Setari Cookie-uri

tauroaicele...?

cum vi se par tauroaicele,,,sincer acuma?
megeo
Postat pe 9 Septembrie 2008 23:15
eu sunt tauroaica si ma caracterizeaza verbul "a avea":trebuie tot timpul sa am bani in poseta.cand nu am bani,sotul meu ma cunoaste,sunt f.nervoasa si el atunci stie de ce.bine ca sunt rare aceste zile."incapatanarea"iar e un cuvant care ma caracterizeaza:imi sustin punctul de vedere chiar daca la un moment dat imi dau seama ca n-am dreptate.accept de multe ori sa fiu calcata in picioare,dar si cand vine reversul,lovesc atunci cand omului ii este mai rau:iert intr-un final,dar nu uit NIMIC.sunt f.sociabila,prietenoasa,imi place sa respect si sa fiu respectata,sunt o romantica,imi place sa port aur,nu argint,plang usor,imi plac parfumurile tari de dama,imi place cand barbatii intorc capul dupa mine,imi place sa-i atrag si doar atat,sunt comoda,fac sport cand si cand,sunt gurmanda,dar incerc sa ma mai abtin,imi plac dulciurile

Postat pe 19 Septembrie 2008 09:28
Nu exista asa ceva :)

De unde ai auzit de ele?? Defineste si tu cuvantul, poate te ajutam.
Sabrina_Nede
Postat pe 19 Septembrie 2008 12:05
fetito,eu am scris in cunostinta de cauza si te asigur ca ma cunosc f.bine.si nu cred ca tu esti in masura sa ajuti

Postat pe 19 Septembrie 2008 21:39
Eu scriu in necunostinta de cauza, si nu ma intereseaza deloc cat te cunosti sau nu. nu te`a intrebat nimeni ceva despre tine :)))


Eu am intrebat ce inseamna " tauroaice " asa ceva n`am auzit
Sabrina_Nede
Postat pe 19 Septembrie 2008 21:45
De la: Sabrina_Nede, la data 2008-09-19 21:45:06Eu scriu in necunostinta de cauza, si nu ma intereseaza deloc cat te cunosti sau nu. nu te`a intrebat nimeni ceva despre tine :)))


Eu am intrebat ce inseamna " tauroaice " asa ceva n`am auzit
nu a inteles!credea ca te referi la zodie! nici eu nu am vazut tauroaice!poate au suferit citiva tauri operatii de schimbare de sex!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 19 Septembrie 2008 22:13
Sabrina_Nede
Postat pe 19 Septembrie 2008 22:33
/
elly_t_17
Postat pe 22 Septembrie 2008 14:36
da, m-am recunoscut in cuvintele de mai sus

asa suntem noi, cind nu ne convine ceva scoatem cornele la vedere si cu orice pret facem pe placul nostru
maya
Postat pe 29 Septembrie 2008 16:30
Vai ce sa spun... in loc sa raspundem la toping hai sa ne luam de felul de exprimare.,,tauroaice,, e un fel de-a spune! acum nu trebuie neaprat se corectam mereu.Cred si eu ca stii prea bine la ce se referea fata!!!
Sa raspund la intrebare: si eu sunt tot taur si sunt exact ca cea care se descria mai sus. Sunt foarte incapatanata, dar mai las un pic cand imi dau seama ca n-am dreptate, imi place sa fiu cea mai buna, sa am cel mai mult!Imi place dreptatea si nu suport minciuna! Nu prea cedez, dar se mai intampla sa las de la mine, nu foarte mult si lovesc cand ti-e lumea mai draga.Sunt protectoare cu cei mai mici si ajut oamenii care au nevoie. si eu plang usor din cauza ca asa ma descarc repede!
raluca_sarbu
Postat pe 7 Octombrie 2008 13:13
esti "tauroaica"?
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 7 Octombrie 2008 17:08
De la: megeo, la data 2008-09-09 23:15:54cum vi se par tauroaicele,,,sincer acuma?


