Setari Cookie-uri

Alt fel de cafenea

De la: andreea1976, la data 2008-11-17 12:21:07Ema,ia o pauza si bea o cafeluta cu mine
Va pupic si va doresc o zi cel putin placuta


Andreeeeeaaaaaaaaa.....bine ai reveniiiiiiittttttt !!!!!........nu-i asa ca e bine printre prieteni ?????.........

si nu uita ca dragostea si gandirea pozitiva fac minuni !!!!!!.......
etta
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:24
Da etta scumpo,ai mare dreptate
O cafeluta?
andreea1976
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:38
O ceasca pentru mine please.
Lucia1971
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:43
de la tine ORICE !!!.........caci la sufetul curat si bun pe care-l ai ,tot ce oferi cred ca este MINUNAT SI BUN SI CURAT !!!!...... .....

etta
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:44
De la: Lucia1971, la data 2008-11-17 12:43:35O ceasca pentru mine please.


Patroanaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.........te pupik dulceeeeeeeeeeeee !!!!.....
fetelor va las ,ca s-a ocupat calculatorul !!!......si azi am si zi administrativa de curatenie !!!......poate vb. mai pe seara !!!.....
etta
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:47
De la: Lucia1971, la data 2008-11-17 12:43:35O ceasca pentru mine please.

Oooooo Luci,cum sa nu iti dau si tie o cafeluta.....
Am destula pt toata lumea
andreea1976
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:51
'neataaaa beau si eu cafeaua cu voi.....

dar tre sa fug fuguta ca am marfa care imi sta in cap.


revin mai incolo
dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Noiembrie 2008 13:18
Mercic, Andreea! Am baut-o in timp ce scriam un mail unei prietene. Si m-am infuriat pe masura ce scriam. Tie ti-am mai zis sambata: e vorba de prietena mea din Medias, cea cu fertilizarea in vitro. E disperata si face un capat de lume din esec, de parca s-ar termina lumea aici. Si mi-e ciuda ca sunt atat de departe si nu pot sa o scutur live!
Lucia1971
Postat pe 17 Noiembrie 2008 13:42
luci ce zici de cineva care a facut 3 inseminari in vitro pana acum si toate s-au ales cu esec?????
in ianuarie a facut o depresie de mai mare dragul....
o luna de zile in concediu medical....

ufffff capul sus ca si maine e ozi,mai urata mai faina dar e totusi o alta zi.

dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Noiembrie 2008 13:45
Bine, acuma poate si eu gandesc subiectiv ca deh, am copil. Dar nu cred ca as fi apelat vreodata la fertilizarea in vitro. Nu stiu, e ca si cum m-as juca cu genetica, sau, mai mult, as forta mana lui Dumnezeu. Apropo de asta> nici eu si nici Dan nu ne dorim al doilea copil. Dar daca maine am decide ca mai vrem unul, ne-am hotarat sa infiem, nu sa-l concepem noi (nu intru in detalii "tehnice" ca n-am timp acum, dar nu e vorba de riscuri sau mai stiu eu ce...). Deh, fiecare cu stilul lui de a vedea viata...
Lucia1971
Postat pe 17 Noiembrie 2008 13:49
acum stiu ca o sa imi pun o gramada pe carca, dar daca vezi ca nu merge nici inseminarea in vitro, exista totusi posibilitatea adoptiei.... si sunt atatia copii abandonati in centre de plasament care arata oribil, copii care chiar au nevoie de iubire si de dragoste de mama.

si eu imi doresc un bebe dar daca nu s-o putea.... imi ramane totusi alta optiune.
dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Noiembrie 2008 13:58
Neata cafenea
iris_4_ever
Postat pe 17 Noiembrie 2008 14:19
nu e cam devreme?
neatza
ariana25
Postat pe 17 Noiembrie 2008 14:23
Unde ai disparut aseara Iris?
andreea1976
Postat pe 17 Noiembrie 2008 14:24
La un hotel din capitala sa luam receptionistul la un rentz in 6 dupa care la MC , venit acasa si jucat poker pe imbracate cu al meu ( de dezbracate nu puteam ca eram deja goala ) , m-a imbracat ca e mai bun ca mine la poker si uite asa a trecut timpul pana la 5 dimineata cat i-a luat sa ma dezbrace iar

Noi suntem mai batranei asa ...s-au dus zilele cand o taiam in discoteca ...acum daca plec cu al meu sigur ajung la rentz,sinaia sau alte chestii de genul ...degeaba ma rog de el sa ma duca la disco ca nu-s sanse
iris_4_ever
Postat pe 17 Noiembrie 2008 14:35
etta, mii de scuze!
Lulli
Postat pe 17 Noiembrie 2008 15:40


De la: Luli2, la data 2008-11-17 15:40:45etta, mii de scuze!


