Setari Cookie-uri

acnee

a folosit cineva proactiv pentru acnee?imi puteti da detalii?
ralucadede
Postat pe 10 August 2008 15:11
buna raluca!eu am folosit proactiv...si inca mai folosesc...si dupa 4, 5 zile a inceput sa se vada rezultatul. aveam pe frunte f.putine cosuri si pe barba mai multe, alea de pe barba mi-au trecut mai greu. (mai apare din cand in cand asa cate unul...)dar oricum mie proactiv mi se pare destul de bun. si tubuletele alea..care la inceput ti se vor parea micute, te tin cam 2 luni si ceva ....cremele chiar mai mult.
anamarianiculae200
Postat pe 2 Septembrie 2008 19:37
buna,fetelor.as vrea sa-mi spuneti si mie de unde pot lua proactiv si cat costa,va rog
cory30
Postat pe 3 Septembrie 2008 10:22
Buna.Si eu am avut aceasi problema ca si tine,acneea.Eram disperata nu mai stiam ce produse sa folosesc,credeam ac nu mai voi scapa niciodata de aceasta problema.Acum pot spune ca nu mai am acnee,desi am luat produsul doar de 1 luna,si sau vazut deja rezultatele..nu prae mai am cosuri.iar acum daca imi mai sparg un cos,nici nu imi mai raman semne ca inainte.Tratamentul este pentru o perioada de 6 luni,eu am abia o luna,si sunt multumita de el,am sa mai fac comanad si pentru urmatoarele luni.Acest produs am auzit ca este din Canada,se numeste Acnezine,sunt niste pastile care se iau una pe zi .Sunt foarte bune,recomand la toata lumea sa foloseasca acest tratament,pentru ca intr-adevar da rezultate.Situl este www.Tratament -antiacnee.ro..acolo am intrata si am facut eu comanda .
gabriela_mary80
Postat pe 5 Septembrie 2008 21:15
Te sfatuiesc sa cumperi Zineryt. Este foarte, foarte bun!
alexutzab
Postat pe 15 Septembrie 2008 14:40
Yupppy! Alexutza!!! De nu stiu cand incerc sa imi aduc aminte numele produsului asta : Zineryt!!! Acum vreo patru ani am avut o nenorocita de accnee cauzata de stres. Mi se intinsese pe toata fata. Am folosit produsul si am scapat!!! Acum, tot pentru acelasi motiv, stressul si unele suparari, am inceput iar sa am problema asta!!! Ma tot gandeam cum se numea produsul asa ca multumesc! Esti o salvatoare de vieti! :)



crisu_maria
Postat pe 6 Octombrie 2008 17:31
si eu tot zineryt recomand, intr-o luna uiti ca ai avut probleme!
DYM
Postat pe 9 Octombrie 2008 23:04
si eu va recomand tot zynerit,usuca cosurile si iti lasa tenul curat,l-am folosit cu ceva ani in urma dar l-am mai recomandat si altor persoane si au fost foarte multumite,succes!
lostangel86
Postat pe 30 Octombrie 2008 09:22
De la: lostangel86, la data 2008-10-30 09:22:25si eu va recomand tot zynerit,usuca cosurile si iti lasa tenul curat,l-am folosit cu ceva ani in urma dar l-am mai recomandat si altor persoane si au fost foarte multumite,succes!



