Setari Cookie-uri

mai e importanta iubirea si fidelitatea intr-o relatie??

nu stiu cat de mult mai conteaza aceste doua aspecte ce odata legau un cuplu pt totdeauna...
qq_girl
Postat pe 10 Septembrie 2008 19:41
Intr-o relatie adevarata exista asa ceva din partea ambilor parteneri. Daca nu mai este iubire vine si infidelitatea si p urma end of the story. Ma rog, asta e parerea mea, poate sunt mai old fashion, am zis cum este la mine in relatie, iar de 2 ani de zile imi merge f bn :D

Postat pe 10 Septembrie 2008 19:47
esti o norocoasa..si e super ca iubiti amandoi in aceeasi masura..pt ca mie mi se pare ca eu intot am iubit mai mult,inca de la inceput si tarziu am invatat ca nu e ok deloc sa fie asa...
qq_girl
Postat pe 10 Septembrie 2008 19:54
Este foarte claar ca atata timp cat nu este iubire nu are nici cum sa fie si fidelitate....

Postat pe 10 Septembrie 2008 20:12
Da este foarte important, doar daca iubim cu adevarat putem fi si fideli..altfel una fara alta nu se poate.

Postat pe 10 Septembrie 2008 20:18
conteaza... cel putin pentru unii! pai cum sa-l insel daca il iubesc?
chibritzel
Postat pe 11 Septembrie 2008 10:56
iubirea shi fidelitatea merg mana in mana.... unde dragoste nu e.... nimik nu e.....
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 11 Septembrie 2008 11:46
Mai rar o relatie in care partenerii sa iubeasca in mod egal. Acum din cate am observat si auzit..de cele mai multe ori unul dintre partneri iubeset mai multe, unul se zbate mai mult pt relatie decat celalt etc....

Postat pe 11 Septembrie 2008 15:12
pana la urma ce e mai frumos? sa iubesti sau sa fi iubit?
chibritzel
Postat pe 11 Septembrie 2008 16:15
da ce inseamna pentru tine o relatie ?

Colegi de camera ?

Cred ca din aceste 2 lucruri + inca 2 ( Respect - Comunicare ) se compune o relatie .

Daca ii lipsesc astea...nu se mai poate numi relatie...
Sabrina_Nede
Postat pe 11 Septembrie 2008 18:45
este f frumos si sa iubesti si sa fii iubit...sa iubesti inseamna ca pers merita si viata ta are un sens..sa fii iubit/a inseamna ca pentru el/ea esti pers cea mai importanta..imi place sa fiu indragostita de iubitul meu si simt cum pe zi ce trece il iubesc si mai mult mai ales ca pt 2 saptamani nu ne vom vedea deloc
qq_girl
Postat pe 12 Septembrie 2008 20:29
Eu cred ca ink mai exista fidelitate, si k nu e de moda veche, eu de 2 ani cu iubitul meu nu am avut nici o problema si sunt sigura k nu m-a inselat niciodata si nu stiu de ce dar cred ca nici nu m-ar insela...
iubi7a_lui
Postat pe 13 Septembrie 2008 11:31
se poate numi relatie fara iubire si fidelitate??
ralukiss
Postat pe 13 Septembrie 2008 11:39
bine spus Ralukiss , nu exista!!!
iubi7a_lui
Postat pe 13 Septembrie 2008 11:42
De la: Ralukiss, la data 2008-09-13 11:39:24se poate numi relatie fara iubire si fidelitate??



da, se numeste relatie. cate n-am inselat si n-am fost inselate? dar se cheama ca aveam o relatie stabila, toate bune si frumoase, pana cand unu s-a saturat.
nu e nicaieri lumea mirifica in care nu exista relatie in care totul e minunat!
chibritzel
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:35
daca nu e iubire nu e fidelitate si daca nu e fidelitate nu e incredere deci daca nu sunt astea nu e dragoste am dreptate?
claudyuu
Postat pe 14 Septembrie 2008 00:15
De la: claudyuu, la data 2008-09-14 00:15:55daca nu e iubire nu e fidelitate si daca nu e fidelitate nu e incredere deci daca nu sunt astea nu e dragoste am dreptate?



Postat pe 14 Septembrie 2008 00:22
De la: claudyuu, la data 2008-09-14 00:15:55daca nu e iubire nu e fidelitate si daca nu e fidelitate nu e incredere deci daca nu sunt astea nu e dragoste am dreptate?


ai gandit ca un om matur...in prag de pensie!!

Postat pe 14 Septembrie 2008 00:24
hai ca m-ati ametit de tot

Fidelitatea vine odata cu iubirea ,eu o numesc perioada oarba din viata unui om pentru ca atunci cand incepi sa devii fidel nu mai vezi persoanele de sex opus ,nu te mai intereseaza din punct de vedere sexual.

