Setari Cookie-uri

obsesie sau iubire?

Salut!am si eu o mare dilema: sunt cu un tip d 3 ani si avem ceea c eu cred k s numeste dragoste cu nabadai.certuri crunte, impacari ... in intimitate...faza e k si acum, dupa 3 ani, sexul e l fel k l inceput , iar eu simt aceeasi fluturi in stomac knd vine vorba d el.iar el...el zice k nu poate sta fara mine, k d fiecare data knd ne-am certat el a fost cel kre a facut primul pas spre impakre tocmai din acest motiv.acum, eu nu stiu dk relatia asta a rezistat pana acum pt k e "km"...interzisa.nu stie prea multa lume, ai mei sunt total impotriva.cateodata, simt k ma scoate din sarite, dar nu rezist fara el, iar ceea c simt e atat d puternic...offf..voi c credeti?
kittyyy
Postat pe 3 Septembrie 2008 13:12
De la: kittyyy, la data 2008-09-03 13:12:34Salut!am si eu o mare dilema: sunt cu un tip d 3 ani si avem ceea c eu cred k s numeste dragoste cu nabadai.certuri crunte, impacari ... in intimitate...faza e k si acum, dupa 3 ani, sexul e l fel k l inceput , iar eu simt aceeasi fluturi in stomac knd vine vorba d el.iar el...el zice k nu poate sta fara mine, k d fiecare data knd ne-am certat el a fost cel kre a facut primul pas spre impakre tocmai din acest motiv.acum, eu nu stiu dk relatia asta a rezistat pana acum pt k e "km"...interzisa.nu stie prea multa lume, ai mei sunt total impotriva.cateodata, simt k ma scoate din sarite, dar nu rezist fara el, iar ceea c simt e atat d puternic...offf..voi c credeti?



dragoste cu nabadai pai in primul rand hai sa ti spun ceva din experienta mea. cu fostul meu prieten am avut o relatie de 4 ani, din care 2 ani am fost pe ascuns fata de cei de la facultate: nu ne afisham k fiind impreuna ( eram colegi de grupa), dar de certat ne certam, ne impacam.... shi tot asha... era frumos faptul k ne ascundeam cu toate k de multe ori eu eram f ofticata d acest aspect. ma rog.... la balul absolventilor insa ne-am oficializat relatia fata de colegi. unii banuiau, altii au ramas cu gura cascata... apoi mai aveam perioade in care ne certam rau de tot shi consideram fiecare in parte k gata 4 good. io acasa ziceam k nu ma mai intorc la e, dar cand ma intorceam o perioada tineam secret. in ultimele 7 luni de relatie insa el a ascuns familiei lui faptul ne-am impacat shi petreceam tp la mine sau plecam din bucuresti. in aceste 7 luni relatia s-a deteriorat foarte mult. plus k au mai fost shi altele pe langa.... faptul k tinea secret fata de ai lui k ne-am impacat m-a dat mult inapoi. acum privind in urma zic k e mai bine... deci in tp or sa apara diverse reprosuri k d c tb sa ne ascundem... k d c tb sate feresti..... sau poate tu o sa fii un caz fericit dc zici k simti fluturashi vis a vis de pers iubitului tau. eu nu am ami avut aceste feelinguri in ultimii ani... deh frustrarile....


