Setari Cookie-uri

care sunt tendintele?

Buna! Poate sa ma ajute cineva? Trebuie sa ma duc la o nunta si nu stiu ce mai este actual in manichiura. Se mai poarta unghiile lungi? Acum le am lungi, dar ma gandeam sa le scurtez si sa le dau cu oja rosie sau visiniu. Mai este actual? daca nu, ce pot incerca?
eu_lorelei
Postat pe 12 August 2008 15:47
mie una`mi plac unghiile ceva mai scurte shi ingrijite... conteaza shi ceea ce-tzi place tzie...dar eu ash opta pt unghii mai scurtutze shi un roshu sau vishiniu. depinde shi de culoarea rochiei...
ankutzikaa
Postat pe 12 August 2008 16:16
Eu spun ca unghiile lungi nu mai sunt la moda..
Niciodata nu mi-au placut in mod special, deoarece mi se par de prost gust si destul de neigienice..
Insa anul asta sigur nu sunt la moda! Se poarta unghiile scurte, patrate sau rotunjite(preferabil) , lacuite cu oja de culoare inchisa sau electrizanta. Acel liliachiu inchis arata bestial.. rosu, in toate nuantele lui( mie imi place rosu-coral si purpuriu) .. portocaliu.. si orice altceva iti place tie.
Sa nu uit.. culori mate, nu sidefate.

Postat pe 12 August 2008 21:11
Camelia , vad ca esti din Bucuresti , asa ca mergi la unul dintre saloanele lantului Perfect Nails si o sa aiba grija fetele de acolo sa iti faca o manichiura de vis...sunt experte Daca vrei ultima fitza in materie de unghii , incearca unghiile lungi si ascutite , dar eu una nu m`am putut adapta , parca nu ma prinde stilul Eu personal ador manichiura french care merge oricand si da eleganta indiferent de cum esti imbracata. Uneori ma mai rasfat si cu un mic stras pus in special pe degetul inelar. Distractie placuta la nunta !
Kittynelle
Postat pe 14 August 2008 22:18
SI EU PREFER MANICHIURA FRENCH CU UN MIK DESEN DE OBICEI MERGE LA ORICE OCAZIE SI ESTE MEREU LA MODA! IN GENERAL PREFER ACEEAS CULOARE DE OJA LA MAINI SI LA PICIOARE . PUN PE UNGHIA DE LA DEGETUL MARE AL PICIORULUI UN DESEN DESTUL DE FINUT.
alexandra20066
Postat pe 19 August 2008 04:24
eu mereu am preferat unghiile scurte sunt mult mai practice.intr-un timp le-am avut si eu destul de lungi,dar nu foarte mult incepusera sa ma scoata din sarite nu puteam face nimic acum le prefer scurte date cu lac incolor,oja roz pal sau rosie...si arata foarte feminin si ingrijit

Postat pe 22 August 2008 21:16
Da..si eu optez tot pt unghiutele mai scurte..cu o oja mai inchisa!e chiar super finut,si am auzit si barbati care spun lucru asta!
For_life
Postat pe 8 Septembrie 2008 11:37
Buna,

Poti incerca manichiura frantuzeasca, este foarte placuta si da o tenta de elegant indiferent de tinuta pe care o ai. Bye

Postat pe 13 Octombrie 2008 10:12
PALM Saloon&SPA - O oaza de liniste in centrul frumusetii tale! Manichiura, Pedichiura, Cosmetica, Masaj, Impachetari, Ritualuri SPA, Aerobic, Tae Bo, Pilates, Body Dance, Sauna. PROMOTIE!! 15% REDUCERE LA ORICE SERVICIU!!! Va asteptam!!!www.palmsaloon.ro
palmspa
Postat pe 14 Octombrie 2008 18:00
mie nu imi plac nici foarte scurte..... la ultima nunta la care am fost am avut unghiile cam ce 4-5 mm si o manichiura french, dar deasupra dat un lac cu nuante usor sidefate...un usor bleu-lila, asortat cu rochia (bleu sidefat).... acum am unghiile d emarime medie si date cu oja roz+cate o floricica mica pictata :D as pune si o poza, dar e cam tarziu si mi-e cam greu ;))
mimish
Postat pe 18 Octombrie 2008 23:24
unghiile mari sunt baza:)) sunt sexy dau bine atata timp cat sunt ingrijite
alina_luminita
Postat pe 19 Decembrie 2008 14:15
Eu nu suport sa stau cu unghiile taiate din carne, nu le tin asa decat daca e nevoie neaaparat, daca se rup mai multe, dar nici foarte lungi, de marime medie, sunt si frumoase si practice, forma ovala se potriveste mai mult persoanelor cu degete putin mai groase, le face sa para mai subtiri, si forma patrata se potriveste degetelor subtiri.
Culoarea se alege in functie de haine, si/ sau de machiaj si ruj.
my_melody
Postat pe 8 Ianuarie 2009 12:46
Aplicare UNGHII FALSE Bucuresti/Militari :

-> unghii false gel , pret 100ron+model

-> protectie pentru unghia naturala ( aplicare gel ) , pret 50-70 ron+model

-> model french cu tips french , pret 100 ron

-> model french ,constructie de gel 100 ron

-> intretinere (2-3 sapt) -60ron+model;
inlocuire unghie rupta 7ron

-> aplicare strass 1-2ron/buc ,sclipici, flori uscate 5 ron/buc

-> inlaturare gel 40 ron

GEL-URILE FOLOSITE SUNT IMPORTATE DIN S.U.A , GARANTEZ CALITATE 100%
Te astept acum, vino sa oferi mainilor tale un look de invidiat odata cu venirea primaverii !!! OFERTA SPECIALA PANA LA 8 MARTIE: 10% REDUCERE ! TE ASTEPT!! 0726.467.402 ; id yah: nasty_kat2004. http://fashion-nails.hi5.com BUCURESTI-MILITARI
nasty_kat2004
Postat pe 13 Februarie 2009 18:12
BUNA.AM NEVOIE DE UN SFAT.TREBUIE SA MERG LA O NUNTA.AM O ROCHIE ROSIE CU COMBINATIE NEGRE SI NU STIU CE SA AS PUTEA SA O ACCESORIZEZ.MA PUTETI AJUTA?MULTUMESC
ius23
Postat pe 18 August 2011 12:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Manichiura/Pedichiura cu pestisori 10 De la: Dor_a 7 Octombrie 2009 12:37
tipsuri pentru unghii false! help! 4 De la: 10nails 16 Octombrie 2009 23:27
recomandare 4 De la: elena15manu 3 Septembrie 2009 17:57
Vrei sa ai manichiura care atrage toate privirile? 33 De la: blazenetwork 5 August 2010 15:02
buna 3 De la: alealexut 28 Martie 2012 15:43