Setari Cookie-uri

Ce parere aveti despre fenomenul Big Bang ?

Ce credeti despre aceasta "minunata" descoperire a oamenilor de stiinta ?
Considerati ca ne va afecta cumva ?
Credeti ca vor fi schimbari dramatice ?
Mi`e teama..
Sabrina_Nede
Postat pe 10 Septembrie 2008 23:41
...ca romanii fac prea mult tam tam din plictiseala si ca va fii cel mult un capitol nou in cartea de fizica.Daca era ceva mai mult...se sesizau tarile mai dezvoltate si organizatiile de gen ONU si nu mai exista nici un experiment.Nu va mai speriati din chestii de-astea!
sweetpink
Postat pe 10 Septembrie 2008 23:44
:))) Ne denigram singuri....
Sabrina_Nede
Postat pe 10 Septembrie 2008 23:45
nu cred in 9000 de oameni sinucigashi...eu cred intr-un al 3-lea razboi mondial...nu imi place pozitia Rusiei...am urmarit atent amentintarile...asta e grav...dar nu vad sa apara vreun bing-bang

Postat pe 11 Septembrie 2008 00:40

Sincer iti zic ca la cat tam tam a fost facut si in 99 ca vine sfarsitul lumii si ca sa se cumpere softuri pt pc-uri ca o sa o ia razna,,,,(si am vazut cu totii ca nu era cazul,,,si aia de la microsoft nor fi fost ei asa de prosti sa nu stie ce creasera,,,da daca au putut scoate bani vanzand programe ce rezolvau probleme inexistente,,,pai atunci de ce sa nu o faca??? exact ca pastilele cu efect placebo,,,), eu una nu cred ca o sa ne omoare jucaria asta pe toti poate pe cativa,,,,
Sabrina si daca facem big bang sau un bang mai mic tot aia e,,,,
vezi si tu partea pozitiva,,,daca nu ne omoara astia o sa ne putem bucura in continuare de viata pe care o avem ,,,,si daca ne omoara,,,pai ce sa vezi?? primeste iadul pe stoc 10000 de suflete "teroriste" si noi astia micii si nestiutori,,,,primim bilet expres spre rai
Ce site kudika frate?? sa vezi acolo ce nebunie o sa fie

Iti dai seama ca noi suntem prea mici si neinsemnati sa ni se dea vreodata toate informatiile pe care ar trebui sa le cunoastem,,,asa ca eu zic sa nu ne facem rau singuri,,,viata e frumoasa,,,atata vreme cat o mai avem
aricica_pogonica
Postat pe 11 Septembrie 2008 01:04
deci mie mi-a picat in carti ca o sa am o aventura cu barbatul visurilor mele...deci trebuie sa se intample...deci n-o sa fie bing bang :))) cartile mele nu mint!

Postat pe 11 Septembrie 2008 01:08
super tare asta cu aventura
dar vezi ai grija ca citeam pe 9am ca un fizician german zicea ca 4 ani nu o sa se intample nimic,.,,,apoi o raza de lumina ca iesi din nu stiu ce mare/ocean si o explozie va urma,,,,ai grija sa nu ai aventura in urmatorii 4 ani nu de alta da poate ne mai lungesti viata
aricica_pogonica
Postat pe 11 Septembrie 2008 01:23
mi-a ghicit in cafea ca o sa am 3 copii! si fata aia ghiceste bine!!! deci e clar...am timp sa fac 3 copilashi...numa sa nu ii fac in alta dimensiune... :( dar aventura din pacate o s-o am foarte curand k il iubesc pe porcalanu ala de mor...si nu mai am rabdare....

Postat pe 11 Septembrie 2008 01:56
Mai...nu incercam sa denigrez pe nimeni...Nu siu ce se vb in Romania ca nu sunt acasa,insa m-a sunat si pe mine mama terifiata de aceeasi chestie...Mi s-a parut tare ciudat.Aici (in Germania) s-a vb despre acest experiment care din cate am inteles a fost deja azi si ca se credea/spera ca se va produce o "gaura neagra" cu diametrul de maxim 10 cm.Pai in afara de un pix...nu vad ce ar putea sa inghita aceasta gaura.In rest sfarsitul lumii...pai tot vine ba in 2000,apoi in 2012...vad ca mai nou s-a schimbat iar data.Sunt curioasa ce se va mai debita pana anul viitor...Daca vine sfarsitul lumii oricum sunt impacata cu mine asa ca...poa' sa vina!
sweetpink
Postat pe 11 Septembrie 2008 04:25
Intrebarea este : dk ar venii sf lumii ce ati face?

Postat pe 11 Septembrie 2008 04:50
Pai nu cred ca ne e dat sa stim cand se va intampla asta...iar daca ar chiar veni si as stii ca vine... as face tot ce imi trece prin cap,un fel de bucket list,dar cred ca ar fii haos pe planeta,deci revin la cele spuse mai sus.Oricum nu mi-e teama pt ca nu mi-e frica de moarte.
sweetpink
Postat pe 11 Septembrie 2008 13:24
Am citit pe site-ul protv-ului unde oamenii isi exprimau parerile legat de ce ar face dk ar venii sf lumii :) pot sa zic k m-am amuzat. Un tip zicea k ar alerga gol pe strada si poate asa ar gasi o fata cu care sa isi piarda virginitatea :)) un altul zicea k ar fii bn sa vina pt anu-si mai da restantele..iar lista poate continua :D

Postat pe 11 Septembrie 2008 13:39
Eu am vazut o babutza foarte comica care zicea " Eu sunt batrana...mor maine poimaine..dar tinerii ? Ce aveti cu ei? Lasa sa traiasca si tinerii ! "
:)))
Sabrina_Nede
Postat pe 11 Septembrie 2008 14:55
De la: sweetpink, la data 2008-09-10 23:44:20...ca romanii fac prea mult tam tam din plictiseala si ca va fii cel mult un capitol nou in cartea de fizica.Daca era ceva mai mult...se sesizau tarile mai dezvoltate si organizatiile de gen ONU si nu mai exista nici un experiment.Nu va mai speriati din chestii de-astea!

