oare sa renunt?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent oare sa renunt?: (5 din 1 vot)

Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
Florriss Avatarul lui Florriss

5 mesaje
Oras: bucuresti

Fetelor, cateva sfaturi mi-ar fi de ajuns...acum 1 an si ceva am refuzat un tip f misto in ideea ca nu m-as potrivi cu el! Anul acesta am fost eu cea care l-a cautat..si am fost impreuna o perioada. Doar ca dragutul de el omisese sa-mi spuna ca are o prietena in Dubai (unde a stat o perioada), mi-a spus de-abia cand tipa urma sa vina in Romania peste vara. Eu am pus capat, el a spus ca nu se termina, am mai vb prin mesaje, tipa a venit, a si plecat...Dar eu l-am cautat iar, doar ca de data aceasta pt a ma ajuta sa ajut un prieten. Ne-am vazut, el se simte in continuare atras de mine, mie imi place, dar ma simt vinovata! Adica nu stiu daca ar putea fi doar al meu....Pt prima data mintea imi spune sa renunt, sa nu merg inainte!
Raporteaza abuz de limbaj
luke_at_me Avatarul lui luke_at_me

47 mesaje

asculta-ti inima.. da cele mai bune sfaturi:) .. si in leg cu tipa din dubai.. de ce nu vb cu ea..sa termine tot? avand in vedere ca e atras de tine.. ce atata joaca.. nu esti tu de vina aici.. ci el.. el trebuie sa aleaga.. ar fi dragut sa o faca mai repede
http://ralucaboboc.wordpress.com

5 mesaje

poate pt ca ea reprezinta mai mult pt el...chiar nu stiu! de fiecare data m-am ghidat dupa inima si am dat gres. poate ca e timpul sa-mi ascult ratiunea....
luke_at_me Avatarul lui luke_at_me

47 mesaje

hmm..de ce sa zici..poate..si sa nu stii sigur.. vb serios cu el si vezi ce faci.. dupa discutie vezi ce iti spune si ratiunea si inima.. ia in considerare aman2..si vei vedea ca va fi bine..eu cel putin asa sper.. multa bafta
http://ralucaboboc.wordpress.com
Kittynelle Avatarul lui Kittynelle

920 mesaje

Florriss , este bine sa pastrezi un echilibru intre inima si ratiune.Dragoste dragoste...dar de preferinta , nu prea multa suferinta...stii cum e.E foarte important sa ai lucrurile clare...ca unui barbat poate ii convine sa fie cu amandoua..la ce`i strica lui sa aiba una aici si alta in Dubai?! Cred ca ar trebui sa rezolvi cumva , sa discuti cu el sa vezi ce alege...si daca ea e mai importanta , atunci nu are rost...desi in cazul acestor barbati , cred ca importanta si`o pastreaza pt ei insisi .
"Nu stiu pentru cine scriu, dar stiu de ce scriu. Scriu ca sa ma justific. In ochii cui? Am spus-o deja, dar infrunt ridicolul de a mai spune-o o data: in ochii copilului care am fost." Octavian Paler - Desertul pentru totdeauna (I simply adore him!!!)

5 mesaje

cred ca a fost un semn sa ma iau dupa ratiune...e prima data cand mi s-a intamplat sa stiu ca trebuie sa renunt! a omis sa-mi spuna ca tipa vine in Romania....asta e!
Fosta membra Kudika.ro
si eu cred ca ar trb sa asc ratiunea.
daca nu se desp de ea...nu cred ca are sens
cand vine ea, te lasa pe tine deoparte.
cum te face sa te simti?
meriti asta ??
lorelay_me Avatarul lui lorelay_me

90 mesaje

si daca nu te sacrifici tu, se sacrifica alta mandra.... ... esti constienta ca te-a dat la o parte pentru araboaica focoasa?!..inseamna ca ea cantareste mai greu decat tine ori alta domnisoara mioritica. depinde ce vrei tu in momentul de fata...amuzament ori distractie
lorelay_me Avatarul lui lorelay_me

90 mesaje

si daca nu te sacrifici tu, se sacrifica alta mandra.... ... esti constienta ca te-a dat la o parte pentru araboaica focoasa?!..inseamna ca ea cantareste mai greu decat tine ori alta domnisoara mioritica. depinde ce vrei tu in momentul de fata...amuzament ori relatie serioasa :D
fluturas_roz Avatarul lui fluturas_roz

2 mesaje
Oras: brasov

Cred ca intr`adevar ar trebui sa iti asculti ratiunea...
Parerea mea este ca daca...incerci sa continui...nush..nu faci decat sa te amagesti pe tine ca totul e ok..
E greu sa renunti..mai ales daca tii mult la el...dar sunt sigura ca o sa gasesti puterea necesara de a trece peste orice!

