Setari Cookie-uri

Cum ne imbracam cand iesim in cafenele/ baruri / cluburi?

Mai exact am 3 intrebari :
1. Cum va imbracati voi?
2. Ce nu va place la tinuta vestimentara a altor persoane ce le vedeti in acele localuri?
3. Ce va place in tinuta altora?

Si o sa incap eu:
1. Cafenele/ baruri ( pe timp de zi ) : Blugi, pantaloni / bluzite mulate, puloverase, camasute/ pantofi cu toc innalt ( nu port incaltaminte sport decat la sala)/ poseta sau doar un portofel
Baruri/ cluburi ( seara sau noaptea ) : Blugi cu bluzite mulate sau camasute/ rochite pana la genunchi cu o crapatura generoasa si decoltate.

2.nu imi place : lenjeria la vedere in mod voit/ rochite f scurte si cu un decolteu amplu;

3.tenesi cu fustite scurte si sacou sport
dafffne
Postat pe 30 Septembrie 2008 22:45
aoleuuu!
nici mie nu-mi place fusta cu tenisi, sau adidasi.
dar sunt acum niste gumari, pe post de pantofi sport.
aia, care au varful intors in sus.
ii urasc!!! Dumnezeule ce moda!

dar barbatii, in adidasi, jeans si sacou cum ti se par?
si sa mai aibe si o servieta, sau gentutza pe umar? :))

Postat pe 8 Octombrie 2008 14:03
Imi plac barbatii cu tenesi, blugi si sacou sport dar fara servieta sau gentuta pe umeri. Ultimele accesorii sunt doar pentru office si atunci ar trebui ca tinuta sa fie mai riguroasa. Oricum in strainatate se poarta dar ce vrei mie nu-mi place.

Ce am vazut mai nou in cafenele la ora 15 , ultima tendinta vestimentara: se poarta globul disco!!!!. Asadar fetelor fetelor haideti sa ne imbracam cu zale metalice, sa parem o specie de cavaleri... Doar o sa salvam si noi lumea ( femeia conduce!) iar machiajul acela discret, ca o masca cu siguranta te vei face remarcata!
Spor la treaba!
dafffne
Postat pe 10 Octombrie 2008 11:11
Mie-mi place sa fiu imbracata sic si comod. Eu nu-mi iau tocuri decat la ocazii, asa ca in club sigur am tocuri inalte. In cafenea, nu prea. Prefer adidasii albi, care aduc a pantof; si, cel mai probabil, blugi
Ma deranjeaza la ceilalti vulgaritatea, cand se imbraca inadecvat cu momentul zilei (ca tot ai zis de globul disco), firma ostentativa de pe tricou.
In rest ma atrage la ceilalti tot o vestimentatie sic si, mai ales, sa se vada personalitatea lor din haine, nu de parca ar fi copiat o tinuta dintr-o revista.

Ma scuzi ca nu-ti dau exemple concrete, dar ar fi prea mult de zis. Prinzi tu ideea

Postat pe 15 Octombrie 2008 16:40
pai eu pt cafenele nu ma imbrac special.. adica nu ies special din casa pt a merge la o cafea.. deci merg asa cum ies de dimineata.. asta inseamna casual, cam ce ati vazut la mine in poze. Ziua port foarte rar tocuri, se mai intampla sa am ceva ,,oficial,, de facut si atunci imi iau tocuri.. sau vreo fustita mai cocheta care cere un pantof mai deosebit.. dar mai rar. Foarte multe camasute, fustite, rochii si pantaloni. De nelipsit accesoriile.

Haine si pantofi sport nu port nici eu decat daca si cand merg sa fac sport.

Seara.. atunci da, iau toc fara indoiala.. imi place sa port rochite sau bluzite mai sexi, mai decoltate, cu un umar gol.. din materiale mai pretentioase si deosebite. Nimic vulgar sau strident deoarece urasc astfel de tinute ,, baga-ma in seama,,.

Postat pe 15 Octombrie 2008 17:32
Am vazut niste tinute dragute prin cafenele : Fulare si ochelari de soare!
Cum vi se pare?
dafffne
Postat pe 16 Octombrie 2008 17:47
Atata timp cat fularul ala e sal, e super ok. Daca e fular de iarna, asocierea e cam ciudata.

Postat pe 17 Octombrie 2008 11:35
da sal, gen fular nu din lana!!!!!!!!! Altfel comentam...
dafffne
Postat pe 17 Octombrie 2008 12:01
De la: crista_galli, la data 2008-10-17 11:35:55Atata timp cat fularul ala e sal, e super ok. Daca e fular de iarna, asocierea e cam ciudata.


De la: dafffne, la data 2008-10-17 12:01:49da sal, gen fular nu din lana!!!!!!!!! Altfel comentam...



cred ca aveti niste probleme... nu e ceva aiurea sa porti fular de lana si okelari de soare in acelais timp, se numesc ei okelari de soare, dar se folosesc si iarna sa te protejeze de lumina reflectata de zapada... o problema e sa porti asa ceva in interior. iar dk alegi sa faci asta si ai ca motivatie criterii estetice, crede-ma se gasesc fulare de lana care sa arate superb langa niste oklari de soare. sunt sigura ca vb cu peretii... in fine, uitati-va cativa ani pe la prezentari de moda si dupa vb

Postat pe 11 Noiembrie 2008 18:15
Imi cer scuze powerpuff ca am probleme Stii cum e cu gusturile... nu stiam ca trebuie sa coincida la toata lumea

Postat pe 12 Noiembrie 2008 16:25
Buna Cristina, imi cer eu scuze, am exagerat, nu cu gusturile tale am pb, ci mai mult cu afirmatia "Altfel comentam..", poate o sa intelegi singura de ce.

