Setari Cookie-uri

eu varsatoare...el,scorpion

poate cineva sa-si dea o parere cu privire la compatibilitatea celor doua zodii??...ne cunoastem de un an jumate...cand e cu mine e f atent...dar...intalnirile trebuie sa le dau eu...eu trebuie sa fiu f calda...el e f rece....si totusi....cred ca sunt indragostita...ce sa fac??/ sa fug???...sau...as putea sa-l cuceresc??...vreau un sfat!!!
lucia_lucia76
Postat pe 9 Septembrie 2008 17:57
Eu sunt varsator, el scorpion si in ciuda compatibilitatii reduse, suntem impreuna de aproape 4 ani. Te sfatuiesc sa fii tu insati - scorpionii sunt atrasi de naturalete si sinceritate. Sa "fugi" nu este o varianta buna daca iti doresti o relatie cu el. Ai putea sa ii testezi sentimentele incercand sa fii mai rece decat de obicei - fii sigura ca va remarca schimbarea de comportament. Daca tine cu adevarat la tine, cu siguranta el va fi cel care va alerga dupa tine.
Iti urez multa bafta si fii tu cea capricioasa dintre voi doi!
hana_mi
Postat pe 9 Septembrie 2008 18:24
oare asa de rare sunt aceste relatii,de nimeni nu-mi scrie??Mi-ar fi placut sa citesc si alte opinii....
lucia_lucia76
Postat pe 11 Septembrie 2008 16:45
Dar d c nu incerci ca sa iti dai seama singura? daca ar intreba asa toata lumea nu ar mai exisat relatii !!!!!!!1

Postat pe 11 Septembrie 2008 17:15
ai dreptate!!!...dar...de multe ori te amagesti singura.....asta fac si eu...ma imbat cu apa rece...
lucia_lucia76
Postat pe 11 Septembrie 2008 20:23
Eu cred k nu ar trebui sa citesti despre zodia lui, despre cum sa il cuceresti, nu trebuie faci tot ce iti sta in putinta k sa il faci sa te remarce, pentru ca asha nu vei fi niciodata tu insati, si mai tarziu poate ai avea de pierdut. Incearca sa fii TU asha cum esti, sa il faci sa te placa pentru ceea ce esti. Vei fi apreciata mai mult ! Scorpionii au un al 6-lea simt foarte dezvoltat......!!! :)

Postat pe 17 Septembrie 2008 16:36
Eu sunt varsatoare si el scorpion. Am fost 6 luni impreuna, dar in cazul nostru n-a mers. Cam problema asta am avut-i si eu si de-aceea am ales sa pun punct. Fiecare intalnire era super tare, insa de cele mai multe ori il cautam eu. Si nu -mi placea asta. Imi doream mai multa implicare, reciprocitae. Nici in ziua de azi nu stiu cum sa pun problema: daca n-am stiut cum sa=l iau,sa=l citesc mai bine sau pur si simplu nu ne potriveam?

Postat pe 20 Septembrie 2008 00:51
Mersi..cred ca asta ar trebui sa fac si eu..sa pun punct...chiar daca o sa regret .Am citit azi un citat super-tare:"nu plange pentru ca s-a terminat,zambeste pentru ca s-a petrecut!".....cred ca ,asta e...voi ramane cu amintirile,care...sunt extraordinare!
elena_adina34
Postat pe 20 Septembrie 2008 07:30
2 scorpioni am cunoscut..eu varsatoare ca si tine..si nu am rezistat langa niciunul... posesivi, gelosi, ma terminau cu telefoanele, si foarte incapatanati. Daca ajung sa se indragosteasca de tine nu mai scapi.Eu cel putin am tras ceva pana am reusit sa termin, in conditiile in care nu prea a fost cine stie ce...cu unul o simpla intalnire, si cu celalalt o relatie de 2 luni, fara mare implicare.Asa ca nu stiu ce sa iti zic, doar ca eu m-am lamurit, nu sunt de mine
just_me_carmen
Postat pe 24 Septembrie 2008 23:14
De la: just_me_carmen, la data 2008-09-24 23:14:072 scorpioni am cunoscut..eu varsatoare ca si tine..si nu am rezistat langa niciunul... posesivi, gelosi, ma terminau cu telefoanele, si foarte incapatanati. Daca ajung sa se indragosteasca de tine nu mai scapi.Eu cel putin am tras ceva pana am reusit sa termin, in conditiile in care nu prea a fost cine stie ce...cu unul o simpla intalnire, si cu celalalt o relatie de 2 luni, fara mare implicare.Asa ca nu stiu ce sa iti zic, doar ca eu m-am lamurit, nu sunt de mine



