Setari Cookie-uri

Pt par drept...placa ...sau permanent ?

Ce credeti? Este mai bine sa folosesc in continuare placa sau sa apelez la permanent.
Am fost la un stilist si mi-a zis ca daca vreau sa fie tot timpul drept si lucios poate sa imi faca permanent?
Si mai facut cineva?
Unde ....si cat a costat ?
axyalexya
Postat pe 12 Septembrie 2008 13:04
din cate stiu permanentul arde parul, asa am auzit, nu am facut niciodata. cel mai sanatos pentru par e sa-l intinzi cu foenul si cu peria rotunda( brushing), apoi il fixezi cu ceara de par. tine cateva zile dar nu iti arde parul ca si placa sau permanentul
macar incearca si vezi dc esti multumita
Shobby
Postat pe 12 Septembrie 2008 13:48
Am intrebat si eu dk arde parul si a zis k nu e acelasi tip de permanent k ala pt bucle.
Tu ai folosit permanent si ti-a ars parul?
Cat despre perie si feon am incercat dar nu pot sa il fac drept ci doar intors si ma enerveaza la culme
axyalexya
Postat pe 12 Septembrie 2008 23:16
Si eu vreau sa am parul drept tot timpul!Dar nu reusesc sa il am perfect intins...
despinarose
Postat pe 16 Septembrie 2008 02:04
Eu il vreau cretz!!!

Postat pe 16 Septembrie 2008 02:09
eu folosesk placa de vreo 2 ani...plus ceara...si e foarte bine
misterious
Postat pe 19 Septembrie 2008 21:23
Placa distruge parul. Daca folositi placa trebuie sa hidratati f bine parul.
Incearca masti naturale care ajuta mult:
1. pt par uscat:
- o lingura mare de miere de albina
- 2 galbanusi de ou
- o lingura de ulei de masline
- o lingura de vitamina A( farmacie)
Tot se amesteca bine si se pune masca pe par. Se tine 2 h apoi se clateste bine cu apa calda. Daca doar capetele sunt uscate se aplica pe capete.
2. pt par gras:
- o lingura de miere de albina
- 2 galbanusi de ou
- o lingura de masline
- o lingura mare de zeama de lamaie
- 2 linguri de coniac sau vodca (tarie de 40 grade)
Se amesteca si se pune pe par de la radacina parului. Se tine minim 2 h. Se clateste f bine cu apa calda, nu fierbinte.

O solutie mai puternica pt caderea, intarirea parului e Yuda Pilatory, aveam de vanzare, la momentul dat nu mai am, s-au terminat, dar am sa am peste 15 zile, daca o sa te intereze scrie-mi pe email: merycamerzan@yahoo.com
Bafta multa!!!!
merycam
Postat pe 20 Septembrie 2008 11:43
mereu mi-am dorit sa am parul drept si de ceva timp folosesc placa dar nu ma tine mai mult de 2 zile ce produse ar treb sa folosesc dupa ce il intind pt a ramane drept mai multe zile ... am incercat si cu fixativ si cu ceara dar fara prea mare rezultat ... am parul des si putin ondulat
miha_ela_8
Postat pe 20 Septembrie 2008 20:15
Multumesc tuturor pt sfaturi.
Am inceput un tratament cu ulei de masline,vit a, ulei de ricin si un galbenus de ou. O sa incerc si trat tau merycam cu toate ca nu difera ff mult. de fapt daca ma gandesc mierea de albine face ff bine
Cam cat costa solutia aia Yuda Pilatory?
axyalexya
Postat pe 21 Septembrie 2008 22:29
buna la toata lumea asa este parul intins cu peria imi sta 3 zile dar nu pot sa ma fac singura acasa si mai ales ca il am gras si am incercat de toate adica multe produse pt cresterea parului stitii ceva si ex .daca nu-l fac cu peria imi sta urat parca matura in cap astept ras va pup
monica_corsa
Postat pe 22 Septembrie 2008 12:38
Cutia Yuda Pilatory are 3 spray-uri a cate 60 ml, si iti ajung pt tratament de 3 luni. Se foloseste dimineata si seara a cate un ml, doar la radacina. O cutie costa 250 lei sau 70 euro. Daca iei 3 cutii pretul e de 60 euro/cutie.

