Setari Cookie-uri

Chiloti - tanga, boxeri, dantela, budigai , etc.


Buna fetelor,

Uite o intrebare buna pe care mi-a pus-o deunazi un coleg de birou : Daca o femeie poarta un anumit tip de chiloti, oricare ar fi el, iti spune ceva despre personalitatea ei ? Normal ca fiecare persoana poarta ceea in ce se simte bine dar totusi exista posibilitatea ca tipul chilotilor sa iti spuna daca o persoana este rusinoasa sau nu ? Normal ca eu i-am raspuns respectivului "the obvious" dar totusi mi-a starnit si mie putin curiozitatea.

De exemplu ce parere aveti despre "noua moda" ca sa o numesc asa de a purta chilotii in asa fel incat in anumite ipostaze sa iasa de sub niste pantaloni stramti si scurti sau de sub o fusta scurta ? Chiar se lanseaza o noua moda sau pur si simplu e vorba de neatentie din partea unora.

Hai ca mai dezvoltam subiectul impreuna. Pa.

Postat pe 2 Septembrie 2008 16:32
noaua moda care?? chiloti cu manecute ???

Postat pe 2 Septembrie 2008 16:34
Prin "noua moda" ma refeream la cazul in care ti se vad chilotii cand te apleci de sub fusta sau pantaloni,etc. :)

Postat pe 2 Septembrie 2008 16:37
eu nu am auzit de nici o moda in care sa se vada chiloteii de sub fustita sau de sub niste pantaloni stramti..

cred ca asta era de foaaaaarte mult timp o ,,moda,, in randul manelistelor (nu ca as avea ceva impotriva lor).. dar mie una mi se pare dezgustator.. sincer.
cat despre forma chilotului si caracterul fetei.. nu mi se pare ca ar avea vreo legatura. Depinde de gusturile, comoditatea si forma fizica a fiecareia. Mie imi place lenjeria intima de toate formele, atata timp cat materialul si culoarea sunt pe gustul meu.

Postat pe 2 Septembrie 2008 16:39
mai... mie nu pprea mi se pare asta a fi o moda ci mai mult "nevoita" vulgaritate.
si-apoi chiar arata aiurea toata "privelistea" asta... sa vezi chiloti iesind de sub fusta/pantalon...
dar poate ca-s depasita eu ...
Anissia27
Postat pe 2 Septembrie 2008 16:39
oana...aici se vorbeste de fustite lambada...nu de cea-cea....

MyHotComments


Postat pe 2 Septembrie 2008 16:42

Mafia, deviez acum de la subiect putin dar imi poti explica si mie care e ideea cu semnatura ta ? Exceptand partea cu "i-mi" care e de toata bafta in rest ce vrei sa transmiti prin mesajul ala ?

Postat pe 2 Septembrie 2008 16:48
De la: oanna81, la data 2008-09-02 16:39:31 eu nu am auzit de nici o moda in care sa se vada chiloteii de sub fustita sau de sub niste pantaloni stramti..

cred ca asta era de foaaaaarte mult timp o ,,moda,, in randul manelistelor (nu ca as avea ceva impotriva lor).. dar mie una mi se pare dezgustator.. sincer.
cat despre forma chilotului si caracterul fetei.. nu mi se pare ca ar avea vreo legatura. Depinde de gusturile, comoditatea si forma fizica a fiecareia. Mie imi place lenjeria intima de toate formele, atata timp cat materialul si culoarea sunt pe gustul meu.


vad ca nu ai inteles mesajul...cum inteba oana " eu nu am auzit de nici o moda in care sa se vada chiloteii de sub fustita sau de sub niste pantaloni stramti" deci ca sa ti se vada chiloteii si aia cu manecuta ca altfel nu vad cum, trebuie sa porti o fustita foarte scurta...nu ca cea care am expus-o eu..mai sus.....urmata de pupicei....

despre ce semnatura vorbim????

