Setari Cookie-uri

Utilizati penseta la epilare inghinala?

eu da.si e super

Postat pe 30 Septembrie 2008 11:40
mai sa stii ca nu folosesc penseta k sa ma ''epilez'' inghinal...si nici nu sunt curioasa sincer sa vad cum ar fi de ce intrebi? tu folosesti? cum este?
alexutzab
Postat pe 2 Octombrie 2008 12:21
aaa abia acum am vazut raspunsul.sorry
ce rost are aceasta intrebare?
alexutzab
Postat pe 2 Octombrie 2008 12:21
pai intreb ca vreau sa vad ce folosesc fenmeile sa scape de par pentru folofoaca. eu penseta si cateodata lama.

Postat pe 2 Octombrie 2008 12:23
daca nu-ti convine nu ma rasoude

Postat pe 2 Octombrie 2008 12:23
ok
alexutzab
Postat pe 2 Octombrie 2008 12:24
Tu nu ai auzit de epilatul cu ceara? Cu penseta mai trage cosmeticiana firele ramase ici colo! E cel mai igienic si durabil!

Postat pe 2 Octombrie 2008 14:48
Si poti sa-i spui foarte simplu si frumos "pasarica" nu "fofoloaca"! suna urat!

Postat pe 2 Octombrie 2008 14:50
nu a zis ''fofoloanca'' ci 'folofoaca'' god!!!!!!
alexutzab
Postat pe 2 Octombrie 2008 16:10
da scuze!

Postat pe 3 Octombrie 2008 22:37
...pai nu stiai ca e la moda ..boschetul??? nu se mai poarta cheala... acu e la moda boschetul cat mai stufos... nu inteleg la ce sa mai folosesti penseta....

natural....

mai are oare fata asta curiozitati din astea morbide????

dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Octombrie 2008 22:40
De la: motanik, la data 2008-10-02 14:48:10Tu nu ai auzit de epilatul cu ceara? Cu penseta mai trage cosmeticiana firele ramase ici colo! E cel mai igienic si durabil!


Despre ce fel de ceara vorbesti tu aici ? aia de lumanari ?
de cand se poarta epilatul cu ceara la tara ?

traiasca penseta ,in 3 ore esti epilata si cu fofoloanca gata de explorat nu-i asa linda ?

ia zii , tie cat iti ia sa te faci cu penseta ca mie imi ia vreo 2 ore cand ma fac singura si cam 40 de minute daca ma face prietenul meu
iris_4_ever
Postat pe 3 Octombrie 2008 22:53
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-03 22:40:25.
mai are oare fata asta curiozitati din astea morbide????



auzi ,vezi ca exagerezi aici
asta este un subiect perfect , bravo linda , incepi sa-mi placi
iris_4_ever
Postat pe 3 Octombrie 2008 22:55
De la: motanik, la data 2008-10-02 14:50:38 Si poti sa-i spui foarte simplu si frumos "pasarica" nu "fofoloaca"! suna urat!


si daca-i zice pasarica si o vede cum isi ia zborul ce se face ?
iris_4_ever
Postat pe 3 Octombrie 2008 22:56


Ia zburat ultimul lucru pe care îl mai avea in cap^^
Full_Metal_Jacket
Postat pe 3 Octombrie 2008 23:02
De la: Iris4ever, la data 2008-10-03 22:55:04
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-03 22:40:25.
mai are oare fata asta curiozitati din astea morbide????



auzi ,vezi ca exagerezi aici
asta este un subiect perfect , bravo linda , incepi sa-mi placi



eeeteee nah!!!

pai e vrei sa zic ca nu se poarta boschetu'?????

dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Octombrie 2008 23:03
Nu se mai poarta boschetul pentru ca mai nou s-a descoperit o noua modalitate de a scapa de el fara sa coste nimic in afara de ceva rabdare,ochi buni si una bucata penseta.

iris_4_ever
Postat pe 3 Octombrie 2008 23:04
ma iris tu ai incercat vreodata sa smulti vreun tufaris cu peseta dupa ce in prealabil vreo cativa anisori buni l-ai tuns cu masina sau cu lama??
ia zi??
sti ce tortura e???
valeeeu mama mai bine boscheti!!!

dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Octombrie 2008 23:06
nimic nu stii , tot io sa te invat si de data asta

tocmai in asta consta toata placerea , daca unele femei habar nu au ce e aia placere si apeleaza la cosmeticienele alea nebune de le iau toata satisfactia cu ceara lor ....acum s-a demonstrat stiintific ca placerea de ati smulge parul cu penseta este de ,,n'' ori mai mare decat cealalata.

Concluzia : TRECI LA PENSETA CA NU STII CE PIERZI
iris_4_ever
Postat pe 3 Octombrie 2008 23:12
De la: Iris4ever, la data 2008-10-03 23:12:47nimic nu stii , tot io sa te invat si de data asta

tocmai in asta consta toata placerea , daca unele femei habar nu au ce e aia placere si apeleaza la cosmeticienele alea nebune de le iau toata satisfactia cu ceara lor ....acum s-a demonstrat stiintific ca placerea de ati smulge parul cu penseta este de ,,n'' ori mai mare decat cealalata.