Luliiiiii.....mai bine mai tarziu decat niciodata !!!!......de data asta te iert !!!...... .....dar data viitoare te musc !!!!......


V-AM PUS POZE NOOOOOOOOOIIIIIIII !!!!!.........
etta
Postat pe 17 Noiembrie 2008 15:50
Salutare dragii mei!
Etta, frumoasa Etta! Mama ce avatar beton ti-ai tras!
Lucia1971
Postat pe 17 Noiembrie 2008 18:27
buna seara lumee!
va pup pe toti..
sa aveti o sera superba!
alinadanielalazar
Postat pe 17 Noiembrie 2008 18:58
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-17 13:58:20acum stiu ca o sa imi pun o gramada pe carca, dar daca vezi ca nu merge nici inseminarea in vitro, exista totusi posibilitatea adoptiei.... si sunt atatia copii abandonati in centre de plasament care arata oribil, copii care chiar au nevoie de iubire si de dragoste de mama.

si eu imi doresc un bebe dar daca nu s-o putea.... imi ramane totusi alta optiune.

Of, Ema, asa mi-am pus eu vreo 5 fete in cap, cand povestea fiecare de planurile de familie. Eu am zis ca s-ar putea sa nu fac un bebe al meu, dar sigur o sa adopt. Daca o sa gasesc un nene care sa merite, facem si bebe, dar de adoptat tot vreau sa adopt.
Mamaaaa, ce-a urmat!!!!!!!!!!!!!!

Postat pe 17 Noiembrie 2008 19:16
buna seara dragii mei....
va doresc o seara cat mai buna.......
e mare plictiseala pe aici...............

pe unde imi umblati??/
oricum ..pupaceala
sun_shine
Postat pe 17 Noiembrie 2008 19:40
pupaceala si la tine

Postat pe 17 Noiembrie 2008 19:43
buna seara monica....pupici si la tine...

crista, stiu cce va urma, e pacat ca unele femei sunt atat de egoiste incat sa nu inteleaga faptul ca dragostea de mama si instinctul matern se poate manifesta si in alt fel. de fapt eu cred ca cele care au pierdut o sarcina sau care au avut contact cu o persoana care a pierdut o sarcina stiu cat de greu se trece peste asta...

e si mai greu de inteles cand vezi ca "se cauta mama surogat"....asa ceva mie imi e peste putinta de inteles.
am ramas traznita....
mi-am zis ca un asemenea subiect nu poate exista.... cand colo ce sa vezi exista si sunt persoane care cauta mame surogat,numai pt a avea un copil "al lor"....
poate sunt eu tampitica si nu pot concepe una ca asta ...dar in momentul in care vreun ginecolog imi va spune ...nu se poate ...in secunda 2 ma gandesc la adoptie.... nicidecum la o mama surogat.
dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Noiembrie 2008 19:50
sunt prin zona dar nu stau mult ca tre sa ies la plimbare pe ploaie offf
iris_4_ever
Postat pe 17 Noiembrie 2008 20:28
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-17 19:50:13buna seara monica....pupici si la tine...

crista, stiu cce va urma, e pacat ca unele femei sunt atat de egoiste incat sa nu inteleaga faptul ca dragostea de mama si instinctul matern se poate manifesta si in alt fel. de fapt eu cred ca cele care au pierdut o sarcina sau care au avut contact cu o persoana care a pierdut o sarcina stiu cat de greu se trece peste asta...

e si mai greu de inteles cand vezi ca "se cauta mama surogat"....asa ceva mie imi e peste putinta de inteles.
am ramas traznita....
mi-am zis ca un asemenea subiect nu poate exista.... cand colo ce sa vezi exista si sunt persoane care cauta mame surogat,numai pt a avea un copil "al lor"....
poate sunt eu tampitica si nu pot concepe una ca asta ...dar in momentul in care vreun ginecolog imi va spune ...nu se poate ...in secunda 2 ma gandesc la adoptie.... nicidecum la o mama surogat.

Fiecare cu ce-i place, nici eu nu as cauta o mama surogat, dar nu condamn pe nimeni care cauta. Dar nici sa nu mi se sara in cap ca eu vreau sa adopt! Mama mi-au sarit la beregata, de ziceai ca am zis ceva de rau, ca vreau sa omor sau ceva de genul. Adoptia e ceva nobil, parerea mea, dar ele m-au tratat ca pe o ciudata "cum adica sa cresc copilul altuia???"

