Setari Cookie-uri

am tenul foarte uscat

ce sa fac? nu pot sa ma dau cu fond de ten, ma ustura cand ma dau cu crema....
Ginutza03
Postat pe 22 Decembrie 2008 12:38
incearca creme speciale pentru ten sensibil, bea mai multa apa si cauta pe net ceva masti naturiste (cu lapte, castraveti, etc.)
multa bafta!
ecce_cortex
Postat pe 6 Ianuarie 2009 19:22
De la: Ginutza03, la data 2008-12-22 12:38:20ce sa fac? nu pot sa ma dau cu fond de ten, ma ustura cand ma dau cu crema....

Nu ar strica sa mergi la dermatolog...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 6 Ianuarie 2009 19:35
Incearca o masca cu galbenus de ou, ulei de masline si miere.
micabis
Postat pe 8 Ianuarie 2009 20:10
draga Ginutza,aceeasi pb o aveam si eu,am incercat toate cremele posibile pt ten uscat ,loreal,garnier si multe altele destul de scumpe dealtfel.chiar ultima oara mi-am luat vichi pt ten uscat(am zis sa-mi iau si eu o crema scumpa na) si am avut numai probleme.ma ustura fata si dupa doua zile m-am iritat groaznic.cea mai buna crema care pentru mine este extraordinara este crema Nivea aia la cutie de tabla.super super buna-incearc-o.un alt aspect f important il constituie demachierea.am de la loreal demachiant crema pt ten uscat si simt ca-mi hidrateaza fata f bine,dupa care aplic crema.cu mult timp in urma am mai folosit o crema f buna de la plafar APIDERMIN,este tot pt ten uscat si este cu laptisor de matca.amandoua cremele sunt f ieftine.pana in 10 lei.deci nu intotdeauna ceea ce este scump este si bun pt noi.incearca,cremele astea 2 si astept sa-mi spui ce parere ai. si ar fi bine sa incerci si demachiantul.sper sa-ti fie de folos ps intotdeauna sa te dai cu crema inainte de fond de ten.ASTEPT RASPUNS
anuska
Postat pe 9 Ianuarie 2009 12:09
Acelasi gen de ten am si eu. Iti recomand "cicatrizin" unguent de la TIS, este un unguent ce contine tataneasa, sunatoare, musatel si sunatoare. Este super!!!
carinio10
Postat pe 11 Ianuarie 2009 19:21
Si eu am aceeasi problema si am incercat o gramada de chestii naturale si nu numai: creme Avene, Korres, etc. Nimic nu are efect. Pielea mi se usuca si chiar se descuameaza in unele zile. Heeeeelp!
tint
Postat pe 12 Ianuarie 2009 17:17
bepanthene crema si nivea( de-aia obisnuita), dar nu numai o data pe zi, ci de fiecare data cand iti verifici pielea si o simti uscata la atingere.
googoodoll
Postat pe 12 Ianuarie 2009 18:23
uitasem , fara sapun pe fata, cureti cu sevetele umede, din cele pt bebelusi :)
googoodoll
Postat pe 12 Ianuarie 2009 18:24
Incearca si acest produs si nu vei mai avea probleme cu tenul uscat.Rezultate vizibile de la prima aplicare.

DR. Harris`Original DermalMagic
exfoliator si hidratant

DR. Harris`Original DermalMagic se bazeaza pe un procentaj ridicat de substante active din plante (aloe vera, iarba de mare, salvie, macese, musetel) cu un puternic potential antioxidant, antiinflamator si cicatrizant.
Ingredientele active neutralizeaza radicalii liberi fiind eficiente în regenerarea celulelor pielii si incetinirea procesului de îmbatrânire prematura, pielea devine mai tonica, sanatoasa si radianta.

Acest produs este 100 % natural, contine substante active si extracte naturale.
Se foloseste cu succes si pentru alte afectiuni ale pielii : acnee, eczeme si rash cutanat, psoriasis, piele sensibila si foarte uscata, pete specifice varstei.