este foarte bun dar al doilea flacon nu-si mai face efectul deoarece tenu se invatza cu solutia..este bun sapunul cu sulf
andrutza90andrutza
Postat pe 20 Noiembrie 2008 21:07
si eu am incercat tot felul de produse...m-am saturat...ma tine de vreun an si ceva -doi si cu orice as da si orice as lua imi trec pe moment..dar cand trec cele de dinainte imi apar altele si altele si tot asa...sapun cu sulf nu am incercat,iau si antibiotice acum(doxiciclina) si ma spal dim si seara cu un gel de la Roche-Posay,Effaclar si dupa ma dau cu o crema din aceeasi gama... Zynerit am avut dara usuca si arde tenul ..se face rosu si sensibil ...e adevarat ca le usuca dar e un dezavantaj ca arde pielea... :(, nu stiu, as vrea sa treaca odata,ma oboseste...
liza24_84
Postat pe 19 Decembrie 2008 13:54
buna, m'ar interesa sa stiu km kt costa zyneritul acela,,sh y am tot o problema ku kosurile k toata lumea de altfel,,,ms mult
ktalynutza
Postat pe 21 Decembrie 2008 15:17
oare de ce toata lumea da sfaturi cum sa tratam efectele??de ce nu nimeni nu da sfaturi cum sa tratam cauza???citeam mai susu o postare in care o d-soara spunea ca a avut acnee din cauza stress-ului...si ca acum 4 ani ia trecut,si de curand ia aparut tot din cauza stress-ului si ca si-a trata acneea...dar cu stress-ul cum ramane???ca se pare ca acesta acnee ai va aparea de cate ori are pb cu stress-ul....sau ma insel?
silviu_m74
Postat pe 21 Decembrie 2008 15:22
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Decembrie 2008 14:17
Eu iti recomand gama Revitol. Intra pe www.revitol.ro . Eu am fost super multumita dupa ce am tinut un tratament de 4 luni cu aceste produse. crede-ma ca merita incercate!
alexandraprecub
Postat pe 8 Ianuarie 2009 16:31
De la: liza24_84, la data 2008-12-19 13:54:45si eu am incercat tot felul de produse...m-am saturat...ma tine de vreun an si ceva -doi si cu orice as da si orice as lua imi trec pe moment..dar cand trec cele de dinainte imi apar altele si altele si tot asa...sapun cu sulf nu am incercat,iau si antibiotice acum(doxiciclina) si ma spal dim si seara cu un gel de la Roche-Posay,Effaclar si dupa ma dau cu o crema din aceeasi gama... Zynerit am avut dara usuca si arde tenul ..se face rosu si sensibil ...e adevarat ca le usuca dar e un dezavantaj ca arde pielea... :(, nu stiu, as vrea sa treaca odata,ma oboseste...


Incearca pentru o perioada, macar 10 zile sa iei vitamina B6 100 mg si o pastila de Zinc de 100mg.Cauza acneii este intotdeauna interioara, este un dezechilibru in corpul tau.Poate fi stres, poate fi poluare, poate fi alimentatie dar atunci nu e acnee, este o forma alergica temporara care se poate rezolva si din exterior.

Desigur ca si vitamina A si vitamina E ajuta sau chiar o multivitamina, dar sfatul meu (l-am experimentat, crede-ma) este sa incerci combinatia B6-Zn.
Succes!
micabis
Postat pe 8 Ianuarie 2009 19:52
De la: lostangel86, la data 2008-10-30 09:22:25si eu va recomand tot zynerit,usuca cosurile si iti lasa tenul curat,l-am folosit cu ceva ani in urma dar l-am mai recomandat si altor persoane si au fost foarte multumite,succes!


va rog mult sa imi spuneti si mie cum se face exact tratamentul cu zynerit. Am pe cineva care are probleme cu acneea si se trateaza cu zynerit dar ii usuca foarte tare pielea aproape ca nu pot sa ma uit de mila ce imi este. Problema este ca si barbieritul afecteaza... mi-a spus ca a mai folosit odata in vara zynerit si ca a fost ok, dar acum arata foarte rau, el zice ca o sa-i treaca dar la felul in care se prezinta tenul lui acum eu sunt sceptica. Spuneti-mi daca ar trebui sa fie folosit impreuna cu o crema ceva care sa fie aplicata dupa...pt ca efectul mi se pare dezastruos, agreseaza tenul foarte mult.

Postat pe 20 Februarie 2009 12:24
mai fetelor sunteti intrebate cat costa raspundeti si voi...
everything_for_you
Postat pe 7 Iunie 2009 19:28
De la: everything_for_you, la data 2009-06-07 19:28:48mai fetelor sunteti intrebate cat costa raspundeti si voi...


