Setari Cookie-uri

eu taur el taur

sunt taur...prietenul meu la fel!ne-am apropiat extraordinar de repede,ne leaga mai presus de orice o prietenie puternica,comunicam f bine,dar exista si conflicte puternice.ce ziceti,se potriveste taur cu taur?

Postat pe 27 August 2008 18:59
Taur si Taur. Asta da, relatie solida! Sunteti atât de posesivi amândoi, iar devotamentul este atât de important pentru fiecare, încât relatia ar putea dura mult (si bine).

Tie-ti place sa poti avea încredere într-un partener – iar într-un Taur ca si tine, sigur poti sa ai încredere! Taurilor le place sa aiba timp sa-si arate sentimentele, si fiindca sunteti amândoi atât de senzuali, de "tactili" (simtul formelor este foarte dezvoltat la Taur), o sa aveti momente de vis împreuna, cu siguranta.

Taurul este guvernat de Venus, asa ca amândurora va plac lucrurile elegante, de calitate, placerile vietii nu sunt de neglijat pentru nici unul dintre voi, fie ca este vorba de a mânca sau de a face dragoste. Cei ce sunt guvernati de planeta frumusetii au o nevoie aproape instinctiva de frumos în viata. Aici o sa va întelegeti perfect : amândurora va place confortul, sunteti practici, politicosi, toleranti, si împreuna formati o pereche pentru care stabilitatea este mai importanta decât orice.
Tocmai aici s-ar putea ivi o mica problema : prea multa stabilitate, prea multa nemiscare, lipsa de initiative mai mult sau mai putin nebunesti... Taurului nu îi place schimbarea, dar uneori ea este necesara si atât de benefica. Primul pas e mai greu.

V-ar trebui putin mai multa pasiune si simt al aventurii, iar pe acesta din urma chiar ca nu-l aveti nici unul. Iar daca mai ajungeti din când în când sa va si certati, e vai si amar, nici unul nu cedeaza, amândoi sunteti caposi si va urniti greu.

Taurilor ca voi le place sa aiba timp sa-si clarifice emotiile sau sa ia hotarâri, dar, uneori, asta pur si simplu nu este posibil. Însa, din fericire, între doi Tauri asta nu va fi o problema, fiecare îl întelege pe celalalt intuitiv, ca pe sine însusi.

Sexual, cu abilitatile voastre pentru forme si senzualitatea înnascuta, totul va fi perfect, dragostea va curge lin între voi, fara revarsari sau piedici. Dar, pâna la urma, dupa un timp, unul tot va trebui sa ia initiativa si sa mai aduca o raza de imaginatie în plus, altfel lucrurile vor deveni plicticoase.

spr ca vei intelege ceva..,am cautat pe google...eu no coment ,nu am varsta potrivita..,dar totusi sa ai un raspuns primit..nu e bine cand asteptzi si nu primeste raspunsuri..te simtzi prost..

Postat pe 29 August 2008 23:01
De la: gizi, la data 2008-08-27 18:59:27sunt taur...prietenul meu la fel!ne-am apropiat extraordinar de repede,ne leaga mai presus de orice o prietenie puternica,comunicam f bine,dar exista si conflicte puternice.ce ziceti,se potriveste taur cu taur?



din punctul meu de vedere nu,dupa 10 ani ne toleram doar atat.
adistefi1970
Postat pe 23 Octombrie 2008 10:40
De la: any_love, la data 2008-08-29 23:01:48Taur si Taur. Asta da, relatie solida! Sunteti atât de posesivi amândoi, iar devotamentul este atât de important pentru fiecare, încât relatia ar putea dura mult (si bine).

Tie-ti place sa poti avea încredere într-un partener – iar într-un Taur ca si tine, sigur poti sa ai încredere! Taurilor le place sa aiba timp sa-si arate sentimentele, si fiindca sunteti amândoi atât de senzuali, de "tactili" (simtul formelor este foarte dezvoltat la Taur), o sa aveti momente de vis împreuna, cu siguranta.

Taurul este guvernat de Venus, asa ca amândurora va plac lucrurile elegante, de calitate, placerile vietii nu sunt de neglijat pentru nici unul dintre voi, fie ca este vorba de a mânca sau de a face dragoste. Cei ce sunt guvernati de planeta frumusetii au o nevoie aproape instinctiva de frumos în viata. Aici o sa va întelegeti perfect : amândurora va place confortul, sunteti practici, politicosi, toleranti, si împreuna formati o pereche pentru care stabilitatea este mai importanta decât orice.
Tocmai aici s-ar putea ivi o mica problema : prea multa stabilitate, prea multa nemiscare, lipsa de initiative mai mult sau mai putin nebunesti... Taurului nu îi place schimbarea, dar uneori ea este necesara si atât de benefica. Primul pas e mai greu.

V-ar trebui putin mai multa pasiune si simt al aventurii, iar pe acesta din urma chiar ca nu-l aveti nici unul. Iar daca mai ajungeti din când în când sa va si certati, e vai si amar, nici unul nu cedeaza, amândoi sunteti caposi si va urniti greu.

