Setari Cookie-uri

Cum revin la culoarea mea naturala???

Buna...am si eu o problema...culoarea mea naturala de par e o idee mai deschisa decat cea din poza. Ei bine, am facut prostia sa ma vopsesc shaten inkis nuantza 400 de la Casting Creme Gloss de la L'oreal. Imi sta bine,(dar a devenit aproape brunet dupa 3 vopsiri la 1-2 luni) dar prefer naturalul acum. :D Cum sa revin la vechea culoare? Ma gandeam sa ma tot vopsesc cu nuante din ce in ce mai deschise...ma gandeam sa incerc un 500 de la L'oreal. Am intrat pe site si se pare ca iese ceva...dar la o emisiune am vazut ca vopsea peste vopsea, inchide culoarea parului. Eu m-am decolorat odata, dar am nimerit o proasta de coafeza. Aveam radacinile 50 mm crescute si in rest a iesit ceva gen culoarea mea, dar radacinile galben pui. Mi-a si facut scalpul varza si acum mi-e frik sa ma decolorez. ca sa nu spun ca de vopsea cu amoniac nici nu vreau sa aud. Am un par moale si tare delicat, bietul de el... s-a si rarit de cand am schimbat orasul...

Cum sa revin la culoarea naturala? Treptat si fara sa imi distrug parul...macar sa semene sa nu mai fie nevoie de vopsit.

Postat pe 6 Septembrie 2008 22:07
Daca te bizui, cauta o nuanta de vopsea un pic mai deschisa decat nuanta ta naturala.(daca zici ca acum e mai inchis, ar trebui sa-ti iasa bine) SI lasa-l sa creasca :).. tunde-i varfurile.. si incet incet, o sa revina la nuanta ta
Bafta!
aricel
Postat pe 10 Iunie 2009 12:30
Tunde'te zero
Diavolyta_
Postat pe 10 Iunie 2009 22:07
buna.....cred ca cel mai bine ar fi sa te sfatuiasca un stilist......iti recomand salonul unde merg eu...Sun lounge se numeste si e in Amzei......poti merge acolo si te vor sfatui ei ce ar fi mai bine pentru parul....baietii sunt dispusi oricand sa te ajute cu un mic sfat.....iti las si nr de tel...021.312.96.44....bafta...
ancutzik_c_18
Postat pe 11 Iunie 2009 16:26
la nuanta ta naturala nu ai cum ajunge decat prin cresterea radacinilor si tunderea varfurilor...cel mai indicat esa gasesti o nuanta cat mai apropiata de parul tau natural care sa=ti iasa uniform pe toata lungimea parului....apoi cand radacinile vor creste nu va fi aproape deloc diferenta de culoare...
ellenitta
Postat pe 18 Iunie 2009 10:30
weeei, aceeasi problema o am si eu
culoarea mea naturala de par naturala e un saten deschis, dar eu de vreo 2 ani ma vopsesc bruneta
Toate bune si frumoase, mi-am crescut parul, il ingrijeam, tundeam varfurile regulat... la fel, a inceput sa cada de cand am schimbat orasul..dar acum si-a mai revenit.
Asa ca... sapt asta voi merge la salon, sa-mi scot brunetul cumva,desi mi-e cam groazaaa..plus o sa-l tund
Ma gandesc sa-l fac caramel, desi speeer sa reuseasca sa-l scoata fara sa-l distruga de tot.
Si radacinile nu le pot lasa sa creasca, acum au cam un cm, deaorece fiind foarte deschise, va dati seama.
Off
Miss_Stardust
Postat pe 8 Iulie 2009 12:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa imi cumpar placa 4 De la: kudika414141 13 August 2011 18:16
Vopsea GARNIER 6 De la: Spanish_Dancer 26 Februarie 2011 23:25
caderea parului 10 De la: Akarina 12 Februarie 2016 16:53
michael jackson 2 De la: yumalai 27 Iunie 2009 09:16
Sampon pentru parul ondulat? 8 De la: balrog 14 Martie 2011 15:11