Si eu sunt o tauroaica in adevaratul sens al cuvantului (zodie, pentru cine nu a inteles), adica sunt mofturoasa in legatura cu mai orice, pun mii de intrebari cand e nevoie sa imprumut bani cuiva, sunt incapatanata pana la Dumnezeu si nu fac concesii decat daca mi se forteaza mana. Imi place sa mananc si de aceea sunt atenta la greutatea mea, muncesc mult si bine si nu imi plac oamenii increzuti. De punctat e faptul ca nu suport schimbarea! Am si cateva prietene din aceeasi zodie si sunt la fel ca mine. Spre deosebire de barbatii taur, noi suntem un pic mai aprinse cand vine vorba de ceva.
In momentul de fata nu pot decat sa ghicesc motivul pentru care te intereseaza acest subiect...daca l-ai enunta (ma adresez lui megeo) poate te-as ajuta si cu amanunte, intrucat in acest stadiu nu se pot enunta decat generalitati.
ablazancadar
Postat pe 21 Octombrie 2008 11:33
si yo sunt tot taur.. ma rog, tauroaika! ;) c s spun... ma caracterizeaza in special incapatanarea si lupt pana in panzele albe kand stiu k am dreptate. ma enerveaza la culme nedreptatea!!!!! sunt gurmanda :(( nu foarte sociabila, adika ma integrez destul d greu intr`un nou grup, anturaj etc.. sunt o fire extrem d romantika si imi place s ajut p cei kare au nevoie (dak pot o fac din toata inima, numai s pot sau s am ku ce!!) iubesc marea, insa ADOR muntii (visul meu este s ma mut la munte :X) c s va mai spun.. las foarte greu d la mine, imi place s fiu in centrul atentiei, kand am d facut cv ma concentrez cu totul asupra acelui lucru (sunt destul d sarguincioasa), am momente kand zic k as dori s am o kasa numai a mea si numai pt mine insa am momente in kare cred k as muri d plictiseala dak as sta singura. kand iubesc pun toata inima, iubesc cu tot sufletul, dak cineva mi`a gresit il tin minte kiar dak iert, desi pot spune k taurul este o fire destul d razbunatoare.
pararea mea este k taurul este o zodie ku destule parti negative si mai putine pozitive.
insa akum as avea si yo o intrebare: ce parere aveti despre combinatia femeie taur - barbat leu??? pt k se stie k dak taurul vrea s fie in centrul atentiei, domnul leu vrea lucrul acesta si mai mult..!!
o seara buna, va pup! si astept un raspuns dak se poate! ;)
onlyangelscanfly
Postat pe 30 Octombrie 2008 23:11
pt ingersidemon

eu sunt o tautoaica cu ascendent in taur...ce pot spune despre mine este k sunt o fire pasionala,calma cateodata, vreau sa realizez multe lucruri in viata si sunt foarte curioasa din fire! de regula imi place sa trec neobservata,sa fiu lasata in pace,eu cu gandurile mele dar dak vreau sa atrag atentia e de ajuns sa-mi pun o rochie sau o fusta, sa ma aranjez ....sa ma fac sexy!
in legatura cu intrebarea ta despre o relatie intre o tauroica si un leu pot sa iti zic k e un cuplu destul de reusit atata timp cat lasi leul sa fie in centrul atentiei(sa se dea el in spectacol),dar de asemenea leilor le place ca persoana de langa ei sa intorca privirile barbatilor in momentul cand trece pe langa ei!
eu sunt cuplata de 2 ani si 8 luni cu un leu si pot spune k un leu te poate face sa te simti ca o regina ...sg lucru care iti ramane de facut e sa-i mai gadili orgoliul din cand in cand...sa-l alinti!
jadely
Postat pe 3 Noiembrie 2008 21:19
pt jadely

ms mult pt sfat! in primul rand ma regasesc aproape in totalitate in descrierea ta. si yo sunt d 2 ani si 9 luni ku un leu mereu kand suntem amandoi il alint si ne intelegem bn, insa certurile zilnice intervin p parcursul zilei kand ne okupam d trebuirle cotidiene. nu prea reusim s ne punem d acord mereu ku ceea c treb s facem..
insa in general dak am grija d el domnul leu devine o matza blanda.
onlyangelscanfly
Postat pe 4 Noiembrie 2008 19:12
doamne....cata dreptate! eu sunt exact la fel ca tine! m-am descris parca... eu,pe mine insami!nu-mi vine sa cred!
elly_ellena
Postat pe 18 Noiembrie 2008 16:32
De la: , la data 2008-09-19 09:28:29eu sunt tauroaica si ma caracterizeaza verbul "a avea":trebuie tot timpul sa am bani in poseta.cand nu am bani,sotul meu ma cunoaste,sunt f.nervoasa si el atunci stie de ce.bine ca sunt rare aceste zile."incapatanarea"iar e un cuvant care ma caracterizeaza:imi sustin punctul de vedere chiar daca la un moment dat imi dau seama ca n-am dreptate.accept de multe ori sa fiu calcata in picioare,dar si cand vine reversul,lovesc atunci cand omului ii este mai rau:iert intr-un final,dar nu uit NIMIC.sunt f.sociabila,prietenoasa,imi place sa respect si sa fiu respectata,sunt o romantica,imi place sa port aur,nu argint,plang usor,imi plac parfumurile tari de dama,imi place cand barbatii intorc capul dupa mine,imi place sa-i atrag si doar atat,sunt comoda,fac sport cand si cand,sunt gurmanda,dar incerc sa ma mai abtin,imi plac dulciurile


