Setari Cookie-uri

LA CAFENEUA VECHE : )

buna dimineata..!!
intru si eu sa va salut ,ca prea imi faceti pofta ..
da..,e cald si-i minunat, sa-ti bei cafeluta intre atatia prieteni..
pupici si o zi minunata toturor..

Postat pe 19 Septembrie 2008 11:03
buna dimineataaaaaa!!!!! pupici! acum, pt. pupicii astia primesc si eu o cafeluta dulce amaruie?

Postat pe 19 Septembrie 2008 11:09


pentru tine nasa ,oricand si cu multa placere..
in cafeneaua ta, ma voi simti bine tot timpul..

Postat pe 19 Septembrie 2008 11:11
buna dimineata...la amiaza !!!.....ca de obicei sosesc si eu mai la urma......dar stiti voi: cei din urma vor fi cei dintai!!!!....ce modesta sunt !!!!.......

uuuufffff.....ce bine e cand poti sa-ti bei cafeluta in liniste !!!!......dar daca mai vorbiti de semineu si focul arzand in flacari.....ma iau oaresce fiori si va pararsesc!!!..... ....de parca as avea cu cine sa linistesc fiorii la ora asta!!!...... ......sau poate se ofera cineva ,ai ????.......

va pupicesc dulce pe toti si va doresc un week-end placut !!!......
etta
Postat pe 19 Septembrie 2008 11:52
De la: onnyta, la data 2008-09-18 19:36:54auzi etta patronoooo fara club ce esti tu!!!!!!!!!!!!!1 la ora asta merge un coktail mai bine! dar, unde e clubul CASANDREI?
aaaaaaaaaaaaaa??????????? etaaaaaaaaaa!! vreau un coktail nu auzi???


nasaaaaaaa.......DADUI FALIMENT ,FETICAAAAAA !!!!....daca tu plecasi la greci,Deiuta fuse si ea tot pe la aia,incepura certurile si imi plecara clientiiiiiii.......bine,da' inchisei si io "taraba",de frica sa nu-mi distruga astia mesele si scaunele , la cearta !!!...... ......da' las' ca poate imi reviu io,asa,usurel -usurel......si oi deschide din nou clubul de noapte !!!.....mai vedem.......pup.....
etta
Postat pe 19 Septembrie 2008 11:56
De la: Lucia1971, la data 2008-09-19 09:11:32Buna dimineata! Haideti, mai, desteptarea ca e 9 si... Va pup si va doresc o zi minunata! Astea-s pentru Etta, cea cu voce super. Ioi, bine ca nu stam in acelasi oras, ca altfel m-as abona la cafeaua ei si cu siguranta as aduce-o la disperare...


mai Luci,ma facusi si primadona !!!!.... .....cat priveste disperarea.....daca ma apuca pe mine disperarea ,te apuca si pe tine disperarea de disperarea mea, si fugi,si nu mai vii pe la mine,si scap de tine !!!!.... .....ORICAND ESTI BINEVENITA LA CAFELUTA MEA !!!.......pup....si multam pentru floricele..... .....doamne, daca as avea in realitate toate florile primite de la vooooiiiii!!!.....
etta
Postat pe 19 Septembrie 2008 12:01
mai are cineva cafea si pt mine? ca am dormit doar 2 ore noaptea asta! si acu la servici!
sau fac eu una cu mult lapte si va invit si pe voi

Postat pe 19 Septembrie 2008 13:16
Luli,daca imi dai un buchet de floricele de-alea frumoase de la tine din gradina,iti dau cafeluta aia a mea speciala.....stii tuu......si cred ca o sa te trezeasca intr-un mod placut !!!!!...... ........sau mi-e ca adormi mai rau !!!!.......pai ce sa fac io acu' cu tine ????.....
etta
Postat pe 19 Septembrie 2008 13:43
iete ca gasii si eu cafeneaua.....nasa,ai un scaun si pt mine????ca de cafea stiu ca nu e cazul sa imi fac probleme....
va pup pe totzi si pe toate cu drag si va zic...imi era tare dor de voi....
matracucu
Postat pe 19 Septembrie 2008 14:31

si eu pe tine ,sora mea..!!