eu cred k la voi e dragoste cu nabadai! sau poate - dar nu vreau sa te intristez - chestia cu fructul interzis
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 4 Septembrie 2008 15:35
daca ai fluturasi in stomac ...probabil ca e iubire,nu pot sti eu ce in e sufletelul tau,dar cred ca dureaza de 3 ani pentru ca e condimentata si cu "interdictia" asta daca o pot numi asa,prin faptul k ai tai nu sunt de acord cu el...si stii cum e:interdictia trezeste reversul la voi e ceva de genu:lasa-ma dar nu vino-ncoa'
dydy88
Postat pe 4 Septembrie 2008 15:57
Sincer, si eu m-am gandit d nenumarate ori k faza c kestia interzisa e cea kre ne-a tinut impreuna atata timp...in fine,timpul va decide.ms mult, fetelor!
kittyyy
Postat pe 4 Septembrie 2008 17:32
De ce este relatia interzisa sau ascunsa?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 5 Octombrie 2008 19:09
si eu am fost cu un vecin cand eram mai mica...........si ne-am despartit de gura parintilor, care erau total impotriva..........
dupa vreo 3 ani ne-am impacat............ce mai, eram mare deja........ne-au lasat toti in pace.........ba mai mult.....maica-sa ma indragea pe zi ce trece mai mult.......si....surpiza.....dupa 6 luni ne-am despartit singurei.......ma sufoca atat de tare relatia respectiva ca nu mai suportam sa se apropie de mine
de cand stiau toti ca suntem impreuna am petrecut prea mult timp impreuna, ca nu mai apucam sa respir...........
si acuma mai imi spune maica-sa, cand ma vede, o data pe an, ca i-am distrus baiatu, ca el vroia sa ma ia de nevasta si eu l-am lasat
dienuta_nou
Postat pe 5 Octombrie 2008 19:33
iubirea e o obsesie mai evoluata
Georgiana____
Postat pe 9 Noiembrie 2008 22:05
buna fetelor...si eu am cam aceeasi problema...nu stiu ce sa fac si nici ce simt.. Relatia cu iubitul meu nu merge prea bine...el este foarte distant de cateva luni,si eu nu pot intelege de ce... ne certam zilnic,dar ne impacam imediat. incerc sa discut cu el despre pb lui,dar schimba subiectul mereu....mi-am propus de foarte multe ori sa ma despart de el,dar nu pot sta fara el...ce sa fac? dati-mi un sfat...va rog
tgdgda
Postat pe 18 Decembrie 2008 13:39
de pe un anume forum am memorat expresia" Daca faci voia lumii nu o faci pe a ta".si eu am anumite probleme cu cel de langa mn dar stiu sa intorc situatia in favoarea mea.trebuie sa pot si vreau sa lupt ptr el.si lla noi e cv aiurea ca sunt mai mare ca el dar el nu poate rezista fara mn si ma cauta mereu isi da seama ca eu sunt singura care i-a fost alaturi de 1 an si 4 luni.vreau sa ramanem impreuna.si va mai dau un sfat noi ne vd mai rar si vb la fel ca eu vreau sa las o libertate intre noi si tocmai asta ne tine aproape unul de celalalt e mereu fascinat de inteligenta mea de bunatatea mea de felul cum pun problema si asculta in liniste si mai imi da si dreptate.
bella_bya
Postat pe 18 Decembrie 2008 14:01
draga togda ai si tu dreptate in felul tau caci numai tu stii ce e in sufletul tau.poate preitenul tau nu se poate exprima asa direct al meu se pierde imediat,trebuie sa ii vb cu un calm pe care il am desi cateodata imi vine sa izbucnesc in plans ma abtim ptr ca nu vreau sa ii arat ca pot fi slaba.vreau sa vada ca pot trai fara el,ca sa isi dea seama ca ma poate pierde oricand.ce-ar fi sa va vedeti mai rar si asa nici nu v-ati certa asa de des.asculta-ma si poate va fi mai bine.
bella_bya
Postat pe 18 Decembrie 2008 14:04
dati-va putina libertate si nu va mai certati ptr nimicuri
bella_bya
Postat pe 18 Decembrie 2008 14:05
daca va certati acuma o sa va certati tot timpul, ia gandestete daca o sa locuiti impreuna cum o sa fie, acuma din nimic, mai tarziu din chestii serioase,, ai incercat sa fii cu altcineva? aveti acelasi caracter, asta e motivul certurilor dese. gandeste-te ce vrei de la viata, fluturasii ii simti pt ca este secret si nu stie nimeni, o fi dragoste, dar esti sigura?
Sweet_Rodica
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:06
Ca sa cunosti despre iubire , mai trebuie sa cunosti ca : una este
þinere alta este iubirea,alta este obsesia , a nu fi confundate ; una e sa þi la o persoana , alta e sa iubesti acea persoana, si cu totul alta e sa fii obsedat pentru acea persoana . Obsesia are ceva legatura cu psihiatria !
tinel
Postat pe 26 Ianuarie 2009 08:57
http://multsoare-stuff.blogspot.com/
copacelul
Postat pe 12 Mai 2009 10:35
cam prin asta trec si eu.si eu am un prieten de 1 an, si simt aceleasi emotii si bucurii ca la inceput.....eu cred ca asta e dragostea.Cu rau si cu bine, mereu impreuna.

Postat pe 12 Mai 2009 10:41
De la: r_girl, la data 2009-05-12 10:41:52cam prin asta trec si eu.si eu am un prieten de 1 an, si simt aceleasi emotii si bucurii ca la inceput.....eu cred ca asta e dragostea.Cu rau si cu bine, mereu impreuna.




Ai dreptate,asa e dragostea, rare cazuri sa fie aceleasi emotii ca la inceput!
tinel
Postat pe 12 Mai 2009 16:45
Cassey_
Postat pe 24 Mai 2009 13:34
De multe ori ne luam dupa restul , ceea ce este total gresit . Certuri ? sa iti faci griji cand nu va certati , nu cand va certati caci dupa fiecare cearta vine si impacarea mult dorita . inteleg ca la unii nu le convine de voi , dar ei nu sunt cu voi in pat cad faceti dragoste , sau cand va sarutati , nu ei savureaza cafeaua impreuna cu voi , ci doar voi 2 . Sfatul meu este ca ar trebui sa iei viata mai in serios si sa fi mai decisa , mai curajoasa si nu vei regreta .
sas_adrian80
Postat pe 18 Mai 2010 02:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa-l cred cand imi spune ca ma iubeste? 6 De la: sweet_heart 5 Iulie 2010 12:12
Premiile KUDIKA NU se dau! Si le insusesc ei! 24 De la: Dontyyy 8 Decembrie 2009 10:31
am nevoie de ajutorul vostru Kudicelor!!!! 26 De la: iry24 27 Ianuarie 2009 17:52
Blugi talie inalta..heeelp !!! 9 De la: monica166407 18 Aprilie 2010 23:53
merg? 11 De la: iulia069834 10 Noiembrie 2009 17:41