Buna, mai zinerit costa in jur de 30 ron, in functie de farmacie... ideea e ca functioneaza la inceput, uscand cosurile, iar apoi dupa ce tenul se obisnuieste cu solutia nu isi mai face efectul, asta am patit eu dupa vreo 2 -3 luni de tratament,in urma cu cativa ani. Apoi am rev dupa o perioada de vreo 2 ani si nu si-a mai facut efectul. Solutia se prepara conform instructiunilor din interior si se aplica dim si seara pe tenul curat, fara alte creme sau ceva de genul. Dezavantajul e ca trateaza doar pe moment si la exterior....desigur se va consuma solutia timp de 3 sapt de la prima aplicare, apoi nu mai este indicat sa se foloseasca pe ten.
tina_87
Postat pe 8 Iunie 2009 21:53
Daca ai acnee vulgara, cel mai bine ar fi sa folosesti zynerit combinat cu Isotrexin sunt cele mai bune pt acnee
Aphrodite
Postat pe 8 Iunie 2009 21:57
si pe mine m ar interesa cateva detalii legate de proactiv...am deschis un subiect PRO ACTIV la produse cosmetice..pt cei interesati de acest subiect si pt cei care au folosit si pot sa ne spuna cate ceva despre produs...eu una nu mai stiu ce sa fac sa scap de acnee..:(((
Deutza_Deyu
Postat pe 29 Iunie 2009 16:18
de proactiv am auzit acum cativa ani la televizor (teleshopping). despre zinerit pot sa spun ca nu e bun pt persoanele cu pielea uscata. eu am pielea mixta si cand m-am dat cu zinerit mi s-a uscat pielea in asa hal ca aveam cojite si nici cosurile nu se uscau. pentru acnee si nu numai am descoperit o crema adusa din Anglia: Eumovate Cream, contine antibiotic si usuca cosul imediat, dar se aplica doar pe zonele afectate. este contraindicata pt acneea vulgara si rozacee.
poate aveti vreo ruda pe acolo sa va faca rost de ea
alexia11
Postat pe 9 Iulie 2009 21:14
Sunt multe produse pe piatza, dar daca nu stii care ti se potriveste, poti sa-ti faci mai mult rau decat bine... Cel mai bine ar fi sa mergi la un dermatolog, el va sti ce-i mai bine pentru tenul tau ...
Eu mi-am facut niste analize la Cantacuzino, si motivul aparitiei acneei mele se pare ca este alimentatia incorecta( prajeli, etc)
S-a recoltat dintr-un cosuletz si de acolo s-au facut analizele... Pe baza lor mi-au facut o solutie speciala, care mi-a fost administrata intravenos...
A dat rezultate... acum tenul meu e curat... dar cand exagerez cu junk food mai apar cosuletzele..
Depinde de fiecare...
deuzza
Postat pe 10 Iulie 2009 14:55
Cosurile apar din cauza sebumului. Daca am face ceva ca acel sebum sa nu fie intr-o proportie asa mare, poate ca s-ar mai rezolva din problemele astea ce tin de acnee.

kudika_1001940
Postat pe 24 Februarie 2016 11:53
Buna fetelor, vad ca se discuta aici despre aceeasi problema pe care o am si eu 😢 am o intrebare... am luat anticonceptionale timp de 3 luni pt acnee dar in aceasta perioada menstruatia nu a venit deloc. Dupa ce le am intrerupt a venit normal. Care poate fi cauza? Deoarece as vrea sa le iau din nou...
Izabela_Stoica_1
Postat pe 25 Februarie 2016 21:59
folosesc produsele de la Murad. Foarte bune, recomand!
LolaBella
Postat pe 10 Martie 2016 21:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tratamente facial care 5 De la: Ana_Prode_1 12 August 2016 12:31
Acnee !!!:( 4 De la: Fabiana_Koszta_1 21 Iunie 2016 02:27
produse clinians 5 De la: AvocatCuculis 6 August 2015 11:52
cursuri de cosmetica 1 De la: aleexa29_yahoo_com 6 Septembrie 2010 13:24
Recomandare crema antiimbatrinire 1 De la: kudika440098 21 Septembrie 2011 21:36