DR. Harris`Original DermalMagic efecte :

-întarzie aparitia prematura a semnelor de imbatranire si reduce vizibil semnele de varsta si stres deja existente, reducând evident si adancimea ridurilor.
- pielea va fi mai elastica, cu o textura ferma si catifelata.
- se imbunatatesc problemele de pigmentatie, redând pielii aspectul luminos si uniform.
- pielea uscata, subtiata, care sufera datorita factorilor de mediu si stres, este rapid reabilitata.
- cicatrici, semne cum ar fi semnele post-acneice sau post-operatorii se diminueaza
- exfoliaza si netezeste in acelasi timp pielea
-curata tenul in profunzime si ajuta la indepartarea celulelor moarte
- efect imediat de lifting
-activeaza circulatia la nivelul pielii
-efect intensiv de hidratare
- amelioreaza efectele psoriasisului, eczemelor si rash-ului cutanat

Indicatii: se aplica de 2 ori/zi timp de 2 saptamani si apoi o singura data pe zi, de regula seara.
Recomandat tuturor tipurilor de ten pentru intretinerea zilnica.

Compozitie:
Exfoliator: Aloe Vera, , Polyvinyl Crystalline, Extract de Iarba de Mare, Triclosan, Acid Pantothenic, Extract de Salvie, Extract de Musetel, Extract de Macese, Methylparaben.
Hidratant: Aloe Vera Gel, Sorbitol, Acid Pantothenic, Acid Nicotinic, vitamina B5

Valabilitatea produsului este de 3 ani
Este Avizat de Ministerul Sanatatii din Romania

Tara de origine SUA
Tel:0744154853/ 0740104364
romdesimed@gmail.com
romdesimed
Postat pe 13 Ianuarie 2009 15:27
Nivea e f buna pt ten uscat.Asta folosesc si eu.Si mai folosesc o crema facuta din coco butter de la palmers COCOA BUTTER FORMULA.Sper sa se gaseasca pe piata acolo ca eu locuiesc in londra .Am icercar si eu cite si mai cite scumpe creme si nimic dar nivea si coco butter calumea.
Ma mai spal si cu ceai de musetel si mai pun si niste avocado frecat pasta pe fata.Iti face un ten minunat
ballerrina
Postat pe 20 Ianuarie 2009 11:39
ce prostii pot sa citesc..niciodata sa nu folosesti servetele de bebelusi .Ele nu contin demachiant .Trebuie sa folosesti un demachiant gras. Eu am si de la Garnier-pt piele sensibila , dar folosesc in acelasi timp si unul de la Elmiplant , cu unt de shea. Este foarte foarte bun. Dimineata , folosesc o crema de fata , Aqualia Thermal FIX2 . Este prima crema care am folosit-o iarna si fata nu mi s-a descuamat .In fiecare iarna am avut probleme asa . Doar cu crema asta am si eu fata hidratata. Seara , dupa demachiere , folosesc Garnier -Nutritionist . Am tenul uscat de cand ma stiu .Cele doua creme pe care le folosesc acum , pot sa spun ca sunt mai bune decat orice am folosit pana acum. La tenul cu pete de roseala , care te si mananca , poti folosi crema de nalba , este foarte buna .
alinamaria12
Postat pe 19 Februarie 2009 10:18
De la: Ginutza03, la data 2008-12-22 12:38:20ce sa fac? nu pot sa ma dau cu fond de ten, ma ustura cand ma dau cu crema....



Foarte bun este tratamentul cu Dermal Magic (exfoliator si gel hidratant)- este natural cu o concentratie foarte mare de substante active din plante (aloe vera, iarba de mare, musetel, salvie, macese. Acest produs ajuta la eliminarea pielii uscate, degradate, regenerarea acesteia si hidratarea intensiva a tenului...


In cazul tau e bine sa nu folosesti fond de ten...foloseste o pudra autobrozanta si e mult mai bine sau incearca un fond de ten hidratant (eu folosesc un fond de ten "sephora"hidratant, non comedogen...care nu-mi usuca tenul si nici nu imi da aspectul acela de masca....)