Postat pe 12 Noiembrie 2008 16:31
Ok, trecand peste ... tie cum iti place sa te imbraci?

Postat pe 12 Noiembrie 2008 16:38
Nu mai frecventez cluburi de 3-4 ani, asa ca la categoria aia n-am ce sa zic.. in cafenele sau baruri in general merg imbracata cum se nimereste, adik blugi/pantaloni negri, tenesi/snikers/pantofi cu bot rotund si toc micut/cizme lungi fara toc, o bluza oarecare si neaparat un gen de jaketa/sacou fie ca e din bumbac, lana sau stofa; mai nou am un poncho care chiar imi place si mai inlocuiesc "sacoul" cu el... si nelipsitul sal Cand merg in ceainarii se intampla sa port fusta.

Postat pe 12 Noiembrie 2008 16:58
* se mai intampla. scuze

Postat pe 12 Noiembrie 2008 17:00
HEllo...postari noi pe www.hainutecool.blogspot.com....take a look...hainte funny si ieftine.have fun
_madalina_alexandra_
Postat pe 14 Noiembrie 2008 01:14
De la: Powerpuff, la data 2008-11-11 18:15:36
De la: crista_galli, la data 2008-10-17 11:35:55Atata timp cat fularul ala e sal, e super ok. Daca e fular de iarna, asocierea e cam ciudata.


De la: dafffne, la data 2008-10-17 12:01:49da sal, gen fular nu din lana!!!!!!!!! Altfel comentam...



cred ca aveti niste probleme... nu e ceva aiurea sa porti fular de lana si okelari de soare in acelais timp, se numesc ei okelari de soare, dar se folosesc si iarna sa te protejeze de lumina reflectata de zapada... o problema e sa porti asa ceva in interior. iar dk alegi sa faci asta si ai ca motivatie criterii estetice, crede-ma se gasesc fulare de lana care sa arate superb langa niste oklari de soare. sunt sigura ca vb cu peretii... in fine, uitati-va cativa ani pe la prezentari de moda si dupa vb


CRED CA AM SPECIFICAT CA NU E DIN LANA !!!!!!!!!
IAR OCHELARII DE SOARE NU AU TOTI LENTILE NEGRE 3 SAU 4!!!!!!!!!!!
SI CATEODATA OCHELARII DE SOARE TE AJUTA SI TOAMNA IMPOTRIVA RAZELOR DE SOARE EXPL CAND CONDUCI SI AI O FRUMUSETE DE SOARE CE ITI ALINTA OCHII INTR-UN MOD VIOLENT!!!!!!!!!

IAR MODA TRE SA-TI PLACA TIE SI CELUI CE TE PRIVESTE.... CE SCOP AU POJARTIERELE IN DORMITOR?/////////////
dafffne
Postat pe 28 Noiembrie 2008 23:58
Ca tot veni vorba de haine sic,noi sau vintage la preturi misto de tot va recomand .........lavintagemania.blogspot.com ,suuuuper

Postat pe 13 Decembrie 2008 15:34
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20618/Cafeneaua-lui-Cassey.html Aici puteti vedea referinte despre mine.
Cassey_Tarot
Postat pe 3 Ianuarie 2009 18:01
Eu cel putin ma imbrac destul de normal... desi ador stilul sport... cate o data mai tb sa trec si pe la cel elegant... asa ca atunci cand merg intr-un club ma imbrac poate intr-o fustita cu un maieut trendy... sau poate o rochitza ... dar de obicei blugi si o bluza poate adidasi sau pantofi, balerini depinde de starea pe care o am eu in ziua respectiva
_dulcik_
Postat pe 15 Februarie 2009 00:53
Eu in cluburi ma imbrac deobicei in rochite pana la genunchi, cu o generoasa crapatura, ce au umerii goi sau decolteu ...
Dar recunosc mai imi trag pe mine si blugi cu o bluzita draguta...

Sticti ce am observat ca sunt oamenii cu precadere imbracati in negru...Nu spun ca nu imi place negrul ca nu as mintii... dar prefer sa-l asociez cu nista culori tari rosu , roz, verde aprins. Desi rosul si rozul il prefer cu nuante de gri de preferinta deschise...
De ce se imbraca lumea mai mult in negru???????????????????????????????????????
dafffne
Postat pe 15 Februarie 2009 16:38
pai ne imbracam in negru pt ca ... am parea mai slabe... cik negrul ar subtia....
_dulcik_
Postat pe 15 Martie 2009 20:55
Dar sunt fete sau baieti care sunt chiar f slabi si tot aceasta culoare adopta.. Si acum mie mi se pare cand te imbraci numai in negru mi se pare prea monoton...
dafffne
Postat pe 16 Martie 2009 17:40
trada imbraci pe sIesirile intr-un club e chiar o ocazie...oricum cit mai sexy cred eu,nu cum te
nikky21
Postat pe 16 Martie 2009 23:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
invitatie 1 De la: speed_date 2 Octombrie 2009 19:23
Fri Kultur 1 De la: kudika049038 6 Iulie 2009 19:35
Cafenea Gay Friendly 925 De la: aricica_pogonica 27 Decembrie 2015 03:23
Viata e frumoasa ! 15 De la: machiajtatuaj 15 Aprilie 2012 01:22
La Kathyusha 7 De la: Kathhy 17 Mai 2009 17:12