Postat pe 2 Septembrie 2008 16:53

Ok, eu ma refeream sa iasa/sa se vada chilotii in partea de sus , in zona de rinichi ca sa fiu mai exacta nu in partea de jos. Altfel spus sa iasa pe deasupra fustitei sau a pantalonilor ca sa nu mai exista confuzii.
Iar la semnatura ma refer la textul din semnatura ta sau autotext, cum s-o numii. Mai precis textul urmator care apare la mesajele tale :

"Eu sunt eu..mafia i-mi spune..stai departe de mine..am si fiare si te tai tare...."

La asta ma refeream. Pa.

Postat pe 2 Septembrie 2008 16:58
De la: ArtemisArrow, la data 2008-09-02 16:58:02
Ok, eu ma refeream sa iasa/sa se vada chilotii in partea de sus , in zona de rinichi ca sa fiu mai exacta nu in partea de jos. Altfel spus sa iasa pe deasupra fustitei sau a pantalonilor ca sa nu mai exista confuzii.
Iar la semnatura ma refer la textul din semnatura ta sau autotext, cum s-o numii. Mai precis textul urmator care apare la mesajele tale :

"Eu sunt eu..mafia i-mi spune..stai departe de mine..am si fiare si te tai tare...."

La asta ma refeream. Pa.



aaaaa...pai asa zi mai draguta.... da acum vin eu de acasa....pai singurul motiv este pentru a-si arata bentita de sus..cu marca care o poarta....da..asta este o moda acum sa-mi dau fustita sau pantalonasii mai jos ca sa se vada marca chiloteilor.....si sincer spun ca acum doua zile ma duc in Mall si ce vad.. una cu pantalonii pana peste " bucile curului " ( scuzati expresia dar asa este ) de mai bine nu mai avea pantaloni pe ea ca tot aia era....

cat despre semnatura mea...da...esti cam noua pe la noi...ai sa intelegi mai tarziu...iar daca nu-ti place semnatura....hmmmm...eu nu o schimb...

sa ai o zi frumoasa...

Postat pe 2 Septembrie 2008 17:04
Daca ai pantalon cu talie joasa vrei nu vrei oricum te trezesti cu chiloteii la vedere cand te apleci sau cand stai pe scaun .

Erau la un moment dat chilotei cu talie joasa ....sau nu stiu cum se numesc exact cert este ca am avut cateva perechi si aia si niciodata nu am avut surprize cu ei

In ultima perioada insa ma tot trezesc cu ,complimente vis a vis de culoarea lor si cat de bine ma prinde culoarea respectiva

La fusta nu stiu cum sta treaba pentru ca nu pot asa ceva iar daca este un mai mini decat un mini e normal ca la prima aplecare sa ti se vada lenjeria.

Are dreptate cu moda , anul trecut a fost destul de la moda sa vezi cum isi scoteau chiloteii la vedere INTENTIONAT ca asa era moda....sunt convinsa ca ati observat-o si voi defapt
iris_4_ever
Postat pe 2 Septembrie 2008 17:28
Ce "noua moda"? Mie mi se pare de prost gust sa-ti afisezi chilotii cum zici tu, cand te apleci sau mai stiu eu. Pe mine ma face sa ma simt prost daca sunt cu o prietena si ea isi poarta asa desuurile. Din pacate acum vara mi s-a mai intamplat si mie sa observ cand purtam pantalonasii sau fustele mele scurte ca mi se vedeau, dar repede ii puneam la locul lor. :) Fetelor, nu mai faceti lucrul asta, ca am auzit din gura baietilor ce parere au despre treaba asta si nu cred ca ati vrea sa vi se spuna in fata acele cuvinte. Daca aveti o lenjerie frumoasa, tineti-o pentru "el", sunt sigura ca va aprecia ce vede.
Biancagh
Postat pe 9 Septembrie 2008 20:25
moda??? ...foarte vulgar si lipsit de bun gust...da ce ma enerveaza pe mine la maxim,cand de sub pantalonii unei domnisoare se ivesc niste chiloti care in loc de culoarea alba initiala,sunt surii,galbui,vechi,ciuciuliti si zdrenturosi.....culmea dezgustului....