Nu poti cere sa fii iubit si nici nu poti cere cuiva sa-ti fie fidel ,ca majoriatea cuplurilor isi jura fidelitate si alte baliverne de genul asta asa e dar .....una e sa promiti fidelitate cuiva si alta este sa simti singur/a ca iti doresti sa ii fii fidel/a partenerului/ei......

iris_4_ever
Postat pe 14 Septembrie 2008 00:40
De la: chibritzel, la data 2008-09-11 16:15:08pana la urma ce e mai frumos? sa iubesti sau sa fi iubit?


Ideal ar fi sa iubesti si sa fii iubit.

Daca ar fi sa aleg intre cele doua insa , eu una as alege sa iubesc .
Daca esti doar iubit ajungi sa te plictisesti de acest lucru , nu simti nimic din ceea ce simte persoana care te iubeste .....ajungi sa nu pretuiesti ceea ce ti se ofera .

In schimb daca iubesti emotiile sunt diferite ...ma rog , cred ca stiti si voi la ce ma refer
iris_4_ever
Postat pe 14 Septembrie 2008 00:44
hehehehe nu pot sa nu ma amuz de umorul acid al lui geo....
dar ca sa nu fiu ,normal ca sunt importante....o relatie trece printr-o multime de faze,cu bune cu rele,certuri,impacari...dar infidelitate poate exista si cand iti iubesti partenerul...depinde...iar odata cu anii iubirea se transforma si ea...devine platonik....de aceea trebuie mentinuta mereu flacara aprinsa,putina sare...putin piper...trebuie mereu condimentata...sa nu existe motive de infidelitate...

Postat pe 14 Septembrie 2008 01:03
deci o relatie stabila este una in care inseli si esti inselat?
cesar
Postat pe 14 Septembrie 2008 11:06
ai dreptate, ralukiss
adinuta_as
Postat pe 7 Noiembrie 2008 03:29
adinuta_as
Postat pe 7 Noiembrie 2008 03:31
Buna tuturor,
Intru pt. prima data pe forum,dar citesc aproape zilnic mesajele care apar.
Parerea mea e ca daca intr-o relatie nu e fidelitate,ce rost mai are sa o continuam.
Insa am si eu o intrebare:
Ce parere aveti despre o relatie in care nu mai exista apropiere fizica?Poate dura si daca da pentru cat timp?
Perseverenta este cheia succesului,doar ca uneori inseamna si multa prostie:)
Toate cele bune.
alina_20012
Postat pe 7 Noiembrie 2008 12:01
Pe langa iubire,fidelitate,comunicare,respect,mai este ratiunea si tot odata constiinta.Daca vrei sa fi iubit,iubeste(Seneca)Numai sufletele iubitoare pot inspira iubirea.
patos
Postat pe 28 Noiembrie 2008 23:23
A trai fara a iubi nu este propriu-zis a trai.(J.Moliere)
patos
Postat pe 28 Noiembrie 2008 23:26
daca nu ar exista iubire,fidelitate oare o mai putem numi relatie normala...
mydiddy
Postat pe 18 Decembrie 2008 19:52
Cred ca sa ffii iubit e cea mai mare implinire a unei persoane ...si daca stau sa ma gandesc ...ca daca ai darul de a iubi e si mai fru mos:!
joanna_doll
Postat pe 28 Decembrie 2008 00:37


" Viata:
e unica-ia-o in serios;
e frumusete-admir-o;
e bucurie-gust-o;
e un vis-transforma-l in realitate;
e o sfidare-infrunt-o;
e o datorie-implineste-o;
e un joc-joaca-l;
e pretioasa-ai grija de ea;
e o bogatie-pazeste-o;
e dragoste-bucura-te de ea;
e un mister-incearca sa-l *nzi;
e o promisiune-n-o lasa neimplinita;
e tristete-treci peste ea;
e un imn-canta-l;
e o lupta-accept-o
e o tragedie-fii tare;
e o aventura-indrazneste sa ti-o asumi;
e fericire-fii astfel incat sa o meriti;
Viata e Viata! Traita in armonie si dragoste si iubire "
marcela392000
Postat pe 12 Ianuarie 2009 08:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
masturbarea in public 61 De la: anastasia_m 13 Octombrie 2010 21:56
Asa ceva nu s-a mai vazut pana acum! 30 De la: miss_darine 9 Octombrie 2011 22:32
cum sa ajungi la marele O? 96 De la: battleofwits 19 Octombrie 2010 10:58
Ce ne facem cu perversii de pe strazi?! 23 De la: thadoog 24 Septembrie 2009 16:22
Postura perfecta in fata calculatorului 10 De la: contesina 30 Aprilie 2011 07:44