Concluzia : TRECI LA PENSETA CA NU STII CE PIERZI



PAAAASSSSS ....
eu zic pas....

dandanaua_reloaded
Postat pe 4 Octombrie 2008 00:00
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-04 00:00:11
De la: Iris4ever, la data 2008-10-03 23:12:47nimic nu stii , tot io sa te invat si de data asta

tocmai in asta consta toata placerea , daca unele femei habar nu au ce e aia placere si apeleaza la cosmeticienele alea nebune de le iau toata satisfactia cu ceara lor ....acum s-a demonstrat stiintific ca placerea de ati smulge parul cu penseta este de ,,n'' ori mai mare decat cealalata.

Concluzia : TRECI LA PENSETA CA NU STII CE PIERZI



PAAAASSSSS ....
eu zic pas....



Ma enervezi iar crezi ce tot ce aberez ?
iris_4_ever
Postat pe 4 Octombrie 2008 00:09
nu ma ,nu cred, cum doamne iarta-ma sa cred.... dar totusi zic pas... imi inchipuiam ceva ...uite aici o definitie haioasa...

Epilat – procedeu tehnic de defrisare a zonelor cu crestere rapida. Ca si recoltarea mararului el poate fi efectuat prin metode variate, care se diferentiaza prin randament, luciu si cantitate de durere emanata. Epilatul cu ceara este de departe cel mai brutal mod de a scapa de lichenii nedoriti. Se ia un litru ce ceara, topit in haurile iadului, fierbinte de indoaie aluminiul si se toarna peste biata vegetatie inocenta. Cand urletele inceteaza, inseamna ca ceara s-a intarit, cuprinzand tulpinitele florei in cauza intr-un cleste fara scapare. Dupa un moment de respiro se apuca stratul de ceara cu ambele maini si… mi se face rau numai sa povestesc despre asa ceva… si se trage cu putere. Acutele realizate in acest moment de posesoara reliefului fost-vegetal nu sunt periculoase pentru urechea umana, in schimb pot ucide sau mutila grav peckinezii de pe o raza de trei kilometri.

deci ...de aceea zic pas....
dandanaua_reloaded
Postat pe 4 Octombrie 2008 00:11
hai mah ca nu e asa rau ...poate prima data , si a doua ...hai fie , si a treia dar deja incepi sa te obisnuiesti cu durerea si senzatia de dupa e de milioane

Eu ma fac cu ceara de ani de zile asa ca-s obisnuita .....prima data cand am fost insa ...imi amintesc ca am vrut sa plec cu ceara pe mine nu m-a lasat nici cosmeticiana careia i-am promis ca-i platesc oricat numa' sa ma lase sa plec de acolo si nici prietena care m-a dus la tortura
iris_4_ever
Postat pe 4 Octombrie 2008 00:17
anul asta m-am destrabalat de ziua mea si mi-am facut cadou un epilator (in loc de vibrator asa cum imi doream) dar pana anul asta am folosit cu succes procedeul de defrisare a lichnilor cu ceara... eficient si foarte rapid.... cu epilatorul e mai.... eee sunetele sa spunem ca sunt mai blande..... dar pe aceeasi gama....

dandanaua_reloaded
Postat pe 4 Octombrie 2008 00:20
Eu-s prea lenesa pt un epilator ,prefer sa ma duc odata la 3 saptamani si faca altcineva treaba in locul meu
iris_4_ever
Postat pe 4 Octombrie 2008 00:22
eee las mai mama ca ce-si face ema cu mana ei l...ba se numeste...

la salon ajung ...cam o data pe trimestru ca parca tot mai bine ma chinui eu decat sa ma chinuie alta....
dandanaua_reloaded
Postat pe 4 Octombrie 2008 00:26
Mai fetelor ati intimidat fata ca n-a mai postat nici un comentariu! E totusi de apreciat faptul ca a fost sincera cu noi! Si si pana la urma poate are vreo placere cand se face cu penseta cine stie?

Postat pe 4 Octombrie 2008 22:20
fetelor,epilarea definitiva nu a incercat nimeni??Aici chiar nu aveti de ce sa suferiti,mai degraba este un rasfat.Am optat pt picioare lung+inghinal+axile=250euro/sedinta(daca faceam znele separat era mai scump )wwww.epilaredefinitiva.com este site-ul clinicii,puteti suna acolo daca doriti mai multe detalii...succes
sweetgirll
Postat pe 7 Octombrie 2008 15:55
De la: alexutzab, la data 2008-10-02 16:10:25nu a zis ''fofoloanca'' ci 'folofoaca'' god!!!!!!



de foame a mancat din litere
adistefi1970
Postat pe 10 Octombrie 2008 20:10
se zice "la chatte" in frantuzeste daca vreti sa nu mai vorbim romaneste Deci cel mai bine e pentru chatta voastra sa cheltuiti niste bani sa o epilati definitiv si firicelele care mai raman (ca nu face minuni nici epilarea definitiva) le luati cu penseta! Asta daca tineti la pisicutza voastra pretioasa ca alta nu va mai da doamne doamne
allexxe
Postat pe 28 Octombrie 2008 15:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help.me! 2 De la: ad__83 13 Aprilie 2011 10:27
ceara si capilarele 7 De la: sunny59 10 Februarie 2009 16:15
Metode si Trucuri anti-durere 2 De la: kudika049846 22 Aprilie 2010 23:10
modele par pubian 70 De la: motzata 30 Martie 2010 18:03
EPILATUL PROFESIONAL VINE LA TINE ACASA!!! 3 De la: kyty_katy 27 August 2009 13:19