Ce tare!! Tu te "plangi" ca n-ai mai reusit sa scapi de ei si eu ma plang ca n-am reusit sa-l fac sa sa ma caute non stop. Adica totul era nemaipomenit cand il cautam eu ...invers...cam rar!

Postat pe 25 Septembrie 2008 22:48
buna!!!are dreptate Georgia...sunt aiurea intrebarile de pe aici...fiecare om e diferit ,...nu conteaza zodia...
elena_adina34
Postat pe 4 Octombrie 2008 20:16
Intr-adevar , fiecare om e diferit, fiecare cu personalitatea lui. Insa si zodiile au ceva de spus. Altfel cum ti-ai explica ca diferite persoane care sunt aceeasi zodie, au anumite trasaturi in comun ? Zodia pur si simplu este un mic ajutor de a cunoaste pe cineva nou, sa stii cam la ce sa te astepti asa, in linii mari. Insa, de aici la a venit cu intrebari de genu "daca eu sunt varsator si el este scorpion" e cale lunga. pt ca aceasta intrebare este pur si simplu irelevanta. Pt ca aici intervine harta astrala a fiecaria, ascendentul etc.

Postat pe 5 Octombrie 2008 21:16
poate...nu neg ca ai dreptate,dar....uite...suntem trei persoane in aceeasi zodie,lucram impreuna,nascute la o zi doua diferenta si totusi...suntem total diferite....pana sa ma indragostesc de acest scorpion,nici nu ma uiatam la zodiac...fiecare persoana din aceeasi zodie difera mai ales prin educatia primita,prin mediul in care a trait si mai ales prin felul prin care a trecut prin viata...eu cautam ,de fapt,sa-mi zica cineva ca sunt compatibila....voiam sa ma amagesc....M-am amagit,mi-am dat seama ca nu mai are rost,ptr el,scorpionul,o greseala cat de mica se plateste,asa ca....incerc sa uit...da merg mai departe.E greu,e foarte greu,mai ales cand ai atatea amintiri frumoase cate am eu,dar,asta e...viata merge inainte.Daca un om,nu conteaza zodia,nu te iubeste...degeaba...trebuie sa renunti...o zi frumoasa!!!!!!!!!!!!
elena_adina34
Postat pe 6 Octombrie 2008 07:33
si totusi...sunt cupluri ce-au rezistat in timp de varsatori-scorpioni?
elena_adina34
Postat pe 10 Octombrie 2008 07:20
si eu sunt varsatoare si abia am reusit sa scap de un scorpion, foarte gelos si posesiv. Ufffffff...urate amintiri. Daca reusesti sa faci un scorpion sa se indragosteasca cu greu scapi de el.
diana27
Postat pe 15 Octombrie 2008 11:44
si eu am avut o relatie cu un scorpion timp de 1 an si ceva dar tot nam reusit sa patrund in mintea lui insa stiu sigur ca sunt f enigmatici Ce mai pot spune e ca sunt f gelosi, f posesivi Ne-am iubit destul de mult, era multa pasiune intre noi doi, dar ne certam de f multe ori dupa care eu eram cea care il cauta, cea care facea prima pasul Pacat ca dupa ce ne-am despartit nu am mai aflat nimik de el, macar sa stiu daca e bine Nu stiu cum poate fi asa indiferent dupa tot ce a fost intre noi, macar sa ne mai vorbim, atat Si cu toate astea el spunea ca ma iubeste f mult,ca nu mai poate avea ochi pt altcineva si simteam ca ma iubeste dar totusi a RENUNTAT prea usor la mine DE CE OARE? sa plictisit? nu ma iubit cu adevarat? Eu ink ma gandesc la el cu toate ca multi spuneau ca nu ne potriveam, eu ink nu pot sa il uit