mi se potriveste, cu 3 exceptii:
1)urasc aurul!!
2)urasc parfumurile tari
3)nu-mi place sa atrag barbatii si doar atat, mi se pare o pierdere de vreme.
ramo_88
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:59
De la: , la data 2008-09-19 09:28:29eu sunt tauroaica si ma caracterizeaza verbul "a avea":trebuie tot timpul sa am bani in poseta.cand nu am bani,sotul meu ma cunoaste,sunt f.nervoasa si el atunci stie de ce.bine ca sunt rare aceste zile."incapatanarea"iar e un cuvant care ma caracterizeaza:imi sustin punctul de vedere chiar daca la un moment dat imi dau seama ca n-am dreptate.accept de multe ori sa fiu calcata in picioare,dar si cand vine reversul,lovesc atunci cand omului ii este mai rau:iert intr-un final,dar nu uit NIMIC.sunt f.sociabila,prietenoasa,imi place sa respect si sa fiu respectata,sunt o romantica,imi place sa port aur,nu argint,plang usor,imi plac parfumurile tari de dama,imi place cand barbatii intorc capul dupa mine,imi place sa-i atrag si doar atat,sunt comoda,fac sport cand si cand,sunt gurmanda,dar incerc sa ma mai abtin,imi plac dulciurile
PATRUT_ADRIANA
Postat pe 7 Decembrie 2008 13:05
Cum sa fie ?

Sunt bune platnice.

Adica pot da linistit bani cu imprumut la un taur, ca stiu sigur ca isi va rupe gatu` sa mi-i dea inapoi !

In general tauroaicele sunt cu picioarele pe pamant. Ele cand incep un proiect il si termina, nu precum berbecoaicele, pe care le paleste dureriile de cap, inca de la inceput !
Smecher_Mare
Postat pe 12 Decembrie 2008 04:39
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 23:56
si eu sunt o tauroaica(zodia cu ascendent in taur... ) si sunt foarte incapatanata...si foarte cheltuitoare..imi place shoppingul si hainele bijuteriile.. adik sunt ft atenta la ce port si imi cumpar... am obs k in gen zodia taur e o zodie cu un caracter incapatanat..care vrem totul numai pt noi!! asta cred eu de tauri...incapatanare e principalul defect si principala calitate in acelasi timp!
andr33a_brun3tzyk
Postat pe 5 Ianuarie 2009 00:41
pentru onlyangelscanfly

lasa leul sa fie in centru atentie, k de multe ori knd te faci nevazuta esti mai vazuta dekt crezi... de multe ori knd o pers este in centru atentiei nu este vazuta cu ochii buni. asa k e mai bine cateodata sa fii mai rezervata
andr33a_brun3tzyk
Postat pe 5 Ianuarie 2009 00:45
citesc de mult ce scrieti voi despre diferite sub dar nu am intervenit niciodata in discutii .Referitor la prima intrebare despre "tauroaice" daca te intereseaza trebuie sa le arati ca sunt centrul universului tau si atat restul isi poate procura si singura.Apropo ce parere aveti despre o relatie ea taur-el,varsator?
elenalinca24
Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:55
parintii mei sunt: ea taur- el varsator.
au deja 3o si ceva de ani impreuna...si as zice ca e foaarte bine, da depinde si de multe aleaaa...desi in cele mai multe zodicuri am gasit ca e combinatia cea mai nasoala care poate sa fie intre zodii....