Postat pe 9 Septembrie 2008 21:26
eu cred ca nu are nici o legatura lenjeria pe care o porti cu personalitatea......ci depinde cat de comod te simti.....cat despre "moda chiloteilor scosi la interval"..poate sa fie doar o neatentie..adevarul e ca si mie mi se intampla ....dar asta nu inseamna ca vreau sa lansez vreo moda sau cv...........sunt si unele care cred ca sunt ma grozave daca li se vad chiloteii............si mi s-a intamplat sa vad si culori dinalea..cum zicea parca cleopatra...galbenii.surii...mai degarba nespalatii..sa-i zicem pe nume............v-am pupat...
butterly
Postat pe 11 Septembrie 2008 14:06
Oricat de frumosi ar fi bikinii e mai bine sa ii arati in intimitate...mi se pare de foarte prooost gust sa fie la vedere , daca vad asa ceva la o femeie i`am pus eticheta din start. Acuma una e ca din greseala , fara sa iti dai seama , cand te apleci poate ti se vad desuurile ai alta daca faci asta intentionat
Kittynelle
Postat pe 15 Septembrie 2008 19:40
Mda...felul lenjeriei nu stiu daca poate caracteriza pe cineva..dar felul cum poarta acel cineva lenjeria...cred ca poate spune multe desprea persoana respectiva...parerea mea:P
golianu
Postat pe 14 Octombrie 2008 21:12
Adik sa inteleg ca, conform colegului tau de birou, daca porti tanga nu esti rusinoasa, daca porti bikini esti??? Spune-i ca mai are de invatat.
Iar chiloteii la vedere nu este o "moda", ci un moft, din punctul meu de vedere. De foarte prost gust

Postat pe 19 Octombrie 2008 16:15
mmm ... nush ce sa zic. eu port chilotei in functie de starea de spirit :) adica daca vreau sa fiu mai indrazneatza in pat atunci apelez la niste chilotei mai ... indrazneti probabil ca asta zice ceva despre mine ...
fluturasalb85
Postat pe 29 Octombrie 2008 18:22
oameni buni, am vazut pe strada mai ales vara o gramada de fete cu niste sunci absolut dezgustatoare si cu un tricou din ala cu buricul gol si cu fusta mini cu talie joasa si cu chiloti cu talie inalta de culoare contrastanta....
mkdisk
Postat pe 14 Noiembrie 2008 12:05
desi nu e frumos deloc sa ti se vada lenjeria intima, daca ai corp frumos si ai ce arata, mai treaca-mearga, da daca nu...... starneste rasul o pers din asta.
mkdisk
Postat pe 14 Noiembrie 2008 12:07
era intr-o vreme la moda sa ti se vada sutienul, ma refer la dantela de pe cupe care se ivea din decolteu si cu cat avea bretelele mai late, cu atat era mai sexi...nu stiu, am vazut unele tinute la care mai ca se accepta dar in general nu mi-a placut, atunci ce sa mai spun de chilotei...personal prefer sa nu mi se vada, mi-am luat o gramada cu talia joasa, poate este la moda, poate unora le sta bine, nu stau sa le critic...cat despre personalitate, hmmm, cred ca porti un anumit tip de lenjerie in functie de starea de spirit, ocazie sau tinuta...