Mult succes
miki51 Avatarul lui miki51

15 mesaje

ca sa te ajute sa hotarasti ,ar fii indicat sa schimbi rolurile. incearca sa fii prietena lui din DUBAI,cum te-ai simtii? cum te simti sa fii a terta persoana? te multumesc frimiturile? esti singura in masura sa stii ce -ti doresti. TOTUL SAU NIMIC? pe de alta parte , retine.... NIMENI SI NICIODATA NU -SI V-A CONSTRUI FERICIREA PE SUFERINTA ALTUIA
Fosta membra Kudika.ro
Va urez un an nou fericit! Si toate dorintele frumoase, sa vi se implineasca!
Ofer consultanta in carti si tarot. Astept mesaje pe privat. Referinte:http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20618/Cafeneaua -lui-Cassey.html... http://cassey-tarot.blogspot.com/ Magazin online de bijuterii si decoratiuni interioare: http://artbijoux.ablog.ro/ Vizionati "ZEITGEIST - ADDENDUM", ar trebui sa va dea de gandit...
Fosta membra Kudika.ro
De la: Florriss, la data 2008-08-23 13:23:23Fetelor, cateva sfaturi mi-ar fi de ajuns...acum 1 an si ceva am refuzat un tip f misto in ideea ca nu m-as potrivi cu el! Anul acesta am fost eu cea care l-a cautat..si am fost impreuna o perioada. Doar ca dragutul de el omisese sa-mi spuna ca are o prietena in Dubai (unde a stat o perioada), mi-a spus de-abia cand tipa urma sa vina in Romania peste vara. Eu am pus capat, el a spus ca nu se termina, am mai vb prin mesaje, tipa a venit, a si plecat...Dar eu l-am cautat iar, doar ca de data aceasta pt a ma ajuta sa ajut un prieten. Ne-am vazut, el se simte in continuare atras de mine, mie imi place, dar ma simt vinovata! Adica nu stiu daca ar putea fi doar al meu....Pt prima data mintea imi spune sa renunt, sa nu merg inainte!

eu nu la-s ierta!!! eu nu pot accepta asa ceva!! asta pt mine inseamna ca nu ma stimeaza cel putin ca persoana, ne mai vb de iubita!!!
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

De la: Florriss, la data 2008-08-23 13:23:23Fetelor, cateva sfaturi mi-ar fi de ajuns...acum 1 an si ceva am refuzat un tip f misto in ideea ca nu m-as potrivi cu el! Anul acesta am fost eu cea care l-a cautat..si am fost impreuna o perioada. Doar ca dragutul de el omisese sa-mi spuna ca are o prietena in Dubai (unde a stat o perioada), mi-a spus de-abia cand tipa urma sa vina in Romania peste vara. Eu am pus capat, el a spus ca nu se termina, am mai vb prin mesaje, tipa a venit, a si plecat...Dar eu l-am cautat iar, doar ca de data aceasta pt a ma ajuta sa ajut un prieten. Ne-am vazut, el se simte in continuare atras de mine, mie imi place, dar ma simt vinovata! Adica nu stiu daca ar putea fi doar al meu....Pt prima data mintea imi spune sa renunt, sa nu merg inainte!

my good:O
crede-ma cu sigurantza exista 1000 de tipi in jurul tau care stiu sa te aprecieze, dar daca tii la el eeee e cam greu sa renunti la el dragostea face din om dar noi fetele trebuie sa fim hotarate mereu si sa tintim sus
SFAT:lasa-l chiar daca doare meriti ceva mai bun
"Orice lucru pe care l faci n via va fi nesemnificativ, dar este foarte important s l faci. Deoarece nimeni nu l va mai face", Mahatma Gandhi.
calypsso Avatarul lui calypsso

33 mesaje

sunt de acord cu rosemery... Meriti ceva mai bun
Sunt atatia baieti in jurul tau..
Wake up girl! Nu`i nici primu` nici ultimu`!