Taurilor ca voi le place sa aiba timp sa-si clarifice emotiile sau sa ia hotarâri, dar, uneori, asta pur si simplu nu este posibil. Însa, din fericire, între doi Tauri asta nu va fi o problema, fiecare îl întelege pe celalalt intuitiv, ca pe sine însusi.

Sexual, cu abilitatile voastre pentru forme si senzualitatea înnascuta, totul va fi perfect, dragostea va curge lin între voi, fara revarsari sau piedici. Dar, pâna la urma, dupa un timp, unul tot va trebui sa ia initiativa si sa mai aduca o raza de imaginatie în plus, altfel lucrurile vor deveni plicticoase.

spr ca vei intelege ceva..,am cautat pe google...eu no coment ,nu am varsta potrivita..,dar totusi sa ai un raspuns primit..nu e bine cand asteptzi si nu primeste raspunsuri..te simtzi prost..


depine de decada in care esti nascut,difera ca de la cer la pamant,
asteptati mai mult timp pt a va cunoaste inainte de a lua decizii pripite.
adistefi1970
Postat pe 23 Octombrie 2008 10:42
Eu Taur-El Taur (24 si 29 aprilie)
Personal cred ca e mai mult decat perfect! Nu m-am gandit daca vreau ceva pe termen lung, si traiesc momentele....care sunt absolut deosebite! Nu stiu cum se inteleg alte persoane, dar eu am frecvent impresia ca am in fata mea reflexia mea la masculin .
E amuzant si placut fiecare moment petrecut impreuna. Imi place sa fac surprize si sa ofer celor dragi ceea ce mi-ar placea mie sa primesc! E putin mai complicat sa primesc verbal multumirile din partea lui, dar gesturile imi sunt suficiente, atat timp cat simt caldura si confortul psihic in prezenta lui.

Cred-ca depinde foarte mult de educatia ambelor persoane si de autocontrol. Ambii ar trebui sa fim gelosi, dar nu ne exteriozam sentimentele incat sa degenereze intr-o cearta. Toate lucrurile pot fi amuzante si probabil pt ca radem mult nu avem timp sa ne certam.

Va doresc cel putin aceleasi senzatii placute alaturi de un taur.
raluk_hbl
Postat pe 25 Noiembrie 2008 11:01
Parerea mea ca ar trebui sa analizezi si zodiacul chinezesc.Si asta te-ar putea initia.Spune-mi in ce an esti nascuta si tu si el si iti spun yo dak merge.Desi dupa parerea mea compatibilitatea intre doi tauri este buna.
besc_botiq_meu
Postat pe 4 Decembrie 2008 13:43
Ha Ha Ha , Prietena mea este taur ca mine , depinde si de ascendent o parte , ideea este daca te suporti pe tine insuti merge treaba pentru ca esti la fel de iubita si dorita precum o faci la rindul tau , daca ti se pare ceva deosebit sau jalnic asta numai tu personal o stii , eu atita pot sa ti spun ca mie mi se potriveste mina in mina , pasiunea , cuvintul este cuvint si fapta fapta, intelegerea este intelegere , si bineinteles dragostea este la superlativ . , asa ca eu zic sa dai pe fier ca e cald si nu il sala din mina sub nici o forma ( nici daca se inmoaie ) lol

Postat pe 15 Decembrie 2008 19:51
exista 2 feluri de tauri..tauri mediocri si tauri de elita..de obicei se inteleg bn cei mediocri cu mediocri si de elita cu de elita:)))..dar in final nu conteaza zodia ata cat sentimentu si respectu predomina in relatie!...taurii se respecta intre ei pt ca stiu fiecare ce vrea si celalat...soo..enjoy!
haruka_obake
Postat pe 7 Februarie 2009 11:54
daca tot veni vb de taur :) daca eu is in 5 mai si ea in 6 mai ? oare merge ? :)
remus22
Postat pe 11 Februarie 2009 01:34
De la: remus22, la data 2009-02-11 01:34:44daca tot veni vb de taur :) daca eu is in 5 mai si ea in 6 mai ? oare merge ? :)



merge perfect, ca doar sunteti consecutivi

Postat pe 11 Februarie 2009 01:39
dar daca eu sunt pe 28 aprilie si el pe 22 mai?
pisik
Postat pe 17 Februarie 2009 10:48
ma scuzati, el 14 mai
pisik
Postat pe 17 Februarie 2009 10:50
RASPUNS: DA categoric!!!! este una dintre cele mai solide relatii...exemplu: parintii mei sunt tauri si crede-ma ca sunt extraordinar de fericiti impreuna. Si mai cunosc o gramada de cupluri tauri carora le merge foarte bine.

Mult noroc si dragoste
simonycik
Postat pe 17 Februarie 2009 11:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
uleiul de ricin 16 De la: may_pui 24 Noiembrie 2010 12:20
Barbatul Balanta si femeia Varsator 10 De la: tematoare 23 August 2012 16:57
PESTI-GEMENI 18 De la: MYL 14 Octombrie 2010 17:02
Eu Capricorn, el Berbec. Ce parere aveti? 3 De la: cristinika29 2 Iunie 2009 18:17
well despre barbatii in functie de zodie...fideli sau infideli? 54 De la: ubita_mea2003 13 Martie 2012 17:26