Postat pe 19 Septembrie 2008 14:37
In sfarsit am si eu o pauza de cafea, dupa niste nervi cat China! Vreau o cafea cu lapte, dar, daca nu-i deranj, as vrea si o prajitura... Ca mi-e pofta de ceva dulce...
Lucia1971
Postat pe 19 Septembrie 2008 15:29
De la: Lucia1971, la data 2008-09-19 15:29:26In sfarsit am si eu o pauza de cafea, dupa niste nervi cat China! Vreau o cafea cu lapte, dar, daca nu-i deranj, as vrea si o prajitura... Ca mi-e pofta de ceva dulce...

SI EU AM MANCAT O SHAORMA SI IMI E RAU DE LA EA....VREAU UN VIN FIERT DE EMMA CU SCORTISOARA DAR DIN GRADINILE MINUNATE ALE SULTANULUI...
tya103
Postat pe 19 Septembrie 2008 16:52
Tya, un triferment si se rezolva
Lucia1971
Postat pe 19 Septembrie 2008 17:25

acum ,iti va trece sigur tya..

Postat pe 19 Septembrie 2008 17:47
De la: etta, la data 2008-09-19 13:43:28 Luli,daca imi dai un buchet de floricele de-alea frumoase de la tine din gradina,iti dau cafeluta aia a mea speciala.....stii tuu......si cred ca o sa te trezeasca intr-un mod placut !!!!!...... ........sau mi-e ca adormi mai rau !!!!.......pai ce sa fac io acu' cu tine ????.....


merci de cafea, etta! sigur1 floricele pt tine sunt oricand sunt adormita, dar si fericita azi...asa ca dau de baut la toata lumea!!!! va chem la mine ca am si bere si vin si vodka, de toate!
am luat examenul de admitere la doctorat!!!!

Postat pe 19 Septembrie 2008 18:17
FELICITARI LULIIIIIIIIIII !!!!...... imbata-te si pentru mine ......ca io fac urat la betie !!!.....
etta
Postat pe 19 Septembrie 2008 20:14
Etta draga, nu mai zice si tu la toata lumea ca noi nu bem. Ce, vrei sa vina sa ne ceara prafurile?
Lucia1971
Postat pe 19 Septembrie 2008 20:33
neataaaaa....
ce faceti mai fetele????si baieti???
n-am avut timp azi...scuzele de rigoare si astazi primul rand e din partea mea sa fiu iertata...

pupilici multi pt toti
dandanaua_reloaded
Postat pe 19 Septembrie 2008 20:39
Buna dimineataaaaaaaa...!!!
se doarme cam mult pe aici...

ANUNT...: ieri am fost sunat in doua randuri de prietena noastra FRANNCE,care nu mai are cont acum...
Ea neaga categoric ,ca ar fi facut parte din acea "coalitie murdara" si spune ca a suferit f mult, pentru faptul ca I S-AU PUS in gura cuvinte care ea nu le-ar fi spus ..
spune, ca a ajuns chiar la spital din cauza asta !!

Raportat la ceea ce s-a vorbit despre mafia..,ea recunoaste ca a discutat despre afacerea respectiva ,dar la modul ca mai bine ar fi sa investeasca in Franta ,unde preturile sunt in scadere..

Am considerat necesar sa va aduc la cunostinta cele de mai sus si va doresc o zi superba tuturor..!!!

Postat pe 20 Septembrie 2008 10:25
ooooooo viataaaaa meaaaaaaa
oooooo soarta meaaaaaa

aoleu si vai de mine scuze onnyta ....eram pa treaba....
cum azi sunt singura la magazin....imiplang de mila...ma duc sa imi fac caldura ca la brasov ii asa de friiiiig...cica numa' uns'pe grade.

stef ...daca tu spui io te cred...desi sti bine ca am rezervele mele.
cat despre mafia....de la mine are tot respectul din lume pt omul care este nu pt banii ei... eu tin la ea ca la mafiuta mea ....

acum nu imi voi cere in veci scuze pt blogul meu sau pt ceea ce am scris acolo pt ca nu pot sa imi cer scuze pt un pamflet si pt ironie... adica pot dar adevarul este ca nu vreau. cine are ochi sa vada si sa citeasca sa inteleaga singur cu siguranta ca va intelege muuuulte lucrui cine nu.... multumesc lui Dumnezeu ca nu este absolut nimeni obligat sa citeasca .

pe urma...ca sa revin la sentimente mai bune.... cum ma simt singurica si lipsita de griji la munca...fiind frig afara lumea n-arte chef de plimbari in scopuri "muzeistice" .... va invit la o caeluta virtuala....
dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Septembrie 2008 10:39
aici este mult soare si o zi de vara...
dar.., cuucu_baau lipseste de ceva timp..
stie cineva de ea..????