SUCCES!
romdesimed
Postat pe 20 Februarie 2009 11:57
si eu am probleme din acestea si nimic nu merge. cel mai bine imi fac compresele cu ceai de galbenele si apa termala de la avene. in rest ...creme...niciuna nu merge
din_suflet
Postat pe 23 Aprilie 2009 19:53
De ce nu incerci crema-unguent FAVIDERM FVS 4 de la FAVISAN?.ESTE FOARTE BUNA SI ESTE 100% NATURALA !
kropp
Postat pe 4 Mai 2009 17:08
POTI INCERCA SI UNTUL DE SHEA.PENTRU TENUL TAU USCAT,.

http://untuldeshea.wordpress.com/
kudmr
Postat pe 22 Aprilie 2010 14:52
De la: tint, la data 2009-01-12 17:17:20Si eu am aceeasi problema si am incercat o gramada de chestii naturale si nu numai: creme Avene, Korres, etc. Nimic nu are efect. Pielea mi se usuca si chiar se descuameaza in unele zile. Heeeeelp!


bine macar ca tu ai ten uscat! al meu e mixt. e ceva groaznic sa ti se descuameze obrajii din cauza vremii aleia imposibile gen cum era pana acum ceva timp, insa restul fetei sa fie lucios. incearca sa folosesti prduse apartinand aceleiasi game, demachiant+lotiune tonica+ihdratare. eu de curand am reusit sa scap de obrajii mei uscati si descuamati (si am echilibrat si zonele 'grase') aplicand cateva zile metoda de mai sus (personal folosesc gama beatycycle earth) si pielea arata mai bine, aproape a 'trecut'.
Laurelin
Postat pe 28 Aprilie 2010 00:21
bine v'am gasit!!...vreau sa va spun k si eu am acelas tip de ten..adik fff uscat ...si din nefericire nu am stiut cum sa'l ingrijesc ..si in timp am facut cuperoza....cu care ma kinui de cativa ani....cel mai simplu remediu naturist pe ten uscat este -uleiul de masline-./...acum am vazut k au aparut pe piata pruse le la TIS farmaceutic...sunt fff bune si pe baza de plante...vi le recomand cu drag...si va doresc numai bn...aveti grija de tenul vostru
adriana_vl
Postat pe 2 Mai 2010 11:22
si ink cv ..am uitat sa va spun ...folositi crema cu factor de protectie mare adik 40 k sa fiti siguri k nu se descuameaza pielea de la conditiile climatice (cald, frig)...
adriana_vl
Postat pe 2 Mai 2010 11:25
Fetelor,

Daca va pasioneaza make-up-ul, daca vreti sa invatati cum sa realizati machiaje pentru orice ocazie fara a plati taxe de sute de euro pe cursuri de specialitate, sau daca aveti nevoie de vreun sfat in ceea ce priveste make-up-ul potrivit voua, va astept pe http://ancabuzeamakeup.blogspot.com

O zi frumoasa!
anca_buzea
Postat pe 25 Mai 2010 21:20
Fetelor,

Daca va pasioneaza make-up-ul, daca vreti sa invatati cum sa realizati machiaje pentru orice ocazie fara a plati taxe de sute de euro pe cursuri de specialitate, sau daca aveti nevoie de vreun sfat in ceea ce priveste make-up-ul potrivit voua, va astept pe http://ancabuzeamakeup.blogspot.com

O zi frumoasa!
anca_buzea
Postat pe 25 Mai 2010 21:20
De la: Laurelin, la data 2010-04-28 00:21:21
De la: tint, la data 2009-01-12 17:17:20Si eu am aceeasi problema si am incercat o gramada de chestii naturale si nu numai: creme Avene, Korres, etc. Nimic nu are efect. Pielea mi se usuca si chiar se descuameaza in unele zile. Heeeeelp!


bine macar ca tu ai ten uscat! al meu e mixt. e ceva groaznic sa ti se descuameze obrajii din cauza vremii aleia imposibile gen cum era pana acum ceva timp, insa restul fetei sa fie lucios. incearca sa folosesti prduse apartinand aceleiasi game, demachiant+lotiune tonica+ihdratare. eu de curand am reusit sa scap de obrajii mei uscati si descuamati (si am echilibrat si zonele 'grase') aplicand cateva zile metoda de mai sus (personal folosesc gama beatycycle earth) si pielea arata mai bine, aproape a 'trecut'.


