sa iti vina bine relativ la forma corpului.

singurul dezavantaj ar fi ca e greu de gasit incaltaminte marime mare in romania....eu am piciorul mare desi nu sunt inalta...si am observat ca incaltamintea cu botul rotund face piciorul sa para mai mic
DayC
Postat pe 7 Noiembrie 2009 22:15
Buna,am 1,83,iar tocurile pentru mine sunt o dilema...arat bine cu tocuri dar cand vad ca lumea intoarce capul dupa mine,ma simt nesigura...si de aceea le port destul de rar,cu toate ca imi plac foarte mult patofii.1.83,67kg..tocurile mici nu-mi plac...mai bine sandale decat tocuri mici...astept o parere din partea dvs.multumesc
itti
Postat pe 3 Aprilie 2012 17:24
De la: itti, la data 2012-04-03 17:24:50Buna,am 1,83,iar tocurile pentru mine sunt o dilema...arat bine cu tocuri dar cand vad ca lumea intoarce capul dupa mine,ma simt nesigura...si de aceea le port destul de rar,cu toate ca imi plac foarte mult patofii.1.83,67kg..tocurile mici nu-mi plac...mai bine sandale decat tocuri mici...astept o parere din partea dvs.multumesc

Pai 1, 83 m plus 10-15 cm tocuri mari inseamna 1,93-1,98m. Bati spre 2 m. O sa fii cam mare...
Fara tocuri pentru tine.
Armain
Postat pe 3 Aprilie 2012 17:31
De la: itti, la data 2012-04-03 17:24:50Buna,am 1,83,iar tocurile pentru mine sunt o dilema...arat bine cu tocuri dar cand vad ca lumea intoarce capul dupa mine,ma simt nesigura...si de aceea le port destul de rar,cu toate ca imi plac foarte mult patofii.1.83,67kg..tocurile mici nu-mi plac...mai bine sandale decat tocuri mici...astept o parere din partea dvs.multumesc


Poti purta si incaltaminte cu tocuri inalte,de ce nu, ,si nu trebuie sa te intereseze parerea celorlalti,vis-a-vis de tinuta si prezenta ta!!Important este ca tu sa te simti in regula!!Eu,daca as fi in locul tau,as purta si incaltaminte cu tocuri inalte,aaceasta confera suplete si frumusete piciorului!!
MissRainbow
Postat pe 3 Aprilie 2012 17:59
itti daca ti se rupe de parerile celorlalti, fa exact ce iti place si cum iti place, deci DA tocuri!
muza_ta
Postat pe 3 Aprilie 2012 18:10
De la: itti, la data 2012-04-03 17:24:50Buna,am 1,83,iar tocurile pentru mine sunt o dilema...arat bine cu tocuri dar cand vad ca lumea intoarce capul dupa mine,ma simt nesigura...si de aceea le port destul de rar,cu toate ca imi plac foarte mult patofii.1.83,67kg..tocurile mici nu-mi plac...mai bine sandale decat tocuri mici...astept o parere din partea dvs.multumesc


Poarta ceea ce-ti place. Traiesti pentru tine, nu pentru altii!
kokeshi
Postat pe 3 Aprilie 2012 18:25
De la: muza_ta, la data 2012-04-03 18:10:18itti daca ti se rupe de parerile celorlalti, fa exact ce iti place si cum iti place, deci DA tocuri!

E ok, cand am la mine sume mari de bani, o scot cu mine la plimbare daca vine pe tocuri de peste 15 cm.!
Armain
Postat pe 4 Aprilie 2012 16:37
De la: Armain, la data 2012-04-04 16:37:14
De la: muza_ta, la data 2012-04-03 18:10:18itti daca ti se rupe de parerile celorlalti, fa exact ce iti place si cum iti place, deci DA tocuri!

E ok, cand am la mine sume mari de bani, o scot cu mine la plimbare daca vine pe tocuri de peste 15 cm.!


pai si nu te baga sub radical ?
Ame_li
Postat pe 4 Aprilie 2012 16:43
In rimul rand incearca sa nu iei pantofi cu tocuri inalte tare - cred ca hainle nici prea stramte dar nici prea largi nu te avantajeaza. Poti purta multe rochite lungi daca zici ca esti inalta si curele colorate care sa-ti scoata in evidenta talia. De asemenea poti purta cu usurinta fel si fel de esarfe si fuste combinate cu camasa - cred ca e cea mai adecvata imbracaminte pentru fetele inalte.
kudika_nikole
Postat pe 4 Aprilie 2012 18:19
De la: Ame_li, la data 2012-04-04 16:43:13
De la: Armain, la data 2012-04-04 16:37:14
De la: muza_ta, la data 2012-04-03 18:10:18itti daca ti se rupe de parerile celorlalti, fa exact ce iti place si cum iti place, deci DA tocuri!

E ok, cand am la mine sume mari de bani, o scot cu mine la plimbare daca vine pe tocuri de peste 15 cm.!


pai si nu te baga sub radical ?

Nu conteaza sub ce ma baga, tine loc de bodyguard!
Armain
Postat pe 5 Aprilie 2012 17:53
daca la 1 70 si ceva sunteti inalte eu ce sa mai zic:)) am 1 85 si doar 17 ani :D
Sabina_Maria_1
Postat pe 1 Iunie 2012 13:18
De la: Sabina_Maria_1, la data 2012-06-01 13:18:09daca la 1 70 si ceva sunteti inalte eu ce sa mai zic:)) am 1 85 si doar 17 ani :D



Felicitari,personal,apreciez fetele inalte,,sa practici sport daca iti permiti acest lucru,te va modela surprinzator!!!
MissRainbow
Postat pe 1 Iunie 2012 13:22
In principiu cred ca poti purta orice. Ai un atu urias in fata multor altor fete :) O rochie, blue jeans, cred ca toate vin bine pe tine. Daca esti slaba iti recomand sa porti bluze cu un umar gol, usor largute, cu imprimeuri de tot felul, care sa atraga atentia. Insa rochiile, mai ales acum vara, cred ca sunt cele mai comode. Lungi, scurte, nu conteaza. Sunt practice si usor de asortat cu orice tip de incaltaminte. Mai ales cu incaltamintea cu influente grecesti. Vei fi ca o zeita.
DariaMih
Postat pe 28 Iunie 2012 16:18
aici se pare ca situatia a scapat de sub control fiecare se travesteste dupa bunul plac fiecare se hazardeste dupa nebunia sa va recoman celor care mai aveti putine intelepciune si demnitate sa va retrageti incet spre usi si sa fugiti .
vom remedia situatia cand putem si cum putem .nu este asa usor sa scapi de raie


o zi buna
kudika_10590
Postat pe 28 Iunie 2012 16:27
Buna!Si eu sunt inalta.Am 1.67 si 53 de kg.Te-as sfatui sa te imbraci cu blugi stramti,si eu port foarte des,o bluza sau tricou cum vrei tu dar sa nu fie prea decoltate,si tocuri daca ai vrea.Nu are nimic faptul ca esti inalta si porti tocuri.Te-as sfatui sa porti platforme.Nu te fac asa de inalta si arata ff bine.Sper ca te-am ajutat
Amy_Deny_1
Postat pe 6 Septembrie 2012 17:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rock 9 De la: _dulcik_ 11 Martie 2009 15:46
ruj yves rocher 1 De la: iulia069834 14 Decembrie 2009 16:05
Nu am reusit sa am orgasm 44 De la: antipatica 11 Iunie 2009 23:08
Idei??? 15 De la: butterly 20 August 2008 21:32
buna iubitelor 1 De la: Claryssa_1986 1 Noiembrie 2009 08:30