Postat pe 18 Noiembrie 2008 07:48
Mie mi se pare de prost gust sa iti iasa chilotii pe dinafara de sub orice. Oricum ar fi. Sau mi se par aiurea fundurile goale, ca de ex. sa porti o pereche de pantaloni albi, stramti, transparenti, cu tanga. Mai sexy mi se par, daca tot e sa se vada, o pereche de boxeri de dantela fina, cu model frumos. Tot aiurea mi se pare combinatia pantaloni stramti, subtiri, cu celulita, daca mai e si un tanga acolo, am orbit. Ideea e sa te imbraci sa-ti maschezi defectele nu sa ti le fluturi.
Am citit acum cativa ani o carte a unei americance despre igiena intima feminina unde spunea ca tanga sunt periculosi pentru ca sunt un fel de transportator intre zona anala care oricat ai spala-o (oricum in timpul unei zile cat esti plecata nu o faci cat ai vrea) nu e sterila si zona genitala care la femei spre deosebire de barbati e foarte expusa. La fel de periculoase sunt materialele sintetice care nu lasa pielea sa respire. Deci, sanatatea inainte de toate, asa ca m-am orientat spre chiloteii boxeri de la bumbac de calitate la dantela de calitate, de la funny la sexy. Si ma simt foarte bine si comoda si sexy. Diferenta se simte, credeti-ma. Exista si cu talie joasa, asa ca...
Mai am o problema cu sutienele care se vad sub bluzele mult prea transparente, chiar daca e o ocazie (in afara faptului ca ai o cina tete a tete). Am fost anul trecut la microrevelionul organizat de firma unde lucram si o colega din alta localitate a parut cu o bluza de voal. Sutienul se vedea in asa hal ca i-am vazut si eticheta. Eu eram mai stanjenita decat ea. E drept ca a fost cea mai dansata ca toti se inghesuiau sa o pipaie, dar sincer nu stiu daca in viata de zi cu zi la servici as mai putea-o lua in serios pe respectiva dupa ce am vazut-o semidezbracata. Erau colegi, directori, petrecere-petrecere, dar, locatia si anturajul nu trebuie neglijate. Parerea mea.
tally_weijl
Postat pe 22 Noiembrie 2008 19:31
budigai! clar!
lea_zuk
Postat pe 1 Decembrie 2008 09:11
De la: tally_weijl, la data 2008-11-22 19:31:08
Am citit acum cativa ani o carte a unei americance despre igiena intima feminina unde spunea ca tanga sunt periculosi pentru ca sunt un fel de transportator intre zona anala care oricat ai spala-o (oricum in timpul unei zile cat esti plecata nu o faci cat ai vrea) nu e sterila si zona genitala care la femei spre deosebire de barbati e foarte expusa.

Eu si din motivul acesta (dar si din cauza ca ii gasesc foarte incomozi), am renuntat la tanga. Obsesia mea sunt acuma chilotii plini la spate si foarte subtiri in parti, v-string cred ca se numesc.

Postat pe 1 Decembrie 2008 18:19
aaa. deci in aspectu chilotilor! foaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarte interesanta tema de discutie. altceva ce mai aveti?
pe cind o discutie despre tampoane? eventual folosite si re-re-re-re-re-re-re-refolosite!!!! a?
aud?
deci.....astept cu maximum de interes ce alte aspecte de viata mai trezesc interesu vostru de fete frumoase. si... aaaaa.... destepte.
lea_zuk
Postat pe 2 Decembrie 2008 16:45
De la: lea_zuk, la data 2008-12-02 16:45:44aaa. deci in aspectu chilotilor! foaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarte interesanta tema de discutie. altceva ce mai aveti?
pe cind o discutie despre tampoane? eventual folosite si re-re-re-re-re-re-re-refolosite!!!! a?
aud?
deci.....astept cu maximum de interes ce alte aspecte de viata mai trezesc interesu vostru de fete frumoase. si... aaaaa.... destepte.