Ce sa ma fac? Cum sa mai procedez? sa-l mai caut tot eu???
unika_ea
Postat pe 23 Octombrie 2008 00:55
cred ca dupa scorpioni trebuie sa alergi mereu...cel mai bine e sa-i dai dracului,altfel suferi si nu merita....crede-ma ,traiesc aceeasi poveste.....mi-ar placea sa-l uit,dar,nu pot......cand cred ca nu ma mai doare,cand cred ca m-am linistit...trebuie sa fie ceva sa-mi aminteasca de el.....si..iar....sufar si sufar....deci,faci cum vrei,....dar,nu merita!!!!!!!!!!!
elena_adina34
Postat pe 30 Octombrie 2008 20:48
si eu am avut o relatie cu un scorpion si eu sunt varsatoare.asa e,sunt posesivi si foarte gelosi!dar daca ii iubesti defectul asta "gelozie" ajunge la faptul ca te iubeste si te vrea doar a lui,iar cu posesivitatea,o Doamne am avut probleme mari!!Insa cand iubesc,iubesc cu pasiune scorpionii.in cazul meu el vrea sa ne impacam si sa se schime.Dar scorpionii stiu FOARTE BINE si cum sa te duca de nas si sa scape basma curata dintr-o chestie:))
iar noi,varsatorii,suntem prea iertatori si prea buni la suflet,si iertam multe...
alexa1502
Postat pe 2 Iulie 2009 09:30
Buna! Si eu ca si voi sunt o varsatoare indragostita pana peste cap de un scorpion,de 6 ani. Noi am fost impreuna acum 6 ani ..doar 3 luni ..insa nu am renuntat unu la altul...inca mai facem dragoste, mergem impreuna in vacanta, ne distram, are grija de mine, si mia demonstrat ca ma iubeste, dar.......din pacate exista un dar.....eu lam facut sa sufere foarte mult..fara sa vreau....ca orice scorpion e razbunator, rautacios, insa totusi au trecut 6 ani si inca isi mai aduce aminte trecutul si inca ii apartin. Am incercat sa fiu si cu altcineva dar nu a mers, inima mea plange in continuare dupa el. el crede ca sunt obsedata sau poate obsedatul e chiar el. Eu sunt mai posesiva, impulsiva , geloasa si observ ca el inca asteapta sa ma schimb. Si vreau sa ma schimb in primul rand pentru mine si pentru ca vreau sa il cuceresc, vreau sa fim fericiti impreuna si sa ne iubim fara bariere.Recunosc ca imi este teama sa nu il pierd, si imi doresc sa ma schimb sa il surprind sa fiu asa cum isi doreste el, am nevoie de schimbare pentru ca sunt constienta ca nu e bine ceea ce fac. Va reusi sa ma ierte? Uneori numai am rabdare, uneori cedez , insa continui sa lupt pentru el si pentru iubirea noastra. uneori ma intreb daca intradevar ma iubeste. Cred ca daca nu ma iubea ii eram indiferenta si se indeparta el de mine de mult. E singurul barbat pe care l-am iubit vreodata si simt ca el este omul cu care vreau sa imi petrec toata viata.
deepsky
Postat pe 1 Septembrie 2009 12:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Kiss 6 De la: kudika421339 1 Octombrie 2011 19:57
femeia berbec barbatul taur 31 De la: stefania200 2 Octombrie 2009 15:13
leu vs. pesti 44 De la: Linusha 5 Septembrie 2009 19:53
Parfumuri pentru zodii! 2 De la: reality65 22 Ianuarie 2011 12:30
sagetatoarele 70 De la: Flowers 29 Septembrie 2011 13:18