nu credeti ceea ce scrie in horoscoape, sau cel putin luati ceea ce e mai bun din el si predespuneti-va la toate cele bune si sigur sunteti pe drumul cel drept- tot o tauroaica scrie
maya
Postat pe 19 Ianuarie 2009 16:12
tauroaicele sunt ff pasionale si stiu ce vreau de la viiata
amelyze
Postat pe 14 Februarie 2009 09:43
Am citit tot ce s-a scris despre ,,tauroaice,,. Este dragut si desigur propria caracterizare a fiecaruia. Insa a fost omis esentialul si anume ascendentul. Exista o diferenta f. mare, de ex. intre o tauroaica cu asc. in semne de foc (berbec, leu. sagetator) si alta cu asc. in semne de apa (rac, scorpion, pesti). O femeie taur, cu asc. in Leu, va avea calitatile de la zodia taurului dorind ,, armonia,, ,,intelegerea,, iubind ,,arta,, ,,frumosul in general,, si acestea vor fi completate de cele ale Leului, fiind si mai tandra, iubitoare, dar si dorind sa fie ......,,regina,, Pe cand o femeie taur cu asc. in Rac, va fi mai sensibila, mai retrasa, interiorizata. Deci, precum se vede, diferentele sant f. mari. Pana si a fi gurmanda, sau a nu fi, tine de asc. Sa nu mai vorbim, despre femeia cu asc. in semne de aer, de ex. in gemeni, unde senzualitatea tauroaicei va fi completata de ,,zborul de fluturas din floare in floare,, a geamanului. Oricum, ce este frumos si defineste femeia taur e faptul ca in Zodiac, este numita ,,femeia pur sange,, ceia ce spune totul.
chisaura
Postat pe 14 Februarie 2009 10:10
Nu stiu decat atat: ca doua femei din zodia taur mi-au distrus viata. Fetelor taur nu le place atunci cand apare, in cercul lor de prieteni sau la serviciu, o alta mai frumoasa si mai desteapta decat ele. Fac pe naiba in patru pentru a o distruge pe acea persoana.
Mai controlati-va, tauroaicelor, sunteti complet nebune!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Artemise
Postat pe 17 Aprilie 2009 17:35
Sunt o tauroaica veritabila (ascendentul tot in taur).
Niciodata nu am fost invidioasa, egoista, oportunista.
Sunt o familista convinsa, am 18 ani de casnicie , la 39 de ani, 2 fete superbe si un sot minunat.Sa nu credeti ca totul a fost roz in viata mea, dar am fost mereu cerebrala, realista, convinsa ca nimic nu se face fara sacrificii.
Este adevarat ca incapatzanarea ne caracterizeaza dar in timp am invatat sa fiu mai toleranta.
Sa mai zic ca simtul umorului si generozitatea sunt calitatile noastre?
Da, este adevarat iubesc banii, calatoriile, dansul, muzica dar imi ador familia si casa.Nicaieri nu ma simt mai bine ca in casa mea.
Pot spune ca sunt mandra de faptul ca sunt TAUROAICA!!! http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/19838.html#
htania
Postat pe 24 Aprilie 2009 12:36
De la: Artemise, la data 2009-04-17 17:35:55Nu stiu decat atat: ca doua femei din zodia taur mi-au distrus viata. Fetelor taur nu le place atunci cand apare, in cercul lor de prieteni sau la serviciu, o alta mai frumoasa si mai desteapta decat ele. Fac pe naiba in patru pentru a o distruge pe acea persoana.
Mai controlati-va, tauroaicelor, sunteti complet nebune!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



ar trebui sa iti urmezi sfatul si sa te controlezi, poate unele dintre tauroaice sunt deranjate de caracterizarea asta...si daca doua dintre ele ti-au distrus viata, asta nu este vina celorlalte...poate este chiar vina ta...dar nu arunca cu jigniri aiurea, pentru ca s-ar putea sa te trezesti cu niste unghii infipte in ochi... figurat vorbind, evident...urat, foarte urat !!!
crissa_909
Postat pe 24 Aprilie 2009 13:23
Ai perfecta dreptate...ai evidentiat exact ce trebuia la aceasta zodie.....parca eu as fi aia caractetizata....:D...asa sunt tauroaicele:)
rusanasilvia
Postat pe 24 Aprilie 2009 13:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
scorpioanca cu un taurash 14 De la: kudika_jo 10 August 2009 10:23
Fata Scorpion + Baiat Scorpion 34 De la: Lady_Shadow 5 Septembrie 2015 17:00
Eu scorpion,el scorpion dar ma cam indragostesc de un barbat in zodia pesti 5 De la: sweetgirlalexandra 28 Octombrie 2009 09:33
CEL MAI TARE ZODIAC-LEU 13 De la: KarasCristina 21 Noiembrie 2015 08:53
eu varsatoare, el balantza 5 De la: kudika032088 3 Octombrie 2009 22:38