Setari Cookie-uri

RELATIA DINTRE O FECIOARA SI UN BERBEC

EU SUNT FECIOARA SI SOTUL MEU ESTE BERBEC.CARE DINTRE VOI MAI ESTE IN CAZUL ACESTA? CUM MERGE RELATIA VOASTRA.EU SUNT CASATORITA CU EL DE 19 ANI SI( AM DOI COPII) A INCEPUT SA SCARTAIE RAU.
ALEXA70
Postat pe 5 Septembrie 2008 19:59
abia acum dupa 19 ani iti pui intrebarea cum merge????
ma doare mintea...nu mai intru pe topicuri de zodii in veci!!!

Postat pe 5 Septembrie 2008 20:04
sincer...eu sunt fecioara.........am avut iubitzi berbeci si nu imi mai trebuie in veci..in schimb,prietena mea de-o viata e berbec,dar...e altceva...nu stiu..e diferit!cu iubitii mei berbeci,nu ma intelegeam deloc,ieseau scantei cand ne intalneam...dar acuma depinde de fiecare in parte!
mary_ct
Postat pe 30 Octombrie 2008 10:53
Si eu sunt o fecioara casatorita cu un berbec .E adevarat ca relatia dintre noi nu e perfecta dar cu trecerea timpului am inceput sa ne cunoastem mai bine si sa ne dam seama cand exageram unul fata de
celalalt . E adevarat ca berbecii sunt foarte incapatanati si uneori reactioneaza ciudat ,sunt impulsivi si nu se gandesc ce repercursiuni ar putea avea faptele sau reactiile lor .Totul depinde de fiecare relatie in parte " cat reusiti sa va suportati" .Asta e !
21oana
Postat pe 3 Noiembrie 2008 12:48
Eu sunt o feciora ea un berbec si peste vreo 2 ssaptamani facem 20 de ani de casnicie.Totul merge foarte bine pentru ca am invatat cu greu BERBECUL de langa minesa comunice si sa spuna tot ce ii convine sau nu in casnicia noastra.Invatati sa comunicati mult mai mult,pentru ca problemale se rezolva mai usor in DOI!
georgiu
Postat pe 20 Noiembrie 2008 12:26
intamplator am intrat si am vazut mesajul, sunt din zodia berbec iar sotia mea este varsator, suntem casatoriti din 1989, si avem cam acelesi probleme pe care le semnalezi si tu, adica totul a inceput sa scartie, ....de ce?, ....poate suntem noi berbecii prea orgiliosi si nu acceptam nici un compromis, poate trecem printr-o perioada mai putin buna , poate nu ne exteriorizam sentimentele ,desi suferim la fel de mult ca oricare altcineva dar nu o recunoastem nici daca ne picura cineva cu ceara fierbinte,....dar asa suntem noi si sincer va iubim... daca ma vei crede (desi stiu ca si increderea e un subiect delicat in ce priveste zodia berbec), in fiecare zi ma rog pentru familia mea si unitatea ei desi ii spun sotiei ca daca nu inceteaza cu reprosurile voi pleca .....asa ca parerea mea este sa incercati sa ne credeti si sa ne intelegeti........nu suntem stana de piatra desi asta credeti ca suntem si avem suflet la fel de sensibil desi nu o aratam........