Buna, Laurelin

Si eu ma confrunt cu problema tenului mixt si nu stiu cum sa o mai tin sub control. Fruntea luceste, iar sprancenele, santurile nazale, obrajii si chiar pielea scalpului se descuameaza si au un aspect jalnic. Te referi la gama "Beautycycle Earth" de la Amway? Nu am folosit niciodata produse Amway si nici nu stiu de pe unde se mai pot procura. Am cautat pe internet denumirea dupa ce am citit postarea ta din acest topic. Multumesc anticipat.
kudika_960561
Postat pe 15 Aprilie 2014 12:05
De la: Ginutza03, la data 2008-12-22 12:38:20ce sa fac? nu pot sa ma dau cu fond de ten, ma ustura cand ma dau cu crema....
nivea
NEGRUTTTT
Postat pe 23 Aprilie 2014 17:18
eu mi-am rezolvat problemele cu tenul uscat cu Revidox. Nu este doar pentur ten, un un supliment mai complex, dar asta e unul din beneficii. Rezultatele nu s-au vazut de pe-o zi pe alta asa cum promit toate cremele minune, abia dupa vreo doua luni de luat zilnic cate o pastila, tenul mi-a devenit mult mai luminos si pielea mai ferma, nu se mai vedea machiajul dupa cateva ore ca si cum se descuama. Eu l-am luat la recomandarea medicului dermatolog si mi-a reglat o gramada de chestii. Il iau de aproape un an acum si am scapat si de oboseala cronica, nu mai racesc asa des, mi-a reglat si sistemul imunitar. Oricum primele rezultate se vad la nivelul tenului si apoi asupra intregului organism. Am aflat acum cateva zile si de cremele ox, din aceeasi gama, le-am incercat si imi place ca imi hidrateaza tenul fara sa-l incarce.
kudika_974607
Postat pe 6 Octombrie 2014 12:47
untul de shea ajuta foarte mult tenul uscat si mai este si uleiul de argan care face minuni. in plus puteti combina cu o crema de la bioderma.si multe masti facute in casa. succes
ioanamariaradu
Postat pe 13 Octombrie 2014 17:52
Am incercat si eu uleiul de argan, mi-a placut textura pe care avut-o tenul dupa ce l-am aplicat, doar ca efectele la mine au fost de scurta durata si pielea si-a pierdut din nou elasticitatea a doua zi. Avantajul terapiei inout Revidox (capsule +crema de fata si de ochi) este ca rezultatele sunt pe termen lung si ridurile se reduc vizibil, lasand curata mai ales zona din jurul ochilor care este cea mai afectata de oboseala. Resveratrolul 100% biodisponibil continut, extractul de rodie si selenium actioneaza direct la nivelul celulelor, ajutand la regenerarea mult mai rapida a acestora.
kudika_974607
Postat pe 23 Octombrie 2014 16:17
Hidratarea corespunzatoare este foarte importanta in intretinerea tenului,la care se voar adauga cremele hidratante de zi si de noapte!!!
kudika_15804
Postat pe 24 Octombrie 2014 10:23
Cea mai noua oferta de lucru! Foarte multi oameni s-au convins de seriozitatea noastra! NU este necesara niciun fel de experienta! Oferim curs gratuit si complet de instruire de la zero! Selectam urgent dezvoltatori de proiect pentru piata nationala si mondiala. Plata castigurilor realizate este garantata prin contract legal. Se lucreaza part-time (in timpul liber) sau full-time, la alegere. Cerem seriozitate maxima si dorinta de a invata ceva absolut nou si de viitor. Va oferim alte detalii dupa ce trimiteti textul ”Info” la adresa de email: luminitace@yahoo.com

kudika_980918
Postat pe 7 Februarie 2015 10:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cicatrici post-acneice 3 De la: CristiannaS 8 Aprilie 2016 19:17
Xantelasme 3 De la: acida2008 26 Mai 2009 09:39
mai cresc genele??? 39 De la: kudikroxy 4 Ianuarie 2016 12:28
Puncte negre 20 De la: MsDelilah_ 12 Septembrie 2010 22:13
Hi! 12 De la: Raluca_SA 22 Septembrie 2009 04:08