Setari Cookie-uri

metode mai simple pt grabirea bronzului???

Sunt si eu curioasa ce metode "babesti" folositi pentru a obtine un bronz cat mai rapid si mai frumos? am auzit ca berea si uleiul de masline fac minuni...in privinta cremelor, nu le-am incercat, pt ca majoritatea sunt scumpe si nici nu stiu daca au efectul dorit.
skorpyo
Postat pe 20 August 2008 23:25
Eu am folosit mult timp ulei de masline,capeti un bronz extraordinar de frumos,nimic de zis in privinta asta.Dar trebuie sa te gandesti la faptul ca uleiul nu iti ofera protectie deloc.Am tras o sperietura mare vara asta cu o alunita care mi s-a rupt,si brisc am devenit ffffoarte atenta cu alunitele mele(am f. multe) si cu expunerea lor la soare

Personal te sfatuiesc sa folosesti o crema cu protectie,nu sunt deloc scumpe,avand in vedere ca e sanatatea ta la mijloc.Intr-adevar,dureaza mai mult sa t bronzezi cu protectie,dar bronzul va dura mai mult,si va fi mai sanatos .Aaaa,era sa uit,o crema aplicata dupa ce ai ajuns acasa de la plaja,va da un efect calmant!
si un bronz placut,chiar daca e septembrie

Postat pe 11 Septembrie 2008 03:59
dar ce parere aveti de bronarea artificiala.cea de la solar?Eu d ex am inceput sa ma duk la solar de vreo 3 saptamani!nu vreau sa ma fac neagra dar totusi sa prin putina culoare.stiu ca sunt ogramada de rescuri dar asta este...ce sfaturi ce creme ..credti ca trebuie folosite pt la solar si dupa?ast parerile voastre
Codrynna
Postat pe 26 Ianuarie 2009 13:53
eu folosesc Dove crema hidratanta cu autobronzant. e sigura si daca iti faci pilling o data pe saptamana nu faci pete.
emmannuela
Postat pe 26 Ianuarie 2009 14:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TUND si COAFEZ acasa cu doar 15 lei in Cluj Napoca 1 De la: stracciatella 18 Noiembrie 2009 12:01
salon de bronzat/solar 1 De la: lore_grl 1 Februarie 2009 19:52
SONDAJ DE OPINIE 43 De la: ecce_cortex 27 Ianuarie 2009 00:01
placa bioionic 1 De la: miriam29 10 Februarie 2009 16:51
Buna sa va fie inima! 1 De la: Lyvyus 24 Septembrie 2009 14:53