Postat pe 12 Decembrie 2008 09:00
iti multumesc pt.sfat dar,uneori simt ca nu mai pot.stii de ce imi este ciuda pe el pt. ca nici macar nu-mi arata ca este multumit pt.ceea ce fac pt.familie .daca ar fi fost invers el femeie si eu barbat cred ca am fi murit de foame si ne-ar fi ingropat gunoiul.vezi norocul cu mine .si ce poate fi atat de geru sa " lauzi"pe cineva.mi-a spus ca el nu are nevoie de o femeie care sa spele si sa faca curat .nu mai inteleg nimic .in familia mea eu asta am invatat sa fac ,adica sa fiu mama si femeie pt.sotul meu.uneori cred ca eu nu gandesc normal.
ALEXA70
Postat pe 20 Decembrie 2008 10:46
Dragele mele, voi in loc sa va stresati ca nu va lauda, ca va scartaie relatia, ca unul e o zodie iar celalalt alta zodie, ati face bine sa radeti tot timpul, sa le aratati ca sunteti vesele, ca nu vedeti viata ca pe un cosmar, sa le gatiti, sa va aranjati de parca ati fi la prima intalnire, sa-l tratati ca si cum ar fi prima zi cand vine la voi in casa. Barbatii sunt copii pana mor. Indiferent de partenerul pe care il veti avea langa voi... la un moment dat toti vor ajunge sa ceara rasfat de la partenera. Nu va mai judecati partenerul actual pentru ca asa va ocupati viata si va inchideti singure viata. Puterea mintii schimba totul. Daca voi vedeti lucrurile negativ si ei vor vedea lucrurile in acelasi mod. Voi le impuneti modul de receptare a lucrurilor. Si eu am avut probleme candva cu partenerul meu. Insa la fel am fost invatata si criticata de felul meu de a fi. Am ascultat si acum dupa 7 ani de relatie cu el pot sa spun ca sunt fericita si am tot ce-mi doresc de la partenerul meu. Nu-i criticati! Este cea mai mare greseala. Ganditi-va ca voi ii criticati ... pleaca la serviciu si intalneste intamplator o alta care le gaseste calitati. Ce credeti ca o sa faca? O sa se abtina la a primi complimente si laude? Nu . Niciodata. Si voi ati proceda la fel in locul lor. Asa ca,....sfatul meu este sa fi-ti pline de energie si vesele si sa luptati cu voi sa priviti totul pozitiv chiar si in ceea ce va priveste pe voi. Sunteti cele mai bune, cele mai frumoase sin u exista alta mai buna ca voi. Luptati pentru ei, luptati pentru locul intai. Depinde doar de voi.
acablonda
Postat pe 20 Decembrie 2008 11:11
Fecioara si Berbecul se intalnesc in Casa 8, a sexualitatii, deci merge bine pe plan sexual. Avand in vedere ca acesta este un aspect important intr-un cuplu, se poate spune ca este posibila casatoria intre cei doi, asa cum s-a intamplat si in cazul tau. De vreo 5 ani, Uranus se afla in opozitie cu Soarele celor din Fecioara. Exista riscul unor rupturi ireparabile. Este nevoie de mult tact si intelegere reciproca pentru a salva casatoria, mai ales ca Uranus va sta aici pana prin 2010. Depinde foarte mult de aspectele din astrograma fiecaruia, Ascendent etc.
Toate cele bune.
Craciun fericit!
milica_albulescu
Postat pe 24 Decembrie 2008 10:46
sunt berbec am fost cu o fecioara ne certam destul de des,dar repede ne si impacam ultima oara distanta nea despartit daca nu era ea si acum mai eram impreuna. la o relatie dintre fecioara si berbec trebuiesc facute sacrificii din ambele parti.
alexlisavencu
Postat pe 8 Ianuarie 2009 16:54
si eu sunt fecioara si am fost cu un berbec pe care l-am iubit cum nu o sa mai pot iubi vreodata.Distanta ne-a omorat si mai ales orgoliul si incapatanarea amandorura, eu sunt o fecioara cu ascendent in leu iar el berbec cu ascendent in fecioara...am fi avut toate sansele si tot ajutorul astral sa ne fie bine si sa mearga insa....am simtit nevoia sa sfidam tot.Cred ca daca ajungi sa iubesti un berbec (iti trebuie mult curaj si stapanire de sine fiind o zodie dominanta, orgolioasa,incapatanata-toate ingredientele nocive unei iubiri) nu-l vei putea uita niciodata.
Sfatul meu este sa ai rabdare.Un berbec nu sta incurcat cu cineva din complezenta, nu face lucruri de dragul de a le face,iar iubirea lui nu prea si-o arata desi o simte si chiar foarte intens (sunt convinsa ca degetele de la o mana sunt super suficiente pt a enumara marile iubiri ale unui barbat berbec, femeile sunt altfell!!!) Daca il iubesti cu adevarat lupta pt el si il vei castiga!!! Iti pot garanta asta...
ana_maria4u2
Postat pe 26 Februarie 2009 10:43
De la: alexlisavencu, la data 2009-01-08 16:54:33sunt berbec am fost cu o fecioara ne certam destul de des,dar repede ne si impacam ultima oara distanta nea despartit daca nu era ea si acum mai eram impreuna. la o relatie dintre fecioara si berbec trebuiesc facute sacrificii din ambele parti.

Postat pe 16 Mai 2009 12:13
Eu cerd ca mai depinde si de firea fiecaruia.....nu putem sa ne luam intotdeauna dupa zodii.....eu sunt berbec iar prietenul meu fecioara....intradevar..berbecul e un caracter mai puternic si orgolios.....nici fecioara nu este mai prejos.....dar totul consta..in a stii cand sa lasi de la tine........!

Postat pe 16 Mai 2009 12:20
Draga mea, eu am o casnicie de 19 ani.....si scartaie rau de tot....eu sunt berbec si el tot berbec......hm, barbatii berbeci nu au nimic tandru, afectuos , in ei.......si eu am doi copii....si un final cu divort...pe tot parcursul casniciei nu am primit nimic afectuos ci doar indiferenta, asa ca.............nu vreau sa te descurajez ci doar sa-ti dau un sfat...........traieste clipa
kudika448320
Postat pe 8 Octombrie 2011 08:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de la gabriel 4 De la: bestdevilinside 4 Februarie 2009 15:51
Cat de durabile sunt relatiile la distanta? 98 De la: bella_speranzza 25 Martie 2013 01:49
compatibiitate 7 De la: kudika049293 7 Iulie 2009 16:50
Eu taur el balanta 36 De la: cristi1 27 August 2015 20:42
Ea gemeni....el pesti.. 8 De la: brasilianca_alex 29 Noiembrie 2009 14:03