Postat pe 20 Septembrie 2008 10:48

buna dimineata!

mai oameni buni! ma cam dor picioarele sa tot alerg de la o cafenea la alta, adica la cel putin trei! si unde se discuta cam aceleasi chestii! da se poate?

vine cineva la cafea? ofer tuturor!

pentru sultan...
pentru etta
si pentru toti ceilalti

Postat pe 20 Septembrie 2008 10:52
si pt mine nu???? aaaaa lilita rusinica sa iti fie la nasuc...vreau si ioooooo...
dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Septembrie 2008 10:56
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-09-20 10:56:53si pt mine nu???? aaaaa lilita rusinica sa iti fie la nasuc...vreau si ioooooo...

sigur ca si pentru tine!!! nu uit pe nimeni, doar ca nu pot scrie numele fiecarui...
uite pt tine iti aduc o cafeluta la pat si chiar micul dejun daca vrei...si inca ceva

Postat pe 20 Septembrie 2008 10:59

TRULI ma iubeste asa cum sunt...
si eu te iubesc pe tine ,nebunooo..


VA PROPUN SA RAMANEM DOAR PE "alt fel de cafenea" si pe "CAFENEAUA VECHE"..

Postat pe 20 Septembrie 2008 11:05
Lucia1971

677 mesaje
Membru din: 10/07/2008
Oras: Cluj
Postat pe: 20 Septembrie 2008, ora 10:22 Citeaza Raspunde

Buna dimineata!
Stef draga, stai linistit, nu te agita. Ca intotdeauna aia mai scoliti is cei mai nebuni. Ai uitat ca pre mult invatat te tampeste? Ca daca ai uitat, va trebui sa fac un drum pana la Bucuresti sa-ti prezint o sarita de pe fix veritabila: EU
Luli dragutza, sa nu te superi pentru ce am scris, da' zi si tu ca n-am dreptate. Welcome to the club

abia astept, sa cunosc personal o sarita de pe fix veritabila

Postat pe 20 Septembrie 2008 11:13
oki meeei ok.... mersi mult lulita daca eram in pat la ora asta....era bine ...is "pa treaba" adica la scarbici....si mai sunt si singura ...dar ma descurc ...
si ma plictisesc ingrozitor....cateodata noroc cu vai...
dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Septembrie 2008 11:19
asta spuneam si eu...100 de cafenele...bine, acuma-s numai 2, tot e mai bine!


Postat pe 20 Septembrie 2008 11:50
eeee numa 2 sunt o gramada dar e bine totusi ca sunt.....

am nevoie de o cafeluta tere ca imi e somnic...m-am trezit devreme rau sa fiu harnicuta....si acu m-a prins somul de pranz.....

care se milostiveste si de mine cu o cafea?
dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Septembrie 2008 11:59
'neata dragiloooorrrr !!!!.......la mine e soare ,da' e frig......da' io am caldura-n suflet destula si pacalesc frigul !!!!.... ......va pupicesc mult si dulce si va doresc o un week-end de vis........

Luli,multumesc pentru floricele......

Laura.....LA MULTI ANI !!!!.....sa-ti traiasca fata,sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea toata viata......
etta
Postat pe 20 Septembrie 2008 12:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
soacra, soacra poama acra 19 De la: BEL_AMY1 25 Ianuarie 2011 09:40
Push the green Button!!! HELP!!! 1 De la: kudika092556 12 Decembrie 2009 00:50
Intamplari penibile din viata noastra 16 De la: roxyjustus 10 Martie 2013 18:23
Ce-am facut azi? 174 De la: angelradios 22 Septembrie 2010 02:53
VA Va invit sa fim creativi lasandu-ne invaluiti de aburul aromat al unei cafele! 9 De la: Nolwenn 25 Septembrie 2009 19:13