Daca va intereseza scrieti-mi pe email: merycamerzan@yahoo.com

Bafta multa
merycam
Postat pe 22 Septembrie 2008 18:29
permanent isi facea mami prin 80
mai exista asa ceva????

Postat pe 22 Septembrie 2008 18:32
La salon se întinde parul natural cret permanent sa fie drept;-)
Trebuie doar sa te duci dupa un timp-depinde de cresterea parului, sa se indrepte parul la radacina.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 22 Septembrie 2008 20:53
de 5 ani folosesc placa si nu am probleme!ador parul drept si nu as putea ,nici macar o zi ,sa am un singur fir deplasat de la locul lui!cred ca asta este dependenta de placa !
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 22 Septembrie 2008 22:55
o nu.imi place cateodata sa am parul drept.
alexutzab
Postat pe 23 Septembrie 2008 15:13
Cand am fost la un salon am vazut pe lista de preturi "indreptare permanenta - garantie 3 luni" Ceva de genul asta. Pretul parca era 60 sau 70 de ron.

Eu mi-l intind cu placa, nu folosesc creme pt netezire si figuri d-alea, ci doar putina ceara dupa indreptare, dar doar pe varfuri..pt stralucire. Imi sta intins - intins si o saptamana.
c0r1nu7z4
Postat pe 24 Septembrie 2008 00:51
Nu recomand nimãnui sã apeleze la permanent, deterioreazã pãrul.Dacã ai parul drept ºi vrei sã fie ºi mai drept ar trebui sã foloseºti un uscãtor profesional(Top line - Unirea), ºi sã usuci pãrul de sus în jos, de la rãdãcinã spre vârfuri. E foarte important sã aibã mufã îngustã, uscãtorul. Mãºti naturiste, foloseºti? Ai putea sã încerci, în caz cã nu.

Postat pe 24 Septembrie 2008 02:46
am fost la un salon si mi-au cerut 7 mil pt indreptare permanenta...cam mult nu?
Syenna ce fel de masti naturiste?
axyalexya
Postat pe 24 Septembrie 2008 13:04
pe mine m-a inzestrat natura cu un par drept..drept...si fin...toata lumea ma intreaba ce fel de placa folosesc....si cand le zic ca ii naturel mai ca nu vor sa ma creada..in sensul asta nu am probleme
butterly
Postat pe 25 Septembrie 2008 17:51
Masti preparate in casa. 2 lingurite de miere,3 galbenusuri de ou(ai parul lung),o lingurita de ulei de ricin si ulei de masline extravirgin.Trebuie sa fie calduta masca,adica pusa intr-un vas apoi acel vas il pui intr-o cratita mai mare cu apa fierbinte si capacul peste cratita.lasi cam 10 minute si apoi mai amesteci odata solutia din vas sa se omogenizeze si aplici pe par cu un tampon de vata si insisti la radacini.Lasi sa actioneze o ora.Ai putea sa faci in fiecare saptamana cate o masca de genul acesta.dupa o luna o sa vezi rezultatele.Eu nu te sfatuiesc sa apelezi la acel permanent decat daca vrei sa-ti distrugi parul.