..sper ca pana sa ajunga sa fie un capitol nou din cartea de fizica sper ca io sa fi scapat de scoala...sper
butterly
Postat pe 11 Septembrie 2008 20:28
Eu imi doresc ca acest experiment sa faca cumva sa mareasca ziua :)) sa o faca de 48 de ore, mie nu imi ajung 24 de ore

Postat pe 11 Septembrie 2008 20:31
De la: Georgia99, la data 2008-09-11 20:31:00Eu imi doresc ca acest experiment sa faca cumva sa mareasca ziua :)) sa o faca de 48 de ore, mie nu imi ajung 24 de ore
NUUUUUUuuuuuuuuuuu, te rog nuuuuuuuuuu!!!!!! Iti dai seama ca daca ziua ar fi de 48 de ore eu ar trebui sa lucrez cel putin 35 de ore?
amme22
Postat pe 11 Septembrie 2008 20:58
pai timpul suplimentar sa fie pt treburile personale in afara de munca..adik sa ai timp sa muncesti, sa ai timp sa dormi suficient, sa ai timp sa faci curat, sa ai timp sa te relaxezi etc :D

Postat pe 11 Septembrie 2008 20:59
nu e nici o posibilitate sa fiu eu pensionara acum iar la serviciu sa merg abia dupa 50 si ceva de ani? Daca s-ar putea, as promite ca atunci am sa lucrez non-stop
amme22
Postat pe 11 Septembrie 2008 21:01
nu cred
_dulcik_
Postat pe 3 Martie 2009 21:33
De la: Rock__, la data 2008-09-11 00:40:10nu cred in 9000 de oameni sinucigashi...eu cred intr-un al 3-lea razboi mondial...nu imi place pozitia Rusiei...am urmarit atent amentintarile...asta e grav...dar nu vad sa apara vreun bing-bang


Da, am mai auzit ideea asta..si anume ca iesirea din "criza" economica urmeaza sa se faca prin declansarea unui nou razboi...sper sa nu fie asha...
Aladiah
Postat pe 3 Martie 2009 21:41
De la: _dulcik_, la data 2009-03-03 21:33:27nu cred

ce nu crezi!?

Postat pe 3 Martie 2009 22:41
eu auzisem termenul de big bang folosit cu referire la momentul in care s-a format Pamantul....
dar, ma rog
kitty_krieger
Postat pe 3 Martie 2009 23:39
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-03 23:39:52eu auzisem termenul de big bang folosit cu referire la momentul in care s-a format Pamantul....
dar, ma rog

Se refera la intregul univers. Formarea pamantului nu este un eveniment notabil (sau notat) in astronomie sau astrofizica.
Mai grav e altceva: cum ca se considera fie ca universul a plecat de la un Nimic Absolut (asta mai mult in ideea de a se nega Altceva Absolut) fie cum ca universul este ciclic, la modul ca exista o infinitate de Big Bang-uri si Big Crunch-uri (comprimare a universului pana la o singularitate dupa care urmeaza iar un Big Bang si tot asa, la infinit).
UnYang
Postat pe 3 Martie 2009 23:44
De la: UnYang, la data 2009-03-03 23:44:40
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-03 23:39:52eu auzisem termenul de big bang folosit cu referire la momentul in care s-a format Pamantul....
dar, ma rog

Se refera la intregul univers. Formarea pamantului nu este un eveniment notabil (sau notat) in astronomie sau astrofizica.
Mai grav e altceva: cum ca se considera fie ca universul a plecat de la un Nimic Absolut (asta mai mult in ideea de a se nega Altceva Absolut) fie cum ca universul este ciclic, la modul ca exista o infinitate de Big Bang-uri si Big Crunch-uri (comprimare a universului pana la o singularitate dupa care urmeaza iar un Big Bang si tot asa, la infinit).

cum zici tu
dar nu cred ca ai priceput despre ce e vorba aici si, mai ales, ca eram ironica
kitty_krieger
Postat pe 3 Martie 2009 23:48
Ce e drept, pana la Dumnezeu , ne mananca sfintzii, adica, chiar de e adevarat, noi vom fi oale si ulcele, cred ca alte probleme sunt mai grave si mai urgente in acest moment
Aladiah
Postat pe 3 Martie 2009 23:51
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-03 23:48:16
cum zici tu
dar nu cred ca ai priceput despre ce e vorba aici si, mai ales, ca eram ironica

Da, n-am citit tot thread-ul. Am luat-o exact de la post-area ta cu Big Bang.
UnYang
Postat pe 3 Martie 2009 23:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
LICITATIE........... 216 De la: dandanaua_reloaded 6 Februarie 2009 20:19
***Cipul obligatoriu din 2013 -666 (semnul fiarei) 2 De la: kudika_nikole 24 Aprilie 2012 23:16
Spuma poliuretanica 1 De la: kudika_26309 4 Februarie 2013 10:54
Idei pt cadourile de craciun a unei fetite de un an jumate.. 3 De la: yogeolove 14 Decembrie 2009 18:33
Se poate recupera taxa de prima inmatriculare. 4 De la: scorpio67 20 Mai 2010 07:18