Postat pe 17 Noiembrie 2008 20:32
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-17 19:50:13buna seara monica....pupici si la tine...

crista, stiu cce va urma, e pacat ca unele femei sunt atat de egoiste incat sa nu inteleaga faptul ca dragostea de mama si instinctul matern se poate manifesta si in alt fel. de fapt eu cred ca cele care au pierdut o sarcina sau care au avut contact cu o persoana care a pierdut o sarcina stiu cat de greu se trece peste asta...

e si mai greu de inteles cand vezi ca "se cauta mama surogat"....asa ceva mie imi e peste putinta de inteles.
am ramas traznita....
mi-am zis ca un asemenea subiect nu poate exista.... cand colo ce sa vezi exista si sunt persoane care cauta mame surogat,numai pt a avea un copil "al lor"....
poate sunt eu tampitica si nu pot concepe una ca asta ...dar in momentul in care vreun ginecolog imi va spune ...nu se poate ...in secunda 2 ma gandesc la adoptie.... nicidecum la o mama surogat.





eu sunt fff fericita. O matusa a avut mari probleme in a ramane insarcinata...are 34 de ani si a incercat mult timp, ba facea avort spontan, ba nu ramanea insarcinata. In martie trebuia sa faca inseminare artificala...acum cateva zile m-a anuntat ca este insarcinata in 2 luni am fost atat de fericita alaturi de ea...nici nu se astepta pt ca se multumise cu gandul ca nu poate avea propriul sau copil. Abia astept sa iasa bebele

Postat pe 17 Noiembrie 2008 20:34
georgia , felicitari matusii tale...eu ma refer la femeile care au la activ peste 3-4 inseminari in vitro.... si care nu e ca nu se resemneaza la faptul ca nu pot duce o sarcina la bun sfarsit ci incearca inca o data si inca o data etc etc etc. cu fiecare tratament transformarile hormonale sunt mai drastice sunt mai ciudate .... si te trezesti fata in fata cu o femeie pe care nu o mai recunosti nici fizic nici psihic....
o sansa la o viata buna merita orice copil fie el si al altora.
dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Noiembrie 2008 20:39
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-17 19:50:13buna seara monica....pupici si la tine...

crista, stiu cce va urma, e pacat ca unele femei sunt atat de egoiste incat sa nu inteleaga faptul ca dragostea de mama si instinctul matern se poate manifesta si in alt fel. de fapt eu cred ca cele care au pierdut o sarcina sau care au avut contact cu o persoana care a pierdut o sarcina stiu cat de greu se trece peste asta...

e si mai greu de inteles cand vezi ca "se cauta mama surogat"....asa ceva mie imi e peste putinta de inteles.
am ramas traznita....
mi-am zis ca un asemenea subiect nu poate exista.... cand colo ce sa vezi exista si sunt persoane care cauta mame surogat,numai pt a avea un copil "al lor"....
poate sunt eu tampitica si nu pot concepe una ca asta ...dar in momentul in care vreun ginecolog imi va spune ...nu se poate ...in secunda 2 ma gandesc la adoptie.... nicidecum la o mama surogat.


mama surogat..nu cred ca as putea fi....sa simt acea mica fiinta crescand in pantecul meu si apoi sa-l dau altcuiva sa il creasca..........numai la gandul asta mi se face pielea gaina....e regretabil ca sunt cupluri ce nu pot face copii, dar se potr gandi ca sunt atat de multi micuti abandonati......... ei merita cu adevarat o familie.....
sun_shine
Postat pe 17 Noiembrie 2008 20:41
felicitari Georgia pt matusica ta...e o veste minunata ....
sun_shine
Postat pe 17 Noiembrie 2008 20:43
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-17 20:39:33georgia , felicitari matusii tale...eu ma refer la femeile care au la activ peste 3-4 inseminari in vitro.... si care nu e ca nu se resemneaza la faptul ca nu pot duce o sarcina la bun sfarsit ci incearca inca o data si inca o data etc etc etc. cu fiecare tratament transformarile hormonale sunt mai drastice sunt mai ciudate .... si te trezesti fata in fata cu o femeie pe care nu o mai recunosti nici fizic nici psihic....
o sansa la o viata buna merita orice copil fie el si al altora.




stiu, dar am vrut sa impartasesc bucuria asta....stiu de la ea ce inseamna sa incerci orice ca sa iti poti tine propriul copil in brate. Este groaznic, imi imaginez...chiar nu vreau sa trec prin asa ceva, nu doresc asa ceva nimanui...
acum mai am o matusa care la fel incearca sa faca un bebe...si-a gasit in sfarsit barbatul ideal...dar are 37 de ani si este mai greu sa ramai pe masura ce inaintezi in varsta...sper sa fie bine si acum

Postat pe 17 Noiembrie 2008 20:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
just married 1 De la: kika25 27 Septembrie 2009 23:21
o scuza buna...!! 1 De la: kika25 15 Octombrie 2009 13:37
va rog votati!!!!un cadou pentru iubitu meu!!! 1 De la: kudika340749 25 Octombrie 2011 22:13
imunitae scazuta! 10 De la: iulia069834 17 Martie 2021 16:02
CRESTERE IN INALTIME. TRATAMENT? ESTI MIC DE INALTIME? 1 De la: banderas282 1 Mai 2009 19:58