Nu ca ai merita sa ma obosesc scriind pentru tine, dar de data asta fac o exceptie:
1. Iti spun si tie ce am spus si pe alt topic, citez : La "zodii" de exemplu n-am intrat niciodata. Dar de ce-as intra daca nu ma intereseaza? Doar ca sa dau cu piatra in altul ca de ce il intereseaza? Fiecare e liber sa faca ce vrea...atata timp cat nu face rau altuia.
2. Inca nu ai inteles ce inseamna un forum de discutii, unde se discuta despre orice, inclusiv despre...chilotzi daca ai chef. Tu alegi unde sa intri, ce te intereseaza. Daca ai ceva (inteligent) de spus, spui, daca nu, iti dai cu firma in cap, asa ca tine.
Imi pare rau pentru tine ca nu stii ce sa faci cu timpul tau liber, dar asta e numai problema ta.
Ai o problema cu fetele frumoase si inteligente? Iar imi pare rau pentru tine. Atunci, nu mai vomita aici, pune mana pe o carte sau fa-ti o masca si pune-ti bigudiuri. Eu sa-ti dau idei constructive pentru viata ta? Get a life!!!
tally_weijl
Postat pe 3 Decembrie 2008 15:28
Vai de capul tau!!! Abia acum am vazut, mai ai si 34 de ani
Imi inchipuiam ca esti o pustoaica teribilista de 16 ani care nu stie "cate prune are in traista".
Nici nu stiu daca sa ma opresc din ras sau sa plang pentru tine. Ce sa mai zic..."condoleante" ca esti asa.
tally_weijl
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:00
Nu ma pot abtine...
Astea au fost celelate 2 (total 3) postari "inteligente" ale tale:
1. intrebare: daca stie cineva o sala de fitness cit mai aproape de intersectia mare (cea de la posta titan). pe cea de la bisericuta din lemn o stiu, dar e mica. faci un streching, tre' sa iasa toti din camera (literalmente e o camera, lucru care ma duce cu gindul la faptul c-ar fi trebuit sa-i zica, of cors, "camera de fitness", nu "sala". glumeam. deci? va astept cu raspunsrui, sint extraordinar de amortita din cauza de sedentarism
2. budigai! clar!
de cand esti membru din 11.02.2008, azi-maine e anul...
Deci am inteles ca te ocupi sa te infrumusetezi si nu-ti prea iasa.
In sfarsit...mai multe nu spun ca m-am exprimat in postarile de mai sus si nu ma repet.
tally_weijl
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:21
De la: lea_zuk, la data 2008-12-02 16:45:44aaa. deci in aspectu chilotilor! foaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarte interesanta tema de discutie. altceva ce mai aveti?
pe cind o discutie despre tampoane? eventual folosite si re-re-re-re-re-re-re-refolosite!!!! a?
aud?
deci.....astept cu maximum de interes ce alte aspecte de viata mai trezesc interesu vostru de fete frumoase. si... aaaaa.... destepte.

cu riscul de a te baga prea mult in seama ....asta e topicul, despre asta se vorbeste aici
sunt si alte topicuri cu subiecte mai grele, am deschis si eu unul daca esti interesata sa raspunzi

Postat pe 3 Decembrie 2008 18:33
eu consider ca e mult mai sexy sa nu ti se vada chilotei.cred ca e mai misterios asa,ca macar asa il mai chinui pe bietul iubitel care se intreba oare ce ai pe sub rochita/pantaloni/fustita,etc, decat sa ii vada de la bun inceput ca apoi nu mai e nimik nou de vazut si ii cam trece cheful sa descopere ce porti:P.cred ca stiti ce vreau sa zic


p.s. tipul de chilotei nu influenteaza personalitatea sau invers.cel putin eu nu am auzit sa fi descoperit psihologii cercetatori asa ceva
annyo
Postat pe 6 Ianuarie 2009 16:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna fetelor 22 De la: kudika017543 24 Martie 2010 17:36
helpppp 23 De la: cristi_nne 25 Mai 2009 09:08
O intrebare 8 De la: kudika132368 28 Februarie 2010 14:27
buna 4 De la: Full_Metal_Jacket 14 Mai 2010 15:25
voi ce parere aveti despre asta?? 6 De la: stefanianane08 6 Octombrie 2009 15:54