Setari Cookie-uri

puncte negre

buna eu nu am mari probleme cu cosurile insa punctele negre au reusit sa ma ingrozeasca... cum pot scapa d ele.. nasul meu e plin chiar si p langa au ajuns si p obraz. am auzit k exista cv k un leocoplast kre la dezlipirea acestuia elimina mizeria aia?? :D va rog ajutati`ma si totusi pt a impiedica aparitia cosurilor?? usor usor incep sa se inmulteasca nu considerabil dar eu neavand pana acum le observ imediat.. va multumesc
crystynyka
Postat pe 28 Septembrie 2008 12:27
eu folesesc benzi pt puncte negre de la ponds's sunt multumita de ele
bestiuitza
Postat pe 28 Septembrie 2008 12:52
Citeste si tu prin forum. Sunt "n" topicuri cu aceasi tema.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 28 Septembrie 2008 13:08
imi pare rau dar nu am gasit nici un subiect cu tema puncte negre.. se vorbea doar de cosuri..

si bestiuitza unde se gasesc acele benzi k am auzit si eu d ele am cautat si nu se gasesc p nikieri??
crystynyka
Postat pe 28 Septembrie 2008 17:04
punctele negre se pot scoate cu usurinta prin infuzie de ceai de musetel...poti face chiar u singurica acasa, dar daca nu stii mai bine dute la un salon
andy23
Postat pe 28 Septembrie 2008 17:08
ms mult o sa incerc sper sa mearga
crystynyka
Postat pe 29 Septembrie 2008 16:20
Si eu am problema asta.Parerea mea e ca ies din cauza porilor dilatati si din cauza machiajului (fond de ten, perle, pudra...care dilateaza porii). Caut produse bune pentru pori dilatati, indiferent de pret.Puteti sa imi recomandati ceva?
In legatura cu cosurile...ar putea fi de la o infectie. Mergi la dermatologie si iti ia proba dintr-un cos si iti recomanada tratament pe baza de antibiotice. Am folosit Skinoren Gel de la farmacie pt cosuri si face minuni.
Bafta!!
corina_162000
Postat pe 17 Octombrie 2008 13:29
Salut. Si eu am avut probleme cu cosurile negre. Am facut o cura cu argila. Intr-o cana de apa pui o lingura de argila. Amesteci apoi o bei, are gust de creta. Poti tine cura timp de o luna de zile, in fiecare dimineata pe stomacul gol.Sunt atatea creme care isi face efectul asupra cosurilor. Puteti incerca crema de la Oriflame, cu argila si rosii. Nu e scumpa si este foarte eficienta. Iti poti curata fata de microbi luand un sapun cu glicerina sau unul cu lapte si miere, costa doar 3 lei. Sapunul iti usuca cosurile. Sunt foarte multe metode. Multumesc. O zi placuta
Ramy_Petre
Postat pe 6 Noiembrie 2008 17:37
NU PREA MA PRICEP LA PUNCTE NEGRE DAR EU AM O PROBLEMA CU ACNEEA STIE CINEVA SA-MI SPUNA ADRESA UNEI CLINICI DIN TIMISOARA UNDE SE FACE TRATAMENT CU IPL? VA MULTUMESC
rucusor
Postat pe 15 Ianuarie 2009 19:06
De la: corina_162000@yahoo.com, la data 2008-10-17 13:29:53Si eu am problema asta.Parerea mea e ca ies din cauza porilor dilatati si din cauza machiajului (fond de ten, perle, pudra...care dilateaza porii). Caut produse bune pentru pori dilatati, indiferent de pret.Puteti sa imi recomandati ceva?
In legatura cu cosurile...ar putea fi de la o infectie. Mergi la dermatologie si iti ia proba dintr-un cos si iti recomanada tratament pe baza de antibiotice. Am folosit Skinoren Gel de la farmacie pt cosuri si face minuni.
Bafta!!


Am avut si eu probleme cu punctele negre.. nu e de la machiaj.... eu cel putin nu folosesc creme de fatza, nici pudra, nici fond de ten. Va recomand infuzie de ceai sau pur si simplu aburi ... e cel mai usor sa scapi de ei. Incercati :) De obicei de la tratamente cumparate (creme) scapi de puncte negre si dai in acnee :|
botyk
Postat pe 20 Ianuarie 2009 17:05
La dermatologie de obicei iti recomanda Skinoren Gel si Zineryt. Is foarte bune. Cu zineryt te dai dimineata, iar cu skinoren gel seara.
botyk
Postat pe 21 Ianuarie 2009 14:57
De la: botyk, la data 2009-01-21 14:57:56La dermatologie de obicei iti recomanda Skinoren Gel si Zineryt. Is foarte bune. Cu zineryt te dai dimineata, iar cu skinoren gel seara.

Am uitat sa specific ca astea is pentru cosuri si nu pentru puncte negre
botyk
Postat pe 21 Ianuarie 2009 15:00
De la: crystynyka, la data 2008-09-28 12:27:35buna eu nu am mari probleme cu cosurile insa punctele negre au reusit sa ma ingrozeasca... cum pot scapa d ele.. nasul meu e plin chiar si p langa au ajuns si p obraz. am auzit k exista cv k un leocoplast kre la dezlipirea acestuia elimina mizeria aia?? :D va rog ajutati`ma si totusi pt a impiedica aparitia cosurilor?? usor usor incep sa se inmulteasca nu considerabil dar eu neavand pana acum le observ imediat.. va multumesc
bucurica
Postat pe 3 Iunie 2009 08:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sapun cu sulf pt acnee 3 De la: crysa_tm 2 Octombrie 2010 23:32
PRODUSE PROFESIONALE LA PRETURI F BUNE ONLINE 1 De la: afroditalady 5 Octombrie 2008 17:41
Nivea Natural Beauty 7 De la: kudika375817 15 Mai 2011 19:56
ten alergic 35 De la: AvocatCuculis 6 August 2015 11:47
Pete albe 4 De la: AvocatCuculis 6 August 2015 11:54