Setari Cookie-uri

optica noua?!

In vara asta mi-a fost dat sa cunosc o persoana cel putin ciudata in gandire si in ceea ce face din puct de vedere sentimental. Acest barbat are o prietena pe care el spune ca o iubeste mult, e cu ea de 9 ani, ea in Bucuresti el la vreo 200 km distanta…ma rog. Lui i s-a dus buhul intr-un oras intreg ca este omul care s-a culcat cu foarte multe fete si chiar a si facut-o ; este omu care tot ce vede frumos trebuie sa cunoasca acea frumusete mai in adancime (probabil vrea sa se convinga de treaba asta)  ei….si intr-o seara, eu stiind firea lui si banuiesc ca si el stie ca toti il cunoastem din acest punct de vdr, l-am cam luat la rost asa……daca este normal ceea ce face, ce crede el despre infidelitate, de ce face asta daca el are pe cineva etc. si mare mi-a fost mirarea cand am auzit raspunsul lui pe care il sustine. Mi-a zis ca ceea ce face el nu se numeste inselat, ca inselat e atunci cand incepi sa iubesti o alta pers pe langa cea cu care esti deja, iar aventurile lui sunt o nimica toata! Iar ideea care pe mine m-a socat a fost alta si anume ca atunci cand intre cei doi exista o incredere mai mult decat deplina si muuuuulta iubire si in momentul in care tu ca barbat pleci iar cand sotia te intreaba unde te duci, tu sa ii spui “draga mea eu ma duc la f***t” si replica ei sa fie “foarte urat din partea ta ca pe mine nu ma inviti!” ceea ce vroia el sa spuna e ca omul nu a ajuns la o gandire atat de profunda incat sa treaca de ideea asta de a fi numai cu o persoana, ca ar trebui sa impartim o experienta de genu asta cu partenera si ca asta inseamna a fi deschis la minte.altfel nimeni nu ar mai sta sa se ascunda sau sa pofteasca la altceva pt ca i-ar fi permis! Mentionez faptu ca in septembrie anul asta s-a casatorit si ca acum stau impreuna la Bucuresti. Eu una sunt tare curioasa cum o sa se lase el de meseria asta pt ca e cam greu sa te dezobisnuiesti….

Eu vroiam sa va intreb ce parere aveti voi despre ideea lui de cuplu si daca totusi a fi un cuplu nu mai inseamna doi si intimitate in doi, ci cu totul si cu totul ALTCEVA!

bangla_soul
Postat pe 8 Octombrie 2008 20:04
Poate apare eva si iti raspunde ca eu-s prea incuiata pt genul asta de dragoste.
iris_4_ever
Postat pe 8 Octombrie 2008 20:44
pai eu am i parere proasta despre ideea lui de cuplu... si atat.
dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Octombrie 2008 20:53
E un bou si aia de sta cu el nici macar pluricelulara.
Kathara
Postat pe 10 Octombrie 2008 01:50
eu nu condam omul... fiecare e liber sa gindeasca cum vrea... nu toti sintem facuti din acelasi aluat.
Pinna
Postat pe 27 Octombrie 2008 22:33
Atata il duce capul,atata face ..nu vad care e problema.Adevarat ca e un sport de care greu te lasi
samsonics
Postat pe 9 Noiembrie 2008 22:02
Asa poate stie el ca e capabil...!! Stupid si bolnavicios in acelasi timp ...+ optica noua cu care eu nu sunt acomodata , asa ca nu pot sa va spun ceva mai concret
ElainaD
Postat pe 6 Iulie 2009 18:05
Optica noua?Cred ca e o scuza penibila pt a umbla din floare-n floare si nu o evoultie ci o involutie mai degraba.Lasa ca si sportul asta te termina la un mom dat-as vrea sa-l vad pe la 40-50.....ce o sa-l mai multumeasca.Daca partenera lui accepta ....sa le fie de bine .......o prietena de-a mea avea o vorba"lasa draga ,ca o gaura e tot la fel",adica cu ce se alege el din toata povestea,cu o lista lunga si cu aplauze pt "optica noua"?
luyyzz
Postat pe 6 Iulie 2009 18:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
alexa 4 De la: G_Diana 1 Septembrie 2008 22:37
poti iubi un barbat mai mare ca tine cu aproape 19 ani? 31 De la: venera17 10 Iulie 2011 22:48
buna... 10 De la: cristi_nne 30 Aprilie 2009 08:45
grea decizie!!! 11 De la: Eva32 2 Iulie 2011 02:16
POTI SA IUBESTI PE CEL DE LANGA TINE FARA A AVEA ASTEPTARI DE LA EA /EL??? 14 De la: arhanghel 5 Mai 2010 19:30