Postat pe 25 Septembrie 2008 18:25
Multumesc frumos syenna. O sa incerc cu masca asta. Pooop
axyalexya
Postat pe 25 Septembrie 2008 23:27
daca sunteti interesate sunt solutii de permanent drept care se aplica acasa ca si vopseaua de par. nu ard parul si nu il deterioreaza. irina_dash@yahoo.co.uk

Postat pe 6 Noiembrie 2008 21:16
ce fel de solutii si cat costa?
axyalexya
Postat pe 9 Noiembrie 2008 21:23
pai daca ai parul destul de lung...atunci fa ti permanent pt k va fii nevoie neaparat s l tai shi s ramai totusi cu o lungime nu prea mica a parului...totusi am observat k daca firul parului e puternic nu trebuie neaparat s se deteorioreze vizibil...depinde de tipul de par al fiecareia...totusi shi placa este periculoasa ...acuma depinde ce fel de par ai... oricum bafta sper s reusesti...!!!!
HannaH_RaluK
Postat pe 11 Noiembrie 2008 17:35
eu il am drept...chiar foarte drept zici ca mi-l fac cu placa....si m-am saturat de el drept...el il vreau cret..dar asta e...probabil daca il aveai drept il vroiai cret..asa ca niciodata nu vom fi multumite cu ce aveam:))...
ingerdemon69
Postat pe 12 Noiembrie 2008 09:16
De la: ingerdemon69, la data 2008-11-12 09:16:16eu il am drept...chiar foarte drept zici ca mi-l fac cu placa....si m-am saturat de el drept...el il vreau cret..dar asta e...probabil daca il aveai drept il vroiai cret..asa ca niciodata nu vom fi multumite cu ce aveam:))...
asa am fost si eu..pana ce am descoperit ce trebuie za zic mersi ptr ce am....ptr darurile deosebite primite de la dumnezeu....chiar si ptr parul drept..asta nu inseamna ca uneori nu mi-l fac cret...fiindca chiar daca sunt fecioara si de obicei imi place momotonia mai simt uneori nevoia sa ies din ea...si atunci imi fac parul cret..sau fac alte"nebunii"...
butterly
Postat pe 12 Noiembrie 2008 21:40
Daca nu ai pe cineva care deja si-a facut indreptarea la un salon sa vezi rezultatele(si rezultate vreau sa spun cum arata parul spalat si uscat doar, nu si coafat), atunci nu-ti face caci s-ar putea sa ai surpriza sa-ti stea mai rau ca inainte caci se deterioreaza firul, nu mai e nici ondulat, nici drept nu sta, e ca o matura si n-ai cum s-o mai scoti la capat cu el decat sa-l faci mereu iar cu placa sau cu foarfeca. Depinde f mult de tipul tau de par, mai ales daca esti vopsita si mai ales daca e culoare deschisa si de salonul unde mergi.
yamuna
Postat pe 23 Noiembrie 2008 12:20
Dute la GRIND salon in Aviatiei. Un intins e 26 lei.021/232.01.29
jerrymouse
Postat pe 3 Decembrie 2008 22:02
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2008-09-22 22:55:00de 5 ani folosesc placa si nu am probleme!ador parul drept si nu as putea ,nici macar o zi ,sa am un singur fir deplasat de la locul lui!cred ca asta este dependenta de placa !


la fel sunt si eu! dar eu am km inceput sa am probleme..imi cade f mult par...e din ce in ce mai rar dar dak nu il in drept sta HORROR am inceput sa iau niste pastile pt intarirea parului da nu prea ma tin de ele k sunt aiurita si uit mereu!:D bineinteles k folosesc si masti dar nu prea se vad rezultate...mi e frica sa nu raman cheala am cosmaruri!
angel_in_disguise
Postat pe 8 Decembrie 2008 14:16
INCEARCA SPRAY-UL DE LA BABYLISS PTR PLACA NU AI PROBLEME DELOC PTR CA ITI PROTEJEAZA IMP PLACII
albinuta1981
Postat pe 9 Decembrie 2008 12:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Extensii de par ondulate sau drepte? 9 De la: viviana_87 28 August 2014 07:05
Matreata si cojite 13 De la: balrog 14 Martie 2011 14:08
pastile pentru slabit pe baza de fructe(sa incerk/nu???) 4 De la: ella_c 9 Martie 2009 21:35
Matreata si cojite 14 De la: balrog 14 Martie 2011 14:14
permanent 4 De la: kudika226898 14 Martie 2011 22:49