Mult succes!
butterfly_sound_of_love Avatarul lui butterfly_sound_of_love

310 mesaje

Florriss , este bine sa pastrezi un echilibru intre inima si ratiune.Dragoste dragoste...dar de preferinta , nu prea multa suferinta...stii cum e.E foarte important sa ai lucrurile clare...ca unui barbat poate ii convine sa fie cu amandoua..la ce`i strica lui sa aiba una aici si alta in Dubai?! Cred ca ar trebui sa rezolvi cumva , sa discuti cu el sa vezi ce alege...si daca ea e mai importanta , atunci nu are rost...desi in cazul acestor barbati , cred ca importanta si`o pastreaza pt ei insisi . O CITEZ PE jOLIE PT CA ARE DREPTATE.
Cind 2 oameni se despart de ce o fac doar fizic si sufleteste ramin legati toata viata? poate ca unul din ei iubeste mai mult,poate celalalt nu si-a dorit finalul acesta,poate spera intr-o impacare....Semtimente mai sunt,de compromisuri nu poate fi vorba....nici unul nu mai e dispus sa faca....ce sa-i spui inimii care spera.... cind ratiunea iti spune ca totul s-a sfirsit si e bine sa pui punct ..... Sa o iei pe alt drum caruia nu-i cunosti coordonatele,nu stii unde duce,nu stii la cine duce,daca e drumul bun,daca va fi alt esec?Ce sa faci cu multele ore pe care altadata vroiai sa le transformi in zile ,sa fie mai multe,sa nu se mai termine....azi ai atita timp pe care trebuie sa-l umpli doar cu amintiri,unele frumoase,unele dureroase....Stai si te privesti si-ti spui ca nu esti nici urita,nici proasta,ca nu esti nici prima si nici ultima care trece printr-o despartire ,ca a fost o experienta a vietii,ca esti mult mai matura.....mult mai puternica sa o iei de la capat....Si daca nu poti?CE SA FACI ? Timpul trece .....al meu a stat in loc !
necunoscut Avatarul lui necunoscut

536 mesaje

pt ce sa mergi inainte?ca apoi dupa ce ramne doar cu tine sa stai cu gandul daca iti face si tie cum i-a facut celeilalte? nuuuu
crissa_909 Avatarul lui crissa_909

347 mesaje

nu am de gand sa citesc tot... RENUNTAAAAAAA!!!!!!!
Life for rent...
Fosta membra Kudika.ro
Buna!
Ofer consultanta in carti si TAROT. Nu vreau sa stiu detalii despre dvs. ca apoi sa spuneti ca m-am inspirat! Daca sunteti interesate, lasati un mail pe *** cassey.cassey20@yahoo.com *** si va voi contacta cat se poate de repede. REFERINTE despre mine, gasiti pe cafeneaua de pe link: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20618/Cafeneaua-lui-Cassey/Cafeneaua-lui-Cassey-pagina-6.html O saptamana frumoasa, tuturor!
Diavolyta_ Avatarul lui Diavolyta_

7696 mesaje
Oras: iasi

e VECHI topicuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
RENUNTA'TI voi mai bine.. si nu mai da'ti sfaturi...
Cine stie poate chiar s'o si maritat fata cu el de atunci... sau poate cu altu'
Sweet Little Devil
Fosta membra Kudika.ro
dracusoooooorr mai esti pe aci

7696 mesaje

De la: ralu_zar, la data 2009-05-13 15:24:20dracusoooooorr mai esti pe aci

scumpaaa meaaaaaaaaaaa
Sweet Little Devil
scorpyoW Avatarul lui scorpyoW

2054 mesaje

ascultati inima,ca peste o vreme vi fii u ce'a parasita
te asteptam cu un topic nou,cum ti'a dat papuci

buna Diavolyto
am fost si voi ramane acelasi baiat cuminte cu o minte nu prea cuminte...

7696 mesaje

moaaamaaa ce de'a floriiiiii
Toate's pentru mine??

buna scorpyow'ule
Sweet Little Devil

2054 mesaje

De la: Diavolyta_, la data 2009-05-13 23:46:18moaaamaaa ce de'a floriiiiii
Toate's pentru mine??

buna scorpyow'ule

nu sunt pentru ce'a mai frumoasa moldoveanca"si ce'a mai rea"

7696 mesaje

De la: scorpyow10, la data 2009-05-14 00:01:39
Toate's pentru mine??

buna scorpyow'ule

ufff uite ce'ai facut acu'... m'ai facut sa rosesc si mai tare...
gratie
Sweet Little Devil

2054 mesaje

De la: Diavolyta_, la data 2009-05-14 00:12:21
De la: scorpyow10, la data 2009-05-14 00:01:39
Toate's pentru mine??

buna scorpyow'ule

ufff uite ce'ai facut acu'... m'ai facut sa rosesc si mai tare...
gratie

nu ai pentru ce,astazi m'am convins cat de frumoase sunt femeile in ias

2054 mesaje

apropo,cand am avut si yo nevoe de o pila ai umblat teleleu

7696 mesaje

cum asa? nu te'o placut?
eiii las' sa vezi ce'i fac io... zi cine'i
Sweet Little Devil
dary_07 Avatarul lui dary_07

17 mesaje

Ai spus ca el totusi avend o prietena in Dubai tine la tine..asta e avantajul tau, iar faptul ca te-a placut o data nu are de ce sa nu se "reindragosteasca" de tine. Poate totsui ai putea sa vorbesti cu el..in oras la un suc de exemplu..si sa-l intrebi pe cine iubeste si ce vrea cu adevarat. Daca ar zice ca pe cea din Dubai ar trebui [as zic eu] sa-l lasi balta si sa iti cauti un alt baiat pe care il meriti.
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina: